Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) XZoli


XZoli
aktív tag

Én is csináltam tegnap egy odinos telepítést folyamatosan szakadozott a net most jó

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#552) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
Használja valaki Samsung telefon által megosztott internettel ezt a tabletet? Az automatikus hotspot beállítása érdeklene, hogy valóban autómatikusan csatlakozzon, és ne kelljen rábüknöm külön a wifi menüben, hanem mondjuk ha elindítok egy böngészőt akkor maximum kérdezze meg, hogy akarok e csatlakozni a korábban már beállított automatikus hotspothoz )ez az amikor mindkét eszköz azonos samsung fiókban van ecosystem)

(#553) Szaszabond válasza Szaszabond (#552) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Csak úgy működik sajnos ha manuálisan nyomok rá az autó hotspot gombra
[link]

(#554) Teal'C válasza Szaszabond (#552) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ha s21u-n bekapcsolom a hotspot-t kb fél perc és már rajta van a net és semmit nem nyomkodok. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#555) Szaszabond válasza Teal'C (#554) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia,
(iphone iPad között így működik)- : A telefonon ki van kapcsolva a hotspot. Elő sem kell vennem elég ha a közelben van. majd a tabon elkezdenék internetezni és automatikusan felajánlja, hogy használhatja e az AUTOMATIKUS Hotspotot a telefonomon. Ha a tabon igen nyomok akkor csatlakozik és kész..nem kell semmi mást tennem, nem kell hozzá a telefon, nem kell belemennem a beállításokba sem.
De sajnos Samsungnal valamelyik eszközön nyomni kell valamit, szerencsére azért elég az egyik...

(#556) Somatom válasza Szaszabond (#555) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ezt Androidon is össze lehet hozni. Legalábbis elviekben nem látom akadályát. Ha lesz időm, akkor kipróbálom, mert érdekes automatizálós feladat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#557) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
A tablethez vásárolható billentyűzetes tokon magyar ékezetes karakterek vannak?
Illetve van rajta usb-c portbővítő?

(#558) Szaszabond válasza TomPack (#557) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia nincsen rajta port. Ékezetes karakterek nincsenek ranyomtatva de tud magyarul, csak vakon kell gépelni.

[ Szerkesztve ]

(#559) Teal'C válasza Szaszabond (#555) üzenetére


Teal'C
addikt

Elvileg megoldódott, a képen alul be kell pipálni az autohotspot-ot és a tabon be kell jelentkezni a telefonon is szereplő samsung fiókkal.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#560) Szaszabond válasza Teal'C (#559) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia eddig ez tiszta, csakhogy nem teljesen automatikus, mert a tabon utánna mindig be kell menni a wifi menübe és rábökni, hogy csatlakozás.. ezután persze kapcsolódik automatikusan és a telefonhoz nem kell nyúlni, csak azt szerettem volna, hogy ha a tab valamely alkalmazásának vagy játéknak net kell akkor az kérdezzen rá egy felugro ablakban, hogy akarom e az automatikus hotspotot használni, rábökök, hogy igen és innen mmirigy megy ahogy az előbb írtam...

(#561) TomPack válasza Szaszabond (#558) üzenetére


TomPack
őstag

Értem, köszönöm szépen!
(akkor így nem veszem meg)

(#562) Szaszabond válasza TomPack (#561) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

De vehetsz rá billentyűzet matricát mondjuk... port mondjuk akkor se lesz rajta

(#563) Somatom válasza Szaszabond (#560) üzenetére


Somatom
veterán

Kipróbáltam Makrodroiddal, símán tudok automatizáltan Wifi hálót váltani. Tehát működik, amit szeretnél. Lebegő gombbal csináltam a váltást, de lehet dialógus ablak is. Csak azt nem írtad, hogy mi történjen, ha kilépsz a kiválasztott alkalmazásból (alkalmazásokból).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#564) Szaszabond válasza Somatom (#563) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia hát gondolom bontsa a wifit.... viszont ha egy másik alkalmazásnak is kellene akkor mi van? Tehát legjobb lenne ha: Ha bármely alkalmazasnak kell net akkor automatikusan ajánlja fel, hogy csatlakozzon az automatikus hotspothoz, majd maradjon rajta és ha mondjuk 10 percig nincs rajta forgalom akkor magától bontson.

(#565) Somatom válasza Szaszabond (#564) üzenetére


Somatom
veterán

A másik alkalmazás az nem probléma, símán bele lehet venni feltételként. Vagy felsorolva a netet igénylő alkalmazásokat, vagy home -ra lépést figyeltetve. Viszont a "nincs forgalom" feltétel sztem necces. Egyrészt nem tudom, hogy van-e rá opció, másrészt közben egyéb alkalmazás is generálhat forgalmat és akkor nem kapcsol ki. Inkább alkalmazás(ok) kilépése(i) +10 perc.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#566) Gixer


Gixer
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy SIM kártyás Samsung tablettel lehet kihangositva hívást fogadni, indítani? Apple leírja egyértelműen hogy csak adatforgalmat enged. Itt lehet telefonalni is? Próbáltam utána nézni de nem jártam sikerrel. Köszönöm előre is.

(#567) nyipp válasza SlayerSub (#550) üzenetére


nyipp
csendes tag

Köszi! Ott is nagy a rendezettség, nekem távsegítő munkatárs passzolta, ő még ilyet nem látott, viszont nálam a gyári visszaállítás meggyógyította. (Közben eszembe jutott, hogy az S3 anno pontosan ugyanezt eljátszotta két-három alkalommal, és a technical support akkor is a vállát vonogatta.)

(#568) Somatom válasza Gixer (#566) üzenetére


Somatom
veterán

A telefonáláshoz szükséges összetevők (phone framework) benne vannak. A hívás működik. Ennél tovább nem jutottam, mert az enyémben only net SIM van. A kihangosítóig nem jutottam el. Majd megírja más, vagy ha nem, akkor kipróbálom egy hívós kártyával.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#569) vodrosjozsi válasza Gixer (#566) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen, megy, napi szinten használom.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#570) Gixer válasza Somatom (#568) üzenetére


Gixer
újonc

Köszönöm szépen a választ, működik ha minden igaz :)

(#571) Gixer válasza vodrosjozsi (#569) üzenetére


Gixer
újonc

Nagyon szépen köszönöm sokat segítettél :)

(#572) nyipp


nyipp
csendes tag

Hát emberek, a Samsung nemzetközi ügyfélszolgálata egy jottányival nem jobb a magyarnál :D A 14 perces várakozás másfél órácskája elreppent (magyarként meg se rezzenünk az ilyesmitől), de hogy az egyetlen válasz az volt minden kérdésemre, hogy forduljak a magyar supporthoz (természetesen azzal kezdtem, hogy onnan jövök :D), az azért kicsit megkoptatta a türlememet. Szóval odaát sincs róla gőzük se, hogy mitől szállnak el az ékezetes karakterek, ennek megfelelően megoldási szándék sem mutatkozik rá :/

(#573) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Akinek van a tabhoz eredeti billentyűzete, attól kérdezném, hogy valami oknál fogva az egérpad nem érzékel.
Ki lehet ezt egyébként kapcsolni, vagy mi történhetett?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#574) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nevermind, Fn+Space művelet segitett. Azt nem tudom, hogy ezt véletlenül se irták bele a gyorsgomb menüpont közé, és neten se találtam semmit se róla, tök véletlenül találtam meg sok billentyű lenyomása után.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#575) Teal'C válasza vodrosjozsi (#574) üzenetére


Teal'C
addikt

De legalább megoldódott :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#576) vodrosjozsi válasza Teal'C (#575) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Már 2 hete ezzel küzdök :DDD
Nagyon jó a billentyűzet, kár hogy nem magyar kiosztású.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#577) Teal'C válasza vodrosjozsi (#576) üzenetére


Teal'C
addikt

Én vettem egy Rapoo bt bill egér párost magyar és pont elfér a hodtáskában nagyon meg vagyok vele elégedve. De lényegében azért is lett ilyen mer Spigen tok van rajta védelemnek.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#578) Somatom válasza Teal'C (#577) üzenetére


Somatom
veterán

(#579) Teal'C válasza Somatom (#578) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem nincs annyi pénzem hogy Apple bill re is fussa :DDD :P

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#580) Somatom válasza Teal'C (#579) üzenetére


Somatom
veterán

Még a Galaxy S2 -höz vettem olyan 2013 körül. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#581) vodrosjozsi válasza Teal'C (#577) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Azért választottam ezt mert ugye gyári (és ha esetleg eladnám, akkor többet ér), és össze lehet csukni, védi a kijelzőt is. Van egy lenovo bt billentyűzet is ami magyar kiosztású de az meg inkább itthonra való.. nincs olyan billentyűzet amit ugyanúgy lehet csatlakoztatni mint a gyárit és nem ilyen silány, lehet magasítani, stb?
Igazából kéne vennem rá valami matricát a gyárira, de addig még nem jutottam el :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#582) Szaszabond válasza vodrosjozsi (#581) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Vagy csak "megszokásból" gépelsz. Azt a pár karaktert simán meg lehet tanulni, hogy hol van, ami kell. Meg nyomtass egy magyar billenytyűzet képet és tedd oda a közelbe, hogyha nem talász valamit akkor rápillantasz és tudod is, hogy hol van.

(#583) nyipp válasza vodrosjozsi (#574) üzenetére


nyipp
csendes tag

Nekem az se segít, úgyhogy nem biztos, hogy hivatalos megoldása a problémának :DDD

(#584) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Mindenkinek. SM-T220 a kiszemelt készülék. Droid 11 fut állítólag rajta. Nekem nagyon fontos volna hogy ugyan úgy mint az öreg készüléken az FB sötét módba megy be lehessen állítani hogy minden böngészés vagy ez a fórum is sötét módba menjenek. Ez orvosi kérdés nem hobbi ezért csak akkor váltanak ha biztosan minden futna sötét módba. Válaszokat köszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#585) Teal'C válasza bringasisti (#584) üzenetére


Teal'C
addikt

Itt rosz helyen jársz merk kb senkinek nincs tapasztalata az általad említett készülékkel.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#586) bringasisti válasza Teal'C (#585) üzenetére


bringasisti
őstag

Tulajdonképpen a droid 11 tudja vagy sem a kérdés mert akkor a tablet is gondolom tudja. Esetleg melyik csoportot tudnád ajánlani

BENEFON DELTA--------N8

(#587) kchris78


kchris78
veterán

erre várható droid 12?

(#588) XZoli válasza kchris78 (#587) üzenetére


XZoli
aktív tag

4 fő frissítés jár :D 10 jött ki még 14 is jár neki :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#589) Somatom válasza XZoli (#588) üzenetére


Somatom
veterán

Én háromra emlékszem.
Kchris78:
Februárra írta a Samsung a 12 -t.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#590) Somatom


Somatom
veterán

Használja vki a tabot Android 10 -et futtató Samsung S, Note telóval? A tab tud lenni a teló DeX -e? Most 9 -en vagyok, 10 a max, amire frissíthetek, de csak akkor tenném, ha ez a feature működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#591) Colani


Colani
tag

sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy vki járt e már úgy hogy Dex módban lemerült a tablet majd töltés és ujrainditas után egyszerűen nem. jutok el odáig hogy akár csak sim lock beirasa után bármi is történjen. elindul újra Dexben és egy nagy fekete képernyő fogad. csak ki s visszatudom kapcsolni semmi reakció. a Samsung ugyfelszolgalat távoli segitsegben is azt mondta hogy dugjam rá a töltöt és hangerő le plusz bekapcsolo gomb és újra fog indulni rendesen. hát nem indul újra....vagyis KB fél óra pihentetés után olyan mintha a tableten 2 rendszer lenne félig. működik a dex is és félig a normál mód... vkinek vmi ötlet?

(#592) vodrosjozsi válasza Colani (#591) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nincs véletlenül billentyűzeted hozzá? Mert ugye azon lehet kapcsolgatni.
A másik, hogy le kell törölni mindent róla, távoli eléréssel (mobilról vagy pc-ről) meg lehet csinálni.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#593) Colani válasza vodrosjozsi (#592) üzenetére


Colani
tag

Nincs sajnos nem is igénylem. De az hogy egy ilyen masina megakadjon indulás közben szerintem nem dicséretes. Remélem tudnak majd a samsugnal erre mi orvosságot mert ez így nagyon nem jó

(#594) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata PowerPoint prezentációk készítésével a tableten? Fut rendesen az alkalmazás? Gyakran kell összeraknom egyszerű 1-2 slideból álló preziket. Esetleg van valakinek összehasonlítási alapja az iPadOS rendszerrel, vagy használta már valaki az online PowerPoint verziót a tableten? Köszönöm.

(#595) Szaszabond válasza benczeb (#594) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia alapra teljesen jó. Gyerekeim csak ezen dolgoznak. Dex módban jobb használni, úgy van jobb egér click is. Nyilván a windowsos verzió többet tud, de az app is elég a legtöbb mindenre. Office 365.

[ Szerkesztve ]

(#596) Pierre75


Pierre75
senior tag

Mai naptól indul a droid 12, OneUI 4 frissítés.
Aki felteszi, véleményezné javára változik-e (pl üzemidő), vannak-e bugok (OneUI-val voltak gondok) stb?

(#597) Thom! válasza Pierre75 (#596) üzenetére


Thom!
veterán

En is kíváncsi vagyok.
Egyelőre nem kínálja fel.

(#598) Teal'C válasza Pierre75 (#596) üzenetére


Teal'C
addikt

Én tegnap lefrissítettem xeh-n OTA. Mert már tegnaptól van :R
S21u val használtam 12-t. Ami gond hogy a samu bill megbolondul időnként nincs ékezet csak restart segített. S7+ al még tegnap óta nem jelentkezett a hiba.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#599) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nekem is fent van már.
Egész jó lett.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#600) Somatom válasza vodrosjozsi (#599) üzenetére


Somatom
veterán

Van tárhely » RAM konverzió?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.