Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#288) Trucker399


Trucker399
újonc

Meglepő eredményre jutottam. Végül is a cél a fontos, nem az út, ahogyan oda jutunk.

A következő a rövid történet.

További kísérletezést (és némi anyázást) követően leszedtem a 4.számú frissítést a honlapról és visszafrissitettem az 5. verziót. Ne haragudjatok meg rám, de nekem ez az auto csatlakozásos mizéria egyáltalán nem jött be.

Repeater módban beállítás, és gyakorlatilag azonnal felismerte a Media box-ot ( azért nem teljes az öröm, mert manuálisan, IP cím alapján találta meg, de azt szinte azonnal). Természetesen a Hotspottal azonnal volt kapcsolat, ezen meg sem lepődöm, hiszen eddig minden próbálkozásra volt internetes kapcsolat. Ami nem volt és sajnos most se nincs, az a router automatikus címkiosztása.
Magyarán, a számítógépen manuális IP cím kiosztás történt, illetve a Media boxon is, de mint mondtam, ha a rendszer jól és megfelelő hatékonysággal működik, akkor bánja kánya. Itt mondjuk azt nem értem, hogy a extra webes felület olyat írt, hogy 192.168.11.1 címen kell keresnem az új routert. Persze, hogy nem volt ott., csak mire rájöttem, hogyan képzi az új címet, el ment vele némi idő (egyes router cím, kettes router cím simán összevonva, nálam igy 192.168.18.1 az új cím)

Úgy néz ki sikerült orvosolni a bizonytalan lecsatlakozási problémát. Még emlékeztem rá, hogy a másik helyen egy rövid kábel kötötte össze a HDD-t a routerrel. Itt az (egyenlőre) kivitelezhetetlen volt, így vettem egy 3m-s USB toldó kábelt és meghosszabbítottam a nyúlfarknyi madzagot. Most kikerülve a már beépítésre került toldó kábelt, a rövid USB kábellel direktbe kötöttem a két eszközt és látszólag (többszöri újra indítást követően is) stabilan tartja a felcsatolt mnt partíciót. Itt most újabb fejvakargatás fog következni, mert a HDD-t, "madzagtávolságon belül" kell felszereljen a falra a router mellé, ami szintén fog némi családi feszültséget generálni, de majd megoldom.

Azt elfeledtem leírni, hogy ha már újra telepítés volt, a régi extra menüben (8081) újra formáztam a HDD-t és egy 64Mb-s SWAP került kiosztásra, a többi ment a torrent kliensnek.

Jelenleg még működik a rendszer, de nem szeretném elkiabálni a dolgot. Egy-két nap tesztelés után, ha működik minden, azt jelezni fogom itt a fórumon.

Későbbiekben (ha minden renben látszik) kérek majd segítséget a finomhangoláshoz.

Most kikapcsolás lesz (nem teszt), mert mindjárt itt egy ronda vihar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.