Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) David_DD válasza bagyusz (#51100) üzenetére


David_DD
tag

De a 8.9es slim nem 4.4.4es volt? Mer azzal nekem speciel ment az xposed :( (viszlat minminguard, welcome ads..:D)

(#51102) bagyusz válasza David_DD (#51101) üzenetére


bagyusz
őstag

Az is igaz. :D Valami biztos módosult frameworkben ami nem tetszik az xposednak.

(#51103) Torry válasza bagyusz (#51088) üzenetére


Torry
addikt

Lehet, hogy én vagyok fogyatékos, de hogy az istenbe kell letölteni? :D

Be kell jelentkezni, ok :D

[ Szerkesztve ]

(#51104) Torry


Torry
addikt

Iszonyat jó az új Slimkat, köszönjük bagyusz!

(#51105) arti1121


arti1121
senior tag

ez a slim 9.1 nincs meg valakinek tükör linken? mindent dobál az ahová a link mutat, hogy ezt meg azt frissitsem. csak ugy simán nem tölthetö??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#51106) Geri1985


Geri1985
tag

Nekem is ez a gondom! Már regisztráltam az oldalra, stb és mindenhová dobál. Frissítsd ezt frissítsd azt, nem lehet letölteni!!!!!!

Sikerült! A millió download lehetőség közül a fájl neve alatti download lehetőségre kell kattintani!

[ Szerkesztve ]

(#51107) Geri1985


Geri1985
tag

Hogyan kell elindítani a cwmet?

(#51108) Geri1985


Geri1985
tag

Nem tudom elindítani az istenverte cwm-et!!! A sony logonal nyomogatom a kamera gombot, már próbáltam a hangerő le-fel gombokat is, de semmi.

(#51109) szanozs válasza Geri1985 (#51108) üzenetére


szanozs
aktív tag

Először rakd fel!

(#51110) Geri1985 válasza szanozs (#51109) üzenetére


Geri1985
tag

CM11-et akarom lecserélni az új slimkatre, szóval fent van!

(#51111) air válasza Geri1985 (#51110) üzenetére


air
nagyúr

Akkor kapcsold be! :D

"-Alapértelmezettként kikerült a recovery indítás ! Ha újra szeretnéd használni akkor a következő parancsokra van szükség a Terminal appon belül:

su
./system/bin/recovery.sh

Ha a későbbiekben mégsem tartanál igényt a recovery-re, akkor újból megszüntetheted a használatát ezzel a paranccsal:

su
./system/bin/safe.sh"

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#51112) Geri1985 válasza air (#51111) üzenetére


Geri1985
tag

Amennyiben arra gondolsz, hogy a speciális újraindítási lehetőség be van e állítva, akkor igen be van kapcsolva. Próbáltam recovery módban is újraindítani, de semmi!

(#51113) szanozs válasza Geri1985 (#51110) üzenetére


szanozs
aktív tag

Azért rakd csak fel. Amúgy bagyusz írt egy korábbi hozzászólásában olyat, hogy ha valaki használni akarja a CWM-et akkor parancssorba írjon be valamit, sajnos azt nem tudom megmondani mit. Én mindig újra rakom a CWM-et.

Na közben megtaláltam:

"-Alapértelmezettként kikerült a recovery indítás ! Ha újra szeretnéd használni akkor a következő parancsokra van szükség a Terminal appon belül:

su
./system/bin/recovery.sh

Ha a későbbiekben mégsem tartanál igényt a recovery-re, akkor újból megszüntetheted a használatát ezzel a paranccsal:

su
./system/bin/safe.sh"

[ Szerkesztve ]

(#51114) Geri1985 válasza air (#51111) üzenetére


Geri1985
tag

És hol találom ezt a Terminal appot?

(#51115) sgeza válasza Geri1985 (#51114) üzenetére


sgeza
veterán

Bárhol, de mondjuk a playről számtalant le tudsz tölteni.

(#51116) Geri1985 válasza sgeza (#51115) üzenetére


Geri1985
tag

Ok!

Terminal emulator for android van fent a telefonon.
Bekapcsoltam és ennyi, amit látok: u0_a65@lbhuashan:/ $
Na most akkor hova kell írni a parancssort? Közvetlenül ezután vagy egy következő sorba, ugyanolyan formátumban, ahogy megadtáktok?
su
blablabla?

Siker! Na ezt is megtanultam használni. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51117) Pista622


Pista622
tag

sziasztok!. 207 Romnál megtudom csinálni, hogy az állapotsávot lehuzom, olyan csempés legyen a gyorsbeállítások? Gravity vel probáltam de az nem jön össze.

(#51118) darvinya válasza bagyusz (#51102) üzenetére


darvinya
titán

Anno amit készítettél Z RAM-ot, lehet valamit ön tisztítást belerakni?
Mert hosszabb használat után telítődés miatt el kezd döcögni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51119) jansky1


jansky1
senior tag

Tárgytalan
használtam a keresőt és elolvastam az összefoglalót :B

[ Szerkesztve ]

(#51120) bagyusz válasza darvinya (#51118) üzenetére


bagyusz
őstag

Felszabadít annyit amennyi kell, legalább is cm slim alatt jónak tűnik.

Amúgy meg ilyen lehetőségről nem tudok. Azt viszont meglehet csinálni, hogy újra csatolja magát mert akkor tiszta lappal indul.

[ Szerkesztve ]

(#51121) sgeza válasza darvinya (#51118) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem inkább az out of memory értékek helytelen beállítása miatt döcög, de persze nem biztos, csak az én tippem.

(#51122) darvinya válasza bagyusz (#51120) üzenetére


darvinya
titán

Újracsatolás jól hangzik.

sgeza

Nem az a gond.
Eleinte semmi ilyen nincs, de egy idő után elkezdi.
Ez csak Z RAM óta van így.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51123) Sebhelyes válasza darvinya (#51122) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Van a ZRAM Status nevű app, azzal meg lehet nézni az állapotát, ha a Used Ratio 60-70% fölött van akkor már lassul.

(#51124) bagyusz


bagyusz
őstag

Na kiderült, hogy azért nem megy az xposed az új slimkat-n meg a cm-n, mert olyan biztonsági rések lettek befoltozva, ami érintette az xposed használatát.

Ezzel viszont működik.

(#51125) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!

Rég jártam itt, így engem is meglepett, hogy van új SlimKat (8.14 van most fenn). Köszi bagyusz! Lehet, hogy fel is fogom tenni, mert rakoncátlankodik mostanában. Néha feldobja, hogy az android.process.media alkalmazás leállt és nem nyitja meg a galériát csak újraindítás után. Plusz úgy tűnik kezdem kinőni az 1 GB ramot (nem mintha ez a rom hibája lenne).

Viszont másról kérdeznék. Érdemes nekimenni a bootloader nyitásának? Egyszer régen benéztem a service menübe és emlékeim szerint nyitható, de most nem jött fel a kód beírására a menü (egyébként T-függő). A techbeast oldalon végigolvastam, nem nagy ördöngösség. Láttam, hogy az újabb Androidok csak nyitott BL-re jók, de van gyakorlati haszna egy új verziónak? Egyelőre még nem szeretnék másik telót, de a Duolingo és Index appok eléggé igénylik a teljesítményt...

(#51126) darvinya válasza LeviTee (#51125) üzenetére


darvinya
titán

Hálózat függő telonál nem nyitható a BL.
Ami feljött az a hálózat feloldás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51127) bagyusz válasza LeviTee (#51125) üzenetére


bagyusz
őstag

Alapjában az 1Gb Ram-al nem lenne gond, meg úgy unblock az sp hardvere elég jó, kivéve egy dolgot az eMMC-t, ami borzasztóan lassú a több egyidejű írás/olvasásban. Ezen ugyan lehetne segíteni egy custom kernellel, de sajnos zárt BL-l ez kizárva.

Ha már T- függő vagy, akkor nem tudod nyitni a BL-t.

(#51128) LeviTee válasza bagyusz (#51127) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Kár. Azért kösz az infót. A függetlenítésnek semmi kedvem utánajárni. Holnap ha lesz kedvem, leülök és felnyomom az Slimkatet, illetve türelmesen gyűjtögetek.
Pedig elég strapabíró telefon. Melegszik, mint állat, de nálam bármelyik telefon megkapja a tiszteletet, amelyik kibír egy 1,5 méteres zuhanást a betonra. :)

(#51129) Tybee000 válasza LeviTee (#51128) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Azt is számold bele, hogy hiába függetlenítenéd a telót, attól még nem lehetne bootloadert nyitni. A függetlenítés ezt nem oldja fel. sajnos

[ Szerkesztve ]

(#51130) LeviTee válasza Tybee000 (#51129) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Akkor pláne nem nézek utána. Mindegy, legfeljebb megmarad egyszer külön gps-nek.

(#51131) szoltang


szoltang
csendes tag

Sziasztok!

A Slimkat 2014.11.01. Changelogjában olvastam ezt a "FM radio rossz vételi érzékenység javítva" "új"donságot. Kérdésem az volna, hogy stock .207 JB-n nem lehetne ezzel kezdeni valamit? Budapest közepén az FM pik-pak átáll monora és hallani minden kisebb mozdulatnál, hogy baromi érzékeny a vétel. Szoftveres hibára gyanakodom, de majd kijavít bagyusz, vagy valaki aki jobban érti ezt. :D

(#51132) bagyusz válasza szoltang (#51131) üzenetére


bagyusz
őstag

"FM radio rossz vételi érzékenység javítva"

Az az miatt volt mert nem a headset földelését használta antenna ként FM üzemben.

Gyári szoftot jó ideje nem használom, de szerintem kellene lennie egy olyan opciónak, hogy mono/stereo vétel. Érdemes lenne fixre beállítani, hogy ne zavarjon az automatikus váltás.

(#51133) Lajbymester válasza darvinya (#51122) üzenetére


Lajbymester
tag

Próbáltad lejjebb venni a swappiness-t? 60-nál ne legyen nagyobbra véve. De sokan a 30-at ajánlják zramhoz.
A zram méretét állítottad? Ha túl nagyra veszed, akkor az én tapasztalatom szerint nagyon le tudja fogni a rendszert. 256 MB-nál nem ajánlom nagyobbra venni, mivel akkor a rendszertől veszed el a RAM-ot a zramnak, és még többet fog lapozni.

Esetleg:
sync
echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches

Bár ez csak átmeneti megoldás, ezzel a probléma gyökere még mindig fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#51134) Lajbymester válasza Lajbymester (#51133) üzenetére


Lajbymester
tag

Még egy dolgot elfelejtettem, nekem ez is sokat segített:
echo 0 > /proc/sys/vm/page-cluster

[ Szerkesztve ]

(#51135) darvinya válasza Lajbymester (#51133) üzenetére


darvinya
titán

Nem csináltam semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51136) djtörök


djtörök
senior tag

Nyitott BL-re milyen romot ajánlotok?

(#51137) Szmoki


Szmoki
senior tag

legújabb SlimKat busybox telepítése után bootloopol :(

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#51138) bagyusz válasza Szmoki (#51137) üzenetére


bagyusz
őstag

Minek telepíteni? :F Alapból van rajta, ezek után nem csodálom.

(#51139) Szmoki válasza bagyusz (#51138) üzenetére


Szmoki
senior tag

lassan fél éve, hogy nem nyúltam hozzá de akkor emlékeim szerint viper4android csak akkor működött ha feltelepítettem a busyboxot

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#51140) bagyusz válasza Szmoki (#51139) üzenetére


bagyusz
őstag

Hát pedig ott virít az system/xbin-ben. Azt tudom még elképzelni, hogy a busybox verziójával problémázhat.

(#51141) TBBones


TBBones
csendes tag

Feltettem az új slimkat-et, még sosem volt slimkat-em, mindig cm11 volt a telón.
A gappsot nem tudtam letölteni, mert a böngészőm problémázott rajta, hogy veszélyes, mindegy rá hagytam.
A slimkat hivatalos honlapjáról próbáltam letölteni, bár ott ez Slim-Addons-normal_gapps.4.4.4.build.9-20150107 volt, mini és full is van persze.
Feltettem a minit, minden oké volt, de a google térképet nem bírtam telepíteni, hiba üzenettel kidobott.
Feltettem a normált, akkor már a google store se akart betölteni, plusz amiket feltett sem indultak, google szolgáltatás hiba miatt. Plusz a jó kis beépített zene lejátszó alkalmazás is eltűnt.
Feltettem a fullt is, de semmi változás. Használhatatlan állapotban van a google storeom. Be se tölt.
Gapps hiba? Reinstall nélkül javítható? Esetleg egy megbízható linket tud adni valaki gappshoz?
Megjegyzés, ha csatolni szeretnék egy google fiókot, azt írja hogy probléma lépett fel a google szerverével, de asztali gépről megy rendesen.

(#51142) TBBones


TBBones
csendes tag

Újra tettem, gapps nélkül, nem tudtam hogy a slimkat-ben van beépítve google play és társai :) cm11 ben ha jól emlékszem még google play store sem volt. Így most oké, tetszenek a beállítási lehetőségei a slimnek, bár hiányolok 1-2 dolgot, ezekre valaki tud könnyű megoldást?
1. csengőhang választást, zene lejátszóval tudtam csak megoldani, de ébresztőhöz ez nem működik. (ha előbb beállítom csengőhangnak, akkor megjelenik az ébresztési hangok közt is, de van ennek jobb módja?)
2. Nagyon szerettem a cm 11 ébresztési appjában, azt hogy az ébresztési hangnak lehetett véletlen szerűt állítani, mert nagyon könnyen megszokom az ébresztési hangokat és hajlamos vagyok kevésbé reagálni rá reggel. Slim ben ilyet nem találtam sajnos.
3. Főképernyőn van egy sáv ahol a google keresési sáv szokott lenni, na oda nem tudok semmit pakolni, kihasználatlan terület, hiába kapcsoltam ki a google keresési sávot ("Keresés eszköztár megjelenítése").

És egy kérdés: Ha most csinálok egy biztonsági mentést recoveryből, az miket tartalmaz? Mire tudom felhasználni? Ha teszem fel újra teszem a telefont 4.3ra, recoveryből visszaállítom akkor felteszi a slimet meg minden beállításomat és fileomat vissza hozza? Vagy ugyan úgy fel kell tennem majd a slim-et újból, és csak utána tudom vissza állítani vele a fileokat? Esetleg a beállításaimat?

Köszönöm a választ és Bagyusznak az újabb romot :) Újra szívesen veszem a kezembe a telefont.

(#51143) bagyusz


bagyusz
őstag

Azt hiszem, hogy megtaláltam a hibát. :D

(#51142) TBBones

Innen szedd le Valószínű, hogy a gapps nem jó. Sajnos újra kell rakni ahhoz.

[ Szerkesztve ]

(#51144) sutszi válasza bagyusz (#51143) üzenetére


sutszi
veterán

5-ös Android? :Y Van még valami komolyabb megoldandó gond vele?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51145) darvinya válasza bagyusz (#51143) üzenetére


darvinya
titán

:C :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51146) bagyusz válasza sutszi (#51144) üzenetére


bagyusz
őstag

Nyitott bl-l nem hinném, hogy komolyabb hibája lenne. Zárt bl-l tavaly ilyenkor elakadtam mert egyszerűen az újabb buildekkel nem akart be bootolni a teló. Máig nem jöttem rá, hogy mi volt a hibája.

(#51147) TBBones


TBBones
csendes tag

Hm :( Cm11-et le cseréltem, mert újra indulgatott véletlen szerűen. Most a Slim-et tettem fel, reggel látom pinkódot kér.. beírom, 1 perc múlva látom megint bootol.
Cseréltem benne egy digitizert, volt egyszer olyanom, hogy lezárt képernyőnél láttam, ahogy ugrál össze vissza a feloldó csík, mintha a képernyő felső részén rángatnám az ujjamat.
Lehet hogy ez okoz lefagyást, és hardveres a hiba, nem szoftveres? vagy előfordulhat hogy a slim és a cm miatt rebootolgat?
Az eredeti 4.1.2 fent volt 2 napig, az nem rebootolt, de azt rossz érzés kézbe venni is.
Valakinek ötlet?

(#51148) Tybee000 válasza TBBones (#51147) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Nekem a slimkat az LTE miatt indult mindig újra. Mióta visszavettem 3g-re nem volt újraindulás.

Bár lehet, hogy nálad más az oka.

[ Szerkesztve ]

(#51149) sgeza válasza TBBones (#51147) üzenetére


sgeza
veterán

Amúgy a 4.3 a legújabb gyári. Ha gyárit akarsz feltenni, inkább azt tedd fel!

(#51150) bagyusz


bagyusz
őstag

Zárt BL-l 5.1.1 android (cm12.1). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.