Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Aryon87 válasza gamedoki9403 (#50200) üzenetére


Aryon87
félisten

Sztem bootloopba ragadt a telefon. Flashtoollal probaltad a dolgokat? Ha nem, akkor darvinya blogjan talalsz egy leirast mikent tudsz .ftf cuccot csinalni, amit flashtool segitsegevel helyrehozhatod a telod.

Kozben megkerestem:

ftf keszitese

ftf file felrakasa flashtoollal

Remelem tudtam segiteni :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50202) dave0825 válasza gamedoki9403 (#50200) üzenetére


dave0825
őstag

Nem lehet, hogy teljesen lemerült? Szokott ilyesmit csinálni akkor is, amikor valaki újraflasheli, de közben annyira lemerül, hogy nem kapcsol be.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50203) bagyusz válasza gamedoki9403 (#50200) üzenetére


bagyusz
őstag

Szia

Valószínű, hogy valami balul sült el a telepítés közben. Ilyenkor érdemes mindig figyelni a cwm-ben futó karakteres folyamatokat.

Telepítésnél két buktató szokott lenni:
1: Valami oknál fogva megsérült a telepítő fájl.
Ha többször is ilyen előfordul akkor érdemes valamilyen md5 checker programmal megnézni az sd kártyára másolt fájt. A fáj MD5 ellenőrző összegét megtalálod a dev hostos link alatt.

2:Zárt BL-s exploit-ból fakadóan a recovery-k (philz; cwm) mindig a system partíción tartózkodnak, ebből adódik az, ha netán a user formázza a system partíciót és nyom egy rebootot onnantól kezdve már csak flash toolal lehet romot varázsolni a telóra.

Ugyan ez igaz a telepítő fáj esetén is mivel az install script elsők között formázza a systemet és, ha időközben belefut a sérült részhez, akkor kidob a telepítő. Innentől kezdve meg már az összes .zip telepítő csomag el fog hasalni. Ebben az esetben kell egy recovery reboot, de ezt megelőzően egy backupot állítsunk vissza mert nem lesz recovery.

Más hiba forrás nem nagyon szokott lenni.

A te esetben flash toolal újra kell húzni a gyári romot.

(#50204) laca17kecske válasza Rimuru (#50198) üzenetére


laca17kecske
csendes tag

Sziasztok!
Játszani szeretnék, s azt venném fel

Bagyusz! Velem is ezt történt (hibás telepítő) , csak a backup telepítését se akarta végig vinni

[ Szerkesztve ]

(#50205) gooool


gooool
őstag

Én ezt végképp nem értem...mióta újraraktam a gyári 4.3-at, azóta valami nem stimmel.
Kitakarítottam a közösségi appokat, jó pár Sony appot, Google fölös hülyeségeit.
Root van, Xposed fent, benne két modullal (Flat Style Colored Bars és XStana) és a Greenify, amivel az összes nem kívánt dolgot hibernáltam, illetve Minfreemanager beállítva, sőt ZRAM-ot is fellőttem rá Recoveryből és mégis ez a látvány fogad:

Szinte semmi sem fut, ennyi az összes és mégis semmi RAM sincs...eddig ezt valahogy nem tapasztaltam.
Van valami ötlet mi okozhatja ezt? :F

Köszi! :R

Üdv, Balázs

(#50206) bagyusz válasza gooool (#50205) üzenetére


bagyusz
őstag

Ezt a szabad ram mizériát sosem fogom megérteni miért jó. Az android már 2.3.6 verzió óta előtölti az appokat, hogy gyorsabban töltődjenek be.

Amúgy meg az aktuális folyamatok töredékét látod a beállítások alatt, a háttérben eközben rengeted "szolgáltatás" fut még.

[ Szerkesztve ]

(#50207) gooool válasza bagyusz (#50206) üzenetére


gooool
őstag

Én sem lennék kiakadva, ismerem a működési elvet, csak mikor legutóbb ugyan ezt végigzongoráztam, akkor közel 400MB volt szabadon és egész jó multitask élményt produkált.
Így viszont kb. 5-ből 4-szer beragad a vissza gomb Chrome alatt, két appot sem tud RAM-ban tartani, sőt ma előfordult már az is, hogy a bill-t nem nyitotta meg.
Szóval az a bánatom, hogy korábban ez így jó volt, aztán sajnos muszáj volt újrahúzni a rendszert és most meg nem. :)

Üdv, Balázs

(#50208) bagyusz válasza gooool (#50207) üzenetére


bagyusz
őstag

Milyen sony-s appokat töröltél? Ilyen esetben azért egy logcat-re ránéznék a helyedbe, nem-e valami miatt hivatkozik egy törölt app-ra a rendszer.

(#50209) darvinya válasza gooool (#50207) üzenetére


darvinya
titán

Visszagomb hiba magában a gyári fw-ben van.
Nálam vissza is jelez, hogy vette a kérést, de elveszik.

Billentyűzet hiba a Play szolgáltatások miatt van.
Sajnos az utóbbi fél évben annyi szolgáltatás indít el (és nem zár be), hogy egyszerűen elfogy RAM.

Nálam sokszor egyszerűen egyes játéknál bezárja előhozás után.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50210) dave0825 válasza darvinya (#50209) üzenetére


dave0825
őstag

Én a RAM-elfogyásban a múltkor ott akadtam ki, és már a telefon-kettétörés határán voltam, amikor zenét hallgattam, és én merész, meg mertem nyitni az Album-ot. Egyből bezárta a zenét... :W Kiléptem, elindítottam a zenét újra, majd visszaléptem az Album-ba, megint bezárta. 2 darab kb. összesen 100 megás programot nem tud a RAM-ban tartani?! :W Gyári, aránylag kipucolt 4.3, kb. 2 hónapos telepítés.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50211) laca17kecske válasza dave0825 (#50210) üzenetére


laca17kecske
csendes tag

Szia! A MasterRom v5 nagyon jól működik. Még screen recorderezni (játéknál, igaz nem mindegyiknél) is tudok vele. Nem zárogat be semmit, nálam úgy volt. Gyors, stb. Próbáld ki. 4.3as alapú

(#50212) darvinya válasza dave0825 (#50210) üzenetére


darvinya
titán

Le lövöd a Play szolgáltatást, rögtön menni fog 4 app-is egyszerre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50213) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv.
Xperia SP
4.3 android
3.4.0 kernel..

Facebook, album, fotók, 1-2 játékot minden nap legalább egyszer hibával állítja le.
Tegnap például a hívást sem jelezte.
Utána 5 perc volt mire betöltött a híváslista.

Mit tudnék vele kezdeni, hogy gyorsabb legyen?

(#50214) dave0825 válasza laca17kecske (#50211) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, de régebben az eXistenZ 4.0.0-t használtam, az is bejött nekem, de legtovább PAC-et használtam, csak ott előjött egy napi 20x újraindulásos gond, szerintem a Play szolgáltatások miatt lehetett, azóta gyári 4.3-on nem csinálta, azért használom most ezt, de lehet, hogy visszatérek a 4.4.4-hez, viszont 1-2 dolog meg jobban tetszik a gyáriban, úgyhogy lehet, hogy inkább megnézem megint az eXistenZ-et.

(#50212) darvinya: mivel lőjem le a Play szolgáltatásokat? Hibernálni hiába próbálom Greenify-jal, szerintem nem lehet vele, ha meg mással akarom, akkor meg nem fog működni pár dolog, nem?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50215) Rimuru válasza laca17kecske (#50204) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen felhasznalasra kb mindegy mit hasznalsz. :)

dave0825: Custom rom es nem rakod fel a GAPPS csomagot. ;] A tobbieknek is, irjak egy kis szosszenetet hogy milyen az elet GAPPS nelkul?

Vigyázat, csalok!

(#50216) gamedoki9403 válasza Aryon87 (#50201) üzenetére


gamedoki9403
újonc

Köszönöm a válaszokat!

Mindent úgycsináltam ahogy le van írva, de semmi se történt.
Annyi, hogy mostmár meg se rezzen a telefon a bekopcsoló gomb megnyomásakor, csak villog pirosan. Gondolom lemerült.

A Flashtool használata végén ezt az üzenetet kaptam.
Please unplug and start your phone
For flashtool,Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings

A telefont próbáltam indítani, de ugyanúgy semmi.

Megértéseteket előre is köszönöm!
Ha valaki tud kérem segítsen privátba.

"A tudatlan"

(#50217) air válasza gamedoki9403 (#50216) üzenetére


air
nagyúr

Tedd töltőre 3-4 órára, és utána próbáld meg újra!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50218) gooool válasza bagyusz (#50208) üzenetére


gooool
őstag

& darvinya:

Meguntam, hogy mokazik a gyari es felraktam a Bagyusz altal legutobb linkelt CM11-et. Beallitottam a sajat izlesemnek megfeleloen es most elvezem a joletet. :)

Egyedul azt nem tudom, hogy vajon a Status es Nav Bar ikonjait/gombjait lehet valtoztatni? Gyarira jo volt az Xposed az XStana es Flat Style Colored Bars duoval, de ezek sajnos nem tamogatjak a CM alapu romokat.

Üdv, Balázs

(#50219) arti1121 válasza bagyusz (#50208) üzenetére


arti1121
senior tag

bagyusz véleményed szerint melyik a legjobb governor / I/O ütemező párosítás ha van ilyen??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#50220) bagyusz válasza gooool (#50218) üzenetére


bagyusz
őstag

Elvileg működik, csak minden moduleból a kk-s verzsönt kell használni. Annyi viszont a rovására írható az egész dolognak, hogy az akku ikonokat nem fogja lecserélni mert nem "képes" (.png) formában van jelen, hanem java kódban.

(#50219) arti1121: Interactive governor erre a telóra teljesen jó, de inkább user függő, hogy kinek mire kell, mert mindegyik governornak megvan a maga erőssége. I/O ütemező is szintén ilyen, teljesítményben a noop meg a deadline a nyerő, eMMC élettartam növelésében meg a FIOPS.

[ Szerkesztve ]

(#50221) gooool válasza bagyusz (#50220) üzenetére


gooool
őstag

Keresgeltem meg es egy Android Lollipop Nav Bar stilust talaltam Play-ben, beallitottam a CM temamenedzserben es mukodik. Igazabol ez volt a fontos, a tobbi tetszik. :)

Es a ROM is nagyon rendben van eddig, koszonom(juk), hogy meg mindig foglalkozol a dologgal. :R

Üdv, Balázs

(#50222) gamedoki9403


gamedoki9403
újonc

Xperia SP C5303

XperiaSP Locked Bootloader Cyanogenmod 12.0 - ez alapján próbáltam a műveletet.

Sajnos valami történt a telepítés közben, ugyanis ahogy próbáltam índítani a telefonom, a képernyő sötét volt, csak rezzent a telefon. Már korábban írtam a fórumra ezzel a problémával, kaptam válaszokat is rá.
A válaszoknak segítségével megpróbáltam flashtool-al rendbetenni a telefont. Letöltöttem egy .ftf filet Telekomosat, elméletileg sikerűlt a telepítés, kihúztam az USB-ből, próbáltam indítani, de semmi.

Későbbiekben már a bekapcsológomb megnyomásakor csak 3x villog a telefon.
Erre a kérdésemre is kaptam választ, hogy lemerűlt tegyem fel töltőre.
Ezt meg is tettem, töltés közben valamikor pirosan világított a telefon, de volt olyan, hogy zölden.
2-3 óra töltés után levettem, de ugyan azt csinálta mint előtte. A bekapcsológomb megnyomásakor villogott 3x pirosan.

A mai nap is próbálkoztam, hátha sikerül, de semmi.
Kérlek titeket, ha valakinek van ötlete segítsen.
Nem nagyon értek a telefonokhoz, lehet viccesen hangzik, de gondoltam kipróbálok új dolgokat rajta, ezért ne úgy tekintsetek rám mint egy számítástechnikus zsenire.:) Angol nyelvtudásom kevés!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon könnyű megoldani a problémát, csak nem jövök rá, mi lehet a gond.
Megértéseteket és a válaszokat is előre köszönöm!

"A tudatlan"

(#50223) robogos10 válasza bagyusz (#50220) üzenetére


robogos10
aktív tag

Meg van mi volt a bibi nem kérte a kulcsot újra tettem a progit most elkezdte csinálni ;)

status7 instalacion abortedet kaptam

[ Szerkesztve ]

(#50224) robogos10


robogos10
aktív tag

Sikerült felraknom :C :R

Olyan kérdésem lenne hogy amik voltak dolgaim telón azokat vissza tudom valahogy menteni rá? viber stb...

[ Szerkesztve ]

(#50225) dave0825 válasza gamedoki9403 (#50222) üzenetére


dave0825
őstag

Ilyenkor ha tényleg azért van, mert lemerült, akkor nem szokott elég lenni neki 2-3 óra, ilyen 10 órát szoktak javasolni, utána szokott rendbe jönni másoknak, szerintem áldozz rá egy napot erre a hosszú töltésre, hátha sikerül.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50226) robogos10


robogos10
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hogy azt hogy lehetne megoldani hogy zene hallgatásánál villogjanak a ledek?
Esetleg a gyári zenelejátszót nem lehet valahonnan feltelepíteni?
A másik észrevételem hogy az akut sokkal jobban eszi ez mitől lehet?

(#50227) suto


suto
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a legutóbbi Bagyusz-féle FM-TX hack CM11-et LBL-es telefonra.

Egyelőre minden jó, csak a hangszóró túl halk.

Tudtok rá valami megoldást?

Köszi!

(#50228) robogos10 válasza suto (#50227) üzenetére


robogos10
aktív tag

Halk??? Nekem hangosabb lett mint 4.3 al .allígasd be dsp-be

[ Szerkesztve ]

(#50229) suto válasza robogos10 (#50228) üzenetére


suto
csendes tag

Ha a DSP-ben mindent felnyomok maximumra, akkor talán jó.

(#50230) robogos10 válasza suto (#50229) üzenetére


robogos10
aktív tag

En ha a melykiemelest bepipalom akkor mar torzit de amúgy minden Oké viszont a zenenel nem tudom megoldani hogy villogjanak a ledek próbáltam progival is de semmi :(

(#50231) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Letöltöttem az Xperia SP (4.3 android op. rendszer) egy OSMand alkalmazást. A telefonon belül hol tudnám beállítani azt, hogy a térképek mentése ne a telefon belső memóriájába, hanem a telefonban lévő sd kártyára történjen? Előre is köszönöm a segítséget

(#50232) air válasza Tappancs2001 (#50231) üzenetére


air
nagyúr

Ez az alkalmazástól függ.
Ha abban állítható, akkor ott keresd!
Ha nincs benne ilyen, akkor nem lehet, mert az alkalmazás mindig egy konkrét mappában fogja keresni.
Ha van root, akkor Folder Mount segítségével esetleg át lehet helyezni az adott mappát másik tárolóra.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50233) Faterkam


Faterkam
addikt

Sp.-re van olyan videófelvevő progi, amivel lehet pillanat állj funkcióval felvenni? A gyári nem tudja :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50234) robogos10


robogos10
aktív tag

Az én kérdésemre van valami megoldás szerintetek?
Viszont 2 észrevételem van!
Reggel mikor megpróbáltam az ébresztőt kinyomni a telón nagyon megakadt!
A hangerő(gombok) sokszor nem reagál(nak) semmire :F

[ Szerkesztve ]

(#50235) air válasza robogos10 (#50226) üzenetére


air
nagyúr

A CM (SP) bonyolult jószág, de majd te megfejted.
Minden kérdésedre találsz választ a fórumban.
Olvass vissza!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50236) HD5570 válasza air (#50235) üzenetére


HD5570
aktív tag

;]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50237) robogos10 válasza air (#50235) üzenetére


robogos10
aktív tag

Újabb fejlemény
Keményen kifagyott a teló reset gombot kellett nyomnom
Másnál is jelentkezett ilyen hiba?
Menet közben billentyűzárt csinál

[ Szerkesztve ]

(#50238) sutszi


sutszi
veterán

Felraktam a bagyusz féle ROM legutóbbi változatát. Az első nyomkodások alapján nagyon tetszik. (Megérdemled a sört. ;) )

A telepítés közben azért volt egy rész ami nem volt sima ügy. A CWM telepítése Win 8.1 alól nem ment mert hiányoztak az ADB driver-ek. Megpróbáltam feltenni, de nem sikerült. Szerencsére a párom gépén még Win 7 van, és arra már sikerült telepíteni és működött minden...

Win 8.1-re vannak ADB driver-ek SP-hez, vagy win7 kell ehhez mindig?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50239) robogos10 válasza sutszi (#50238) üzenetére


robogos10
aktív tag

Én win10 et használok googléba kerestem rá UniversalAdbDriver

(#50240) Krisinto


Krisinto
őstag

Újra húztam a telefont, de így 1 év után kezdem unni a gyári homescreen-t.
Valaki tudna adni pár ötletet, tippet hogy mivel tudnám egyedibbé tenni?
És lehetőleg ne nagyon húzza az akksimat :DDD

(#50241) gooool válasza Krisinto (#50240) üzenetére


gooool
őstag

Nova Launcher, Xposed Framework es kulonbozo Xposed modulok, peldaul Flat Style Colored Bars, XStana. Nekem ez a csomag elegge bevalt, gyaribol siman lehet kihozni egy Lollis kinezetet. :)

Üdv, Balázs

(#50242) robogos10 válasza gooool (#50241) üzenetére


robogos10
aktív tag

gyári 4.3at ugyan úgy kell vissza tenni mint a bagyusz által készítettet?
Visszarakom a gyárit állandóan lefagy a teló nem akar adni képet és resetelnem kell
Vagy ha abban tudtok segíteni hogy a biztonsági mentést hogyan tudom visszatenni azt nagyon megköszönném (4.3-ét) :R

[ Szerkesztve ]

(#50243) Krisinto válasza gooool (#50241) üzenetére


Krisinto
őstag

Amint lefrissített megpróbálom! :R

(#50244) robogos10


robogos10
aktív tag

Megadta magát a telefonom :W
Sony feliratig eljut és csak áll a kép
Most mit tudok csinálni?

(#50245) darvinya válasza robogos10 (#50244) üzenetére


darvinya
titán

Flashtool - fw felarak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50246) robogos10 válasza darvinya (#50245) üzenetére


robogos10
aktív tag

Tudnál nekem segíteni lécci? :(

(#50247) HD5570 válasza robogos10 (#50246) üzenetére


HD5570
aktív tag

Még mindig összefoglaló :U Egytől egyig minden benne van.

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50248) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Nem hiszem el, hogy ez a vacak random bezárogatja még a Hearthstone-t is, pedig nincs nagy igénye a játéknak... Hiba volt ezt venni, lett volna ennyiért S4 Mini is, ezerszer jobb lett volna... :(

[ Szerkesztve ]

(#50249) robogos10 válasza HD5570 (#50247) üzenetére


robogos10
aktív tag

Segítsetek már léci itt dekkolok az ideg szét*** és ne mtudom hogy mit kell
még a regisztrácíó sem sikerül a flashtoolszra :W :W
Csak sikerüljön megcsinálnom én az életben többet főzött romot ne mteszek fel az biztos :W :W

[ Szerkesztve ]

(#50250) sgeza válasza robogos10 (#50249) üzenetére


sgeza
veterán

Hol akadsz el? Pontról pontra le van írva, hogy mit kell tenni. Akkor tud itt bárki segíteni, ha elmondod, hogy meddig jutottál el, és hol akadsz el. Mit ír ki a gép, hibaüzenetnek, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.