Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) gypiero válasza Somatom (#336) üzenetére


gypiero
tag

Ez a tartó hol vehető meg? Én egy régi 8 colos tab tartójába tettem bele, de nem túl biztos, ráadásul személyautóban a fél ablakot kitakarja. Ezzel esélyesebb lenne műszerfalra rögzíteni.

Vagy tud bárki bármit esetleg CD olvasóba dugható tartóról? Mennyire stabil, létezik-e egyáltalán ekkora méretben? Egy 2012-es C-Maxba szeretném beapplikálni.

A másik kérdés az lenne, hogy vajon megoldható-e root és egyéb nélkül, hogy hívást ne tudjon fogadni a tablet, de a mobilinternet működjön? Multisimet használok telefonban és a tabletben és ha csörög a telefon, a tablet is jelez és utána nem fogadott hívást mutat, pedig a telefonon felvettem.

(#352) Somatom válasza gypiero (#351) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt speciel a Homasita -ban vettem, de uccsó darab volt. De, nagyon sok helyen láttam már, különböző kiszerelésekben. Viszont, az ilyen 3 az egyben ritka (tablet tartó + tapikorong + fejtámlás tartó). Csak tapikorongos link.
Sztem úgy felejtős, hogy a tablet súlyát tartsa. CD tartósból sem tudok olyat elképzelni. Vagy a tartó törik el, vagy leszakít valamit a fejegységen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#353) Teal'C válasza gypiero (#351) üzenetére


Teal'C
addikt

Árukeresőbe írd be, autós tartó tablet vagy google, tablet autós tartó cd

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#354) Somatom


Somatom
veterán

Két dolgot keresek. Hátha csak nem találom.
1. Screenshot tapigombnyomásra, normál nézetben. Olyasmi, mint DeX módban. Pl. rolóról, gyorsgombbal.
2. Cerka menü » intelligens kijelölés » szerkesztés. Részleteket szeretnék törölni átrajzolással, de csak fix színeket választhatok. Nincs pipetta, amivel kijelölhetném a háttérszínt, hogy azzal rajzoljam át a nem kívánt tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#355) Somatom válasza Somatom (#354) üzenetére


Somatom
veterán

Az első megoldva. Találtam egy screenshot appot, aminek az ikonját ki lehet rakni a rolóra a gyorsindítók közé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#356) Eiki


Eiki
tag

Ma én is csatlakoztam egy S7 LTE tabbal a csapathoz. Elsődleges felhasználási cél a kézírásos jegyzetelés és azt kell mondjam megdöbbentően pontos a magyar felismerés a Samsung Notes appban. Rengeteg különféle appot és eszközt próbáltam (pl.: iPad, Surface) de toronymagasan ez a legpontosabb. Kellemes meglepetés :)

(#357) Thom!


Thom!
veterán

Mitől lehet s7+ melegszik igen szépen?
S7 sima alig langyos ugyanúgy használva?

(#358) Thom!


Thom!
veterán

A gép a dokkoló rész környékén.
4K youtube video mellett az S7 szinte hideg bárhol érintem meg

(#359) Vitee válasza Thom! (#357) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nekem is ott melegszik, szóval gondolom ez normális.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#360) Thom! válasza Vitee (#359) üzenetére


Thom!
veterán

S7 nem melegszik semennyire!
Ez is van itthon szóval nekem ez nem normális.

(#361) Eiki


Eiki
tag

Van aki használ gyári billentyűzetes tokot? Nem olcsó (50-60k) és nagyon vegyes róla a vélemény a különböző webshopokban. Legfőképpen a kihajtható hátsó rész miatt érdekel, Surface-t is használok és ott nagyon megszerettem ezt a lehetőséget. Néztem volna alternatív megoldást is, de csak a Samsung-ot találtam...

(#362) Vitee válasza Thom! (#360) üzenetére


Vitee
aktív tag

Elhiszem, nekem sajna nincs összehasonlítási alapon, de egyszer megnézem ahol ki van állítva mind a kettő, hogy mi a helyzet.
Twitchet nézek rajta most, és a dokkoló környéke valóban meleg, de ez nekem ilyen mióta kibontottam, így nem foglalkoztam vele.
Akiknek S7+ van, van hasonló tapasztalatotok?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#363) Vitee válasza Thom! (#360) üzenetére


Vitee
aktív tag

Már nem bírtam szerkeszteni, de kicsit utána olvastam redditen és elég sok ilyen jellegű panasz van, de mindnek az a vége, hogy ez ilyen, ez normális.
Egy srác hónapokig küldözgette mindenhová, de a végén ugyan úgy kapta vissza, mint előtte.
Samsung szerint ez ilyen és kész. Nyilván nekem is feltűnt, de én se foglalkoztam vele, úgy voltam vele, hogy gondolom ez a normál működése.
De hogy a sima s7 miért nem ilyen? Na az jó kérdés...

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#364) Teal'C válasza Vitee (#363) üzenetére


Teal'C
addikt

Mivel nincs más különbség a két készülék között csak az LCD és AMOLED kijelző én arra tippelek hogy van ott valami feldolgozó csipp az AMOLED miatt. Amúgy nekem is ott meleg néha kb a hangerő le gombbal szemben. Ezt találtam, a kijelző csatlakozó megy oda ha egyre gondolunk.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#365) Thom!


Thom!
veterán

Az a durva S7 szinte jéghideg.

Az is érdekes a panel széle melegszik az alu ház nem.

Nem vészes amúgy, ha nem lenne mindkettő itthon fel sem tűnne.

(#366) Lac-coo


Lac-coo
őstag

HI !

Régi , jó öreg Galaxy S8-asomat nem lehetne valahogy TabS7-hez kapcsolni, hogy azon keresztül tudjak telefonálni ,sms-t küldeni? Felajánl egy QR - kódot a csatlakozáshoz, de azzal nem tud mit kezdeni az S8 ....

(#367) vodrosjozsi válasza Lac-coo (#366) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Lehet, hogy már nem.
Max úgy ha újabb rendszert raksz rá, nem tudom, hogy az neked megoldható e.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#368) Somatom válasza Lac-coo (#366) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább a telód topikjában kérdezd! A Note 9 -em tudja 9 -es droiddal, azt pedig, ha jól tudom, akkor az S8 is megkapta. Közös Samsung fiók kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#369) Vitee


Vitee
aktív tag

Valaki használ type-c - Jack átalakítót?
Már kettőt vettem, ebből az egyik a gyári Samsung, a másik egy Baseus amiben van DAC. Mind a kettő pattog, sistereg...
Van olyan ami nem produkálja ezeket a hibákat?
Elég zavaró így filmezni, hogy folyamatosan pattog a hang.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#370) predakon válasza Vitee (#369) üzenetére


predakon
őstag

Nekem gyári samsung van és semmi baja de használtam vele xiaomi átalakítót is és azzal sincs semmi gond

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#371) XZoli válasza Vitee (#369) üzenetére


XZoli
aktív tag

El kell felejteni a vezetéket Bluetooth a megoldás 5 éve nem használok vezetékest egyszerűen nincs kábel annak minden baja megszűnt. :C

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#372) Pierre75 válasza XZoli (#371) üzenetére


Pierre75
senior tag

Van helyette x egyéb baja.
Ha hangminőséget is akarok, nemcsak zizegést akkor bt-nél mélyen zsebbe kell nyúlni. Míg vezetékesből már 20E HUF-ból kapni hallgathatót.
Egy Samsung EO-IC500 Type-C-et használok az S7+-hoz, ami bőven hozza egy RHA T10 hangminőségét (jobb közepekkel) és emlékeim szerint nagyon közel van a T20-hoz is. Így nem kell átalakítóval sem babrálni.

(#373) Teal'C válasza Vitee (#369) üzenetére


Teal'C
addikt

Én a gyárit használok ehez és egy s21u hoz semmi hiba.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#374) predakon


predakon
őstag

Én most vettem amazon prime days alatt egy galaxy buds plust 22.000ért, baromi jó vétel volt pedig szkeptikus voltam a hangzást illetően.
Azonnal párosodik az eszközeimmel és jól szól! Ajánlom

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#375) XZoli válasza Pierre75 (#372) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én egy Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless használok most nem tudok belekötni még, tán hiányzik a LDAC codec. :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#376) Somatom


Somatom
veterán

Nálam egy Huawei Freelace Pro kelti a zajt. Jól szól, de amihez vettem, arra bukta. Ha bringázás közben beengedem a külső hangokat, akkor a szélzaj élvezhetetlenné teszi a zenehallgatást. Viszont, a tablet tudja tölteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#377) Somatom válasza Vitee (#369) üzenetére


Somatom
veterán

Az előbb bedugtam a dokkolóm jack kimenetébe a telóm fülesét és nincs semmilyen zavaró zaj.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#378) predakon


predakon
őstag

Egyébként ti mennyire használjátok ki a tabban rejlő funkciókat? Azért kérdezem mert néha olyan érzésem van, hogy a felszínt se karcolgatom a lehetőségeknek csak azért mert lusta vagyok tanulni az eszköz használatát. :D pl a toll okos funkciót közül nem használok semmit

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#379) Somatom válasza predakon (#378) üzenetére


Somatom
veterán

Háááát.... Pl. legutóbb nyafogtam egy screenshot app után, közben meg kiderült, hogy alapból ott van az edge panelen, csak balra kell húznom. :B
Én is úgy érzem, hogy még én vagyok a kevés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#380) Teal'C válasza Somatom (#379) üzenetére


Teal'C
addikt

Szintén zenész :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#381) Lord Gabor válasza predakon (#378) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

S-Pennel én a screenshotolást, meg a beépített translatet használom leginkább, meg a távvezérlés jó zenehallgatásnál, pláne a "varázspálcás" hadonászás, tisztára Harry Potternek érzem magamat. :DD
A tablet funkció közül én az ablakos módot használom sokat (nem a dexet, hanem amikor csak simán lebegő ablakban használok appokat), webböngészés közben meg gamingnél jön jól sokszor.

(#382) Somatom válasza Lord Gabor (#381) üzenetére


Somatom
veterán

Azt az ablakos módot hogyan aktiváltad? ADB -n?

Képszerkesztéshez használom többnyire a tollat, de Photo Editor -ral, mert a gyári lehetőségek között nem találtam a pipettás színmintavételezést. Pedig az sztem hasznos ficsőr.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#383) Vitee válasza Somatom (#377) üzenetére


Vitee
aktív tag

Dokkolóban nekem sincs probléma, az átalakító kelti a pattogó zajt, mert telefonnal is csinálja.
Viszont nekem valamiért, ha dokkolóba bedugom a fejhallgatót, akkor a képfrissítés átvált 60hz-re 120-ról, azt írja, hogy külső képernyő csatlakoztatva. Fogalmam sincs, hogy mi okozhatja, nagyon furcsa. Mondjuk filmezésnél éppen nem gond, de ha mást csinálok szeretem a 120hz-et.

XZoli
Ha van egy jó jack-es fejhallgatóm akkor jó lenne használni :D én se szeretem a kábeleket, van is BT-os fejhallgatóm, de azt zenére használom. Csak hiába próbáltam már kettő átalakítót, valamiért pattognak.

Teal'C
Olvastamam redditen, többeknek van vele baja, de lehet a fejes nem tetszik neki?! Passz...

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#384) Lord Gabor válasza Somatom (#382) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

Nem kellett semmit aktiválni, Samsung OneUi feature, Galaxy Note 10Lite-on használtam először, pop-up viewnak hívja a rendszer. Vagy az alkalmazás váltóban lehet előhozni (rá kell bökni az alkalmazás ikonjára, és akkor jön fel egy lista, ott van az open in pop-up view), vagy az oldalról kihúzható gyorsindítóval lehet azt ott lévő alkalmazásokat elindítani így (hosszan nyomva kell tartani az alkalmazást amit pop-up viewban akarunk, vagy split screenben, és be kell húzni a képernyő közepére, akkor fel is ajánlja, hogy drop here for pop-up view).

(#385) Somatom válasza Lord Gabor (#384) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, így már értem! Nova -t használok, azért nem volt meg ez a feature. Majd PC -re dugom a tabot és akkor ADB -n rendszer szinten aktiválom. Úgyis meg kell adnom pár ADB -s engedélyt, hogy a megszokott alkalmazásaim rendesen tudjanak működni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#386) Lord Gabor válasza Somatom (#385) üzenetére


Lord Gabor
csendes tag

Elvileg ezeknek Novával is kell menni, legalábbis telefonomon azt használom és működnek (tableten lusta voltam felrakni és beállítgatni, ott gyári launcher megy :U ).

Amit használok még sokat ha már tippadásokban vagyok, az a duplakoppos s penes shortcut, én speciel képernyőkép készítésre használom, az hasznos még, pláne hogy ott lehet a képet szerkesztgetni, kiemelni dolgokat rajta, stb.

[ Szerkesztve ]

(#387) Somatom válasza Lord Gabor (#386) üzenetére


Somatom
veterán

Köszííí!!! De király! Megvan a freeform multiwindow mód! Ezt használtam korábban más tabokon is, csak azokon külön engedélyezni kellet. Itt viszont alapból aktív. Már telepítettem is hozzá a Tálcát. Ez ehhez az üzemmódhoz lett kitalálva. Hasonló az Edge paneles megoldáshoz, de attól fejlettebb, kezelhetőbb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#388) predakon válasza Somatom (#387) üzenetére


predakon
őstag

de komoly, tényleg okosabb ez a cucc mint én :D

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#389) Memmaao válasza predakon (#388) üzenetére


Memmaao
addikt

Én igazából csak a kijelzőt és a jó hangzást használom ki, netflix és HBO Go-ra. Meg képregényt olvasók rajta. Note10+ mellett nem érzem igényét, hogy mélyebben bele ássam magam a Tab lehetőségeibe. Az első generációs Tab S már nagyon lassú volt, az note 3-mal volt egy idős, szóval a csere már ráfért.

My name is Bond, James... Dean.

(#390) Teal'C


Teal'C
addikt

Talált már valaki magyar bt bilentyűzetet ami kb akkora mint a tab?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#391) Somatom válasza Teal'C (#390) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint szélességben? Nekem van egy régebbi (MC184LL/A) Apple billem. A város másik felén van, nem tudom hozzámérni, de a Gugli szerint 11,25 collos, vagyis 28,5cm, ami kb. tab szélesség. Úgy látom, hogy ennek az újabb változata is kb. ilyen széles.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#392) Teal'C válasza Somatom (#391) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszi a tippet, ennek nincs valami kínai olcsó változata. Nem állandó használatra kell csak néha nem kell hogy strapabíró legyen.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#393) Somatom válasza Teal'C (#392) üzenetére


Somatom
veterán

Tessék: YT videó.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#394) Teal'C válasza Somatom (#393) üzenetére


Teal'C
addikt

Nagyon köszi. Ez tökéletes lesz amire nekem kell. :R

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#395) Somatom válasza Teal'C (#394) üzenetére


Somatom
veterán

Azt kétlem. Úgy látom, hogy van rajta egy plusz Win gomb. Én arra remapolnám az "Í,í" -t External Keyboard Helper -rel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#396) XZoli


XZoli
aktív tag

nálatok az arcfelismerés jól működik, mert közvetlen az arc regisztráció után képes kiírni a "az arc nem egyezik" :O

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#397) F.B.I. válasza XZoli (#396) üzenetére


F.B.I.
veterán

S7 van csak, de igen, jól működik.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#398) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hello !

S7 tabletettel hogy tudnék legegyszerűbben PC-ről file-okat megosztani ? Tehát ha kell valami kép a gépről akkor azt tabletet használva egyszerűen leszedhessem a pc-mről ... Van routeres wifi és van a pc-nek is saját wifi antennája, BT-je ...

Kösz i!

(#399) aprokaroka87 válasza Lac-coo (#398) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl ftp / sftp.

(#400) Somatom válasza Lac-coo (#398) üzenetére


Somatom
veterán

Normális fájlkezelők (TotalCommander+Lan plugin, MiXplorer, SolidExplorer, stb.) kezelik a Windows megosztásokat (SMB, vagy Samba).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.