Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) p3rgam3nt válasza lean (#1300) üzenetére


p3rgam3nt
tag

Szia.
Ha online rendelted, sztem megkapod, a srác szerint holnaptól nem lesz kapható T-nél (hogy a többinél mizu, azt nem tudom).
Már ha igaz amit a srác mondott.

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#1302) mrlujoak válasza p3rgam3nt (#1301) üzenetére


mrlujoak
veterán

ment PÜ.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1303) lean válasza p3rgam3nt (#1301) üzenetére


lean
aktív tag

na a jóég tudja akkor mi lesz, majd kiderül..mondjuk már kaptam egy gyanús mondatot a visszaigazoló email-be:
"Tájékoztatunk, hogy technikai okok miatt a rendelésed feldolgozása a vártnál hosszabb időt vehet igénybe"..,
semmi jóra nem számítok :(

no cross no crown

(#1304) dedike válasza lean (#1303) üzenetére


dedike
addikt

Mondjuk ez marha érdekes, hogy visszahívják őket... :U

Jó szerencsét!

(#1305) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Nekem mára ígérték a Part Nerósok, hogy megkapom, de nem jött a futár... Lehet, útközben felhívták a Sonysok, hogy minden Rayt vigyen vissza a telephelyre, mer' baj lesz. :DD

(#1306) p3rgam3nt válasza mrlujoak (#1302) üzenetére


p3rgam3nt
tag

ment válaszPÜ.

Srácok: nem tényként írtam amit írtam.nekem ezt mondta az eladó, én sem tudom elképzelni.Lehet h sok az arany benne? :D
Lehet h csak azt akarta h elvigyem?Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#1307) sdd2 válasza p3rgam3nt (#1306) üzenetére


sdd2
veterán

Utóbbi szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1308) p3rgam3nt válasza sdd2 (#1307) üzenetére


p3rgam3nt
tag

Ha igazad van, akkor nem kellett volna ilyet mondania, elég volt az, hogy elém tette a telefont, már nyúltam a pénztárcámért :D

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#1309) sdd2 válasza p3rgam3nt (#1308) üzenetére


sdd2
veterán

Hát igen. De nem mindenki céltudatosan megy telefont vásárolni. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1310) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Nektek simán megy a képek áttöltése sz.gépre? Be van kapcsolva a médiaátviteli mód, sőt az is,hogy mediago automatikusan importálja az új képeket, ennek ellenére nem importál vagy csak párat egy-egy mappából. Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#1311) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!
Az akkumulátort hogy kell kezelni? Első pár feltöltéskor kűggyek rá jó fél napot (egy iccakát)?

Egyébként a könyvében van egy ilyen leírás:
"Az akkumulátor nem sokkal a teljes feltöltés után megkezdi a kisütést, majd a telefon töltőjének csatlakoztatásakor némi idő elteltével újra tölt. Ez az akkumulátor élettartamának meghosszabbításár aszolgál, és a töltöttségi állapot szintjének 100 százalék alá esését eredményezheti."

Faguriga legyek, ha értem ezt az első mondatot... Magyarázza már meg valaki.

[ Szerkesztve ]

(#1312) furmint válasza supertrezi (#1311) üzenetére


furmint
csendes tag

Szerintem egyértelmű. Miután 100%-ot eléri a töltés lekapcsol, és a telefon elkezdi meríteni az akkut (készenlét), majd 2-3% merülés után újra tölt.

Ha este felteszed és reggel leveszed, ne csodálkozz, ha nem 100%-t mutat!

(#1313) sdd2 válasza supertrezi (#1311) üzenetére


sdd2
veterán

Nem kell formázni az akkumulátorát! Kiveszed lemerül és amikor úgy érzed felteszed töltőre. Mikor feltöltött leveszed és használod. li-polymer aksit nem kelll formázni már. Ahogy a Li-ion-t se. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1314) Land


Land
veterán

Ma belépek én is a Ray-esek táborába! :C
Van valakinek ismerőse, aki Pesten árul 16 Gb-os CL10-es Micro SD-t? Ma szeretnék olyat is venni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1315) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Helló.
Egy órája bütykölöm a gépet. Ennek valami brutális kijelzője van (főleg a hároméves Nokia N79-esemhez képest.) :DDD

Izé, videjólejátszót kell rá telepíteni az avi-khoz, igaz-e?

(#1316) tomy86 válasza supertrezi (#1315) üzenetére


tomy86
addikt

Videolejátszó nem árt (azt hiszem csak MP4 és 3GP formátumot tud a gyári lejátszó). Én pl. a BS playert használom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#1317) Rossi


Rossi
addikt

Csatlakoztam a klubhoz. :)

LG Optimusról váltottam, azt az utóbbi időben már szabályosan utáltam. Elég nagy a kontraszt a két telefon között.

Karcálló kijelzőre minek tesztek fóliát?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1318) Land válasza Rossi (#1317) üzenetére


Land
veterán

Én is ma vettem Rayt:) Szép, gyors, elég frankó. Bővebbet majd pár nap múlva. :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1319) adam3 válasza Rossi (#1317) üzenetére


adam3
aktív tag

Lehet hogyha belevágsz késsel az meg sem látszik, de valamiért 2-3 hónap zsebben hordás után észrevehetők rajta a "mikrokarcok" vagy hogyan mondjam :) Szóval sok marhavékony karc ami csak akkor látszik ha sötét kijelzőnél visszatükröződik róla a fény, bekapcsolt kijelzőnél észrevehetetlen, de a tudat hogy ottvan...

(#1320) Rossi válasza adam3 (#1319) üzenetére


Rossi
addikt

Én ma egyből vettem hozzá egy Dreim tokot 990-ért, ideiglenesen jó lesz, később majd kap valami jó minőségű bőr tokot, mondjuk Bugattit. Eddig övre fűzhető volt, mostantól zsebben hordom tokban, nem hiszem hogy abban is keletkeznek "mikrokarcok".

A fóliát kb. 3 perc után vettem le róla.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1321) sdd2 válasza Rossi (#1320) üzenetére


sdd2
veterán

Tokban ha karcolódik akkor sz@rt se ér a karcállóság amit az se állít. Nekem mini van igaz van rajta fólia, tokban hordom de nincs rajta karc. :D

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1322) sir fg válasza adam3 (#1319) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nemrég vettem meg a telefont, fel sem merült korábban, hogy fólia nélkül használjam, szeretnék rá nagyon vigyázni. Előző telefonomon is volt.
Igen ám, de az a védőfólia, ami a szállításnál védi (ideiglenes megoldásként fent hagytam) hamar lejött, én meg lusta voltam védőfólia beszerzéséről gondoskodni. Kézügyességem is rémesen rossz, nem tudom, hogy tenném fel.
Szóval felmerült bennem, hogy nem nagyon teszek rá. Annyian írjátok, hogy karcálló. Egyébként meg bőrtokban hordom mindenhova. Szerintetek így is kell tartanom a karcoktól, és usgyi fóliát venni, vagy ne parázzak..

Szerk: pont most írtatok erről. Akkor tokban nagyobb az esély szerintetek a karcra?
Szerk2: Szövegértési problémák :)

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#1323) Land


Land
veterán

XDA-n van pár főzött ROM a Ray-re és örömmel hirdetik, hogy némelyiken működik a Flashlight...:) Szóval csak szoftveres a hiánya.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1324) sir fg válasza Land (#1323) üzenetére


sir fg
aktív tag

Komolyan mondom, Samsung Galaxy 3 után elmondhatatlanul örülök, hogy ez a telefon legnagyobb hibája :DD :DD

De tényleg, nagyon szuper telefon. Amibe bele tudok kötni, hogy a fülhallgató elég béna, de ez könnyen orvosolható. Talán tényleg gyenge a rezgés. Megszokható.

Nekem például nem gond, hogy nem villan még pluszban a LED. Lehet, ez kicsit még jobb megvilágítást jelentene. Viszont így a telefon biztosan jól állítja be az expozíciót, és talán így gyorsabban is készülhet el a kép. A segédfény funkcióra meg ígyis-úgyis szükség van, hogy sötétben is tudjon fókuszálni. a fényt manuálisan bekapcsolni sem nagy dolog, két mozdulat.
De megértem, ha hiányoljátok, hisz nem vagyunk egyformák. Például én sem értem, hogy miért kell ilyen mesterséges eltéréseket létrehozni az egyes SE modellek között szánt szándékkal, tisztán szoftveres úton. Hiszen erről van szó, a vezérlendő hardver (történetesen egy nagy fényerejű fehér LED) mindegyikben ugyanaz (lényegében).

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#1325) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Ilyennel találkozott már valaki itthoni boltokban?
Nem akarnék rá 20-30 napot várni :(((

(#1326) Land


Land
veterán

Ez talán megoldás az auto fényerő hiányára: link Nem vagyok nagy angolos..

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1327) Sztif


Sztif
aktív tag

úgy 3hete használom flippes bőrtokban és semmi karc! és a mi még tetszik hogy nem annyira maszatolódik a képernyő.
Az autoflash nem orvosolható az SE részéről valami szoft. frissítéssel? Tényleg érdekes hogy csak ebből maradt ki a többi készülék közül...

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1328) adam3 válasza Land (#1326) üzenetére


adam3
aktív tag

működik :K

(#1329) Land válasza adam3 (#1328) üzenetére


Land
veterán

Mit kell csinálni pontosan? Magyarul:)

Flash-re van orvosság. Néhány főzött ROM-ban megoldották. Jó lenne valami flashelhető Recoverys verzió is, hogy a gyárin is menjen.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1330) adam3 válasza Land (#1329) üzenetére


adam3
aktív tag

Mindenekelőtt Root-olt telefon kell hozzá.

Valamilyen root explorer-el, (pl. Root Explorer) megkeresed a system mappán belül az etc mappát és abban a hw_config.sh fájlt.
Megnyitod egy szerkesztővel, és

# LMU AS3676 Configuration
dev=/sys/devices/i2c-0/0-0040/leds/
echo 0,0,0,0 > $dev/lcd-backlight/als/params #[gain],[filter_up],[filter_down],[offset]
echo 1 > $dev/lcd-backlight/als/enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h
echo 12900 > $dev/torch/max_current

ebben a részben, ahol 0,0,0,0 van azt átírod 3,2,2,0-ra és elmented.

Újraindítás után menni fog a szenzor. A következő résszel csak javítani lehet az átmeneten...

A másik, hogy jobb átmenet hatás érhető el, ha ebben a tömörített fájlban lévő als_curve.conf fájlt használod. Ez a fájl alapból ugyanabban a mappában van, ahol az előbbi. Nincs más dolgod, mint fogni ezt a fájlt, és felülírni a gyárilag ott lévőt, majd utána be kell állítani a jogokat rw-r--r-- re, és a tulajdonosnak is 0-root, 0-root-ot kell beállítani.

Ezután újraindítod a telefont, és ha mindent jól csináltál, akkro menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1331) Nundee K. válasza Fehércápa (#1325) üzenetére


Nundee K.
tag

Hasonlót a Vodában találtam hozzá, amikor a telót is vettem. Igaz, hogy nagyobb a tok egy kicsivel, de csak annyi hátránya van, hogy nem érezni a telefon rezgését. Volt vagy 1200 Huf.

(#1332) Fehércápa válasza Nundee K. (#1331) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Ez melyik vodàban volt? Csinálnàl róla pár képet? :)

(#1333) zsolo79


zsolo79
csendes tag

Sziasztok,
Egy hete nekem is sikerült egy ilyen telóra szert tenni a telenornál. De van egy nagyon idegesítő problémám. Ha wifit bekapcsolom rajta egy idő után megszakad az internet kapcsolatom, de nem csak a telefonon hanem az asztali gépemen is és a laptopomon is, szóval kilövi a routert. Ha kikapcsolom a wifit a telefonomon akkor visszajön az internet kapcsolat a gépemen. Tegnap egész nap egy dlinkes helpdesk-es próbált rájönni hogy mi lehet a baj, egy csomó beállítást követően, kiderült hogy a routernek semmi baja, a telóval van gáz.
Állítólag ez történik:

"Wireless system with MAC address 5CB524150010 disconnected for reason: Received Deauthentication.
Vagyis a telefon küld a routerre jelet megszakítási kérelemmel."

Olvasgattam külföldi SE fórumokat, sok embernek van wifi problémája, de megoldást nem találtam (lehet hogy csak a gyenge angolom miatt:) ) Hogy ez egy bug, egy tipikus SE hiba főleg az ARC-oknál. Valaki tudna ebben segíteni hogy ez mi és miért van és hogy mi a megoldás rá?

(#1334) lmno válasza zsolo79 (#1333) üzenetére


lmno
őstag

Firmware frissítés kell a routeren

(#1335) zsolo79 válasza lmno (#1334) üzenetére


zsolo79
csendes tag

Megvolt az is, meg jó pár beállítás is, de a probléma még ugyanúgy meg van.

(#1336) urbanjozsi válasza Rossi (#1320) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nekem is ilyen van hozzá:) Az asszony kb 2perc alatt átszabta a telefon méretére, így már tökéletes :D

(#1337) supertrezi válasza tomy86 (#1316) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Kösz szépen.

Egy nagy gondom van (eddig) a telefonnal. Azt hittem, mindenre gondoltam a vételnél, de nem. Bolti garis a teló, és nincsenek rajta magyar ékezetes billentyűk... Ez a banánhéj nem jutott eszembe eddig sajnos. Csak most szembesültem vele. Elég sok SMS-t írok, ezért tegnap este ez idegesít. Köcsög Ödön ne legyen Kocsog Odon... :B

Most látom, a Marketről lehet szerezni magyar billentyűzetet. Akkor már csak egy (kis) probléma marad: gondolom, magyar prediktív szövegbevitelt/magyar szótárt nem lehet a gépre varázsolni... (Bár ez még hagyján, ha megoldom az ékezetes betűk létét. De rosszat nem tenne a predikció se, az biztos.)

(#1338) Fehércápa válasza zsolo79 (#1335) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Olvass vissza, volt már valakinek router problémája! Nekem a magam részéről tőkéletesen működik, le is kopogom... :)

(#1339) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap jött meg a Ray-em a T-mobiltól :) Ez az első okostelefonom, szóval lehet hülyeséget kérdezek, akkor bocsánat! :$
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnám használni az ingyenes facebookot? (0.facebbok.com) Csak mert a régi telómról működött, de ezzel nem akarja, viszont az jó dolog volt.
Köszönöm :)

(#1340) tomy86 válasza supertrezi (#1337) üzenetére


tomy86
addikt

Billentyűzet beállításoknál nincs magyar lehetőség? Beállítások->Nyelv és billentyűzet->Nemzetközi bill.->Beviteli nyelvek->Magyar QWERTZ

(#1341) dedike válasza acsati (#1339) üzenetére


dedike
addikt

(#1342) Fehércápa válasza Nundee K. (#1331) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Köszi találtam én is a vodánál!

(#1343) supertrezi válasza tomy86 (#1340) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Á, nincsen. Angol van meg kínai. :DD
Annyi haladás van, hogy letöltöttem az AnySoftKeyboardot meg egy magyar szótárat hozzá. Szóval a magyar predikció már működik (ékezetekkel, ahogy kell), csak még a billentyűzeten nincs ű stb. De már ez se kis haladás reggel óta. Magyar billentyűzetet is találtam, de valamiért nem akarja telepíteni. De hátha ezt is megoldom. ;)

(#1344) Land


Land
veterán

Érdeklődés szintjén kérdezem, hogy CM7-et, főzött ICS-t vagy bármelyik jobbnak tűnő ROM-ot használta valaki? Elvileg a villanó fény megoldva bennük, folyamatosan frissülnek, javulnak. Auto fényerő szabályozás is gondolom van bennük.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1345) tomy86 válasza supertrezi (#1343) üzenetére


tomy86
addikt

Ezt letöltötted hozzá? Itt van ű.

[ Szerkesztve ]

(#1346) supertrezi válasza tomy86 (#1345) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló.
Ja-ja, elő is jött a menüben, hogy három- meg négysoros magyar QUERTZ meg ilyesmik, csak egyelőre a billentyűk nincsenek ott. De a magyar szótár működik. Ennek meg majd utánanézek, hogy mi lehet a búja-baja, Mindenestre örülök, hogy már van magyar predikció, mert eléggé kétségbe voltam esve az este. ;)

Mobilnetem, wifim nincsen, szóval Market se, de vannak "alternatív útvonalak" :DDD , úgyhogy a BS Player is megvan már. Később megpróbálom rárakni a Rayre.

[ Szerkesztve ]

(#1347) sir fg válasza supertrezi (#1346) üzenetére


sir fg
aktív tag

Én is Anysoftkeyboardot használok. és van ékezetes billentyű, ha telepíted a magyar kiegészítőt, és jól állítod be,

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#1348) Land


Land
veterán

Srácok!

Aki benne van a Ray témában: root, auto fényerő, flash villanás, főzött ROM-ok stb.. Vállalom vele (vagy velük), hogy szerkesztünk egy frankó 1 hsz-ást. Ezt a telefon megérdemli, meg nagyon sokaknak segítene. Angolos kolléga előnyt jelentene, mivel XDA-ról kellene vadásznunk!

Dobjon privit, aki készen áll és skype-on összehozzuk!

Písz :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1349) Saabovics válasza Fehércápa (#1342) üzenetére


Saabovics
csendes tag

Örülök, hogy sikerült! Nem rossz az a tok, elég strapabírónak találom. Bocsi a másik névért, véletlenül kollégám jelszavával sikerült belépni! :-o

(#1350) acsati válasza Land (#1348) üzenetére


acsati
aktív tag

Én ezért nagyon hálás lennék! :) Okos ötlet és köszi előre is! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.