Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) predakon válasza XZoli (#396) üzenetére


predakon
őstag

S7, hibátlanul teszi a dolgát, lehet gyárilag pixeles az arcod :D

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#402) SlayerSub


SlayerSub
tag

Sziasztok! Mostanság lettem én is tagja a klubnak egy S7-el és billentyűzetes tokkal.
Olyan kérdésem lenne, hogy az Xbox game passt lehetne-e controller nélkül valahogy használni, mármint a cloud gaming részt? Ha már tableten játszanék, akkor nem látom értelmét az asztali konfignak, ölbe tartva játszanék. Nyilván olyan, mondjuk körökre osztott gamekkel amikhez nem kell olyan gyors action.
Nem lehetne valahogy rábírni, hogy az S-spent egérként kezelje? Azzal tisztában vagyok hogy nincsnek touch screenre optimalizálva a felhő játékok.

[ Szerkesztve ]

(#403) Szaszabond válasza SlayerSub (#402) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia van jopar jatek amit lehet (oda van írva hogy optimized for touch screens) ‐ ilyen kéz alakú ikont keress), de nyilván ez Xbox cloud azaz controllerrel az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#404) SlayerSub válasza Szaszabond (#403) üzenetére


SlayerSub
tag

Hu köszi... jo vaksi voltam. Tök sok és egész jok vannak. Pl a Pillars of Eternity pont tabletre való. Azt hiszem van annyi ami bőven elég, és gondolom biztos raknak majd még a könyvtárba. :R

(#405) kchris78


kchris78
veterán

iPadről váltanék erre.. van 200k ért S7+5G... De inog a léc, ahogy olvasom nagyon sok új appot kellene megismerni belakni egy teljesen új dolgot és mostanában nem sok időm lenne erre.. Ráadásnak ott van hogy iPhone.. DeX nagyon vonzana. Szerintetek? (azért az egyik videón meglepett egy menüben böngészés hogy tényleg mint egy felfújt telefon.. Ez 12"-on is így néz ki? iPadOS egy fokkal jobb de 12"on már az is gáz egy kicsit)

(#406) Somatom válasza kchris78 (#405) üzenetére


Somatom
veterán

Azt látod az appokban, amit egy telón. Nem értem, hogy ezzel mi a gond. Egy normális böngészőt be lehet úgy állítani, hogy azt lásd, amit PC -n. Videókat is teljes képernyőn, vagy ablakban néz az ember.
A DeX sztem vacak. A freeform multiwindow módot használom, az több szabadságot ad, mint a DeX.
A tab bármilyen más eszközzel tud kommunikálni szabványos protokollokon. A baj az, hogy az ostoba szifon kapcsolati képességei korlátozottak. Erről nem az Android tehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#407) Thom!


Thom!
veterán

Tablet melegedés csak nálam jelentős?
A keret két széle szépen melegszik..
A sima S7 semmi ilyesmi probléma nem volt.

(#408) Somatom válasza Thom! (#407) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mit használsz. Nálam a Google Térkép + CamSAM + TuneIn van, hogy egész nap megy és semmi melegedés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#409) SlayerSub


SlayerSub
tag

Használtok olyan hardshellt/hordtokot amibe billentyűzetes tokkal együtt belefér a sima S7 tablet? Utazás miatt kérdezem. Valami keményebb külsejű szivacsos belsőre gondoltam.

(#410) Somatom válasza SlayerSub (#409) üzenetére


Somatom
veterán

#316, #331

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#411) Memmaao


Memmaao
addikt

Aki használ Spigen tokot hozzá, tapasztalta, hogy a kijelző előtti szövet részének fura szaga van?

My name is Bond, James... Dean.

(#412) kchris78 válasza Somatom (#406) üzenetére


kchris78
veterán

Igaz, de én tenyallasra gondoltam nem pedig fikázásra :). Mindenesetre adok neki egy esélyt, hogy lehet összehozni.

(#413) kchris78


kchris78
veterán

NO, ma sikerült egy 5G modellre beneveznem! 200 volt, 1év garancia van rá, mint az új olyan :). EZ elég jó ár.. Remélem jó lesz. Ipad után olyan kell ami kicsit jobban notebook helyettesítő.

(#414) Somatom válasza kchris78 (#412) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tényállás. Pl. a Servers Ultimate pro több, mint 60 különböző szervert tud futtatni. Én FTP -t és WebDAV -ot használok adatátvitelhez, streameléshez. Ismeri a NAS -om, a Linux, a Windows, az Android, stb. A kérdés az, hogy az iPhone ismeri-e.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#415) SlayerSub válasza Somatom (#410) üzenetére


SlayerSub
tag

Ty, jo tippek.

(#416) Somatom válasza SlayerSub (#415) üzenetére


Somatom
veterán

:)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#417) zoli8814 válasza kchris78 (#413) üzenetére


zoli8814
tag

Annyiért engem is érdekelne. Hol sikerült szert tenni rá?

Samsung Galaxy S24 ultra

(#418) kchris78 válasza zoli8814 (#417) üzenetére


kchris78
veterán

itt a hardverapron :). Valaki feltette reggel en este lecsaptam ra.. Nezni kell a hirdeteseket es ha valami kiugro ar lecsapni ra, ha valaki eladni akarja es nem arulni... Itt szerencsere van profil hogy kinek mi a multja... 10 eves reggel 10-20 telefon eladassal vszinu nem kamu. Akiknek meg tobbszaz eladasuk van valoszinu nem adnak nagyon jo arat mert ebbol elnek jol tudjak hova arazzak be. Jofogas emiatt nekem legtobbszor felejtos.

[ Szerkesztve ]

(#419) kchris78


kchris78
veterán

van tipp hogy mi lehet jo uvegfolia?

(#420) zoli8814 válasza kchris78 (#418) üzenetére


zoli8814
tag

Na arról maradtam le pár órával szerintem. 😂

Samsung Galaxy S24 ultra

(#421) Teal'C válasza kchris78 (#419) üzenetére


Teal'C
addikt

Spigen nem a legolcsóbb de ez tokbarát.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#422) kchris78 válasza Teal'C (#421) üzenetére


kchris78
veterán

koszonom akkor nem gondolkozom olcsobb alternativakon!

(#423) Teal'C válasza kchris78 (#422) üzenetére


Teal'C
addikt

Ne is én vettem olcsóbbat de pont 1-1 mm re nagyobb és állandóan feljön a szélén.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#424) kchris78


kchris78
veterán

Milyen USB-C deviceot tud meghajtani a tablet? [link] egy ilyen menne neki?

(#425) Somatom válasza kchris78 (#424) üzenetére


Somatom
veterán

Hasonlóm van. Egy pendrive -ot még elvisz vele, de külön tápolás nélkül a képkimenet már bizonytalan és HDD -nél is instabil. Mobil üzemben powerbankról szoktam megtápolni. Még egy furcsaságot tapasztaltam. Azt hittem, hogy bedöglött a tablet, mert nem talált pozíciót. Már elkönyveltem, hogy szervíz lesz. Aztán kihúztam az adaptert a tabletből és azonnal megjelentek a műhódok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#426) kchris78 válasza Somatom (#425) üzenetére


kchris78
veterán

köszönöm a tapasztalatot, kb erre a célra menne: töltés + külső monitor, szerencsére nem mobil üzemmód lenne.

(#427) Somatom válasza kchris78 (#426) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem kell a tabletnek meghajtania. Rádugod az USB-C portjára a töltőt és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#428) XZoli


XZoli
aktív tag

téves

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#429) kchris78


kchris78
veterán

Van olyan progi ami hardveres infókat mutat? Pl töltési ciklus aramerosseg, meg hasonló okosság? Vagy ahhoz rootolni kellene?

(#430) Memmaao válasza kchris78 (#429) üzenetére


Memmaao
addikt

Ampere, AIDA64, stb

My name is Bond, James... Dean.

(#431) Somatom válasza kchris78 (#429) üzenetére


Somatom
veterán

Tipp.
Ha nem kell kihasználnod a teljes akkukapacitást és gyakran vagy töltőközelben, akkor kapcsold ki a gyorstöltést és állítsd be, hogy csak 80% -ig töltse az akkut! Sztem ezzel megteszed, amit megtehetsz az akku hosszabb élettartamáért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#432) XZoli válasza kchris78 (#419) üzenetére


XZoli
aktív tag

csak "üveget" spigent mert a műanyag fólián nem csúszik jól a Pen 7000ft tapasztalat volt a részemről :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#433) kchris78


kchris78
veterán

Kosz a tippet! A melegedesrol akartam kerdezni volt is rola szo.. De kijott hogy az edge bongeszo tolja folyamatosan a cput.. hatterben is. Ha az nem fut nincs melegedes.. Szoval ha melegedszik akkor valamelyik program hulyeskedik az biztos. Hogy melyik, ahhoz adb kell vagy kiprobalgatja az ember.

(#434) Eiki válasza kchris78 (#433) üzenetére


Eiki
tag

Én magam is Edge-t használok az S7-en és nálam nem melegszik/merül miatta. Nem ragadt be valamilyen account-hoz kapcsolódó sync folyamat?

(#435) kchris78 válasza Eiki (#434) üzenetére


kchris78
veterán

megnézem, megpróbálom resetelni valahogy a beállításokat.. hátha..

(#436) Teal'C


Teal'C
addikt

Valaki el tudja mondani hogyan kell megoldani hogyha bt billentyűzet/egér van párosítva ami amúgy nagyon szuper (Rapoo 9000M 12e volt) és rácsatlakozom Pc re DEX módban akkor a bill,egér a DEX képernyőn működjön és ne a tabon.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#437) kchris78 válasza Teal'C (#436) üzenetére


kchris78
veterán

Ha a tabos kepernyot kikapcsolod? Hogy a tabon trackpad legyen akkor nem jo esetleg?

(#438) Teal'C válasza kchris78 (#437) üzenetére


Teal'C
addikt

Az a baj hogy a dex a pc bill egeret használja és nem tudom átváltani hogy az másik vezeték nélkülit használja. Ha csak simán átrakom dex módba a tabot de nem csatlakozom pc re akkor jó.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#439) kchris78 válasza Teal'C (#438) üzenetére


kchris78
veterán

Jaugy.. :/. Igy nincs otletem.. Viszont egyszerubb kerdesem lenne hogy nem hasznalva nektek mennyit merul orankent? Vagy mondju, egy ejszaka? Nekem egy fel nap alatt elmegy 5-7% ami kicsit sok.. elvileg ebben nem sok cpu evo app van, melyalvas 98% a statisztika szerint.

[ Szerkesztve ]

(#440) Pierre75 válasza kchris78 (#439) üzenetére


Pierre75
senior tag

Túl sok a változó: energiatakarékosmód, kikapcsolt bt, wifi mellett esténként vmivel jobban merül nekem is mint egy tab s2. De használva egyforma üzemidőket futnak.
Pdf, videó mellett is bekapcsolom az energiatakarékos módot, mert a cpu úgy is elegendő, 120Hz helyett 60Hz ad még 1 plusz órát
És vmelyik google izémizé (még nem jöttem rá, melyik, de kikapcsolt adatok auto szinkron mellett) 24 óránként ha nem kap netet, elkezdi dobálni a "hiba a kapcsolódás során" feliratot.

(#441) Teal'C válasza kchris78 (#439) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem ennyit eszik üres járatban. Nincs semmi tiltva, csak wifi sim nincs benne. Szerintem ez elfogadható.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#442) i8910HD


i8910HD
csendes tag

Sziasztok! Január óta van meg a tablet (S7, wifi-s), SE Store-ban vettem. Nagyon tetszik. Főleg a következőkre használom: zoom (skype, stb), tanulás: pdf-ek olvasása és jegyzetelés rá (Noteshelf program jött be legjobban, de ha van jobb tapasztalat, szívesen várom), netezés, youtube, ppt fájlok olvasása, gmailezés, néhány játék a play áruházból. Szeretem a pent is. Van billentyűzetes tokom is, rossz volt, hogy nem magyar a kiosztása, de megszoktam. Fólia nincs. Aksi nagyon jól bírja, szép a kijelzője. Sajnos annyira nem tetszik a word, nem tud annyit, mint egy laptopon; ez a legnagyobb hibája számomra, ha ez menne, teljesen kiváltanám a laptopot vele. Majd még lehet lesz 1-2 kérdésem. Köszi, ha elolvastátok. L

(#443) predakon válasza i8910HD (#442) üzenetére


predakon
őstag

A billentyűzetes tokről egyébként mi a véleményed?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#444) kchris78 válasza i8910HD (#442) üzenetére


kchris78
veterán

remote desktopon keresztül esetleg ha nagyon olyan kell amit már nem tud?
én vettem egy logitech keys to go-t de nem gondoltam bele hogy a kinézett bill iOS kiosztású, de mindegy, mert egy keys remapperrel megoldottam hogy legyen ESC legyenek Fn gombok is :).

(#445) Pierre75 válasza Teal'C (#441) üzenetére


Pierre75
senior tag

11-12% 48 óra alatt a semmire? Az sok. Egy tab s2 9.7"-nél ugyanez max 3-4%,.
Vmelyik google/samu app szívja az akkut.

(#446) Teal'C válasza Pierre75 (#445) üzenetére


Teal'C
addikt

Had szívja. Nem akarok nyers lenni de én pl letojom ha kell feltöltöm. Azért van hogy engem szolgáljon nem azért hogy idegesítsen. Sokan bűvészkednek ki be kapcsolgatnak funkciókat appokat és többet merül mint pl nekem aki semmit nem kapcsol ki sőt inkább be kapcsol plusz funkciókat.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#447) Somatom válasza Teal'C (#446) üzenetére


Somatom
veterán

Ez felhasználástól függ. Reggel bedugtam a töltőkábelt, kb. két hét múlva fogom kihúzni. Mit érdekel, hogy mi megy a háttérben. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#448) kchris78 válasza Somatom (#447) üzenetére


kchris78
veterán

főleg hogy be lehet a 85% max töltést kapcsolni. legjobb!

(#449) Teal'C válasza kchris78 (#448) üzenetére


Teal'C
addikt

És mi az értelme én mint műszaki ember és jártas az ilyesmiben egyszerűen nem értem hogy bárki hogyan találhatott ki ekkora f@szságot hogy ettől bármi is jobb lesz az akku élettartamában.

Az igaz hogy több napot tudsz így kiszámolni a végére de több ciklust nem.

Minőségtől függően 1200-1500 ciklust bírnak az akkuk. Napi egyszer töltöd tökig akkor is minimun 4 év mire elkezd elhajolni az akku.
1 ciklus a készülék álltal jelzett 0-100% töltés
Tehát ha mindíg 50-100% között töltöd akkor két töltés lesz 1 ciklus
Ugyan így van ez a 0-80% közt is.
Amúgy pedig nem azzal ölöd meg hogy 100 ra töltöd hanem ha 0-ra meríted!!!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#450) kchris78 válasza Teal'C (#449) üzenetére


kchris78
veterán

hat, pedig a liion aksiknak harom ellensege van:
- elso korben a homerseklent, mar 30-40 foknal melegebb oli, aki sutteti a napon a telefonjat az nem is tudja hany felesleges toltesi ciklust tesz bele
-0ra merites
-100%-ra (4.2V)-ra toltes.

igaz ha nem tudja az ember teljesen feltolteni es teljesen lemeriteni akkor kevesebb mAh kivetelt jelent egy toltes, 1 ciklus az kb fix ahogy irod is, de ha igy hasznalja az ember akkor a ciklusok szama is jelentosen no...

Mivel optimalizalnak, ezert telefonoknal 4.2Vra toltik a cellakat de minden 0.1V-al kevesebb toltes duplazza a cellak elettartamat. (kiszamoltak hogy a parszaz ciklus eleg, es nem kell tobb, inkabb a kapacitas a fontosabb) olvastam regebben hogy muholdakon az aksikat meg talan 4Vra se toltik fel es igy valami brutalisan sok ciklust birnak.

Amugy szerintem nem birnak 1200-1500 ciklust az aksik ket dolog miatt:
az apple is csak annyit vallal a legminosegibb notebookjaiban ha jol emlekszem hogy 1000 ciklus utan 80% lesz a kapacitas.. szerintem az az 1200-1500 inkabb 1000, telefonokban csak 800.

Masik az oregedes. Ha nem is tolti az ember az aksit csak allni hagyja, teljes toltottsegen 25 fokon tarolt cellak kapacitasa 80% lesz.. csak 1 ev utan...

Ebbol jon ossze normal hasznalat eseten hogy kinel hogy kezd el meghajolni az aksi. 4 evet azt en soknak tartom, oda nem figyelessel nem jon ki...

Lehet macerasnak tartani a buveszkedest az aksival, nekem praktikus hogy a 11 pro maxom masfel ev utan meg 96%on van sokaknak mar boven 90% alatt van ami mar erezheto veszteseg, 4 ev nekem kijon mert maceraztam vele (ne forrosodjon fel, ne meruljon le teljesen es ne toltodjon fel teljesen, mondjuk ez utobbit egyszeru volt tartani mert lassu toltoim vannak :D)

huh ez hosszu lett :D.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.