Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) darvinya válasza aurel77 (#49899) üzenetére


darvinya
titán

Térerő ikon feletti két kis nyilacska a mobilnet adatforgalom jelző, ha felette van melyik hálózaton történik.
De a WiFi ikonnál is van adatforgalom jelző, ami a WiFi ikon aljánál található.
Ha mind2t használod, akkor WiFi jelenlétkor beragadhat a mobilnet adatforgalom ikonon, de ez eltűnik stabil WiFi-nél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49902) aurel77 válasza darvinya (#49901) üzenetére


aurel77
csendes tag

A mobilnetnél nincs is gond, ott csak akkor vannak a nyilak, amíg pl betölt egy weblapot. De wifinél soha nem akarnak eltünni, még alapképernyőnél sem. Kb 2 napja vettem észre.

(#49903) HD5570


HD5570
aktív tag

Búcsúzom a fórumtól.Köszönöm a rengeteg segítséget amit itt kaptam :R
köszönöm bagyusz-nak a rengeteg munkáját amit megosztott velünk.

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49904) Aryon87 válasza HD5570 (#49903) üzenetére


Aryon87
félisten

Nocsak, mire váltottál? :)

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49905) tomp válasza Sordoran (#49900) üzenetére


tomp
félisten

Ahogy látom rátalált a kellő támogatásra a Sony. Azaz mintha belátták volna, hogy ha normális támogatás van egy középkategóriának akkor többet tudnak eladni. T2 Ultra és M2 is kap 5.1-et. Ez értékelendő. Szerintem az M4-nek is baráti támogatása lesz. Van egy gyanúm, hogy bőven megkapja majd az M-et.

(#49906) HD5570 válasza Aryon87 (#49904) üzenetére


HD5570
aktív tag

Lg G2 lesz,amint ideér :C

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49907) tomp válasza HD5570 (#49906) üzenetére


tomp
félisten

Egyik ismerősöm G2-ről vált M4-re. :D
Elege lett, hogy beázott a kijelzője. Vízálló kell, viszont Z-t nem akar.

(#49908) HD5570 válasza tomp (#49907) üzenetére


HD5570
aktív tag

Hát ha nem vízálló, nem kell vízbe tenni :K
Amúgy miért nem akar Z-t ? Olcsóbb is,meg sokkalta jobb is.

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49909) tomp válasza HD5570 (#49908) üzenetére


tomp
félisten

Hát amikor budapest egy nagy tóvá változott akkor sajnos beeshet az ilyen. Én kezemben a cipőmmel térdig érő vízben mentem dolgozni. Budapest Beach volt. :DDD

Úgy Úrtem, hogy Z szériát nem akar. Első Z elég kezdetleges vízállósággal rendelkezik. Z3-nál is még fedős az usb. A napi nyitogatastól hamar elgyengülhet.
M4-nek viszont már nyitott. Azon felül erős hardver van benne.

Én is M4-re váltok. Elején még a Z3C is versenyben volt de a fedett usb és a műanyag keret miatt kiesett. Na meg az M4 nekem bőven elég. Nem kell nekem 4K, Hi-Res audio. Elég nekem a "very good" hang a flachez.
3GB szabad belső nekem elég. Az az 1-2 játék amit felrakok majd az úgyis az SD-re megy.

(#49910) Aryon87 válasza HD5570 (#49906) üzenetére


Aryon87
félisten

Jó választás az :)
Sokan dicsérik, egyszer láttam élőben fehéret, eszméletlen szép teló. Nekem G4 van, Sp után nem kispályás a feeling. Nem kell morogjak hogy lassú meg lefagy stb.. 3Gb ram teszi a dolgát rendesen a 6 maggal :D

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49911) HD5570 válasza Aryon87 (#49910) üzenetére


HD5570
aktív tag

Hát azt elhiszem. :C
De az LG legalább szoftvert is tud normálisan csinálni...

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49912) Aryon87 válasza HD5570 (#49911) üzenetére


Aryon87
félisten

G3-nál mikor indult akkor KK volt, ami igencsak akadt a QHD miatt. Kiadták az L-t neki, azóta hibátlan, topikjában 1-2 sasszemű számol be pár mikrolagról.
G4 meg nagyon jól sikerült szoftveresen, nálam hibátlanul működik.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49913) 22balu


22balu
aktív tag

semmi

[ Szerkesztve ]

(#49914) robogos10


robogos10
aktív tag

sziasztok mennyire biztos hogy behalt az SP-m mikrofonja? Telefonálásnál semmit nem hallanak ha beszélek viberen ha PL belefújok akkor azt hallani hogy suhog telefonálásnál ezt sem hallani!

Szerk: kipróbáltam ismét telefonálásnál is hallani ha belefújok a mikrofonba!!
akkor hallani valamit ha szinte kiabálok!!

[ Szerkesztve ]

(#49915) darvinya válasza robogos10 (#49914) üzenetére


darvinya
titán

*#*#7378423#*#* szerviz menü, itt lehet ellenőrizni.

Valószínű, hogy úszott egyet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49916) robogos10 válasza darvinya (#49915) üzenetére


robogos10
aktív tag

nagyon sistereg de nagyon halkan lehet hallani
a mikrofon kupakját már levettem így is próbáltam de ugyan az esetleg valami házi megoldás?
próbáljam meg finoman megtakarítani?

(#49917) darvinya válasza robogos10 (#49916) üzenetére


darvinya
titán

Csere.
Ha ragacsos folyadék került bele, azt már nem lehet kimosni.

Itt keres mikrofont. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49918) robogos10 válasza darvinya (#49917) üzenetére


robogos10
aktív tag

Nem találok sp-hez beszéd mikrofont

viszont lehet nem tökölök vele itt helyben 3500ért megjavítanák csak gondoltam hátha házilag is meglehetne csinálgatni

(#49919) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben a következő érdekességgel/hibával találkoztam. Általában több nap után töltöm csak az akkut, és mindig legalább 90% fölé, de legtöbb esetben csurig. Sose várom meg míg 20% alá esik a töltés. Viszont az utóbbi időben többször előfordult, hogy 40% alá esve az akku kb. 30-35% környékén valahol hirtelen lemerül és ki is kapcsol a telefon. A lemerülés tényleges, ugyanis utána képtelenség bekapcsolni és 0% a töltöttség.
Ha elkezdem tölteni és mondjuk felmegy 10%-ig, akkor használható a telefon töltő nélkül is, azaz tartja a töltést, nem kapcsol ki, szépen lassan fogynak csak a % értékek használat mellett is. Én arra gyanakszom, hogy valamiért a töltöttség érzékeléssel lesz a gond és többnek érzékeli, mint ami a valós, és nem akkumulátor hibáról van szó.
Elég régóta a C5303_12.1.A.1.207_Telekom_HU rom van rajta, korábban nem volt ilyen jellegű probléma.
Valakinek ötlete, esetleg találkozott ilyesmivel?

no brain, no problem

(#49920) Sordoran válasza Zolee11 (#49919) üzenetére


Sordoran
addikt

Előfordulhat, hogy az akkumulátor töltöttséget rosszul jelzi, legalábbis X8-on anno volt ilyen, és Recovery-ben lehetett ezt resetelni. De a hirtelen merülés akár az akksi haldoklását is jelezheti előre. Amennyiben maga az üzemidő is drasztikusan csökkent, akkor lehet ez az oka, érdemes megnézni hátlapot levéve, nem-e púposodik az akkumulátor, ha igen minél előbb cseréltesd, mert nagyobb kárt is tehet.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#49921) HD5570 válasza HD5570 (#49906) üzenetére


HD5570
aktív tag

Végül nexus 5 lett :Y

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49922) tomp válasza HD5570 (#49911) üzenetére


tomp
félisten

Mostanában a Sony is ráérzett. Ahogyan olvasom az SP volt az utolsó erősen bugos és lassú rendszerrel megáldott teló.
Z szériáknál a lollipop elég stabilan és jól megy. M4-en is kijavították a a lolli alap hibáját a memória elfogyást.
Ha most adnák ki az SP-t más lenne a leányzó fekvése.

(#49923) sgeza válasza tomp (#49922) üzenetére


sgeza
veterán

Kicsit megkéstek ezzel, mert nálunk a cégnél az SP problémái miatt kb. 20 Sony iPhone 6-ra és S6-ra lett cserélve. Pedig én szívesen maradtam volna a Sonynál.

(#49924) darvinya válasza sgeza (#49923) üzenetére


darvinya
titán

Majd hamar visszatérnek az iP drága gondjaikkal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49925) sgeza válasza darvinya (#49924) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk én Galxy S6-ot választottam, megőrülnék egy ipponnal. Valahogy azt érzem, hogy a HTC vagy az LG lenne a jó választás.

(#49926) darvinya válasza sgeza (#49925) üzenetére


darvinya
titán

LG még ok, de HTC.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49927) Drimba válasza tomp (#49922) üzenetére


Drimba
csendes tag

Sziasztok
4 napja használom a hivatalos CM12.1-et és úgy hasít mint még soha az antutum-ra radobott majd egy 10 est. Csak lestem 21000 valamennyiről 29824 lett.(kinek mi volt a max amit kihozott vele?)

(#49928) air válasza Drimba (#49927) üzenetére


air
nagyúr

Egy rendszer és készülék használhatóságát nem az Antutu eredmény határozza meg, így - gyanítom rajtad kívül - ez a pontszám senkit sem érdekel, már egy jó ideje. :P
Egyébként az Antutu egy időben verzió váltáskor is képes volt több ezer pontot ugrani, mindenféle indok nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#49929) HD5570 válasza Drimba (#49927) üzenetére


HD5570
aktív tag

Szia.Én használtam még nemrégiben.Nekem 31k pontot dobott.És tényleg nagyon gyors volt,lepipálta a többit,és a multitasking is 2x több appot bírt el.
De egyébként igaz amit itt mindig írnak,egyáltalán nem számít :))

[ Szerkesztve ]

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#49930) oliwire válasza sgeza (#49925) üzenetére


oliwire
őstag

Mondjuk felhasználásfüggő a dolog, de egy i5S és i6 nagyon jó készülék. Csak másképp kell a dolgokat intézni rajta. Nekem sikerült mindent megoldani rajta, amit androidon szoktam. (Hozzá kell tenni, hogy én sem a teljes árat fizettem érte, amennyiért vesztegetik, ezért érte meg nekem nagyon.)

(#49931) sgeza válasza oliwire (#49930) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban felhasználófüggő, nem is tartom rossz készüléknek, de nekem nem lenne jó.

(#49932) Shamy


Shamy
tag

Sony Xperia SP használó vagyok, és a következő gondom volt a Hearthstone-al. Néha force close-olta a játékot a telefon. 1 Gb memóriával ez eléggé érthetetlen, viszont írták több fórumon is és itt is, hogy SP memóriakezelése elég gyatra.
Akinek hasonló gondja van, nekem a következő megoldás úgy néz ki, működik.
Azóta nem zárta be se HS-t se Marvel Contest of Champions-t.

A low memory killer driver-t kell átírni, ami sajnos csak root joggal lehetséges.
App: Minfreemanager
SP alap értékek: 58,68,78,88,98,118
Nekem most ennyire vannak állítva: 8,12,45,65,95,165

Az első azt adja meg,hogy egy előtérben lévő appot mikor zárjon be. Alap esetben ha a szabad memória 58 mega alá csökken, akkor bezárja.

Remélem segítettem pár embernek.
Ha van itt profi, aki ért hozzá jobban, elmagyarázhatná a hátterét.... ty.

[ Szerkesztve ]

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#49933) sgeza válasza Shamy (#49932) üzenetére


sgeza
veterán

Én egyszer írtam erről tapasztalatokat, de most nem tudom megírni, mert mennem kell. Én egy kicsit ezeket az értékeket alacsonynak tartottam, ezért egy nagyon kicsit feljebb vettem. Keress rá a korábbi bejegyzésemre ezzel kapcsolatban, vagy dobj egy privát üzit, hogy ne felejtsem el!

(#49934) Zolee11 válasza Sordoran (#49920) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az üzemidővel nincs gond, mint írtam több napot is elmegy a telefon, átlagban 2-3 naponta töltöm, telefonálok, zenét hallgatok, ritkábban fórumozok, netezek, szóval használom is. Nem tapasztaltam kapacitás csökkenést. Inkább azt, hogy jól bírja, aztán hirtelen vége, mintha rosszul számolná a merülés értékét. Deformációt sem látni, töltődni és szépen töltődik. Inkább szoftveres gond lehet, meglátom visszatér-e ismételten, mert ha igen, akkor valamit kezdenem kell vele.
Rám nem jellemző, hogy lemerülök útközben és nem vagyok elérhető, de most a telefon hibájából igen, nekem 30% elég egy napig is, ha csak telefonálok, így viszont már többször hoppon maradtam.

no brain, no problem

(#49935) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

SP-m van, 4.3-al, nem próbálkoztam még custom rommal.
12.1.A.1.205 a buildszám.

Miért van az, ha facebookolok, chrome-ban böngészek akkor kb 5-10 perc után attól függően mennyire intenzíven pörgetek bezárja a háttérben futó online rádiót?

Nagyon zavaró. :W
Ezen ugye custom rom nem is segít?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49936) sgeza válasza ludsimon (#49935) üzenetére


sgeza
veterán

Az OOM (out of memory) értékekkel van a baj. Ha van kedved rootolni (ami kb. 15mp-be telik), akkor lehet ezen javítani.

(#49937) ludsimon válasza sgeza (#49936) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, rootoltam towelroottal, parancsolj, mit csináljak ezzel a sz*rral?

undefined

(#49938) sgeza válasza ludsimon (#49937) üzenetére


sgeza
veterán

Tök jó telót lehet összehozni a gyári rommal. Ezt olvasd végig, ha kérdés van, szólj nyugodtan!

(A SuperSU-t is feltetted, ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#49939) ludsimon válasza sgeza (#49938) üzenetére


ludsimon
veterán

Rögtön elakadtam. :D
Xposed-et nem találom.

undefined

(#49940) Faterkam válasza air (#49928) üzenetére


Faterkam
addikt

A lányomé minden alap, Telenoros Rom. 26.900 pont! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49941) sgeza válasza ludsimon (#49939) üzenetére


sgeza
veterán

Tulajdonképpen az OOM értékekhez az nem kell, csak ha még jobban fel akarod turbósítani. Az OOM értékek állítására sok megoldás van, példaként szerepel a leírásban 1-2 progi. Kezdd azzal, később jöhet a többi. Egyébként direkt módon te is átírhatod a megfelelő fájlban, de egyszerűbb külső progival. Az Xposedra rákeresel gugliban, rögtön kidobja az xda-s oldalát. Amúgy ez vagy ez az oldala.

(#49942) ludsimon válasza sgeza (#49941) üzenetére


ludsimon
veterán

közben megtaláltam. :R

undefined

(#49943) air válasza Faterkam (#49940) üzenetére


air
nagyúr

Na és?
Holnaptól olcsóbb lesz a kenyér?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#49944) ludsimon válasza sgeza (#49941) üzenetére


ludsimon
veterán

Szinte mindent elvégeztem! :R
A zRAM-ot belinkeled még kérlek?
Azt az egyet nem találtam.
Kíváncsi leszek, pár nap múlva megírom a tapasztalataim. :)

A felesleges alkalmazások eltávolítását inkább kihagytam, franc se kíván egy téglafont. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49945) ludsimon


ludsimon
veterán

Basszus, hát ez elég instant élmény volt.
Hallgatom az online rádiót, közben Facebook, Chrome minden akadas és összeomlás nélkül megy. :Y
Utoljára mikor megvettem 1,5 éve akkor viselkedett ilyen kezesen. :R

undefined

(#49946) Faterkam válasza air (#49943) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha a kenyér nem is de neked kívánom, hogy jó napod legyen, mondjuk holnap ;)

Én viszont egyel feljebbi üzenetre kellett volna válaszoljak! Erre: (#49927) Drimba

Szóval a kenyered árát nem is tudom befolyásolni, azért elnézést tudok kérni a figyelmetlenségemért! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49947) sgeza válasza ludsimon (#49944) üzenetére


sgeza
veterán

Ott van az a fájlok mappában: 12.1.....zRAM...v6.zip

CWM-ből kell flashelni! Ez a Bagyusz-féle zRam cucc még dob egyet a multitasking élményen.

Ha netán csinálna olyat a rendszer, hogy spontán újraindul, akkor egy kicsit feljebb kell venni az oom értékeket. De azt hiszem írtam is, és nekem talán a magasabb értékekkel már nagyon frankó volt. Task killer progikat meg ne használj!

[ Szerkesztve ]

(#49948) air válasza Faterkam (#49946) üzenetére


air
nagyúr

Szuper. Legalább tudjuk, hogy még ketten vagytok, akiket érdekel az Antutu érték.
Engem már csak az érdekelne, hogy titeket miért érdekel. ;]
Ugyanis semmi értelme nincs. Ez alapján nem lehet összehasonlítani két készüléket, semmi fontosat nem mond meg egy adott készülékről, tehát egy totálisan értelmetlen, irreleváns számérték. Pláne mióta tudjuk, hogy marketing okok miatt manipulálják.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#49949) ludsimon válasza sgeza (#49947) üzenetére


ludsimon
veterán

Hopsz!
Én mindent kigugliztam és a legfrissebbet szedtem le. :W :C

Cwm-et leirnad még kérlek?
Azt se sikerült feltenni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49950) sgeza válasza ludsimon (#49949) üzenetére


sgeza
veterán

Mármint miből szedted le a legfrissebbet? Ezt a zramot tedd fel, nehogy valami olyat, amit találsz a neten!

CWM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2649923
Olvasd végig figyelmesen!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.