Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) lmno válasza Mucsi14 (#549) üzenetére


lmno
őstag

Budapesten a WestEnd-ben van Sony márkabolt
(én is ott vettem)

(#552) Isti2 válasza ko9 (#544) üzenetére


Isti2
aktív tag

Mivel bolti garis volt és nem teljes dobozos(nem volt benne kártya) 35k-ért.

(#553) Isti2 válasza Mucsi14 (#545) üzenetére


Isti2
aktív tag

Az említett helyen 68k volt a bolti 1 év, de én inkább 76k-ért 2 év SE garis ray-t vettem
SE garilevéllel, megvolt a rendelés után 1 órával. :DD

(#554) Mucsi14 válasza Isti2 (#553) üzenetére


Mucsi14
tag

Az a lényeg,hogy ne legyen szükség a garira,mert az így is úgy is szívás.

Amúgy én is szemeztem a minipro-val már a fizikai bill. miatt ,de ez a lötyögés meg a tücsök benne :( .... és akkor megláttam a rayt....... ;) csak ez a bluetooth nincs rendesen kitalálva rajta

(#555) Land


Land
veterán

Tetszik ez a telefon, de lehet kicsi nekem a kijelzője. Amúgy teljesen okés a telefon?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#556) Mucsi14 válasza Land (#555) üzenetére


Mucsi14
tag

Igen tejesen,nekem is csak a bluetooth-al van gondom de az is csak szoftver kérdése

(#557) Land válasza Mucsi14 (#556) üzenetére


Land
veterán

Volt egy pár droidom, de sajna többségük laggolgatott. Ez gyári ROM-mal milyen? Főzött ROM-ok vannak már rá?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#558) lmno válasza Land (#557) üzenetére


lmno
őstag

Gyári rom tökéletesen működik, szép, gyors.
Főzöttről nem tudok, de szerintem semmi szükség rá, nemsokára hivatalos ICS is jön.

(#559) Land válasza lmno (#558) üzenetére


Land
veterán

Egyéb Launcherrel is megmarad a gyorsaság? PL. Launcher Pro vagy Adw Ex..

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#560) ko9 válasza Land (#557) üzenetére


ko9
addikt

Van rá működő Miui :))

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#561) Land válasza ko9 (#560) üzenetére


Land
veterán

Én még nem hallottam olyan MIUI ROM-ròl, melynek ne lett volna valami gyengéje...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#562) lmno válasza Land (#559) üzenetére


lmno
őstag

Nem tudom, csak a gyári launchert használtam még ezen.
Egyébként nem hinném, hogy nagyon kiakasztanák az 1ghz-es procit :)

[ Szerkesztve ]

(#563) Isti2 válasza Mucsi14 (#554) üzenetére


Isti2
aktív tag

Mi a baj a bluetooth-al?? :F

Mini pro-nál a lötyögés nem tetszett, de nem használtam ki a bill.-t, a ciripet nem tudom, sosem kameráztam vele :)

Nem bántam meg a váltást, iszonyú jó a ray. :))

(#564) Mucsi14 válasza Isti2 (#563) üzenetére


Mucsi14
tag

(#565) Isti2 válasza Mucsi14 (#564) üzenetére


Isti2
aktív tag

Pedig nekem, mikor megvettem, bekapcsoltam a bt-t és a mini pro-ról átküldtem a kapcsolatokat, fent az értesítési sávban ott figyelt a B ikon. :F
Meg ha lehúztam az értesítési sávot, akkor kiírta hogy fájlküldés folyamatban, utána meg, hogy sikerült x db fájl átküldése.
Bár kihangosításra soha nem használtam még a bt-t androidos telón. :(

(#566) rtzmp válasza Isti2 (#565) üzenetére


rtzmp
aktív tag

van jelölés: nagyjából a bluetooth jel "B" jelének alsó és felső ferde szál képzeletbeli meghosszabbításának metszéspontjában egy pötty. De ha használsz vmi profile manager progit (pl. easyprofiles), akkor meg tudod csinálni, hogy ilyenkor kapcsoljon át autó üzemmódba (és akkor látszik egy kis kormány kerék is az értesítési sávban) és kapsz némi plusz extrát is (home forgatás + nem kapcsol ki a képernyő töltéskor)

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#567) Isti2 válasza rtzmp (#566) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszi, de nem nekem kell, hanem Mucsi14-nek. :))

Mucsi14: remélem jó lesz rtzmp megoldása. :)

[ Szerkesztve ]

(#568) rtzmp válasza Isti2 (#567) üzenetére


rtzmp
aktív tag

bocs, elbénáztam... :)

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#569) Isti2 válasza rtzmp (#568) üzenetére


Isti2
aktív tag

Semmi baj, köszönjük a segítséget, remélem megfelelő lesz Mucsi14-nek. :C :R

(#570) fPApi


fPApi
őstag

Most jutottam el oda (kezdő androidosként), hogy szeretném root-olni a telefont. Mivel elég sok leírás kering a net-en, ezért tudnátok segíteni egy aktuális (lehetőleg magyar nyelvű) leírással a root-olásról android 2.3.4-es xperia ray-re (build 4.0.2.A.0.42)?

(#571) ko9 válasza fPApi (#570) üzenetére


ko9
addikt

[link]

A leírás ROOT-olás része Mini Pro-ra vonatkozik, de tökéletesen megy Ray-en is :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#572) fPApi válasza ko9 (#571) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ez elég egyszerűnek tűnik! Ha jól értem (mivel a "A régi módszerek leírását megtartjuk emlékbe:" részen van) nem kell megnyitni a bootloader-t sem, csak az 1-6 lépésen kell szépen végigmenni, és kész?

(#573) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Helló.
Szerintetek mi az oka annak, hogy Rayből feketét meg aranyat lehet kapni SE garival egy rakás boltban, de a fehéret mindenki bolti garival adja? Legalábbis én nem találok fehéret SE garival...
Mikor 3 éve vettem a Nokia N79-esemet szinte ugyanez volt a helyet... Volt belőle szürke meg fehér előlapos, és fehéret egyszerűen lehetetlen volt szerezni Nokia garanciával... Akkor ragaszkodtam a gyártói garihoz, ezért vette megy szürkét. Végül is nem volt nagy gondom ezzel a színnel, de végre most fehér Rayt szeretnék...
Erre megint így járok...? Tudtok valami magyarázatot erre a megkülönböztetésre? Én nem vágom az okát. Tiszta röhej.

(#574) Mucsi14 válasza rtzmp (#566) üzenetére


Mucsi14
tag

Köszönöm :R

fPApi igen csak végigmész alapos körültekintéssel,nem kell bootloadert nyitni visszaállítható nyom nélkül

[ Szerkesztve ]

(#575) Isti2 válasza supertrezi (#573) üzenetére


Isti2
aktív tag

Valamiért sajnos az se csak a fekete és arany színűekből szánt a magyar piacra, de hogy miért? :F :Y :W

(#576) ko9 válasza fPApi (#572) üzenetére


ko9
addikt

Igen, jól értelmezed, mingyárt bele is írom a cikkbe, hogy ne lehessen félreérteni :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#577) Knight666


Knight666
aktív tag

Sziasztok!

Valaki kifejtené, hogy pontosan milyen hátrányokkal jár (a kártyafüggőségen kívül), ha szolgáltatónál (pl.: T-Mobile-nál) veszem a telefont?
Érdeklődtem a szolgáltatónál, de csak ezt a választ kaptam: "A kártya független készülékek operációs rendszerben, és külsőben is eltérhetnek a szolgáltatók által forgalmazottól...".
Arra lennék kíváncsi, hogy ennél a konkrét típusnál eltérő-e az operációs rendszer, és ha igen, akkor ez miért fájhat (később jön ki rá a frissítés, letiltott funkciók, stb.)? Valamint arra, hogy lehet-e garivesztés nélkül gyári OS-re cserélni?

(#578) dedike válasza Knight666 (#577) üzenetére


dedike
addikt

Konkrétan van egy [origo] mint böngésző kezdőlap... ;)

Jó szerencsét!

(#579) Land


Land
veterán

Mennyiért reális egy karcmentes, használt független Ray beszerzése?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#580) dedike válasza Land (#579) üzenetére


dedike
addikt

Ezt szerintem valamelyik "Ármestertől" kérdezd!

Jó szerencsét!

(#581) Land válasza dedike (#580) üzenetére


Land
veterán

70k-ért láttam GSM boltban fullosan. 60k-ért jó lenne.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#582) fPApi válasza ko9 (#576) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, sikerült! Viszont közben, ahogy kezdem belakni, felmerült néhány kérdés/probléma:
- root után az USB-hibakeresést továbbra is bekapcsolva kell hagyni, vagy kikapcsolhatom,
- próbálnám a GPS-t, de bekapcsolás után nem történik semmi (nem talál holdakat). Be kell még valamit állítani a GPS használatához?
- bekapcsolom az SD-kártya módot, de mégsem jelenik meg meghajtóként a kártya.

(#583) ko9 válasza fPApi (#582) üzenetére


ko9
addikt

- Kikapcsolhatod.
- Nekem Mini Pro-m van a Ray GPS-ének sebességéről sajnos foggalmam sincs.
- Ilyen problémáról még nem hallottam, de 100%, hogy nem a rootolás okozza.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#584) fPApi válasza ko9 (#583) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Gondoltam én is, hogy nem a root okozta, csak azért kérdezem, hogy én csinálok valamit rosszul (kell valamit beállítani, vagy beállítás után mennie kellene), vagy vigyem szervizbe?

(#585) fPApi


fPApi
őstag

Közben megoldottam, leírom, hogy a hozzám hasonló kezdők ne essenek ugyanabba a hibába: azt hittem, hogy elég az USB ki/be kapcsoló widget-et kapcsolgatni, de kiderült, hogy először át kell állítani a kapcsolat módot (Beállítások > Sony Ericsson > Kapcsolódás >
USB-kapcsolódási mód-nál).

(#586) Gerold


Gerold
csendes tag

Hello, ugyan az az üveg van a rayen is, mint a mini pron? Gyártó honlapján a raynél ki van emelve, hogy mineral glass, a pronál nincs, viszont annak a papírjaiban benne van. Van különbség? Családban van mini pro, 1 hónapos, nincs rá vigyázva és egy karc az üveg, ezért vennék rayt ha lenne különbség. köszi

(#587) lmno válasza fPApi (#582) üzenetére


lmno
őstag

"próbálnám a GPS-t, de bekapcsolás után nem történik semmi (nem talál holdakat). Be kell még valamit állítani a GPS használatához?"
Menj ki az utcára :)

(#588) fPApi válasza lmno (#587) üzenetére


fPApi
őstag

"Menj ki az utcára " Ha, ha, ha ...

(#589) Isti2 válasza Land (#581) üzenetére


Isti2
aktív tag

60k a reális használt ára, ha független, szép és még valamilyen garis is. :K

(#590) Isti2 válasza Gerold (#586) üzenetére


Isti2
aktív tag

Nincs rajta fólia véletlenül? Mert akkor csak az karcos, de a dobozban kell legyen egy tartalék fólia is, cseréld le.
Ma már minden érintős telóra különösen ajánlott :DD valamilyen fóliát tenni.

(#591) lmno válasza fPApi (#588) üzenetére


lmno
őstag

Milyen navigációs app-al próbálod?

(#592) Gerold válasza Isti2 (#590) üzenetére


Gerold
csendes tag

Nincs rajta fólia, mondjuk inkább attól tartok, hogy ha leejtem betörik. :U

(#593) Land válasza Isti2 (#589) üzenetére


Land
veterán

Lenne, ha bárki árulna ilyet:) Nexus S és e között agyalok jelenleg..

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#594) Isti2 válasza Gerold (#592) üzenetére


Isti2
aktív tag

Mivel nem gorilla glass, csak mineral, ezért tényleg betörne, úgyhogy inkább ne próbáld ki. :DDD
És minél előbb rakass rá fóliát, én is venni fogok, a speedshopban van. :U

(#595) ko9 válasza Land (#593) üzenetére


ko9
addikt

Én Nexus S-t vennék, de csak a főzött romok miatt :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#596) Land válasza ko9 (#595) üzenetére


Land
veterán

Tudom, hogy frankó az, meg a kijelzőmérete is jobban fekszik nekem, csak ez a Ray olyan szép.:D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#597) Isti2 válasza Land (#593) üzenetére


Isti2
aktív tag

Hát igen, használtan nincs. senki nem adja el, vajon miért? :DDD
A nexus s amúgy nagyobb méretű és amoled képernyős, viszont az anyag/összeszerelési minősége gyengébb.
Én a Ray-t választanám. :))
Bár, lehet, hogy elfogult vagyok :DD

(#598) Land válasza Isti2 (#597) üzenetére


Land
veterán

Nem Amoled. SCLCD-s, de szép.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#599) Isti2 válasza Land (#598) üzenetére


Isti2
aktív tag

Ez mondjuk változatfüggő, van SLCD és van Amoled is.
De 4" 480x800, a Ray pedig 3.3" 480x854, azaz nagyon durva(illetve pont nagyon finom :DD ). Ja és a Ray-re tuti lesz márciusig ICS(Android 4.0). :))

(#600) ko9 válasza Isti2 (#599) üzenetére


ko9
addikt

Nexus S-re meg már van ICS...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.