Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Én jó pár év után tegnap kezdtem el minden mod nélkül. Dx11-ben szépen megy 1440p-ben, város+ eső kombóval esik le csak 40 körül de ezt leszmítva szépen fut. :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21952) Milka 78 válasza m0h0senator (#21951) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a felbontás szépen eszi a kártyát, viszont jól is néz ki :K .
Városban fix 90fps-t tartja (lock belőve) úgy hogy minden koppon van a grafikai beállításoknál 2560x1080P-on. Sanszosan viszont nem mérvadó a fenti eredmény, mert a Wombat féle Big Map kombót (Promods 2.41, Rusmap, Rus Open Space, Roex, Great Steppe, Swedish Islands, YKSRSK) tolom egy rakat Jazzy féle pack-el és azok bizony eszik a gépet, ráadásul nem mindenhol egyformán.
Most néztem Budapesten esőbe, szürkület, minden lámpa,villogó fel, segédfény be és tartja a 88-95 fps-t..Dx 9 alatt ez azért be tudott menni 80-ig ugyan azon helyen, forgalomban, esőben, stb...közé.

[ Szerkesztve ]

(#21953) m0h0senator válasza Milka 78 (#21952) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ha stabilak lesznek a modok rakom fel én is.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21954) Mr.Franczy válasza Milka 78 (#21950) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Esetleg ez.

https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=177&t=249660

Nekem nem volt gondom Dx11 alatt!

Gazember

(#21955) Milka 78 válasza Mr.Franczy (#21954) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt már kiszúrtam, de így holnap rá is próbálok :R

(#21956) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát ez a Wombat féle Big Map fagy össze vissza, függetlenül a DX9 vs DX11-től. Az előzővel nem volt gond de z így egy hulladék, nem tudok 20 percet játszani, hogy ne fagyjon ki.

Valami miatt kifagy a az új Roex 2.2-ő részen és akkor mi lehet máshol? :U

(#21957) Milka 78 válasza Milka 78 (#21956) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Éééés nem az volt a hiba. A fenti kombó, most egész jól viselkedik, de semmilyen forgalom növelő modot nem lehet berakni, mert el kezd fagyni a térkép bizonyos részein.

(#21958) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Próbáld meg a config file-ban a forgalmat növelni, a semminél az is több! :)

g_user_traffic "1"

Valami ilyesmi sort keress, egyes a gyári érték!

Gazember

(#21959) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok

Hosszú idő után ismét feltettem a játékot, going east óta nem toltam, most megvettem az összes map dlc-t, isteni, már bejártam az új területeket.
Vettem most egy új euro 6-os scania-t is, 6 kerekes verzióban, a hátsó tengelye felemelhető. Ez mire jó? Azt látom, hogy nehezebb vontatmánynál automatikusan leenged, de kisebb pótoknál választhatok, hogyan menjek.

(#21960) laceszgamer válasza freeknight (#21959) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát ha a való életből indulunk ki, gondolom fogyasztáscsökkentő hatása van, mivel kisebb a gördülési ellenállás ha nincs leeresztve.
Leeresztve viszont gondolom stabilabb lesz a szerelvény, bár majd nappal a témában jártasabbak írnak róla. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#21961) Chris0321 válasza laceszgamer (#21960) üzenetére


Chris0321
addikt

Én úgy tudtam, hogy azért lehet felemelni egyes tengelyeket, hogy ha nem szükséges akkor ne kopjon rajta a gumi.

(#21962) m0h0senator válasza Chris0321 (#21961) üzenetére


m0h0senator
őstag

+ Ahogy írták fogyasztás csökkentés...

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21963) palfitom válasza Chris0321 (#21961) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, a gumikopás elkerülése, és a fogyasztáscsökkentés a legfőbb indokok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#21964) freeknight


freeknight
őstag

Kösz a válaszokat. Szóval ez a játékon belül nem sokat számít? Én ilyen kezelhetőségbeli változásokra gondoltam.

Na, most elindultam egy 10 tonnás póttal, 25 km/h felett automatikusan leengedi a tengelyt. Wtf, akkor ez mire való lehet? 😃 Talán jobban manőverezhető így alacsony sebességnél?

[ Szerkesztve ]

(#21965) m0h0senator válasza freeknight (#21964) üzenetére


m0h0senator
őstag

Az, hogy leengedi az egy beálíltás játékon belül de elméletileg a heavy cargo-hoz kell oszlassa a tengelyterhelést jobb manőverezhetőség és tapadás.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21966) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A fentiek mellet való életben, meg szerintem a játékban is, ha utánfutó nélkül navigálsz a fordulóköröd kisebb.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21967) Ablakos


Ablakos
őstag

Valamelyik gépen van légnyomás mérő? A volvo-n nem látom.

(#21968) ledgeri válasza Ablakos (#21967) üzenetére


ledgeri
nagyúr

i betű, hacsak nem én állítottam, és azzal váltogathatsz a fedélzeti képei közt, de sípol is ha baja van!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21969) Chris0321 válasza Ablakos (#21967) üzenetére


Chris0321
addikt

(#21970) Ablakos


Ablakos
őstag

Köszi az instrukciókat mindenkinek. Még egy kérdésem van. Hogyan tudnak madártávlatból készíteni felvételeket?

[ Szerkesztve ]

(#21971) ledgeri válasza Ablakos (#21970) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Be kell kapcsolni a dev kamerát Ha szövegben jobb lenne, akkor keress rá, hogy ETS dev console, vagy valami, biztos kidobja a cuccokat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21972) Sub-ZeRo válasza ledgeri (#21966) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg nem darálja le a gumit, mikor fordulsz. De ha fent van a bogi tengely akkor viszont instabilabb a szerelvény.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21973) Milka 78 válasza Mr.Franczy (#21958) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ott nem csak 0 vagy 1-et lehet megadni?

(#21974) Mr.Franczy válasza Milka 78 (#21973) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Nem, csak ugye nem úgy osztja el a forgalmat, mintha módot használnál, kisérletezz vele, hátha be tudod lőni!

[ Szerkesztve ]

Gazember

(#21975) pcnet


pcnet
addikt

Multis accommal 2 francia városon kívűl mindent felfedeztem már. Most mennék Angliába, de nem nagyon áll rá az agyam a bal oldali közlekedésre. Ma vittem Franciaország ÉNY-i sarkából egy fuvart Angliába. Valami ~250 km volt az egész, gyakolatilag a komp abban a városban rakott le, ahova a fuvar szólt, csak be kellett mennem a lerakóra. Na, az kész mutatvány volt! Mentem én mindenfelé, jobb oldalon csak kvázi balra tartással. (Nem ér röhögni! :D) Persze le lettem villogva meg dudálva, jogosan. Arra gondoltam, inkább single módban fedezném fel Angliát. Mindenki jobbam fog járni.

Az lenne a kérdésem, hogy ha single módban fedezem fel WOT fuvarokkal, utána multiba vissza lépve felfedezettnek fogom látni? Gondolom igen, mert azonos a profil és ahhoz tartozik a map. Régebben multiban Lengyelországban tettem le a kamiont, átléptem single módba mert akkor még nem volt TruckersMP kompatibilis 1.35-tel és Budapesten találtam magam. Miért? Most Hamburgban vagyok multiban. Akkor lehet ha belépek single módba, megint Budapesten leszek, vagy ott, ahol lehutóbb single módban hagytam?

Bocs az utóbbi kérdésekért, holnap leszek gép közelben, akkor fogom tudni kipróbálni.

Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21976) Cr00py válasza pcnet (#21975) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem a legjobb ötlet azonos profilt használni a single, illetve multiplayerhez. Persze működhet, de a későbbi gondok elkerülése végett jobb külön használni azokat, másképp ugrik az egész, ha összeakad valami.

btw ugye nincs cloud save bekapcsolva annál a profilnál, amivel multizol is?

(#21977) pcnet válasza Cr00py (#21976) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi az infót, akkor kihagyom egyelőre Angliát. De sajnos anno bekapcsoltam a cloudot. A napokban olvastam, hogy nem tanácsos. :(

Szerk: Ha most utólag kikapcsolom, megúszhatom az esetleges kavarodásokat, vagy már késő?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21978) Peathee


Peathee
aktív tag

Kicsit off topic, de én most vettem észre, hogy megjelent a hivatalos FIA Kamion verseny szimulátor!
Elég szép öszeget kérnek érte, de tuti hogy akciósan megveszem. :D :D
FIA European Truck Racing Championship

(#21979) ledgeri válasza Cr00py (#21976) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy szerinted mi akadhat össze single-multi, illetve cloud-multi kapcsolatában.....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21980) Bunken


Bunken
tag

Erre valakinek valami ötlet?

<ERROR> f:\build_bot\ssd_win_slave\final_build_ets2_135_goodyear_windows_bin_steam_x64\build\prism\src\p3core\collections/arrays/arrays_base_impl.h(491): ??A?$array_t@Ur_buffer_segment_t@prism@@@prism@@QEAAAEAUr_buffer_segment_t@1@_K@Z: Index outside array boundaries.

Tegnap még hibátlanul futott a játék ma meg összeomlik. Tegnaphoz képest semmi változtatás, nincs új mod, se frissített semmi. Az F meghajtó nálam az optikai olvasó de ha letiltom is ugyan ez szerepel a log végén.

(#21981) pcnet válasza pcnet (#21977) üzenetére


pcnet
addikt

Megválaszolom a kérdést magamnak, hátha valakinek hasznos lesz. :)

Utólag ki akartam kapcsolni a multis profilomon a Steam cloudot, de nem engedte, mert a fő profilom is ugyan ilyen néven van. Ergó ha valaki létrehoz magának egy új profilt, akkor ne a régi profilja nevét adja az újnak is, mint azt én tettem. :)
Közben leesett, hogy a multis accommal vagy 2 hétig nyomtam single módban mikor TruckersMP nem volt kompatibilis 1.35-el. Ennek és Steam felhő fényében, single módban hódítom meg Angliát. :) Ha gubanc lesz, max kezdek megint egy új profilt és újra lesz kihívás. Most arra gondoltam, minden fővárosban veszek egy garázst. Már úgyis fel van fedezve minden (kivéve Anglia) és felvet a pénz. :P

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21982) Bunken válasza Bunken (#21980) üzenetére


Bunken
tag

Kis érdekesség:
mérgem minden mod-ot kivettem a mod mappából, kivéve egy magyar navi hang és egy skin modot. Elindítottam így a játék, betöltött és elindultam, minden gond nélkül mentem, nem omlott össze a játék, kb 100-200 km-t mentem az ominózus helyszíntől, kiléptem, mod-ok vissza, indítom a játékot adom hozzá a mod-okat újra, töltöm be a játékot, folytatom a fuvart és nincs összeomlás. :F :F :F

A log fájlban az előbb bemásolt soron kívül semmi érdemleges nem volt.

(#21983) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogyan lehet (windows esetén) a documentumok mappában tárolt ETS2 mappát máshová tenni?

(#21984) Marci112233 válasza Ablakos (#21983) üzenetére


Marci112233
őstag

Sima másolással akár ahova akarod. Majd ha kell, ismét simán visszarakod.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#21985) ledgeri válasza Ablakos (#21983) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha arra gondolnál, hogy sokat foglal, akkor a korábbi játékverziók profilmentéseit (ha nem kellenek modmiatt) törölheted!

Ha meg olyanod van, az egész dokumentumok mappát is át lehet irányítani máshova... az már OS topik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21986) Ablakos válasza ledgeri (#21985) üzenetére


Ablakos
őstag

A dokumentumok mappa nem a c: meghajtón van, hanem egy tükrözött storage-on, ami hdd. Ezért elég lassan tölt be a játék a combos mod mappa miatt. Csak ezt a mappát akartam ssd-re tenni. (a komplett ets2 mappát)

(#21987) vlevi válasza Ablakos (#21983) üzenetére


vlevi
nagyúr

At lehet allitani valami parameterrel, de most nem vagyok gep előtt nem tudom megnézni. Ets2 profilé folder-re rákeresel, biztos kidob valami értelmes találatot

(#21988) ledgeri válasza Ablakos (#21986) üzenetére


ledgeri
nagyúr

[link] Lehetséges [link]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21989) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Srácok melyik a működö GPS realistic mod? Feltettem 4et és egyik sem akar működni. A Head up display csak szürke paca a szélvédőn. A többi meg sem jelenik. Scaniaval vagyok.

köszi

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21990) Mr.Franczy válasza m0h0senator (#21989) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Kimondottan olyat keresel, ami a szélvédőre lövi ki a képet?
Mert a Google-és, az simán működik, persze, az nem a szélvédőre vetít!
Milyen térkép alá kell?

Gazember

(#21991) m0h0senator válasza Mr.Franczy (#21990) üzenetére


m0h0senator
őstag

Semmi mod nincs alap térkép skandináviával meg a franciákkal. Csak a kockát szeretném eltüntetni meg realisztikusabbá tenni.

:R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#21992) Cr00py válasza m0h0senator (#21991) üzenetére


Cr00py
senior tag

Van már voice navigation is, ha ez opció. Létezik már számtalan nyelven ( magyar is van )

(#21993) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Tud nekem valaki segíteni? Az a gondom ,hogy nem tudok a truckersmp.com oldalon regisztrálni. Azt írja ,hogy legyen nyilvános a profilom és legalább 2 órát játsszak. A profilom nyilvános és 19 órát játszottam , van saját kamionom de így se engedi a regisztrálást. Tudja valaki mi lehet a gond?? :R

(#21994) Mr.Franczy válasza m0h0senator (#21991) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Akkor kell még neked egy route advisor nevű cucc is, ha a kocka nem kell! 😁
De az is megy gond nélkül!
És igen, a workshopban van 1-2 egész jó magyar nyelvű hangnavi is!

Gazember

(#21995) pcnet válasza Jocohun (#21993) üzenetére


pcnet
addikt

Szia

Néhány hónapja ugyan ebbe a problémába futottam bele. Állítsd át Steam nyelvét angolra. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21996) Jocohun válasza pcnet (#21995) üzenetére


Jocohun
tag

Köszi a segítséget. :R :R :R

(#21997) Ablakos


Ablakos
őstag

Ezen a linken található mod -ot szeretném. (Bemásolni a mod mappába és hajtani. :K ) Ebben valami könyvtárakba rendezett akármik vannak. Hogy kell ezt használhatóvá tenni?

[ Szerkesztve ]

(#21998) Foose válasza Ablakos (#21997) üzenetére


Foose
addikt

A zip-et amit szimplán letöltesz a linkről,bemásolod a mod mappába,és kész. Hajtod a gépet.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#21999) Foose


Foose
addikt

Épp elkezdtem egy WOT fuvart ATS-ben,erre elhasalt a WOT... :W Pedig olyan rég vittem már WOT fuvart...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#22000) Cr00py


Cr00py
senior tag

Hamarosan jön valami új ETS-hez. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.