Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) ludsimon válasza Aryon87 (#50350) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tudom.
Én a felsorolt problémákkal mióta rendesen beállítottam és a javasolt progikat feltettem nincs vele bajom!

Gyári 205-ös rom, újraindítás nélkül tökéletes, nem akad, nem fagy!
[link]

Jah amúgy hiába a 3GB RAM, ha az os ugyanúgy zárogatja befelé az appokat a háttérben!
Ezért nem fogok semmiképpen cserélni amíg lényegi újítást nem látok, addig marad az SP.
Ez a hardverhegyezés már túlzás amit művelnek, semmi értelme optimalizálás nélkül a 8 magnak, 4 gb ramnak.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50352) gooool válasza ludsimon (#50351) üzenetére


gooool
őstag

Nekem a legutobbi Bagyusz rommal kocog most a telefon, belakva, sok hasznalattal most vagyom epp 168 oranal. :)

Amugy meg van ott jol optimalizalt sok ramos keszulek, amit linkeltel az epp koztudottan szenved a multitask hibatol.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#50353) tomp válasza ludsimon (#50351) üzenetére


tomp
félisten

Az a vicces, hogy az xperia m4-nek a maga 2GB-os RAM-jával jobb a multitask mint ennek a csúcs samsungnak... :DDD
Mit ér valóban a sok memória ha nincs optimalizálva a rendszer...

(#50354) gooool válasza tomp (#50353) üzenetére


gooool
őstag

Sokkal egyszerubb erosebb hardvert ala tolni a rendszernek, mint optimalizalni. Hiszen akkor mi ertelme lenne a folyamatos soc fejlesztesnek? :)
De ez globalis problema, az egesz informatika ettol szenved ahogy eszrevettem az utobbi idokben...

Üdv, Balázs

(#50355) ludsimon válasza gooool (#50352) üzenetére


ludsimon
veterán

Ok, szenved, de egy csúcs kateg. teló. :)
Azért az nem mindegy, mert egy mutató, hogy hol tart a technika és én jelenleg semmi értelmes előrelépést nem látok mitől érne többet az a 200K ++-s teló mint az én 25-30k-s SP-m. :D

Ja ettől szenved sajnos. :(
Amíg a piacnak fellendülést hoz egy meggörbített kijelző és amíg a sok *** megveszi, mert az mennyivel jobb az s5-nél... addig ez marad és én se lennék hülye, így csinálnám ha az én cégem lenne, ha ennyire buták az emberek.. Sajnos nem is lesz változás, ez így marad amíg a világ létezik, különben lehúzhatná a rolót pár gyártó.
Amit mondjuk nem hiszek, hogyha feladnák ezt a fogyasztói társadalmi marhaságot, hogy ne tudnának kreatívabbat, jobbat, értelmesebbet kitalálni.
Egyszerűen ez a gondolkodásmód korlátozza az embereket a nagyobb, radikálisabb változás meghozásában.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50356) Aryon87 válasza ludsimon (#50351) üzenetére


Aryon87
félisten

Samsungnal sose lesz jobb a multitask, LG G4 siman elveri ebben es sztem jopar Sony is. A G4-et nagyon jol optimalizaltak, topikjaban a G2 es G4-re mondjak hogy toppon van. G3 se bujik el, de 95%-ban remekel az is (parom G3-val nincs gond)
Samsung S6 es tarsait szidjak erosen, en is eros baklovesnek tartom hogy az S5 viz es porallosagat valamint az SD bovithetoseget nem vittek tovabb. Sztem ez nagy hiba, amit ugye tetez a multitask nyogese is.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50357) ludsimon válasza Aryon87 (#50356) üzenetére


ludsimon
veterán

Rendben, de továbblépve, mutatnak bármi fejlődést a mai telefonok a 2012-2013-as telefonokhoz képest a hardveren kívül?

Mert 2009-2013 között volt hatalmas előrelépés, N79-ről váltottam SP-re, és az érintőkijelző igenis elég radikális és jó irányú technológiai fejlődés volt, plusz, hogy szinte már minden alap 30 ezres telóban benne van a GPS, normális, használható kamera, 3g, már nagyon nagy technológiai fejlődés, de ezek már 2013-2014-ben megvoltak, a mostani és a jövő telefonjaiban nem látok semmi komolyabb fejlődést, mint a fenti felsorolt példában.

Az én mobiltörténelmem :D
3310>3220>K750>G600>N82>N79>SP

Úgy általában 2 évig nyüstöltem egy telefont és jól meggondoltam mire cseréljem le az előzőt mindig.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50358) gooool válasza ludsimon (#50355) üzenetére


gooool
őstag

Van egy olyan erzesem, hogy epp az ara miatt vagy nagyon geek aki megveszi vagy olyasfajta akinek agy hijan penzzel kompenzal. Na most a geek felhaborodik, nem erti miert kell kompromisszumokat vallalnia egy hasznalt Swift aran, mig a tudatlan, csaklegyenalegjobbtelomszelfitloni fajta meg epp leszarja ezeket. Es nem nehez kitalalni melyikbol van tobb es a Samsung a rettenet sok modelljevel kikre helyezi a hangsulyt. :)

Van fejlodes, csak nem feltetlen annyira radikalis. Talan PC fronton annyira el vagyunk eresztve mostansag? Inteltol kapunk evi 5-8% pluszt, AMD-tol igeretet, VGA fronton meg Nvidia forditott, kb. ennyi.
Egyebkent sem erte meg sosem csucseszkozt venni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#50359) Aryon87 válasza ludsimon (#50357) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyet ertek veled, nekem is nagy elmeny volt mikor a nyomogombos telorol atvaltottam azbelso erintosre, megbha az egy vacak valami volt (samu s5230, ot kovette a mar valamire valo SE Lw Walkman)

Most mar inkabb erofitogtatas megy a gyartok kozt hogy ki tud jobb hardverrel es jobban optimalizalt telefont kiadni + kameraharc.

Feltoltokartyasan 2-3 evig volt telefonom, vagy tobb ideig. SE LwW mar elofizusan vettem, onnantol 2 evente cserelem a telokat, az amugy mai napig megvan es uzemkepes, Sp 1.5 evig szolgalt, tegnap adtam el, a G4 sztem megel 3 evet is, majd meglatom :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50360) darvinya válasza ludsimon (#50357) üzenetére


darvinya
titán

Utóbbi időben a szolgáltatások nőttek.
Itt már tényleg optimalizáláson van hangsúly, mert nincs az a vas erőből mindent megold, ha szolgáltatás is növekedik.

Nekem Z2, Z3+, Z5 kellene.
Maradi vagyok, így nem tudnék már átszokni másra.
Samutól egyszerűen idegbajt kapok, mint anno Nokia-tól.
Pont ugyanolyan idétlen, összevisszaság.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50361) ludsimon válasza gooool (#50358) üzenetére


ludsimon
veterán

Én emlékszem az N79 processzorára, (2008 októberben jött ki)
single core ARM11 369 MHz. :DDD

De ezzel a 8 maggal meg 4 gb rammal átestek a ló túloldalára..
Optimalizálás minek, inkább tegyünk alá bika hardvert, majd el viszi, az nem érdekes, hogy lassan már negyed napot se bír ki a teló powerbank nélkül. :C
Nem lepődnék meg, ha 3-4 éven belül nem az optimalizálásra fektetnék a hangsúlyt, hanem a nagyobb kapacitású akkumulátorra ugyanabban a méretben mint a mai Li-Pol, Li-Ion aksik. :C

Már kitaláltak valamit, nemrég olvastam, amit percek alatt 0-100%-ra fel lehet tölteni és valami 40x nagyobb kapacitású ugyanabban a méretben.

Én nem azt mondom, hogy ez rossz, nagyon jó! De nem más rovására!

Most kattintottam tovább.
Azé' ez se gyenge! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50362) ludsimon


ludsimon
veterán

Volt már olyan nektek, hogy homályos volt a videó és a kép is?
Miután ismerősömnek is SP-je van megkérdeztem, és mondta, hogy a kamera előtti kis műanyag (nem karcálló) védőt cserélték ki neki garancián belül ingyen.

Nekem meg 1 hónapig élt volna még a garancia, de én előtte tűvel kipiszkáltam és most nincs ott semmi, egy szilikon tokban van a teló leragasztva szigszallaggal a kameránál. :DDD :DDD

Azért osztottam meg hátha valaki ilyen problémába ütközik.
Tökéletes éles a kép, semmi homályosodás!

Amikor fényképezni kell akkor meg nem égetem magam, gyorsan kikapom a szilikontokból és úgy fényképezek vele. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50363) gooool válasza ludsimon (#50362) üzenetére


gooool
őstag

Ha visszaolvasol csomoan vittuk vissza gariba tobbek kozott ezzel a hibaval es szo nelkul csereltek. :) Szoval megsporolhattad volna a hazi barkacsot. :)

Üdv, Balázs

(#50364) tomp válasza ludsimon (#50362) üzenetére


tomp
félisten

Mondhatni széria hiba a kamera lencse kopás. Nekem vásárlás után 1hónap alatt lekopott. Garanciás lencse csere óta 1,5évvel is még tökéletes állapotban van.

(#50365) 1976ramones


1976ramones
tag

Sziasztok!

Felraktam a telóra a legújabb cm11-et de nem raktam fel rá a Cyanogenmod Gapps csomagot. Ezt utólag,hogy tudom felrakni? Köszönöm!!!

(#50366) gooool válasza 1976ramones (#50365) üzenetére


gooool
őstag

Ugyan ugy CWM recoverybol telepited a gapps zip-jet, mint a romot.

Üdv, Balázs

(#50367) 1976ramones válasza gooool (#50366) üzenetére


1976ramones
tag

Se hogy se tudom elővarázsolni CWM recoveryt :(

(#50368) 1976ramones


1976ramones
tag

Hiába indítom újra nem jön be a CWM recovery, betölti a rendszert :(

(#50369) dave0825 válasza 1976ramones (#50368) üzenetére


dave0825
őstag

Mert CM telepítéskor formázza a /system-et, tehát törli ezzel együtt a CWM-et is, úgyhogy újra föl kell raknod.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50370) #22743424


#22743424
törölt tag

Nekem ugyan már nincs meg a telefon ( nyugodjék békében ) de emlékeim szerint az összes Bagyusz által készített rom tartalmaz CWM-et . Hangerő le gomb.

(#50371) sgeza válasza 1976ramones (#50368) üzenetére


sgeza
veterán

Olvasd el ezt!
Főként a második felét!

[ Szerkesztve ]

(#50372) dave0825


dave0825
őstag

Akkor bocs, rosszul tudtam. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50373) #22743424 válasza dave0825 (#50372) üzenetére


#22743424
törölt tag

(#50371) sgeza Na ezt én sem tudtam ! :DD

(#50374) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok érthetetlen dolog előtt állok régi stock rom helyett felraktam egy slimcat-et és egyszerűen nem látja a simen tárolt névjegyeimet.Máskor is volt ilyen probléma akkor vissza raktam a stock romot ami megint látta.Van erre valami megoldás?

(#50375) darvinya válasza tescodr (#50374) üzenetére


darvinya
titán

Egyéb más mentés, pl: Google felhő, vcf file mentés, stb

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50376) tescodr válasza darvinya (#50375) üzenetére


tescodr
tag

sajnos azon csak régi mentések vannak :S
és nem értem miért nem olvassa be a simről...

(#50377) 1976ramones


1976ramones
tag

És ha nem rakom fel a Cyanogenmod Gapps csomagot akkor a progikat a play áruházból,hogy tudom telepíteni? Mindenre azt írja telepítve van :(

(#50378) sgeza válasza 1976ramones (#50377) üzenetére


sgeza
veterán

Na akkor mégegyszer. OLVASD MÁR EL EZT!!!

Write only módban vagy?

[ Szerkesztve ]

(#50379) darvinya válasza tescodr (#50376) üzenetére


darvinya
titán

Elavult technológiát erőltetni nem igazán jó.
Amúgy lehet nincs benne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50380) sgeza válasza tescodr (#50376) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk ezt én sem értem, hogy a mai technikai feltételek között miért tárol még mindig valaki SIM-en névjegyeket, de te tudod. Nekem rémlik valami olyasmi, mintha bizonyos custom romok esetén már nincs is SIM kontakt, de biztosat nem tudok mondani. Másold valahogy le róla (pl. másik rommal), és vagy csinálj időközönként a névjegyeidről biztonsági mentést vcf-be, vagy szinkronizáld a google fiókodba! A legtöbben azt gondolom, hogy az utóbbi, legkényelmesebb megoldást választjuk.

[ Szerkesztve ]

(#50381) tescodr válasza sgeza (#50380) üzenetére


tescodr
tag

igen ez lesz szeretem fizikai tárolón hagyni a névjegyeimet
de a vicc nem is tudok az új rommal írni sem új névjegyet a simre.... lehet megdöglött a sim?!
most bele raktuk a simem egy lg g2minibe az beolvassa de a 34 névjegyből 5-öt lát...
most vissza pakolom a stock romot és kiderül minden...

[ Szerkesztve ]

(#50382) sgeza válasza tescodr (#50381) üzenetére


sgeza
veterán

Mitől fizikaibb a SIM, mint a készülék?

(#50383) tescodr válasza sgeza (#50382) üzenetére


tescodr
tag

fizikai dolgot a szinkronizálásra értettem :)

(#50384) ludsimon válasza sgeza (#50380) üzenetére


ludsimon
veterán

Biztonság kedvéért én is exportáltam vcf-be mind a 175 névjegyet sd kártyára és gyorsan fel is töltöm gdrive-ba.
Nem kis bosszúságot okozna ha elvesznének.

undefined

(#50385) #22743424 válasza ludsimon (#50384) üzenetére


#22743424
törölt tag

+1 Annó én is így jártam mikor először felraktam a Slimcat romot. :)

[ Szerkesztve ]

(#50386) ludsimon válasza #22743424 (#50385) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyébként nem feltétlen jó ötlet mindent szinkronizálásra bízni.
Jobb a biztonsági mentés egy más helyen, mi van, ha eltulajdonítják és mondjuk még ki is akar veled cseszni, kitöröl mindent, összeszinkronizál, eltűnik minden, eldobja a simet....
Automatikus szinkronizálás egy hamis biztonságérzetet ad.
Vagy elég egy vírus ami megtámadja vagy éppen egy bitlocker és odavész minden adatod..
Többek között ezért is mellőzöm az automatikus szinkronizálást.
Szeretem biztonságban tudni a dolgokat.
Legalább 3 éve nem volt szükségem vírusirtóra pl számítógépen (pedig a napokban csináltam egy full scan-t és semmit nem talált. Persze anti-malware program fent van, mert sajnos rengeteg PUP keserítette meg ismerőseim életét, úgyhogy a biztonság kedvéért én is felpakoltam egy ilyen progit ami talált is pár veszélytelen PUP-ot, de annyi, vírussal nem találkoztam Win7 óta. Ésszel kell mindent használni.

Nekem is, fent vannak a fontos dolgok SSD-n meg gdrive-ban is, szóval bebiztosítom magam amennyire lehetséges.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50387) 1976ramones válasza sgeza (#50378) üzenetére


1976ramones
tag

Hiába bróbálok mindent úgy csinálni mint mikor a cm11-et felraktam ,nem tudom előcsalni a recoveryt. Már 50xer újra indítottam de továbbtölti a rendszert. Próbálom az újraindításkor a recovery funkciót is akkor is csak simán betölt . Ez nem tudom mi ˝Write only módban vagy?˝

(#50388) gooool válasza 1976ramones (#50387) üzenetére


gooool
őstag

Mikor ujraindul egybol nyomkodd a hangero le gombot, nekem azzal romtelepites utan is elojon a recovery.
Write only mod=csak irsz es nem olvasod el a tanacsokat a kerdeseidre.

Üdv, Balázs

(#50389) sgeza válasza 1976ramones (#50387) üzenetére


sgeza
veterán

OLVASD MÁR EL VÉGRE EZT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Harmadszorra linkelem!!!

Write only mód - ahogy előttem is leírták, de tuti azt sem olvastad el -, hogy nem olvasol, csak írsz. A read only ellentéte...

[ Szerkesztve ]

(#50390) #22743424 válasza sgeza (#50389) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azért sem ! :DD

(#50391) darvinya válasza ludsimon (#50386) üzenetére


darvinya
titán

Vagy elég egy vírus ami megtámadja vagy éppen egy bitlocker és odavész minden adatod..

Max. számítógépnél lehet ilyen, android-on nincs.
Két fiókba is szinkronizálom automatikusan és semmi gond nem volt eddig.

Amúgy már sz.gépnél sincs vírus, max. a vírusírtó teszi fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50392) sgeza válasza #22743424 (#50390) üzenetére


sgeza
veterán

Mit csináljak, hogy észrevegye? Szerintem senki ne írjon be a legközelebbi belinkelés után, hátha akkor feltűnik neki, mint utolsó bejegyzés...

[ Szerkesztve ]

(#50393) dave0825 válasza 1976ramones (#50387) üzenetére


dave0825
őstag

Amit az oldal kijelöl pirossal egy hozzászólásban, az link, arra kattints rá! Főleg arra, amit (B)sgeza(/B) már 3x küldött neked... A "Write only" pedig angol, azt jelenti, hogy csak írsz a fórumba, nem olvasol: már válaszolt neked sgeza 3x, mégsem csináltad még meg, pedig az lenne a megoldás a problémádra.
Erre kattints, és ha elolvasod, megtalálod benne ezt:

-Alapértelmezettként kikerült a recovery indítás ! Ha újra szeretnéd használni akkor a következő parancsokra van szükség a Terminal appon belül:

su
./system/bin/recovery.sh

Ezt csináld meg, és működni fog a CWM-ed. Kikeresed a Terminal nevű appot az alkalmazástárból, elindítod, bejön egy fekete ablak, rányomsz valahova (bejön a billentyűzet), megnyomod az s és az u betűket (tehát beírod, hogy su, nyomsz egy enter-t, majd beírod, hogy ./system/bin/recovery.sh --> így, ahogy van, pontosan, 5x átolvasva. Ez után megint enter, majd újraindíthatod a telefont, és lesz CWM-ed.
Ennél szájbarágósabban nem lehet leírni, esetleg pszichológus tudna segíteni. :D

air elküld majd hozzá, vagy máshova... :DDD

(#50392) sgeza: bocs, késő. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50394) sgeza válasza dave0825 (#50393) üzenetére


sgeza
veterán

:DD

Lehet, hogy tényleg a link formája volt a baj! Nem írtam oda, hogy az link!

1976ramones: a "su" után üss entert, és engedd neki a root hozzáférést, amire ennek hatására rákérdez. A következő sor után ismét enter, és meg is vagy! De pontosan azt írd be, amit ott látsz! a ponttal együtt (azzal kezdődik), és jó irányba álljon a per jel! - Ja, most látom, hogy te is részletesen leírtad! :))

[ Szerkesztve ]

(#50395) dave0825 válasza sgeza (#50394) üzenetére


dave0825
őstag

Kár volt áthúznod, maradhatott volna jól láthatóan, biztos, ami biztos (végül is a 3x-os linkelés sem volt elég). :DD :))

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50396) sgeza válasza dave0825 (#50395) üzenetére


sgeza
veterán

Az igaz... :-)

Na de vajon megy már neki?

[ Szerkesztve ]

(#50397) darvinya válasza sgeza (#50396) üzenetére


darvinya
titán

Már elsétált a telo. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50398) 1976ramones válasza sgeza (#50396) üzenetére


1976ramones
tag

Igen sikerült! Köszönöm a segítséget! És elnézést a kellemetlenségért vagy ha valakit felidegesítettem !

(#50399) #22743424 válasza 1976ramones (#50398) üzenetére


#22743424
törölt tag

:C Hurrá ! :D Örülök, hogy sikerült. Szép munka! Ez egy remek csapat segítőkész emberekkel! :)

[ Szerkesztve ]

(#50400) sgeza válasza 1976ramones (#50398) üzenetére


sgeza
veterán

:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.