Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) 22balu válasza AeSDé Team (#50747) üzenetére


22balu
aktív tag

igen tönkre fog menni a fülesed előbb utobb

(#50752) sajtos75


sajtos75
tag

Szeretném összekötni a telót a TVvel. Ugye a telefon tudja az MHL szabványt. De melyik MHL adaptert válasszam? Mert van 5 tűs és van 11 tűs. Melyik való az SPhez? Annyi fajta van ,de nem akarok beleválasztani. Előre is köszi!

(#50753) oz82 válasza sajtos75 (#50752) üzenetére


oz82
senior tag

Hello,

nekem ez van múúködik:

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-MHL-to-HDMI-Cable-HDTV-1080P-Adapter-for-Galaxy-S4-S3-S5-Note-2-/281620641781?hash=item4191e5f7f5:g:Vg8AAOSwewJTnCo5

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#50754) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Nekem most fog lejárni a hűségem t-nél és szerintem kipróbálom az s6 edge pluszt, de ezt szeretném elajándékozni. Az a baj, hogy mióta megvan az sp brutál lassú. Galaxy s2-t cseréltem 2 éve. Elvileg jóval erősebb, de nem így látszott. Már rég nem telepítgetek semmit rá. Örülök, ha megnyílik a telefon funkció, ha gyorsan kellene telefonálnom és nem kell várnom 1 percet. Billentyűzet nagyon lassan jelenik meg. Bárhol szeretnék írni. (sms, face, stb...)
Lényeg, hogy azt hallottam, hogy a szolgáltatós sony-k sokkal lassabban működnek mint a függetlenek. Én már kipróbáltam rajta nagyon sok romot, főzött romot, launchert, de mindig belassult rövid időn belül. Nem is csak lassú, mint amit más gyártóknál tapasztaltam, hanem beakad. Nem reagál. Üres képernyő, várakozás. Közben néha kattog ami az érintéseket jelzi, aztán vagy történik valami, vagy újraindul a telefon.
Szóval sebesség szempontjából érdemes függetleníteni mielőtt odaadom valakinek?

Másik probléma vele (ez is az eleje óta jön elő néha), hogy felveszem a telefont, de néma. Engem hallanak, de én semmit. Ilyenkor a képernyő sem kapcsol ki, ha az arcomhoz emelem. Aztán a fülest ki-be dugdosom és megjavul. Gondolom nem érzékeli, hogy kihúztam. Ez gyakori hiba másoknál is? Lehet szoftveres?

(#50755) air válasza malibu (#50754) üzenetére


air
nagyúr

"azt hallottam, hogy a szolgáltatós sony-k sokkal lassabban működnek mint a függetlenek."

Ez így biztosan határ nagy ökörség.
Nem tudom kitől hallottad, de nem volt épelméjű, az biztos.
Ezért nincs értelme függetleníteni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50756) Sebhelyes válasza air (#50755) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az M4 Aqua topik is tele van azzal, hogy szolgáltatós példányok szarabbak, mint a függetlenek.

(#50757) air válasza Sebhelyes (#50756) üzenetére


air
nagyúr

És mivel van alátámasztva, illetve milyen objektív szempontok alapján vannak összehasonlítva?
Mert így kijelenteni, hogy a "szolgáltatós példányok szarabbak, mint a függetlenek" ez kb. a falra hányt borsóval ér fel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50758) darvinya válasza air (#50757) üzenetére


darvinya
titán

Szolgáltatókhoz 55-70% közötti minőségű készülék kerülnek.
Mivel sokat adnak el ilyen-olyan akcióban, ezért 200-300%-os haszonkulccsal működnek.
Különben 1 akciós kampány végére tönkre menne, a sok nem fizető miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50759) Salex1 válasza malibu (#50754) üzenetére


Salex1
senior tag

Nekem is már a használhatóság határát súrolja a sebesség, akár gyári állapotban is.
Most volt gariban a szervizben, akkut cseréltek (púposodás), és beírtam azt is, hogy nagyon lassú és melegszik, de semmit nem csináltak vele (szerintem nem is foglalkoznak vele).
A lényeg, hogy szerintem a processzor nem bírja a terhelést, melegedést és idővel tönkremegy és belassul.

(#50760) air válasza darvinya (#50758) üzenetére


air
nagyúr

"Szolgáltatókhoz 55-70% közötti minőségű készülék kerülnek."

Aztán mitől? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50761) tomp válasza air (#50760) üzenetére


tomp
félisten

Hallottál már a másodosztályú termékről?
Én gyárban dolgozom. Amit nem adhatunk el 1. osztályú terméknek mert itt-ott minőségi hibás a termék még 2. osztályban csökkentett áron tökéletesen eladunk és el is adható.
Hiába van a Qualcommnál is minőség-ellenőrzés, kerülhet gyengébb darab(erősebben melegedő) a vevőhöz azaz a Sonyhoz.
A Sony kiválogatja őket. Gondolom a szolgáltatós modellek külön gyártósoron készülnek ahol lágyabb a MEO. Így összeszerelés után nagyobb az esély egy esetleges hibás darabra. Cserébe a gyártó foglalkozik a szolgáltatóval. Valahol el kell venni valamit.

(#50762) air válasza tomp (#50761) üzenetére


air
nagyúr

Hajrá konteó!
Amit itt állítotok, azok tények amiket konkrét adatokkal alá tudtok támasztani, vagy csak vélemény.
Mert ha vélemény, akkor rendben van, tiszteletben tartom, hogy ti így gondoljátok, csak éppen fabatkát sem ér.
Ha tényként kellene elfogadni, akkor minden bizonnyal valamilyen forrással alá tudjátok támasztani. Ezt szívesen várom, mert meggyőzhető embernek tartom magam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50763) tomp válasza air (#50762) üzenetére


tomp
félisten

M4 esetében tudom, hogy majdnem az összes GSM bolt csak a gyári függetleneket veszik be. Nem véletlenül.

SP esetében ugye emlékszünk arra a frissítésre amely némelyik telót használhatatlanná tette?

Nagy eséllyel a szolgás modellekbe nem 100%-os SoC kerül...

(#50764) darvinya válasza air (#50762) üzenetére


darvinya
titán

moderálva…

Olvas utána(interneten rettentően sok írás van róla), hogy a chip és egyéb mikró elektronikai dolgok milyen arányban van hiba rajta, de mégis működik.
Ezek ami mérhető és olcsóbban adható.

És ez minden termelésre igaz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50765) air válasza tomp (#50763) üzenetére


air
nagyúr

Nagy eséllyel? Ennyi?

Azzal tisztában vagyok, hogy gyártáskor nem lesz minden egyes darab azonos minőségű.
De semmi nem támasztja alá azt a kijelentést, hogy a szolgáltatós készülékek között több a hibás.
A függetlenek között is lehet ugyanolyan arányú a hibás darabok száma.
És mi a helyzet a szolgáltatók által forgalmazott független készülékekkel?

Darvinya!
Ne írd oda, hogy moderálva! Nem érdekel. Inkább akkor ne írj semmit! Vagy ha mégis, azt legalább helyesen!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50766) tomp válasza air (#50765) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem hiszed menj el egy Sony Centerbe. Ott elmondják ugyan ezt! Szolgáltatónál több a hibás darab mert gyengébb minőségűek.

(#50767) Sordoran válasza tomp (#50766) üzenetére


Sordoran
addikt

Én nem tekinteném azt bizonyítéknak, hogy mit mondanak Sony Centerben, lévén nekik az a céljuk, hogy ott vedd, mert övék akkor a haszon. Ettől függetlenül lehet igaz, lehet nem, de nekem T-s készülék több mint 2 éves már bőven, és semmi baja. *kopp-kopp
Egyszerűen azért van több hibás szolgáltatói készülék, mert több a szolgáltatói készülék. Szerintem. SZERINTEM! Legfeljebb tévedek. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50768) sutszi


sutszi
veterán

T függő, bagyusz CM11-el most járok 1418 óra üzemidőnél. Valahogy nem érzem rosszabbnak mint egy független változatot. Amióta ezzel a szoftverrel megy, újra szívesen használom a telefont. Nem mondom, hogy nem keresem az utódját, de legalább más érzés van bennem nap mint nap.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50769) darvinya válasza Sordoran (#50767) üzenetére


darvinya
titán

Ez igaz is, hogy szolgáltató adja el legtöbbet, és emiatt hibás termék gyakoribb.
De mint már írtam is, hogy ez a készülék valójában 2011.11. havi, azaz keretbe ez van ütve.
Ez lett volna anno az S, de akkor nem volt még meg a vas hozzá.
Utána már csak össze dobták, hogy Z mellé rakjanak valamit.
Ráadásul ilyen összeállításban nincs sok más készülék, ami arra ad okot, hogy maga alap chip készlet nem jól sikerült széria (pl: S810).

Maga a chip gyártásban most már nincs 100%-os darab, mert több milliárdos tranzisztorból 70%-a is, ha kiesik még működik.
Igaz ekkor minden baja lesz felhasználói szinten.
Erre jön még elcseszett fw.

Viszont azt is vegyük figyelembe, hogy felhasználó alkalmazkodik készülék hibáihoz.
Nekem van 2 SP-m, és mind2 gyors.
De a szolgáltató függő az érintője érzéketlenné/érintés tévesztéssé válik, a nem használattól.
Azaz, ha kikapcsolom a kijelzőt, de visszakapcsoláskor ez lesz.
Amíg folyamatosan használjuk semmi baja, újraindítás után.

Hú…ez hosszú lett. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50770) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!

Ritkán járok itt, és a keresőben nem találtam választ. Videó DLNA-val való továbbküldésével van gondom.
Van itthon egy smart tv (TCL, gondolom valami vérbeli kínai), erre szoktam továbbküldeni képet, videót, de ha videót küldök át, akkor bizonyos időközönként megáll. Olyan, mintha pufferelne, mert aztán továbbmegy, majd megint megáll. Azt hittem a tv a ratyi, de az öregem most vett egy E4-et (nem ér fikázni a telót, 70 éves a tulajdonosa és neki pont elég), de neki zökkenőmentesen viszi a HD anyagot. Természetesen eredeti rom van rajta.
Nekem SlimKat 4.4.4-es romom van (bulid 8.14). A kérdésem az, hogy nektek van-e tippetek ez mitől van?
Mindkét telefonra ugyanaz az app került, ezzel lehet átküldeni a tévére az anyagot. Próbáltam az enyémmel újracsatlakozni a tévére, de nem oldotta meg, és mindkét telefon ugyanazon a routeren van (a router csak a g módot tudja, arra van beállítva).
Bármi ötletet szívesen fogadok.

(#50771) tomp válasza Sordoran (#50767) üzenetére


tomp
félisten

SC-ben ugyan úgy ajánlják a médiás megvételt mint saját magukat.
Westendben mindig az őszintét mondják. Volt amikor átküldték az embert a szomszédba(média) mert ott épp akciós volt a teló.

Néha azért úgy megfogdosnám az SP-met. Csak hát távol van. Kíváncsi vagyok milyen a CM11 amit rajta hagytam. :-)

(#50772) Sebhelyes válasza tomp (#50771) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Felvették az igazmondó juhászt dolgozni a WestEndbe?

(#50773) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok srácok! Légyszi segítsetek kicsit.
Cseretelónak van nálam egy SP, annyi a problémám vele, hogy hiába kapcsolom be a mobilinternetet, nem történik semmi, nem csatlakozik 3G-re. Mikor hozzám került, egy Gyári beállítások visszaállítását nyomtam rajta.

Mitől lehet ez? Hetekig nálam lesz még, és azért nagyon szeretném, ha működne..
Köszi szépen! :R

www.flickr.com/csari

(#50774) darvinya válasza Csari93 (#50773) üzenetére


darvinya
titán

Xperia menü-Internet beállítások lekérése

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50775) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok! Hogy kell cwmet elinditani?

(#50776) air válasza Geri1985 (#50775) üzenetére


air
nagyúr

Bootoláskor kamera gombot nyomkodni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50777) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

http://forum.xda-developers.com/xperia-sp/orig-development/6-0-cyanogenmod-13-0-t3238355
Már van CM13 UBL-re, ha valakit érdekelne. :K

(#50778) tomp válasza SzilagyiTibi (#50777) üzenetére


tomp
félisten

Óóó ha itt lenne az SP, felraknám. :)
Kíváncsi vagyok mikorra lesz stabil.

(#50779) sgeza válasza Geri1985 (#50775) üzenetére


sgeza
veterán

Milyen romon, milyen cwm? Például bagyusz legújabbjában, amiben alapból ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#50780) darvinya


darvinya
titán

Látom mindenki izgul M-re, de ez csak nyitott bootloader-re lehet felrakni.
Tehát ehhez nem kell semmilyen gyári fw.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50781) malibu válasza air (#50755) üzenetére


malibu
tag

Sony márkaboltba mentem be érdeklődni, hogy az összes sp ilyen lassú-e, vagy csak az enyém hibás. Ők egyből rákérdeztek, hogy t-mobile-os? Mondtam, hogy igen és mosolyogva mondták, hogy akkor ne is csodálkozz.

(#50782) air válasza malibu (#50781) üzenetére


air
nagyúr

Én meg azon mosolygok, hogy ezeket elhiszitek.
"Sony márkaboltba mentem be érdeklődni, hogy az összes sp ilyen lassú-e, vagy csak az enyém hibás."
Már ez a szituáció is röhejes.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50783) bozont válasza malibu (#50781) üzenetére


bozont
veterán

Nekem telenoros és ez is "lassú", két ismerősnek van független, azok is. Itt nem hardveres probléma van, hanem egyszerűen nincs optimalizálva a rendszer, kicsit sem. Így gyorsan megeszi azt az 1GB ramot. :(
Szerencsére nem szenvedek már vele sokáig, legkésőbb decemberben cserélem, valószínűleg egy G4-re.

[ Szerkesztve ]

(#50784) Geri1985


Geri1985
tag

Köszi!

sgeza: Cm11 van rajta, de a telefon teljesen lefagy felforrósodik és csak a hátlapi "gombbal" tudom újraindítani. Újra akarnám tenni a rendszert, de lehet inkább visszarakom a gyárit.

(#50785) cappa72 válasza bozont (#50783) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jiayu G4 vagy LG G4? ;]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#50786) air válasza Geri1985 (#50784) üzenetére


air
nagyúr

PAC ROM!
Nagyságrendekkel jobb a legutolsó CM11-nél.
Legalábbis nálam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50787) sgeza válasza Geri1985 (#50784) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban a megoldás első lépésben a gyári felrakása flashtoollal, majd vagy azt használod - esetleg rendbetéve -, vagy felraksz újra egy custom romot, ahogy Air kolléga javasolta, például PAC-et.

(#50788) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok! Regeltem a pacman oldalán de a letöltéseknél nem látok aktív letölthető fájlt. Valamit rosszul keresek?

(#50789) Con_Sole válasza Geri1985 (#50788) üzenetére


Con_Sole
csendes tag

Szia A legutolsó LBL PAC romot itt találod: http://forum.xda-developers.com/xperia-sp/development/rom-collection-nexus-roms-lbl-kk-4-4-4-t2908366

Mondjuk ez is elég régi.

(#50790) Con_Sole


Con_Sole
csendes tag

Valakinek aki ért hozzá (mondjuk Bagyusz) nincs kedve futni egyet a CM13-al LBL-re? Hátha változott benne az a valami ami miatt nem volt hajlandó az LP 5.1 felmenni!

(#50791) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok! Bagyusz cm12je hogy muzsikál?

(#50792) kooz válasza Con_Sole (#50789) üzenetére


kooz
csendes tag

Helló!
Ezt, hogyan kell felrakni? Melyik verziót ajánlod? Köszi! (Flash-eltem már, de csak régen és akkor 1 db ftf volt, most meg egy könyvtárnyi fájl.)

(#50793) air válasza kooz (#50792) üzenetére


air
nagyúr

A zip-et kell telepíteni recovery (Philz Touch vagy TWRP) alól.
Ha ez nem mond neked semmit, akkor ne állj neki.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50794) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok. A kezembe akadt egy ilyen telefon. Felvette a töltést, majd pár percig működött. Mióta kikapcsoltam nem akar visszakapcsolni. Sony logo után (néha Xperia logo is bejön) kikapcsol és ez megy körbe körbe. Hard resetre sem reagál másképp. MI lehet a gond?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#50795) SzilagyiTibi válasza Con_Sole (#50790) üzenetére


SzilagyiTibi
csendes tag

Arra én is befizetnék. :K

(#50796) darvinya válasza Adonimus (#50794) üzenetére


darvinya
titán

Aksi hibás, mivel nem tudod feltölteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50797) HD5570


HD5570
aktív tag

Sziasztok.Xperia Z-m van,de ott nem tudtak segíteni sajna
Véletlen zárt bl-re telepítettem a Cm11-et és most a Flashtool nem akarja felrakni a gyári softot
Megöltem vagy lehet rajta segíteni?Sony logo van és flashmode is van ,de flashtool egyszerűen minden próbánál hibát ír, régebbi flashtool-al mehet esetleg,vagy buktam?

Driverek fenntvannak,illetve az eset előtt már flashaltem vele ugyhogy működnie kéne.


[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50798) air válasza HD5570 (#50797) üzenetére


air
nagyúr

Próbáld egy korábbi Flashtoollal!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50799) HD5570 válasza air (#50798) üzenetére


HD5570
aktív tag

[OFF]Ugyan azt írja.Nem hiszem el hogy szolgáltatós telefont zárt bl-el tönkretettem.Képtelenség

régebbi szoft elindult,ujabbal nem megy elképzelni nem tudom miért bocsi a sok offért

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50800) kooz


kooz
csendes tag

Sikerült feltenni a pac-et tényleg jó kis rom, a korábbi gondokat most nem észlelem még.
Annyi a bajom, hogy a sony backupjával készített sms és kép mentést ezen mivel tudnám felrakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.