Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2973) kovbandi82 válasza suste (#2970) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az accoslist alapján nem tudok szűrni valamiért.
Ha kiadom a parancsot, hogy iwinfo wlan0 accoslist akkor rendben kiadja a 2.4 G-re csatlakozott eszközöket, wlan1-nél az 5G-re.

25:K4:7P:C8:F6:34 -60 dBm / -95 dBm (SNR 35) 27930 ms ago
RX: 24.0 MBit/s 10475 Pkts.
TX: 86.7 MBit/s, MCS 12, 20MHz 4628 Pkts.
expected throughput: 36.5 MBit/s

Ha a Runcommandba beírom a /bincstat wlan_clients parancsot akkor ezt adja vissza:

egrep: cat: No such file or directory
egrep: cat: No such file or directory

A /etc/config/dhcp-be ha a Openwrt wiki szerinti módon felvittem az eszközöket megint csak nem adott vissza semmit a statisztika.

config host
option ip '192.168.1.2'
option mac '00:11:22:33:44:55'
option name 'mypc'

Persze a megfelelő értékeket írtam be, nem ezt másoltam be :D
Viszont csináltam egy saját filet a /proc/net/arp mintája alapján, mivel akkor volt visszaadott érték, és most kiadja a hostneveket, ip címeket, de csak ha szerepel a listában az eszköz. Ha nincs benne, akkor nem írja ki a statisztika. Ez érthető is, gondolom ezért lenne ez a sor:

$(iwinfo |awk '/wlan/&&!/\.sta/{print $1"_"$3}');do clients=$(egrep -i "$(iwinfo $(echo $i |cut -d_ -f1) assoclist |egrep -o "..:..:..:..:..:..|No station"

A Runcommandba való futás erre hivatkozva adhat hibát, mivel az egrep parancs itt szerepel kétszer.
Igazából félmegoldásom van már, amit feltételezek hogy kapcsolódhat a wifimre azt rendesen jelzi a statisztika, már csak az lenne a jó, ha "idegen" eszköz megy rá azt is jelezné valahogy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.