Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) sutszi válasza bajzal (#50605) üzenetére


sutszi
veterán

A héten csináltam egy próbát.
Szerda reggel levettem a töltőről és csütörtök 20.00-kor 27%-on volt 1Ghz-es órajel mellett.
Péntek reggeli húztam le ismét és most este 20.00-kor 14%-on állt az akku, 1,7Ghz-es órajel mellett.

Tökéletesen nem tudom reprodukálni a napi használatot, de nincs benne nagy szórás. Kb 1 órányi képernyőidő van ebben. Éjszakánként repülőgépesben mindig zuhan 6-7%-ot...

Szóval 13% akku kapacitást tudtam vele spórolni...De mivel 1 mérés nem mérés ezért ne vedd készpénznek ezeket a számokat. Hetekig kellene méregetnem, hogy pontos adat jöjjön ki. Inkább csak használgatom és örülök, hogy ~800 órája nem kellett restartolni és iszonyat pörög a rendszer, ráadásul több mint 2 évesen még mindig elmegy 2 napot. Azért keresem már az utódját, de a jelenlegi kínálat alapján semmi esélyes nincs... Nem is értem kinek gyártanak manapság telefonokat, de nem akarom elvinni off-ba...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50652) air válasza sutszi (#50651) üzenetére


air
nagyúr

Nagyon sok mindenről függ a fogyasztás, többek között attól is, hogy mennyit váltogatja a készülék a tornyokat.
Csak a csökkentett órajeltől garantáltan nem spórolsz ennyit.
Ahogy te is írtad, egy mérés nem mérés. Hetekig kellene közzel tökéletesen azonos feltételek mellett tesztelni.
Vagy kártya ki (vagy repülő mód) és neki egy loopos videolejátszás kikapcsolásig. És valamivel lockolni a frekvenciát.
Ez esetleg jó teszt lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50653) szanozs válasza parts (#50650) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nekem azért kellene mert az tudja az ébresztő kikapcsolást lefordítással. Próbáltam már air kolléga ajánlásával az amdroidot de az csak a kamerával érzékel, és ha a telefon becsúszik a párna alá akkor az egyből kikapcsol, és ha nem éberen alszok akkor elalszok.

(#50654) sgeza válasza sutszi (#50651) üzenetére


sgeza
veterán

Én azért sokallom a 6-7%-os merülést egy éjszaka alatt még sima használattal is, hát még repülő módban! Valami ott nem nagyon stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#50655) sutszi válasza air (#50652) üzenetére


sutszi
veterán

A napirendem közel azonos hétközben a szombat kicsit bekavart mondjuk ennek a mérésnek...A hét első négy napja jobb ilyen szempontból. Jövő héten megint csinálok egy ilyet... Egyébként 1,7-en a második nap sokkal jobban merült...(vagyis ma) pedig alig nyomkodtam...

Egyébként tényleg a rádió viszi a legtöbbet...és tényleg a toronyváltások. 1km-en belül többször van 2-3-4G közötti váltás. 10 perc alatt képes ledobni 2% így. Pedig kijelzőt sem nyitok rajta... Szóval ha meg innen nézzük akkor tényleg nem érdemes a CPU-val foglalkozni...

(#50654) sgeza: Nézd, én már annyit vackoltam vele, hogy egyszerűen meguntam. Gyári 4.1.2-vel is ez volt, majd 4.3.1-el, most meg CM11 van fent és ezzel is ezt csinálja.
Már azt is kipróbáltam, hogy nem telepítek appot, csak factory reset után figyelek egy éjszakát és akkor is csinálta...

Egyébként hasonló jelenséget olvasta OPO topikban is nemrég. Ott a G. play szolgáltatások okozzák a problémát...nálam is valószínűleg. Durva mennyiségű ébresztést produkál, főleg a hely figyeléssel összekapcsolható process-ek. (Pedig full OFF minden ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50656) sgeza válasza sutszi (#50655) üzenetére


sgeza
veterán

Ha van kedved még egyszer nekifutni, akkor kipróbálhatod az általam összefoglalt megoldással rendbe tenni a gyári romot. Ehhez az alapanyagot nagymértékben a többiektől itt a fórumon kapott információk szolgáltatták (pl. a zRAM-ot Bagyusz készítette), valamint a neten egyéb oldalakon olvasottak alapján készítettem, vagyis összeszedtem egy kupacba, és írtam hozzá egy kis használati utasítást.

Egészen használhatóvá lehet varázsolni úgy a gyári romot, hogy nem lagol, nem kell újraindítani, stb. Sokáig használtam így mindenféle beavatkozás nélkül. Most már csak azért nem, mert másik telót kaptam (S6).

Innen töltheted le a hozzávalókat.

(#50657) sutszi válasza sgeza (#50656) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, átnéztem a leírásokat, és elég komoly gyűjtés. :R

Most egyelőre nem szeretnék ROM-ot cserélni, az időm is viszonylag kevés rá Még elég ismerkedős fázisban vagyok ezzel. Meg most még tetszik is. Ha valami beütne, vagy kedvem lesz kísérletezgetni, akkor eszembe fog jutni az összeállításod és biztos kipróbálom mit tud. :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50658) sgeza válasza sutszi (#50657) üzenetére


sgeza
veterán

Rendben, ha segítség kell, csak szólj! Nem biztos, hogy minden egyértelmű a leírásból.

(#50659) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok! Tegnap úgy döntöttem, visszakrakom a gyári .207-es ROM-ot, viszont nem tudom felrakni a recovery pack-ot, mert mikor a géphez csatlakoztatom a telefont akkor az nem ismeri fel, a telefonon is csak a hibakeresős ikon ugrik fel felül... Ha kikapcsolom a hibakeresést a telefonon, akkor felismeri, viszont úgy meg nem tudok telepíteni... Mit tudok ilyenkor csinálni? Előre is köszönöm! :R

(#50660) air válasza SzilagyiTibi (#50659) üzenetére


air
nagyúr

Rom felrakás után rootoltad?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50661) SzilagyiTibi válasza air (#50660) üzenetére


SzilagyiTibi
csendes tag

Igen, felraktam a SuperSU-t is, mindennek megadja a root jogot de itt valamiért nem akar működni...

(#50662) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Sajna nincs időm olvasgatni órákat. Ma vettem egy ilyen telefont g3 mellé melós telónak facezgetni meg netezni. Gyári rendszerrel se olyan lassú. De van rá valami olyan főzött rom ami gyors mint állat és nincs tele hibákkal? Persze olyanok tapasztalatait várom akik több hónapja használják.Jah és az sem hátrány ha akku idő jó.

(#50663) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Segítsetek pls.
Sony felirat bootloopom van és ötletem sincs, hogy mit csinálok rosszul ill. mi hiányzik.
Ezt mutatja a flashtool.

Driverek elvileg fent.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50664) cappa72 válasza Torry (#50663) üzenetére


cappa72
nagyúr

(#50665) Torry válasza cappa72 (#50664) üzenetére


Torry
addikt

Hasonlóan mint ahogy te is írtad, ezt nem hiszem el :D

Köszi szépen a segítséget! :R
Javaslom, hogy az első hozzászólásba tegyük be, hogy melyik verziót érdemes használni a flashtool-ból.

(#50666) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok. Stabil, 5.1-es CM elérhető? Ami mindennapi használatra jó lehet? Mert a jelenlegi 5.0-ra már egy év után ráférne egy újrahúzás, így ha van frissebb bepróbálkoznék azzal. Láttam többet is, csak sajnos a mi megy mi nem leírás lemaradt így nem tudom melyiket merjem feltenni.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#50667) air válasza gerokrisz (#50666) üzenetére


air
nagyúr

Nyitott BL-re van CM12.1.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50668) Salex1


Salex1
senior tag

Kicsit több, mint egy év használat után előjött nálam is az akku púposodás. Mire észrevettem, már az egyik tartócsavar átszakadt, és lenyomta a hátlapot. Most szervizben van.
Másnak is jelentkezett olyan, hogy írtózatosan lelassult a telefon? Hiába raktam újra, még teljesen "tisztán" is lassú volt. Pl, a galéria megnyitása kb 1 perc gondolkodás volt.

(#50669) gerokrisz válasza air (#50667) üzenetére


gerokrisz
tag

Most zárton van fent a CM12. Zártra is van 12.1?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#50670) air válasza gerokrisz (#50669) üzenetére


air
nagyúr

Tudtommal nincs.
De az a CM12 is elég kísérleti.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50671) gerokrisz válasza air (#50670) üzenetére


gerokrisz
tag

Értem. Ez a jelnelegi CM12 jelenleg iszonyat lassú lett. Szerinted van rá esély ha felteszem az újabb .1-et akkor már 5.1es androiddal esetleg kicsit begyorsul? Vagy ezek már ilyenek... :)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#50672) Tityahome válasza gerokrisz (#50671) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Tedd fel az áruházból az FMR Memory cleaner programot (egy kis méretű alkalmazás) és nyomj neki egy 'clean'-t! Nekem szokott segíteni ha nagyon lassul a rendszer!

...és még egy tipp!
Ha valakinek gyorsan merül az akku akkor a wifi speciális beállításánál nézze meg hogy nincs e kipipálva az az opció hogy ,,...a google és más alkalmazások kereshetnek hálózatot akkor is ha a wifi ki van kapcsolva''! (...vagy valami hasonló a szöveg)
Na ott ne legyen pipa és akkor az akku is jobban bírja.

(#50673) air válasza Tityahome (#50672) üzenetére


air
nagyúr

"Tedd fel az áruházból az FMR Memory cleaner programot (egy kis méretű alkalmazás) és nyomj neki egy 'clean'-t! Nekem szokott segíteni ha nagyon lassul a rendszer!"

Aha, persze! :W :C :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50674) David_DD válasza gerokrisz (#50671) üzenetére


David_DD
tag

hát ha zártra teszed fel a 12.1et akkor bátran megmerem kockáztatni h nem lesz gyorsabb.. nyitott bootladerrel gondolom jó lesz, bár ahogy a hivatalos oldalon nézem naponta adnak ki belőle újabb verziót, ami engem arra enged következtetni h még nem valami kiforrt (de mivel hála a zárt bootloaderemnek sose tettem fel official cm-et, így nemtudom h ez az elképzelésem mennyire állja meg a helyét)

(#50675) David_DD


David_DD
tag

Ha barki megfejtette h melyik google play service ebresztgeti fel a facebook messenger frissites utan, pls ne tartsa magaba

(#50676) darvinya válasza David_DD (#50675) üzenetére


darvinya
titán

Nézd meg mi van a Futó app listában, app-on belül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50677) David_DD válasza darvinya (#50676) üzenetére


David_DD
tag

messagingservice

De ezt se a messenger-nel nem talalom, se a google play services-nel :( (disableservice-ben)

(#50678) darvinya válasza David_DD (#50677) üzenetére


darvinya
titán

Összetett folyamat emiatt nem lehet közvetlenül tiltani, magyarán mintha kikapcsolnád a telefont.

Valamelyik app-nak üzenet küldési joga, de nem szink.-ba hiba van.
Ilyen nálam is van, és amióta M-re készülődnek az app-ok, azóta a rendszer teljesen kezd meghülyülni.

Szerintem ezzel csinálják ki szépen lassan a régi rendszereket, hogy vedd az újat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50679) ludsimon válasza IMIIKE1998 (#50577) üzenetére


ludsimon
veterán

A fejlesztők minél újabb verziókat adnak ki ami nagyobb erőforrásigényes is.
Teljesen logikus.
Ha nem tetszik tessék átállni opera mobile-ra vagy minire, meg fb lite-ra..
Vagy vegyél új telefont, semmi gond nincs vele nekem.

undefined

(#50680) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Kb. két órája rcoveryvel szívok. Rootolni sikerült pár perc alatt.De a recovery nem akar működni. Pedig már letöltöttem vagy 3 félét és beírom az 1-est. Enter. És nem kezdi el letölteni a cuccokat. Olvastam ,hogy lehet kell valami kernel csere ( nem biztos , hogy igaz) és akkor menne. Segítene nekem valaki mivel meg, hogy próbálkozzak ? És igen elolvastam az összefoglalót. Ott se volt erre megoldás. Másik kérdésem hoyg gyári 207 esről érdemes cm 12 re cserélni ? Gyors ez is meg minden. De azért szeret fagyogatni rendesen ha facezek. Néha másodpercekre.

(#50681) bogil99 válasza levike92 (#50680) üzenetére


bogil99
aktív tag

És azt megnézted amit a telefonod kiír mikor csatlakoztatod?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#50682) Salex1 válasza Salex1 (#50668) üzenetére


Salex1
senior tag

A púposodó akkunál (ha már a csavar is kiszakadt) akkor szerintetek mit cserélnek? Csak akkut és műanyag keretet, egyáltalán szétbontható az a rész?

(#50683) darvinya válasza Salex1 (#50682) üzenetére


darvinya
titán

Persze, hogy bontható.
Az a minimum amit cserélnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50684) levike92 válasza bogil99 (#50681) üzenetére


levike92
tag

Végül tegnap hagytam a fenébe. Ma újult erőből nekiestem és elsőre sikerült. Nem tudom mi lehetett tegnap . Feltettem a eXistenZ Ultra 4.0.0 romot. Gyors ,ramot jól kezeli . Pár nap után tudok róla véleményt mondani. Majd melóba kiderül mit, hogy bír.Érdekesség az volt, hogy felraktam legelőször és nem érzékelte a simet. Olvastam a fórumon, hogy ha ilyen gond van kétszer egymás után tegyem fel. Hát megpróbáltam és jó lett. Pár nap aztán írok, hogy mizu hátha valakinek lesz kedve kipróbálni. Cm-et nem is próbáltam mert utóbbi két hónapba próbáltam 3 telón is (G3, Note 4 és Ot-995.) És egyik telón se volt tökéletes a 3 közül . Elég zavaró hibái voltak. Pl iszonyat gyorsan merül,újraindul, nincs telónet.Hiába gyors nekem pont a lényeg a hétköznapi használat. Persze voltak hozzá ilyen fixek de hát az már rosszul kezdődik ha alapból ilyen hibák vannak benne úgyhogy a kedvem is elment tőle. Lehet itt meg pont jó :)

(#50685) David_DD válasza levike92 (#50684) üzenetére


David_DD
tag

itt bizony fullos :D

(#50686) S3RIOUS


S3RIOUS
tag

sziasztok! Valakinek megvan a gyári 207-es t-mobile firmware? Csak mert az összefoglalóban található link már nem él. Köszönöm!

(#50687) Rimuru válasza S3RIOUS (#50686) üzenetére


Rimuru
veterán

[link], ott van a stock mappaban.

Vigyázat, csalok!

(#50688) sgeza válasza S3RIOUS (#50686) üzenetére


sgeza
veterán

Használd ezt, ezzel bármikor gyorsan letöltheted, ami kell:

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

(#50689) jety91


jety91
őstag

Nos én is elköszönök tőletek ebben a topikban, beadtam az SP-t szervízbe akksipúposodás, sárgulás, hátlapcsere miatt. Kíváncsi vagyok mit javítanak meg belőle.

Egy Xiaomi Mi4c váltja majd 2 héten belül. :))

[ Szerkesztve ]

(#50690) Salex1 válasza jety91 (#50689) üzenetére


Salex1
senior tag

Én annak örülnék, ha valamilyen okból eredően nem lenne javítható, mert már nagyon kiábrándultam belőle...iszonyatosan belassult még szűz állapotban is.

(#50691) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a leírás alapján a Xperia telefonomra a Cyanogenmod 11. De a GApps csomagot nem. Most,hogy újraindítottam a telefonomat ugye fut a CM 11. Ez ok. De a fenének sem tudom előhozni a Recoveryt,hogy utólag feltegyem a Google csomagot . Hiába csinálok bármit. Bekapcs gomb hangerő le vagy fel. Próbáltam mindkettőt. Sőt a fejlesztői lehetőségek között beállítottam az újraindítási funkciók kijelzését. De így sincsen semmi. De semmi. Újraindításkor egy pillanatra látszik a Recovery menü ,de egyből jön a Sony logo és már nem tudok belépni. Bebootól a telefon. Mit tehetek? :W

(#50692) sgeza válasza sajtos75 (#50691) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt olvasd el figyelmesen!

(#50693) sajtos75 válasza sgeza (#50692) üzenetére


sajtos75
tag

Köszönöm szépen! :)

(#50694) sajtos75


sajtos75
tag

Egyébként még egy kérdés. Meg lehet oldani ezt a kettős ablakot az SPn? Gondolok itt arra,hogy egyik oldalán mondjuk a youtube megy a másikon pedig mondjuk böngészek. Valami multi window a neve vagy ehhez kevés a telefon?

(#50695) Sebhelyes válasza sajtos75 (#50694) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Egy ablakhoz is kevés... :D

(#50696) David_DD válasza sajtos75 (#50694) üzenetére


David_DD
tag

xposed -> Xhalofloatingwindow (+ opcionálisan haloshortcut, ez egy widget, ha ezzel indítod az adott appot, akkor automatikusan windowed módban indul) nemigaz, h ne boldogulna 2 ablakkal, bár én csak ahhoz használom hha chrome-ba valami angol cikket olvasok, akkor alulra kirakom a fordítót ha valamit nem értenék. nyilván ez nem nagy erőforrás igényű, youtube-bal, vagy bármi egyébbel még nem próbáltam osztott képernyőt

(#50697) sajtos75 válasza David_DD (#50696) üzenetére


sajtos75
tag

Köszönöm szépen! :)

Egyébként már korábban fel kellett volna tennem ezt a CM11 és megspóroltam volna egy csomó idegbajt a telefonnal. Mert a Telekomos dolog egy szarság volt. A maga akadásaival stb. Mintha egy más telefont tartanék a kezemben.

(#50698) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Holnap egy nagyon kedves ismerősöm SP-jére is fel szeretném tenni a 0826-os bagyusz féle CM11-et. A biztonság kedvéért le szeretném tölteni a Vodafone függő telefonhoz passzoló firmwaret. De nem igazán jövök rá az összefoglalóban, hogy melyiket kellene letöltenem. Eddig csak Telekomos készülékekre telepítettem a CM11-et.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#50699) darvinya válasza Willie (#50698) üzenetére


darvinya
titán

Olvasd el a Logout-omat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50700) Willie válasza darvinya (#50699) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, közben megtaláltam amit kerestem, legalábbis szerintem ez lesz az :) :

[link]

C5303_12.1.A.1.205_Vodafone_HU.ftf (776.3 MB) (thanks akimester)
https://mega.co.nz/#!59BxTDhZ!RXyugs...oRGC5KarpZtMe0

szerk.: Nem elérhető, akkor mégis honnan töltsem le? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.