Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szaszyka


szaszyka
senior tag

Szia.Az órát nem kell pluszban a saját tengelye körül is forgatni/ billegtetni, hogy biztosan felhúzza magát a szerkezet? Ezt laikusként kérdezem.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#2) Spet válasza szaszyka (#1) üzenetére


Spet
addikt

Szia,

Az ora a tengekye korul forog (lsd video link a cikk vegen), es igy huzza fel magat. Termeszetesen jobban mukodne a dolog, ha kozvetlenul a forgotengelyen helyezkedne el, nem pedig a forgotarcsa szelen.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#3) szaszyka válasza Spet (#2) üzenetére


szaszyka
senior tag

Vagy esetleg picit megdönteni az egészet, hogy ne vízszintes síkban forogjon az óra, hanem ferdén. A hatékonyság úgy nem javítható esetleg? Nagyon szép óra egyébként;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4) dontdoit


dontdoit
tag

Ha van egy ilyen szép vintage Seiko órád, akkor ne egy óraforgatón spórolj, ami már 15 ezer forint körül beszerezhető. Ez olyan mintha fognám és bedobnám a Breitlingemet minden nap a mosógépbe, hagy forogjon 2 órát a kis superocean. :D Órás(gyűjtő) szemmel rossz ezt nézni.

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#5) Spet válasza dontdoit (#4) üzenetére


Spet
addikt

1 darab automata oraert nem fogok x ezer Ft-t kiadni ;)

Ezt csak kivancsisagbol, erdekessegbol (vezerhangya parancsara) dobtam ossze, hogy lehetseges-e.

Bar ha azt nezzuk, ha attelepiti az ember egy normalis, igenyes hazba, szepen lemeretezve, akkor nem igy nezne ki (az tobb ido, tervezes lenne termeszetesen)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag

Én 2 naponta 5 percig rázogatom az enyémet aztán jó napot. Kérdés, hogy ez jót tesz neki? Mostanában nem hordom, csak a vitrinben van.

(#7) Spet válasza dontdoit (#4) üzenetére


Spet
addikt

Esetleg egy ehhez hasonlo Lego-s forgato?

Csak par dolgot kellene osszevadaszni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#8) pető bá' válasza Spet (#7) üzenetére


pető bá'
őstag

egy ilyenen (youtube!) még én is elgondolkodtam egyszer.. pedig nem vagyok gyűjtő, 2 automatám van, meg egy kvarc. Viszont nagyon jól néz ki :B

"... and I hope you have a great day!"

(#9) 7s26c válasza dontdoit (#4) üzenetére


7s26c
senior tag

Ha jól kibéleled....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#10) Spet válasza 7s26c (#9) üzenetére


Spet
addikt

Na jól van, maradok akkor a festékkeverő szárnál+fúrónál. Kevesebb helyet foglal :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11) 7s26c válasza Spet (#10) üzenetére


7s26c
senior tag

Szerintem ne add fel. Ha megépül sztár lehetsz az órás topikban

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Ez most csak unalombol/hobbibol keszited?

(#13) Spet válasza Lauda (#12) üzenetére


Spet
addikt

Kíváncsiságból, hogy működhet-e az elképzelés.(de úgy látom, inkább megrökönyödést vált ki)

Lényegében ha közvetlenül a kék fogaskerék tengelyén pörögne az óra, egy megfelelő lefogatóval, és egy házat szerkesztenék a dolognak, így abban helyezném el, még ki és nézhetne valahogy.

7s26c: Ha a jobb és bal kezemen egy Panerai lenne, talán akkor :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

azon nem gondolkodtál, hogy veszel egy diy óraszerkezet (kreatív boltban gombokért kapni ááhááháá éérted gombokért...) és annak a másodpercmutatójára drótozod rá a cucut? elemmel elpötyög örökéletig és percenként forog egyet.

[ Szerkesztve ]

(#15) Spet válasza DeFranco (#14) üzenetére


Spet
addikt

Minek venni? Van odahaza vagy 6 darab quartz aminek ilyen a "lelke" :DDD

Csak itt a kérdés, hogy a tengelye mennyire tolerálná 100+ grammot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#16) DeFranco válasza Spet (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem fektetve megbírná talán... de... 100+g? mit hordasz te a kezeden? családi csomagos párizsit?

(#17) Lauda válasza Spet (#13) üzenetére


Lauda
félisten

A hobbireszet ertem es hogy szeretsz alkotni, ezzel szerintem semmi gond nincsen. Valoszinu az valtja ki a megrokonyodest, hogy egy ilyen orat egy ilyen "osszetakolt szaron" (elnezest a fogalmazasert :DDD ) forgatsz. Persze ezzel neked nem kell foglalkoznod, magadnak csinalod gondolom.

A porgettyuhoz visszaterve, kicsit donteni kene az egeszen, hogy a szamlaphoz kepest jobban meg legyen dolve az ora, szerintem igy nem az igazi.

(#18) Spet válasza DeFranco (#16) üzenetére


Spet
addikt

Durva számításokat végezve gyári adatokkal:

12''', Dm= 27.0mm, Do= 27.4mm
H= 7.2mm

V=r^2*π*h=13,5^2*3,14*7,2=4120mm^3=4,12cm^3

Acél térfogata 7,85g/cm^3 az-az a szerkezet ami benne van maga durván(!) 32gramm. Ehhez jön a tok, ami tényleg tömör acél, ami a hátlappal együtt legalább ennyi. Plusz számlap, mutatók, stift, üveg, külső, belső gyűrűk, kiteszi már a +100g-ot (szíja meg még nincs, de a gyári fém is kitesz legalább annyit)

De ha életre keltem a konyhai mérleget lemérem.

(vagy 4 órája nem fogyasztottam aktívan folyadékot lehet valamit elszámoltam)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19) Spet válasza Lauda (#17) üzenetére


Spet
addikt

Jó most a szar részt váltsuk ki egy T elemre, amin egy párna van elhelyezve és az órát szíjjal rögzíthetjük biztonságosan.

A motor részt tegyük át egy szép házba, egy időzítővel ellátott feszültség váltóval, és bumm így lett egy 15k-s óraforgatónk :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#20) fi:zi'k válasza DeFranco (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy mai átlagos méretű (45 mm), acéltokos óra, tömör szemes fémszíjjal simán 200 g környékén van.
Az enyém asszem vmi 230 g.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) DeFranco válasza fi:zi'k (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lemérem majd a nagyobbik órámat milyen súlya van, de szerintem nincs 100g sem, a kisebbik bőrszíjasról nem is beszélve... dobnám is le ha 20+ dekát kellene a kezemen hurcolni egész nap.

(#22) fi:zi'k válasza DeFranco (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezért használom én is szinte mindig nato/zulu szíjjal.

Én is lemértem így: 140 g.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23) Spet válasza DeFranco (#21) üzenetére


Spet
addikt

Jól van na, nem párizsi, hogy menet közben elfogyaszd :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#24) 7s26c válasza Spet (#18) üzenetére


7s26c
senior tag

:D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#25) Lauda válasza Spet (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Fogd be a pisztolyfuroba a tokot es max fordulatnal felporog, fordulatvaltas-felporog, fordulatvaltas-felporog es igy tovabb.... ;]

(#26) 7s26c válasza Lauda (#25) üzenetére


7s26c
senior tag

Imádná a werk.. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#27) DeFranco válasza fi:zi'k (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megmértem, a pulsarom 35g :D

a páncélos casio-m fémszíjjal 110g, de az már kellemetlenül nehéz a csuklómon :))

(#28) Spet válasza DeFranco (#27) üzenetére


Spet
addikt

Mindennapi használatban lévő, nem minőségi bőr szíjjal 72g (fém szíjjal nem tudom mennyi lenne):

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29) Spet válasza Spet (#18) üzenetére


Spet
addikt

Nos lemértem a Seikot is, az 68 gramm szíj nélkül.
A Poljot fém szíj pedig 32 gramm.

Az-az mindkét óra fém szíjjal kiteszi a dekás párizsit. :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#30) 7s26c válasza Spet (#29) üzenetére


7s26c
senior tag

Egy Nomos Metro ki sem gyújtaná a mérleg kijelzőjét :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#31) DeFranco válasza Spet (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dászíp ez az óra... nem akarok dzsutubdj partyt indítani ezért nem linkelem, de egy hasonló citizenre csorgattam a nyálam sokáig...

[ Szerkesztve ]

(#32) Spet válasza DeFranco (#31) üzenetére


Spet
addikt

Nyugodtan (csak jöjjön a #yutbob).

Сделано в cccp.

7s26c: Csak van azért 15-20 gramm a tömege :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#33) DonElvis válasza Spet (#2) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

Én úgy tudom, hogy nem jó ha csak egy irányban forog az óra.

Nekem is autómata órám van, én is magamnak készítettem óraforgatót, forgásirány válltással. Egyik lomtalanításkor szereztem egy csiga áttételes motort, olyasmit mint az autó ablakemelő szerkezetek motorja.
Ehhez készítettem egy tápot, ami tud 2A-t. (Sajnos ezek a motorok szeretnek nagy árammal működni, valószínűleg a szerkezeti kialakításuk miatt). A forgórészére (az ablakemelő motorok 90%-ban nélkülözik a tengelyes kivezetést) csavaroztam egy festékes spray kupakot, abba kényelmesen belefért az óra. A nagyobbik fajta háztartási szivacs zöld, durvább részét levágtam, és arra csatoltam rá az órát. Így nem lötyögött a festékeskupakban, szépen megállt benne. A forgásirány válltást egy egyszerű NE555, FET, dupla morse relével oldottam meg. Olcsó és üzembiztos.

Ami az egytlen hátránya ennek a készüléknek az a zaj. Az ablakemelő motorok sajnos eléggé zajosak. Valószínűleg kiváltom majd valamivel.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#34) Spet válasza DonElvis (#33) üzenetére


Spet
addikt

Ez sem egy csendes darab ;) (házba építve biztos csendesebb lenne, a mikró motornál meg főképp ;) ).

Lényegében egy feszültségváltót szeretnék még az áramkörébe beletenni, de hogy az meg bizonyos időközönként váltsa a forgásirányt, azonban ahhoz meg egy időzítőre is szükség lenne.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35) DonElvis válasza Spet (#34) üzenetére


DonElvis
tag

A forgásirány válltáshoz kell pont a NE55 + FET + dupla morse relé. Az NE555 ugye időzítő IC (avagy órajel generátor) 0 és 1 szint között válltozik a kimenete, és hatalmas tartományban lehet bállítani a válltás idejét. A relé alapból nincs meghúzva. Amikor az 555 kimenettén 1 lesz akkor egy FET-en keresztűl megtáplálódik a relé, és meghúz. Ekkor megtörténik a polaritáscse, persze ehhez helyesen kell bekötni a motor tápvezetékeit a relé érintkezőihez, de az nem nagy truváj. Szerintem ennél olcsóbb egyszerűbb változat nincsen.

Egyfelől megértem azt, hogy AC motorban gondolkodsz, mert tapasztalatom szerint halkabbak mint a DC motorok. Viszont 220V-ot kapcsolgatni....hááát nemtom. Ráadásúl nem minden AC motor képes két irányban forogni, szal lehet hiába fáradoznál frekiválltóval, ha a motor nem képes ezt lekövetni..
Továbbá ha mégis tudna forogni mindkét irányba, akkor a hirtelen forgásirány válltást nagyon roszzúl tolerálnák. Szal én DC motorra szavaznék ha ilyen alkalmazásról van szó.

Juteszembe, az autók ablaktörlő motorja is ilyen csigás áttételes motor, bontottan nemhiszem hogy komoly összeg lenne. Egyk hirdetési oldalon már 2,5K-ért láttam. Van ablakelemlő motorom, relém, IC-m, ha gondolod elküldöm neked, próbálkozz építeni valamit. Nekem belátható időn belűl nem lesz időm ilyenekkel foglalkozni (részletek privátban) a barlangfeuljítás miatt, csak a helyet foglalják.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#36) Spet válasza DonElvis (#35) üzenetére


Spet
addikt

A motor képes két irányba forogni, mert a videomagnó kazetta kiadó szerkezetét mozgatta oda-vissza.

Ellenben most nem tudom, hogy AC vagy DC motor (1. :F ), mert semmi feliratot nem tartalmaz, nem is tudom mekkora az ideális feszültsége (2. :F ).

Plusz poén, hogy nem is néztem, hogy AC vagy DC adaptert kötöttem-e rá (.. :F )

Vezérlés megoldásra meg egy ilyet néztem ki.

(itt is megy majd a barlang felújítás lassacskán)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#37) 7s26c


7s26c
senior tag

Lehet kapni olyan forgatót ami csak egy irányba forog

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#38) Spet válasza DonElvis (#35) üzenetére


Spet
addikt

DC motor lesz szerintem (nem akartam kihámozni roncsolás nélkül), 9V-os AC-DC adaptort használok a műveleti célra. Csak kérdéses, hogy tényleg amit belinkeltem panelt, felprogramozható-e, léptetési műveletekkel.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#39) DonElvis válasza Spet (#38) üzenetére


DonElvis
tag

Az ebay nálam perpill nem elérhető, de szerintem ilyen vezérlőre gondolsz:

[link]

Leírása szerint, előre programozott funkciók között lehet választani, ha minden igaz a 6. funkció lesz a te barátod. Kb. 4K HUF-ba van póstával együtt, nem vagyok benne, hogy megéri. Van 18 funkciója használnál belőle 1-et... 13K.ért már rendelhető az igendrága Conrxxx-nál is.

Persze énis a home made cuccukat preferálom, márcsk a az alkotás öröme miatt is.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#40) Spet válasza DonElvis (#39) üzenetére


Spet
addikt

Egy srác jelentkezett, hogy olcsóbban tud vezérlőt készíteni, majd kíváncsi leszek mibe kerül kici kínaiakhoz képest.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#41) DonElvis válasza Spet (#40) üzenetére


DonElvis
tag

Énis kiváncsi vagyok. Remélem nem PIC-el lesz megoldva, mert a frász kerülget attól, amikor ilyen egyszerű feladatra is már szoftvert írnak. Majd oszd meg velünk hogy mi lett belőle, lehet engem is érdekelne.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#42) 7s26c válasza Spet (#40) üzenetére


7s26c
senior tag

most már nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ebből :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#43) Spet válasza DonElvis (#41) üzenetére


Spet
addikt

Ha a PIC alatt mikrovezérlőt értesz, akkor igen azzal oldaná meg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#44) Spet


Spet
addikt

Na végül rendeltem egy ilyen vezérlőegységet. Ha megérkezik jön a 2. felvonás. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#45) 7s26c válasza Spet (#44) üzenetére


7s26c
senior tag

No, mekkora hatásszünet volt... :) (többet nem tudok ma írni, korlátoztak)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#46) Spet válasza 7s26c (#45) üzenetére


Spet
addikt

Volt-volt egyéb dolgok miatt (meg majd lesz is munkahelyi elhavazás miatt)

Csak nem összevesztél valakivel? :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#47) DonElvis válasza Spet (#44) üzenetére


DonElvis
tag

Kivnáncsi vagyok a végeredményre, lehet én is kedvet kapok a forgatóm upgrade-jéhez.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#48) Spet válasza DonElvis (#47) üzenetére


Spet
addikt

Pár hét (míg ideér), és kiderül, hogy mire megyek vele :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#49) Spet


Spet
addikt

És meg is érkezett a vezérlő egység:

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#50) DonElvis válasza Spet (#49) üzenetére


DonElvis
tag

Komolynak néz ki, kipróbáltad már?

Ami nem számít, az nem érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.