Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) robogos10 válasza sgeza (#50250) üzenetére


robogos10
aktív tag


Hol találom a leírást?
kerestem bagyusz blogjában de nem találom jelenleg a youtubon próbálok bogarászni

(#50252) sgeza válasza robogos10 (#50251) üzenetére


sgeza
veterán

4 hozzászólással ezelőtt írták neked, hogy olvasd el az összefoglalót!

(#50253) robogos10 válasza sgeza (#50252) üzenetére


robogos10
aktív tag

az a program vírusos azzal már próbálkoztam

(#50254) sgeza válasza robogos10 (#50253) üzenetére


sgeza
veterán

Mármint melyik?

(#50255) robogos10 válasza sgeza (#50254) üzenetére


robogos10
aktív tag

flashtool program és az a baj hogy nem tudom honnan kellene beszereznem :(

(#50256) sgeza válasza robogos10 (#50255) üzenetére


sgeza
veterán

Azért még ez a legkönnyebb művelet az egészben. Szerintem linkelve van az összefoglalóban, de amúgy gugli. Ha jól emlékszem, akkor nem a legfrissebbet kell használni, mert azzal valami nem stimmel, hanem egy korábbit. Egyébként nem hinném, hogy vírusos.

(#50257) robogos10 válasza sgeza (#50256) üzenetére


robogos10
aktív tag

ezt találtam SP_Flash_Tool_5.1524.00
Ez nem olyan mint bagyuszé és nem tudom mit kell csinálni
kér valami scatter filét azt sem tudom mi az
fú basszus ez nem lesz könnyű már látom
Tudom most jót nevettek rajtam de ez az 1 telefonom van amin elérnek és nem tudom megcsinálni ezért kértem a segítségeteket

(#50258) sgeza válasza robogos10 (#50257) üzenetére


sgeza
veterán

Használd azt a verziót, ami a leírásban van itt az összefoglalóban (oldal tetejét kinyitod)! Ha már egyszer túljutsz rajta, rájössz, hogy tök egyszerű.

(#50259) HD5570 válasza robogos10 (#50257) üzenetére


HD5570
aktív tag

Nem túlzok ha azt mondom mindenki itt a fórumban volt már olyan helyzetben mint most te.
Flashtoolt leszedheted a gugliból is,első találtat a weboldala.Gyári Rom ott van az összefoglalóban leszedsz egyet és felrakod.

Egyébként én vagyok az egyetlen ember,aki mielőtt elkezdi mókolni a telefonját átolvas minden tudnivalót,és előre letölti a visszaállításhoz szükséges dolgokat? :U

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50260) air válasza robogos10 (#50257) üzenetére


air
nagyúr

Megint kezded szétspamelni a topikot, ahelyett hogy elolvasnád az összefoglalót.
FEJEZD BE! :W
Nem SP Flash Tool, hanem Flashtool
Használatának leírása darvinya blogjában.
Kérlek, akkor írj legközelebb, ha mindent elolvastál, mindent a leírások szerint csináltál és ennek ellenére elakadtál valahol!
A hőzöngés helyett írj információkat, mert azok nélkül nem tudunk segíteni.
A főzött romokkal nincs semmi baj. Az esetek többségében néha még jobban is működnek mint a gyáriak.
Viszont ha csak ez az egy telefonod van,amin elérhetnek, akkor miért állsz neki mókolni amíg nem vagy tisztában mindennel? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50261) sgeza válasza HD5570 (#50259) üzenetére


sgeza
veterán

Nem csak te. Én sem kezdek bele, amíg nem tudom, hogyan állíthatom vissza az eredeti állapotomat. :-)

(#50262) darvinya válasza robogos10 (#50246) üzenetére


darvinya
titán

Már páran írtak.
De legegyszerűbben ott a Logout-om, ahol minden ott van.

Kicsit nagyon vírus fóbiás vagy.
Már régóta nincs valódi vírus, kém programok, amik nem igazán települnek a gépre, hacsak nem vezető valami hatalmi cégnél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50263) sgeza válasza robogos10 (#50257) üzenetére


sgeza
veterán

Amúgy ha azt a verziót akarod feltenni, ami eredetileg volt a telón, akkor magad is tudsz gyártani ftf fájlt, azt hiszem a flashtool vagy valami le tudja tölteni a forrást, amiből a flashtool tud generálni ftf-et, de talán ennyire ne menjünk előre...

Utólag is lecserélheted.

[ Szerkesztve ]

(#50264) Aryon87


Aryon87
félisten

Ugyanabba a szituba került amibe én kb 3-4 hónapja, és Darvinya idegeit öltem meg privátba mire sikerült az ftf file-t megcsinálnom. De sikerült, azóta is a gépen őrzöm :) De már nem lesz rá szükség, gyári szoftverrel várja a vevőket (akikből csak alkudozók akadnak :( )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50265) robogos10


robogos10
aktív tag

sikerült megcsinálnom
vissza raktam a 4.3 at
Köszönöm a segítségeket :R

(#50266) air válasza sgeza (#50263) üzenetére


air
nagyúr

A legújabb Flashtool az XperiFirmmel karöltve le tudja tölteni a legújabb firmware-t, és minimális beavatkozással átalakítja és fel is teszi a telefonra.
3-4 hete így raktam vissza a gyári romot az SP-re.
A firmware letöltése a netről volt a legtovább tartó folyamat.
Az egész nem tartott 20 percnél tovább.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50267) sgeza válasza air (#50266) üzenetére


sgeza
veterán

Azaz! Az xperifirm nem volt most eszemben (nem vagyok gép előtt). Amúgy igen, hamar meg van, csináltam már én is.

(#50268) darvinya válasza Aryon87 (#50264) üzenetére


darvinya
titán

Más nem is lesz.
Nézd mennyit akarnak eladni és mennyiért van jobb is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50269) Aryon87 válasza darvinya (#50268) üzenetére


Aryon87
félisten

jaja. Lehet továbbadom inkább családon belül, ennél jobbakat kapni ugyanennyiért :(

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50270) robogos10


robogos10
aktív tag

Cwm 12 ről mi a véleményetek? (lolipop)

(#50271) dave0825 válasza Krisinto (#50240) üzenetére


dave0825
őstag

Én itt szoktam böngészni, találtam már pár érdekeset, amit kipróbáltam/ki fogok próbálni, nézz körül, hátha találsz valamit, amit Nova-val, vagy Apex-szel meg lehet csinálni.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#50272) air válasza robogos10 (#50270) üzenetére


air
nagyúr

CM12! :W
Többször leírtuk pro és kontra is.
Erre a készülékre - hogy is mondjam - félkész.
Van, de...

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50273) robogos10 válasza air (#50272) üzenetére


robogos10
aktív tag

Nézegettem videókat azért kérdeztem meg mielőtt beleugranek valami hülyeségbe. :) akkor meg nem ajánlott a mindennapi használatra?
Mindig ilyen agresszív vagy? :C

[ Szerkesztve ]

(#50274) air válasza robogos10 (#50273) üzenetére


air
nagyúr

Csak azzal, aki kiprovokálja. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50275) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez a Sygic energiatakarekos mód igen jó!
60%-ig merült, picit féltem emiatt 110 km-t levezetni, de ennél sokkalta tovább bírja. :)


[ Szerkesztve ]

undefined

(#50276) bagyusz


bagyusz
őstag

Azt hiszem, hogy ebből a rendszerből ennél többet már nem lehetne kihozni. :D

ROM: cm-11-20150822-UNOFFICIAL-lbhuashan [Mirror Link]

Gapps: Android 4.4.4 Gapps 20150818 [Mirror Link]

Változások:

Changelog cm-11-20150822-UNOFFICIAL-lbhuashan:
-CM stabil forrás frissítve (changelog)(Nyomon követés: [link])
-Font engine frissítve
-GCC 4.8-l és -O3 optimalizációval fordított, köszönet érte nosedive-nek
-Hangerő növelés hívás alatt
-Hangfelvétel hívás alatt (Országokra való korlátozás kiszedve)
-Automatikus háttérvilágítás korrekció
-Headset keresztüli hangfelismerés funkció hozzádva

-Alapértelmezettként kikerült a recovery indítás ! Ha újra szeretnéd használni akkor a következő parancsokra van szükség a Terminal appon belül:

su
./system/bin/recovery.sh

Ha a későbbiekben mégsem tartanál igényt a recovery-re, akkor újból megszüntetheted a használatát ezzel a paranccsal:

su
./system/bin/safe.sh

(#50277) Sajátos válasza bagyusz (#50276) üzenetére


Sajátos
csendes tag

Nagyon köszönjük!

Az antenna, ebben a verzióban, külsö-e vagy belsö?

(#50278) bagyusz válasza Sajátos (#50277) üzenetére


bagyusz
őstag

Külső antennát használja az fm transmitter.

(#50279) gooool válasza bagyusz (#50276) üzenetére


gooool
őstag

Nemar, pont most laktam be az elobbi verzsont... :U :DDD

Üdv, Balázs

(#50280) sutszi válasza bagyusz (#50276) üzenetére


sutszi
veterán

Van valami egyszerű update lehetőség, vagy újra kell húzni az egészet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50281) Rimuru válasza gooool (#50279) üzenetére


Rimuru
veterán

Csa sima frissitsd ra. ;)

Vigyázat, csalok!

(#50282) bagyusz válasza sutszi (#50280) üzenetére


bagyusz
őstag

És (#50279) gooool

Frissíteni is lehet, ahogy colomb2 is írja, ami annyiból áll, hogy Wipe data/Factory reset nélkül telepíted a friss romot, majd azután a gappset.

(#50283) gooool válasza bagyusz (#50282) üzenetére


gooool
őstag

& colomb2:

Az remek, koszonom! :R

Üdv, Balázs

(#50284) sutszi válasza bagyusz (#50282) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50285) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok :)
Galaxy S4 minihez is van ilyen topik nem tudjátok?

(#50286) Giorgio1985 válasza bagyusz (#50276) üzenetére


Giorgio1985
csendes tag

Üdv minden fórumlakónak!

Bagyusz legújabb romját recoveryből telepítem továbbra is?
Gondolom zárt bootloaderrre készült?

Köszönöm a segítséget!

(#50287) HD5570 válasza robogos10 (#50285) üzenetére


HD5570
aktív tag

[link]
Tájékozódás gondolom nem az erősséged :U

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#50288) bagyusz válasza Giorgio1985 (#50286) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen, mivel máshonnan nincs lehetőség zárt bl-n romot telepíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#50289) robogos10 válasza HD5570 (#50287) üzenetére


robogos10
aktív tag

fején találtad a szeget :))
Köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#50290) sutszi válasza bagyusz (#50288) üzenetére


sutszi
veterán

Amit fentebb írtál az tényleg komoly? Tehát ennek a rendszernek kb itt a vége? Nem vagyok telhetetlen, csak informálódom.

Amúgy én eddig gyári 4.3-at használtam. A .205-ös FW-t, amióta kiadták. Mostanra már eléggé belassult, elég nehézkesen működött a telefon. Rendszeresen voltak ilyen-olyan programhibák. Utóbbi időben lefagyott a zsebemben minden előzmény nélkül...

Már azt néztem, hogyan tudnám lecserélni egy független kicsit jobb hardverrel rendelkezőre, amire tudok CM-et tenni mert elegem van a mindenféle gyári rendszerekből.

Mióta feltettem a ROM-od, tárgytalannak érzem a telefoncserét. Még sokáig jól leszek ezzel a rendszerrel. :R :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50291) Teeb


Teeb
csendes tag

Sziasztok!

Telenoros Xperia SP-m van, próbáltam feltenni a CM 12.1-et, de a telefonon újraindításkor sötét képernyőt produkált. Próbáltam fetenni gyári romot (Sony C5303_12.0.A.1.207_GR.ftf - nem tudom ez jó-e), és a Flashtool a következő hibával állt le:
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Ending flash session
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error in processHeader : 22 : Az eszköz nem ismeri fel a parancsot.
23/046/2015 16:46:12 - ERROR - Error flashing. Aborted
23/046/2015 16:46:12 - INFO - Device disconnected

Erre kellene megoldás, válaszokat előre is köszi.

(#50292) gooool válasza Teeb (#50291) üzenetére


gooool
őstag

Telenoros, alias zart BL-es SP-re szerintem nincs is 12.1, szoval nem csoda, hogy nem ment.

A Flashtool meg valoszinuleg a legujabb verzio, ott nekem is hasonlot irt ki, mert hibas. Szedj le valami regebbi verziot es jo lesz.
Romok meg azt hiszem a topic leirasaban vannak, azt most meg nem mondom az jo-e amit probaltal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#50293) bagyusz válasza sutszi (#50290) üzenetére


bagyusz
őstag

Nagyjából igen. A gyári kernel sokban korlátoz, ezen a téren lehetne mit csinálni, de a zárt bl-l miatt ugye max csak kernel modulokat lehet készíteni. Amit tudtam azt hozzá is adtam: Governorok; I/O ütemezők; zRam, ennyivel be is zárult a történet.

Ugyan régen kísérleteztem egy oc kernel modullal, annyiban működött, hogy átírta a cpu freki táblát, de a valóságban nem módosultak a cpu-k órajele. :D

CM12-vel még lehetne kísérletezni, de az elmúlt időszakban ráuntam, most a 9napos szabim alatt egy kicsit jobban belenéztem, de egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy miért nem indulnak el a lollipop-s init folyamatok. Próbáltam a gyanús commitokat visszaállítani, de nem, azóta meg már annyi frissítés érkezett a forrás terén, hogy már beláthatatlan számomra. Legegyszerűbb az lenne, ha az egész CM12 repot visszaállítanám január 20.-ára. Csak hát sajnos ilyen Repo parancsról nem tudok ami ezt a műveletet elvégeznél.

(#50294) air válasza gooool (#50292) üzenetére


air
nagyúr

Semmi baja a legújabb Flashtoolnak. Lásd: [link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#50295) arti1121 válasza bagyusz (#50293) üzenetére


arti1121
senior tag

igy is nagyon köszönjük a munkádat, sokban hozzájárultál ahhoz, hogy néhányan ne kapjunk idegösszeomlást olykor olykor!

nagy hála érte!!

[ Szerkesztve ]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#50296) bagyusz válasza arti1121 (#50295) üzenetére


bagyusz
őstag

:)

(#50297) sutszi válasza bagyusz (#50293) üzenetére


sutszi
veterán

Ha ez a vége akkor ez a vége. Már ez is nagyon komoly lett. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50298) sutszi


sutszi
veterán

Bár nem közvetlen SP kérdés... Feltettem innen a GAPPS-t amibe minden benne van. Innen a jelentős részét letiltottam mert nincs rá szükségem. Ezeket lehet valahogy törölni? pl Google könyvek, meg újságos...meg egyebek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50299) Teeb válasza gooool (#50292) üzenetére


Teeb
csendes tag

Köszönöm a segítséget, régebbi Flashtool alatt már működött minden :)

(#50300) Rimuru válasza sutszi (#50298) üzenetére


Rimuru
veterán

/system/apps alatt vannak onnan tudod torolni. Vszont tobb helyed nem lesz, csak annyit ernel el vele hogy egy factory reset utan se jelennek meg.

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.