Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezen már egyszer túlléptünk, nagyjából 40 évvel ezelőtt!

Az a baj, hogy a töredezettséget mentesítő program azokat a fájlokat rendezi a legértékesebb területre, amik alig vagy semmikor sem kerülnek használatba.

Normális felállásban a merevlemez elejére a gyakran használt adat fájlok kerülnek. Utánuk a gyakran használt programok valamint az előtöltések és gyorsítások.

Mögöttük a ritkán használt dolgok.

A merevlemez leglassabb területére a telepített, de használatba nem került adatok és programok kerüljenek.
Előttük a Windows indításához szükséges és előtöltéssel rendelkező fájlok.

De ez a program a leggyorsabban elérhető lemez területre hordja össze a legérdektelenebb fájlokat. :W

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) sonar válasza Hieronymus (#1) üzenetére


sonar
addikt

Ezt kicsit benézted, ez egy játék. Ez nem csinál semmit a háttértáradon. ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Gargouille


Gargouille
őstag

Zseniális! :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#4) ubyegon2 válasza sonar (#2) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ó a fenébe, épp most eresztettem pedig rá a 860 EVO-mra! ;]

(#5) Hieronymus válasza sonar (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ja akkor más a helyzet. :D

nyertél. :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) #90088192 válasza Gargouille (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hány órát néztem ezt a képernyőt és reménykedtem, hogy egy kicsit jobb lesz tőle. :DDD
A placebo MiNDIG megvolt. :C

(#7) Gargouille válasza #90088192 (#6) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem többet bámultam én is, mint amennyi időt filmek nézésével töltöttem. Kicsit hiányzik is a jó öreg Norton Disk Doctor :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#8) #90088192 válasza Gargouille (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkoriban valami féreg akár hetente elvitte a Win95 őt de a 98 és az XP sem volt sokkal szerencsésebb az elején.
Nagyon limitált volt az adat forrás, így kénytelenek voltunk együtt élni vele. Így fejből tudtam a kulcsokat minden programhoz amit használtam. Valószínű én több időt töltöttem telepitessel mint amennyit hasznos dolgokkal mint pl játék. :DDD

Ezért kellet megtanulni használni a a regedit-et, az összes DOS ős eszközt és akár a DN Ben lévő hexa editort is.
Volt egy progim amivel bármely szektort hibásnak lehetett megjelölni, így eldugni az adatot. :K

(#9) DeltaPower válasza Hieronymus (#1) üzenetére


DeltaPower
őstag

Volt okosított defrag is, de nem emlékszem mi volt a neve. Alap üzemmódban a fájltípust és a legutóbbi elérés idejét nézte, a gyakran használt exe, dll, stb fájlokat előre rakta, az avi-t, mp3-at hátra. Aztán ha engedélyezted neki, akkor indított egy kis rezidens progit, amivel folyamatosan statisztikázta a fájlok használatát, aztán az alapján finomította az alap módszerét.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon jó, hogy multiplatform a program, de a tördezettség Linuxon kábé nem is létezik, az intelligensebb fájlrendszerek (ext4, btrfs)nem töredeznek.

Nem is értem, hogy miért mindig az ntfs-t használja a Windows.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11) Hieronymus válasza Cucuska2 (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Minden fájlrendszerben gondoskodni kell a korábban foglalt területek újrahasznosításának optimalizálásáról.
Ezt elintézik a háttérben a fájlrendszerek karban tartó programjai. Amikor nincs jelentős mértékű fájl I/O művelet, akkor lehet optimalizálni. Ez alól kivételek az SSD tárolók, mert a fájlrendszertől független a tárolás és I/O művelet kezelés.
Leegyszerűsítve.

De ez nem téműáa a posztnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Cucuska2 válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nagyon red pilles a stílusod, de ha alapvetően szétszórva teszed le, akkor sokkal kevésbé töredezik, nálam 5 év alatt néhány százalék.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) sonar válasza Cucuska2 (#10) üzenetére


sonar
addikt

Azon gondolkodom, hogy vajon rájöttél-e, hogy a blog egy játékról szól? :U

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.