Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dottore válasza sir fg (#250) üzenetére


Dottore
addikt

Persze de akkor a hasznos tartalom is csökken.

(#252) Yolee007


Yolee007
csendes tag

Sziasztok!

Két telefon között vacillálok Ray és a új mini között, a ray mellett szól a nagyobb kijelző és felbontás, a mini mellett a fókuszgomb meg kb 40 ezer forinttal olcsóbb legalábbis a T-nél meg függetlenül is ami nem kevés.

A Neo nem játszik a nyikorgós hátlap miatt (mivel a régi minim van és tudom milyen apró de bosszantó dolog)

Szerintetek? :)

(#253) Dottore válasza Yolee007 (#252) üzenetére


Dottore
addikt

Sétálj be egy boltba és fogd mindkettőt a kezedbe.

(#254) bwoay válasza Dottore (#253) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, persze, és akkor már nézze meg a rezgést is, és írja meg nekem :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#255) kissgy04


kissgy04
tag

Sziasztok

Régi Spica készülékemet szeretném lecserélni, és az Xperia ray nagyon tetszik.
Megkérdezhetem mennyit bír az akku? Olvastam külföldi fórumot a készülékről, van aki dicsőítette, és azt írta az akku idő nagyon jó, a másik, hogy semmit sem bír az aksija (1 napot sem), és a probléma akkor jön elő igazán, amikor az adatkapcsolat be van kapcsolva. Igazából mi az igazság? Szeretném ha két napot azért elmenne :-)

Én az alábbi linken néztem telefonárakat

[link]

Ebből a gsmline.hu ajánlata testszene, különösen mert 24 hónapos garit adnának rá, vett már vki ott készüleket, vélemény róluk?

Üdv
és előre is köszönöm a válaszokat

(#256) bwoay válasza kissgy04 (#255) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt a 24 hónap garanciát azért megnézném, nehogy kiderüljön, hogy ők maguk biztosítják (nem a gyártó), és 12 hónap hw-es, aztán 12 hónap sw-es garancia értendő alatta. Nem azt mondom, hogy ez így nem vállalható, csak a félreértések elkerülése végett jó ezt előre tisztázni.

A feltüntetett ár pedig szvsz olyan kiszerelésre vonatkozik, ami a készüléken kívül csak töltőt tartalmaz. Bevett szokás, hogy ezeknek az árai szerepelnek a honlapon, és ha külön jelzed, hogy neked tokkal, vonóval együtt kellene a készülék, akkor kiderül, hogy az még + 3-4 rugó lesz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#257) sir fg válasza Dottore (#251) üzenetére


sir fg
aktív tag

Na ja, de szvsz akkor is a kijelzőméret a korlát, a nagyobb felbontás csak jó lehet. Persze nagyobb kijelzőn több hasznos tartalom fér el olvasható méretben.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#258) Yolee007 válasza Dottore (#253) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Jogos, csak gondoltam hátha más is hasonló cipőben jár és kíváncsi lettem volna a véleményére.

(#259) bwoay válasza Yolee007 (#258) üzenetére


bwoay
nagyúr

vélemény: a régi minit az újra szerintem kevésbé éri meg lecserélni. ugyanakkor + 40 rugó a Rayért meg durva.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#260) Dottore válasza Yolee007 (#258) üzenetére


Dottore
addikt

Ha 40 ezer forintot éppen nem, de annyit biztos megér a Ray, hogy várj egy kicsit míg lemegy az ára. Már csak amiatt is, hogy szebb. Igaz ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#261) Yolee007


Yolee007
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Igen a várakozó álláspont is benne van a pakliban , jövőre mennyit esik az ára a T-nél meg áprilisban jár le az előfizetésem is.

Csak sajnos erős birtoklási vágyban szenvedek :D

(#262) Dottore válasza Yolee007 (#261) üzenetére


Dottore
addikt

Nekem az a stratégiám, hogy mindig azt kell megvenni amire ösztönösen igényt érez az ember. Az utána logikusan felépített döntés mindig a rosszabb választás. :)

(#263) Yolee007 válasza Dottore (#262) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Igen meglátni és megszeretni :)

(#264) Dottore válasza Yolee007 (#263) üzenetére


Dottore
addikt

Nálad a pont.
Amilyen körülményes vagyok, nem tudtam volna ilyen frappánsan megfogalmazni. :D

[ Szerkesztve ]

(#265) correctman


correctman
tag

Én is a GSMLine-nál vettem meg kb 2 hete a full dobozos verziót 88k-ért. gondolom a 79-es ajánlat az a csumpi változat. 12 bolti gari + 24 sw garit adtak rá.
Akksi beállt 2 napra a kezdeti 1-ről. Ez a 2 nap erőteljes használatot jelent. Folyamatos szinkronizáció , néha wifi , netezés , játék. Előtte GalaxyS-em volt de ahhoz képest jobb a helyzet. Gondolom a kisebb kijelző miatt mert az akksi mendkettőben 1500mA-es.
Nagyon meg vagyok vele elégedve bár itt mindenki azt írja hogy prémium az összerakás de én ezt nem tapasztalom sajna. A műanyag hátlap (fekete puha) az egyik helyen nyöszörög. Ezt egy védőtokkal fogom orvosolni vagy még gondolkodok egy másik hátlapban , hátha az merevebb , jobb. Amoledhez képest a kijélzője szerintem szebb. Tetszik hogy penge éles és végre vannak színek is bár a fekete az kicsit világos. Napfényben szintén nyert a Ray már fél fényerőnél is hibátlanul olvasható. Sebesség rendben , wifi erősebb , a GPS hibátlan (Galaxy-ban teljes csőd volt , mindenféle rommal) viszont a Bluetooth gyengébb. Fényképezője lényegesen szebb képeket csinál mint amit a mobilaréna tesztjében láthatsz. Nekem tetszik hogy nincs rajta külön dedikált gomb. Amint fókuszált már lövi is a képet ergó homályos fotót csak akkor tudsz csinálni ha direkt bemozdítod a kezed. Gombnál szerintem jobb ez a megoldás. Hongszorója szebben szól viszont beszélgetés közben a hangerő maxon is csak átlagos. Lehetne hangosabb de azért az X10-nél mérföldekkel jobb tehát bőven használható hangos helyeken is. Kicsit melegedik ha játszom + lehetett volna valami védőfedél a töltő részénél mert szerintem fél év és állni fog benne a kosz. Jó kézbe fogni jó ránézni szeretem használni. Számomra ez a hibátlan telefon nem pedig a ping-pong ütő műanyag lélektelen galaxyk meg a többi.

(#266) Yolee007 válasza correctman (#265) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Gratulálok a telefonodhoz!

A fülhallgató hogy muzsikál?

Képeket tudnál majd feltölteni?Érdekelne gondolom másokat is pont az mobilarénás
képek miatt.

Köszi

(#267) bwoay válasza correctman (#265) üzenetére


bwoay
nagyúr

tőled is kérdem: a rezgés mennyire erős? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#268) Sztif válasza kissgy04 (#255) üzenetére


Sztif
aktív tag

Hello, akik új Xperia készüléket szeretnének vásárolni, azok most a Technet-en is nézzenek körül.

Íme itt egy [link]

Szerintem korrekt árak, ahhoz képest hogy 24hó gyári garival és full dobozzal adják!

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#269) LucDeToth


LucDeToth
csendes tag

Telenor nem óhajtja behozni ezt a készüléket?
Félelmetes, hogy mennyire le vannak maradva.

(#270) Sztif válasza LucDeToth (#269) üzenetére


Sztif
aktív tag

Mindhárom szolgáltatónál lesz! Az SEblog-ban írta, maga a gyártó magyar képviselete. :K
Tény hogy a Telenor nagyon le van maradva az új készülékekkel, pedig ők mondták, ők lesznek a legtöbb android telefont árusítók... :F

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#271) correctman válasza Yolee007 (#266) üzenetére


correctman
tag

Képeket majd tolok párat ha lesz időm.
Annyit tudok elmondani hogy szebb képeket csinál mint a galaxy és még vaku is van. Videó is jó. Elmondható hogy itt is kicsit jobb mint a samu.........
Füles teljesen átlagos. Lehetne jobb de lehetne rosszabb is tehát ne várj tőle túl sokat.
Rezgés erőssége jó bár én inkább hang alapján tájékozódok mint egy denevér :)
Gyengének nem mondanám de bivaly erősnek sem.
Azt elfelejtettem mondani hogy SW téren nagyon elégedett vagyok. Rengeteg hasznos cuccal pakolták tele a vasat így nem kell összevadászni a marketről a dolgokat. Ebben a samsung szerintem le van maradva.

(#272) bwoay válasza correctman (#271) üzenetére


bwoay
nagyúr

:) thx

Sztif:
jók az árak, szinte már gyanúsak is. azt látom, hogy 24 hónap garancia, de hol írja,
hogy gyári? FAQ-ban határozottan bolti gariról ír telefonok esetében. Amúgy én bírom a technetet, pláne, hogy az ottani regisztrációm még az ősrégi pdamaniás időktől számítandó, de ez a webáruház szerintem pont ugyanolyan, mint bármelyik gsmkalmar.hu, csak a felület pofásabb.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#273) unrealnoise válasza Sztif (#268) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Ez nagyon korrekt ár. Nekem még Bada-s wave I-em van, de nagyon unom, nagyon lassú az internet, még egy közép-alsókategóriás android is körberöhögi sebességre a telefonom... Következő fizunál váltás, androidos leszek...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#274) Yolee007 válasza correctman (#271) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Neked független vagy esetleg a T-nél vetted?

Várjuk a képeket meg videót is gyengébb fényviszonyok között. :)

(#275) Sztif


Sztif
aktív tag

Igaz, lehet az 1+1 bolti garancia. Utána kell járni. Még az OrigoGSM ~93ezer forintos árához képest is jobb, bár az tényleg 2év SE garanciás!

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#276) Yolee007


Yolee007
csendes tag

Alakulnak az árak egész jól:)

[link]

[link]

(#277) bwoay válasza Yolee007 (#276) üzenetére


bwoay
nagyúr

közel 92 a 2 év gyári garis, amiből csak kék van nekik, és fehér meg 77rugó 1 év bolti garival... hát nekem ebből nem az jön le, hogy olyan nagyon alakulnának az árak :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#278) Yolee007 válasza bwoay (#277) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Ahhoz képest hogy correctman kolléga mennyiért vette 2 hete

"Én is a GSMLine-nál vettem meg kb 2 hete a full dobozos verziót 88k-ért. gondolom a 79-es ajánlat az a csumpi változat. 12 bolti gari + 24 sw garit adtak rá."

Most ez a verzió 77900 ft.

Azé ez alakulás nem?:)

(#279) bwoay válasza Yolee007 (#278) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem tudjuk, hogy a nextelnél mennyi volt akkor, mikor ő a gsmline-nál vette (ahol változatlan az ára azóta is), így meg elég nehéz összevetni, de felőlem ráfoghatjuk, hogy alakul :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#280) Yolee007 válasza bwoay (#279) üzenetére


Yolee007
csendes tag

Ja igen én csak az árakat figyeltem hogy honnan azt nem :N

(#281) lmno


lmno
őstag

vip phone-nál ~77k... [link]

(#282) brendoncsopi


brendoncsopi
tag

Nem veszi senki ezt a telót hogy üres a fórum? Vagy mindenki elégedett és nem fórumozik?! :-)

(#283) zsolty28 válasza Sztif (#268) üzenetére


zsolty28
tag

És ne felejtsük el, hogy 0%-os áfával. Avagy használt, null perces készülék :)

[ Szerkesztve ]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#284) gaucho


gaucho
tag

Szerintetek nagyon gáz arany színűben egy férfiembernek? :F Nagyon bejön,csak félek,hogy homárnak néznének egy olyan színű Ray-el a kezemben! :))

(#285) Dottore válasza gaucho (#284) üzenetére


Dottore
addikt

Igen, nagyon.

Viszont ne foglalkozz mit mondanak mások, a lényeg, hogy neked tetszik.
Max. azt mondod, hogy találtad. :)

(#286) Dottore válasza Dottore (#285) üzenetére


Dottore
addikt

Na miután válaszoltam, megnéztem. Nem is arany, hanem inkább pezsgőszín. Egy fokkal jobb. Szóval az igen, nagyon helyett azt írnám, hogy az. A többi marad.

[ Szerkesztve ]

(#287) gaucho válasza Dottore (#286) üzenetére


gaucho
tag

Wehe! :) Ez a "találtam" szöveg jó!O.k,meggondolom még,köszi!

(#288) Dottore válasza gaucho (#287) üzenetére


Dottore
addikt

Nincs mit. :D

(#289) djDanee


djDanee
csendes tag

Ez a "találtam" szöveg tényleg jó :D Én meg fehérben szeretnék egyébként, de jó lenne a T-nél megvenni... ott viszont naná hogy nincsen csak fekete és persze fogalmuk nincs hogy lesz-e fehér :((

-IBM-

(#290) bwoay válasza djDanee (#289) üzenetére


bwoay
nagyúr

addig nem is lesz, amíg meg nem veszed a feketét. akkor viszont azonnal megérkezik a boltokba a fehér.

szerintem amúgy totál nem gay az arany!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#291) Dottore válasza bwoay (#290) üzenetére


Dottore
addikt

Nem csak, hogy azonnal megérkezik, hanem még olcsóbb is lesz. Istennek fura humora van. Elég csak megnézni a zsiráfot pl. :)

[ Szerkesztve ]

(#292) Vovi1 válasza Dottore (#286) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Az arany az arany, nem pezseg. Én ilyet használok, nagyon elegáns, egyedi. Szerintem is inkább női telefon, korábban már írtam erről.

Szerintem azért van ilyen kevés hozzászólás mert idáig csak teszt telefonok voltak használatban, ezek száma pedig kevés. Jártam már így korábban néhányszor. Kicsit korai a teszt, talán jobban kellene a hivatalos szolgáltatói megjelenéshez közelíteni a közzétételt.

Remélem most jön a nagyobb számú hozzászólás azok köréből akik a kezükbe vehették, vagy már meg is vették és van saját tapasztalatuk.

A "találtam" tényleg szellemes.

(#293) bwoay válasza Dottore (#291) üzenetére


bwoay
nagyúr

olcsóbb lesz, meg annál már javítanak valami szériahibát.
ja és kacsacsőrű emlős :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#294) djDanee válasza bwoay (#290) üzenetére


djDanee
csendes tag

hehe... köszi a sok biztatást a fehérrel kapcsolatban, hasonlóképp gondolom én is. Ezért fogom inkább megvenni függetlenbe kicsit többért, de még picit várok, hátha.... Sőt muszáj is várnom, mert függetlenül sincsen még (fehérbe) egy tisztességes boltban sem - a komolytalan "unas" rendszerű webáruházak nem tartoznak a tisztességesbe nálam-. De ha rosszul tudnám és mégis van egy megbízható és létező komoly üzletben, ne tartsa senki magában :) Ja és nyilván közel 100ért sem veszem azért meg mert fehér, a T-nél kb 65-ért vihetném, de hát az fekete...

-IBM-

(#295) Dottore válasza bwoay (#293) üzenetére


Dottore
addikt

:D

(#296) joey04


joey04
titán

Visszaolvastam. Én sokszor kritizálom a SE-t az árazás miatt, pl az Arc is drágább mint kéne, de ez itt azért egy nagyon minőségi modell, igényes kivitelezés és forma. Szóval a valamivel 100 alatti kezdőár (a kommentekre hivatkozva számolok ennyivel) egész jó ár érte. Látom (már) van sufniban is, ott persze mindig alacsonyabb az ár.

[ Szerkesztve ]

(#297) vieri2000


vieri2000
tag

Szeretném megkérdezni hogy van lehetőség nagyítani az ikonokat illetve a betűméretet a kijelzőm. Sajna az ember szeme romlik de a telefon nagyon tetszik.

(#298) Dottore válasza vieri2000 (#297) üzenetére


Dottore
addikt

Nincs. Meg lehetne oldani a jobb olvashatóságot, viszont kényelmetlen lenne használni. Sok programban tudsz nagyítani, pl. könyvolvasó, böngésző, de mindenre kiterjedő lehetőség az egy kisebb felbontással rendelkező telefon.

Megjegyzem nekem dettó ez a gondom ezzel a felbontással. Tuti emiatt fog bukni nálam.

(#299) Vovi1 válasza Dottore (#298) üzenetére


Vovi1
aktív tag

Bocs, de nem e felbontással van gond, hanem a kijelző méretével. Minél jobb a felbontás, annál élesebb a kép. A kicsi képernyőn egészen kiváló az ARC szintű felbontás, éppen ez a lényege. Kisebbek a pixelek. Gyönyörű képek, videók jelennek meg a kijelzőn, sokkal jobban mutat, mint szg monitoron. A nagyobb képernyők gyengébb felbontással kockásodást eredményeznek, átmenetes kontúrokkal, korlátozott nagyíthatósággal.

A buszon rendszeresen olvasok ekönyveket ezen a telón, pl. a Cool Reader.apk igen kiváló erre. A fényerő a képernyőről szabályozható, a betűméret korlátlanul állítható menűből. Nagyobb betűk mellett legfeljebb többet kell scrollozni, megszokható. Ugyan vettem egy tabletet e célra, de rájöttem, hogy a buszon nekem nem jó, kétkezes, ülőhely meg nincs.

(#300) Dottore válasza Vovi1 (#299) üzenetére


Dottore
addikt

Bocs de nem is a kijelző méretével van a gond. Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni akkor a kijelző méretének és a felbontás arányának a sajátossága a probléma. De nem vagyok az. Szóval maradhat a kijelző is felőlem. A lényegen nem változtat semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.