Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) *Mukeey* válasza Memmaao (#100) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Monjuk az elég jó az én upc/voda csomagomhoz, 500net+70csatorna 10990.-
Ezerhétszáznyolcvannyolc éve vok ügyfelük, mégse adnak semmit, csak 2 éve kifutott középkategóriás teló ajánlatokkal bombáznak😏

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#102) Manka76


Manka76
senior tag

Sziasztok!
Mit lehetne tenni hogy a GMAIL alkalmazás frissüljön? Jelenleg a 2020.06.17 kiadásu verzió van csak a PLAY Áruházban. Ma frissítettem a ONE UI 3.1-re de akkor sem lehet frissíteni az áruházból. A frissítéssel felkerült az októberi verzió és ennyi. Máshol is találtam róla írást de megoldást nem.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#103) Memmaao


Memmaao
addikt

Most szedi le OTA a 11es androidot. Na, kíváncsi leszek!

My name is Bond, James... Dean.

(#104) Thom!


Thom!
veterán

Nekem még csak most jön le...

[ Szerkesztve ]

(#105) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Nekem tegnap jött.

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#106) Manka76


Manka76
senior tag

Nektek melyik verzió van a Gmail-ból fenn a frissítés után?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#107) István971


István971
csendes tag

Hello, hello mindenkinek.
Találkozott már valaki azzal a hiba jelenséggel, hogy amikor egy samsung galaxy tab s7+hoz akar csatlakoztatni egy külső ssd vagy wincsesztert akkor az éppen aktuális file kezelő program (solid explore, total commander, x-plore) kilép magából és összeomlik mert a háttérben futó file alkalmazáson keresztül lehetne megadni az engedélyt de az bele fagy saját magába.

Szóval a jelenség az,az, hogy csatlakoztatod az ssd-t, és mindegyik program lefagy, az átmeneti megoldást a programok törlése és újratelepitése oldja meg átmenetileg, de ha új eszközt csatlakoztatsz akkor mindegyik fagy.

(#108) István971


István971
csendes tag

Ja azt elfelejtettem irni, hogy ez csak most a legutolso android frissites ota van.

(#109) predakon válasza István971 (#107) üzenetére


predakon
őstag

Nekem is a filekezelő összeomlása miatt volt olyan gondom, hogy nem tudtam csatolni pl gmail üzenethez semmit. A workaround a következő amiíg nem patchelik....
A file appról törölni kell a frissítést
[link]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#110) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: Home Office-os melóhoz keresnék hordozható eszközt (nem notebookot) és gondolkozom egy tablet-billentyűzetes tok kombón. Az egyik választás a "sima" Tab S7 lenne (saját billentyűzetes tokkal), a másik az iPad Air4 (Folio Touch-al). Főleg böngészőben turkáláshoz illetve távoli asztalozáshoz kéne (IT Support, rendszergazdai feladatok.) Szerintetek ilyesmire alkalmasak ezek a megoldások? Mekkora a különbség egy asztali windows-os környezethez képest?

A Samu szimpatikusabb, mivel telóban is Andoridost használok, összességében az Air-rel viszont jobban jönnék ki árban, illetve teljesítmény és támogatás miatt értékállóbnak tűnik.
(Korábban már ismerkedtem egy iPad 8-al, de a fájlkezelési korlátok és az iTunes miatt nem tudtam megbarátkozni vele.)

Előre is köszi a tanácsokat! :R

B.Cs.

(#111) predakon válasza bollokcs80 (#110) üzenetére


predakon
őstag

Szia,

A korlátok továbbra is megvannak apple fronton, én is ugyan ebben a dilemmában voltam. Szerintem az android kötetlensége miatt egyszerűbb lenne az életed a tab s7-él, én ezt választottam a több tárhely, toll és 120hz-es képernyő miatt. A leghasznosabb feature viszont esetemben a multi user fiok volt, feleségem így használhatja az ő profiljával és nem kavarunk bele egymás dolgaiba. Eladás szempontból az apple jobban tartja az árát ez tény és az optimalizált appok jobban mutatnak de én elvagyok a "nagyított" android appokkal. Email, office, remote access robot programozásra (ipari robot). Apple fronton a toll további 60e forint, nekem az már bőven over budget volt. A teljesítmény miatt viszont ne aggódj, nagyon jól teljesít a gép és a DEX miatt asztali gépet csinálhatsz a gépből. Én nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#112) bollokcs80 válasza predakon (#111) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi a leírtakat. A toll nem izgat annyira, inkább a billentyűzet lenne a lényeg. Gondolom a szoftveres támogatás ezen a szinten már jobb mint a noname tableteknél. Az andorid fájlkezelése meg jobban közel áll a lelkivilágomhoz.

Megpróbálom megnyomkodni MM-ben vagy valahol, ha találok kiállítva egyet.

B.Cs.

(#113) kisgergely80 válasza bollokcs80 (#112) üzenetére


kisgergely80
tag

Lehet, hogy rosszul tudom, de csak angol kiosztású billentyűzet van a samsunghoz, míg az applehöz van magyar is. Home office szempontjából nem tudom, hogy mennyire kényelmes magyarul e-mailt írni. Nekem is tab s7 van és imádom, de egyelőre nem találtam hozzá megfelelő billentyűzetet.

(#114) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ahogy néztem, Almáéknál a gyári és a Logitech is angol. Kicsi piac vagyunk mi ahhoz, hogy foglalkozzanak velünk. :(

Egyébként nem zavar. IT területen dolgozom, megszoktam hogy hová kell nyúlni egy angol billentyűzeten is. :)

Samuhoz gondolom vannak olcsóbb BT-s megoldások is, abban esetleg lehet magyar. Nézd meg ITT.

B.Cs.

(#115) bollokcs80 válasza bollokcs80 (#114) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Tévedtem, a gyári iPad-esek magyarok. Sajnos nekem abból mindenképp tapipados kellene (Magic Keyboard), de annyi pénzt (egy fél Air4 árát) tuti nem adok érte.

B.Cs.

(#116) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Most vettem egy sima S7et, nekem pont elég a 11 col + nagyon jó áron volt (150. Simes változat). Viszont azt sajnálom, hogy ebben nincs aod :(

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#117) predakon válasza vodrosjozsi (#116) üzenetére


predakon
őstag

hol volt 150?? szolgáltató előfizuk?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#118) vodrosjozsi válasza predakon (#117) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Használtan aprón

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#119) predakon válasza vodrosjozsi (#118) üzenetére


predakon
őstag

elég masszív értékvesztése van mert nem alma van rajta :(

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#120) vodrosjozsi válasza predakon (#119) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen, de mondjuk én nem sajnálom vevőként, + 5 évig nem is akarom eladni. Akkor meg már felesleges is.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#121) István971 válasza predakon (#109) üzenetére


István971
csendes tag

Hello helló
Úgy néz ki, hogy nagyjából oldódik a probléma mert az összes file kezelő szépen csendben frissíti magát és helyre állnak a dolgok, plussz a Samsungtol is felhívtak és nagyon részletesen elmondtam nekik a problémát le is jegyezték aztán szerintem meg lesz ez oldva.
Szerintem ez egy nagyon remek tablet.
Ha az mond valakinek valamit, hogy iPad pro ról álltam át erre a tabra akkor az érteni fogja. :)

(#122) predakon válasza István971 (#121) üzenetére


predakon
őstag

Koszi az infot

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#123) lumpy95 válasza Memmaao (#81) üzenetére


lumpy95
tag

Háttérképhez egy linket tudnál adni?

(#124) dobolson


dobolson
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tippje, hogy mitől van az, hogy ugyanazon a wifi6-os routeren a telóm (xiaomi mi 10) folyamatosan 2-3x jobb letöltési számokat produkál, mint a tab s7-em? A speedtest by ookla appal mérem mindig, ugyanazt a szervert állítom be, és mégis megvan a különbség. A teló most is 300 mb/s-os letöltést mér, a tab 120-at.

(#125) Pierre75


Pierre75
senior tag

15W töltővel ha az akku beállításoknál gyorstöltéssel töltünk (alap beállítás) akkor 15%-ról 2h36 perc alatt éri el a 100%-ot. Utána a töltőfej kézmeleg. A gyorstöltés opció nélkül 3%-ról 4h12 perc a 100%-ot.
Viszont több olyan cikket/véleményt találni, melynek szerzői azt állítják ennek a gyorstöltés beállításnak az akku gyors elhasználódása lehet az ára. Ti hogyan, milyen beállítással töltitek a tab-ot? Volt aki megvette a 45W töltőt?

(#126) dobolson válasza Pierre75 (#125) üzenetére


dobolson
senior tag

Én megvettem a 45-ös töltőt inkább, én nem fogok 3-4 órákat várni egy feltöltésre. :DDD Nem is töltöttem sosem a 15 wattos töltőjével, a 45-ös meg kb 1 óra 15 perc alatt feltölti.

(#127) Pierre75 válasza dobolson (#126) üzenetére


Pierre75
senior tag

Jó dolog a rövidebb töltési idő, de az akkut nem szeretném kifingatni idő előtt.
Ha van rá mód, este töltöm a tabletet, Tab S2 9.7 is elmotoszkál 4 órát, pedig majd fele akkora az akkuja.
Nem tartasz attól, hogy a gyorstöltés túl gyorsan amortizálja az akkut?

(#128) dobolson válasza Pierre75 (#127) üzenetére


dobolson
senior tag

Én elég sokat használom, nap közben egyszer legalább biztos töltöm, ezért nekem fontos, hogy gyorsan feltöltődjön. Nem tudom, hogy kell-e félni a gyorsabb elhasználódástól a gyorstöltés miatt, de ha kellene is, én nem foglalkozom vele. :)

(#129) predakon válasza dobolson (#124) üzenetére


predakon
őstag

Én rendeltem egy baseus GAN töltőt és az érdekel, hogy gyorsan töltsön fel a tablet minden más nekem másodlagos. Bírja ki, ha nem gariban visszaviszem.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#130) Pierre75 válasza predakon (#129) üzenetére


Pierre75
senior tag

Akkura 1 év a gar...

(#131) predakon válasza Pierre75 (#130) üzenetére


predakon
őstag

mindegy, veszünk újat :D

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#132) Memmaao válasza Pierre75 (#125) üzenetére


Memmaao
addikt

Én megvettem. Szuper! 10% -> 100% 50 perc. Nem hiszek benne, hogy a tab élettartama alatt bármi káros hatása lenne.

És most őszintén! Mondjuk két év múlva az akku veszít pár százalékot a névleges kapacitásából.. és? Akkor mi van? Addigra az aludtáltatás miatt már úgyis lassab lesz és mindenki újra vágyik. Egyébként én az első széria Tab s váltottam le erre és az akkunak kutya baja volt. A sebesség viszont botrány volt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#133) Pierre75 válasza Memmaao (#132) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem a használat miatti kapacitás vesztésre, hanem az ehhez hasonló véleményekre gondolok:
https://www.androidcentral.com/fast-charging-could-be-slowly-killing-your-battery

(#134) dobolson válasza predakon (#131) üzenetére


dobolson
senior tag

Én is így vagyok vele. :DDD

(#135) Memmaao válasza Pierre75 (#133) üzenetére


Memmaao
addikt

Azon idő alatt, amíg egy átlag user egy telefont vagy tabletet használ, nem lesz érezhető az akku élettartam rövidülés. Ha ennyire rá vagy paràzva, ne vegyél gyorstöltőt!

My name is Bond, James... Dean.

(#136) Pierre75 válasza Memmaao (#135) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az információgyűjtést kevered a "parázással".
Egy átlag user 3-5 évig is elvan a tablet-jével, és ennyi idő alatt érezhető az élettartam rövidülése. Tudom, a tiéd bizonyosan tip-top állapotban van 5+ év után is...

(#137) predakon


predakon
őstag

Ti mennyire használjátok ki az s7-ben rejlő lehetőségeket?
Én nagyon csak a felszínt karcolgatom mert nem vettem még a fáradtságot, hogy tanuljak.... ez az én hülyeségem tudom.
A másik kérdésem, hogy csak én keresen folyton a tollon a gombot? Nagyon elcseszték, hogy azonos a szín és nincs a felület másként kezelve.
Most ott tartok, hogy ragasztok a gombra egy piros kis matricát így

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#138) Memmaao válasza Pierre75 (#136) üzenetére


Memmaao
addikt

Az elmúlt 10 hozzászólás konklúziója alapján nem információt gyűjtesz, hanem paràzol! Aki megvette a 45W, leírta neked, majd hosszú hozzászólásokon keresztül kérdezed, hogy "nem félsz, hogy...", mi ez, ha nem para?? Megoldás: ne használj gyorstöltőt! Ezt a tabletet egy egész napos netflix maratoni futam sem meríti le. Töltsd a gyári töltővel normál sebességen.
A tab S akkuja meg 5+ évesen is patent volt, ott az alaplap töltőport volt tipushiba. A kb 7200mAh akkuhoz nem 5.0V töltőt adott gyárilag a Samsung, hanem 5.3V töltőt. Nem.si volt hozzá igazán jó az akkori note3 töltő. Idővel a gyári töltővel sem vett fel jól töltést. Kábel csere illetve usb aljzat csere megoldotta. Az akku 5+ évesen is tudott 8+ óra SOT-ot.

My name is Bond, James... Dean.

(#139) *Mukeey* válasza Pierre75 (#127) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Tab S4-em nem mai darab, de hozza a gyári akkuidőket. Csak QC3-as töltővel használom, gyárija a dobozában pihen a kinyitás napjától. OP7pro telóm lassan 2éves lesz, csak a 30w gyortöltést használom, ugyan úgy megvan a 6-7óra sot a mai napig. Az akku érdekel a legkevésbé, ha elhasználódik, cseréltetek benne ~10-15k és kész.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#140) Pierre75 válasza Memmaao (#138) üzenetére


Pierre75
senior tag

Értem én, hogy egy rosszul megválasztott szót is védeni akarsz, ez legyen a te dolgod. Hidd azt, "parázom".
"Megoldás: ne használj gyorstöltőt!"
De fölösleges ismételgetned, már leírtad a véleményed.

#137predakon
"csak én keresen folyton a tollon a gombot?"
Nem vagy egyedül.
Egyenlőre csak a jegyzetelést próbáltam, remek. De van tanulási görbe, rá kell szánni az időt.

(#141) vodrosjozsi válasza *Mukeey* (#139) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ugyanolyan fluid a rendszer mint régen?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#142) Memmaao válasza Pierre75 (#140) üzenetére


Memmaao
addikt

Értem én, hogy van aki annyira bizonytalan magában, hogy még arról is kikéri mások véleményét, hogy hogyan kell levegőt venni. Hoztál egy cikket, amiben leírják, hogy káros az akkura a gyorstöltés. Megkérdezted, hogy mások használnak e gyorstöltőt, aztán aki azt írta igen, tolod itt a szentíràst, hogy dehàt káros... Konklúzió: mindenki eldönti, hogy használja. Jogod van a félelmed miatt nem használni gyorstöltést! A te tableted majd 5 év múlva lehet még 23%on lesz, amikor az enyém 18%on :U

My name is Bond, James... Dean.

(#143) Pierre75 válasza Memmaao (#142) üzenetére


Pierre75
senior tag

Egyrészt a fórum kerete különböző felhasználói szokásokból adódó véleményeket jelenít meg, ez lehet érdekes vagy érdektelen, olykor hasznos sokszor csak tanulságos. Amiért mégis érdemes kérdezni, az a nagyobb rálátással bíró szakvélemények. ld alább

#84724cidalain
Ami a legfontosabb, hogy olyan technológiával töltsük, ahogy gyárilag kigondolták. Azt biztosan tudja az akku, és nem kéne jobban károsodnia.
Arra kell figyelni akkutöltésnél általánosan hogy ne melegedjen túl az akku. Minden akku melegszik, de hogy mennyire, az akkufüggő. Munkám során sokféle egyéb akkuval találkozom (NiMH, LiIon, LiFePo, ...), Mindnek van gyári specifikációja, hogyan töltsd, meddig, meddig süsd ki.
Szerintem sokkal károsabb a túltöltés, vagy a mélykisütés, mind a gyorstöltés.
Persze ez sem szentírás, de több a tapasztalat mögötte, minthogy másfél év alatt behalt a telóm akkuja, mikor a korábbi tovább bírta...

(#144) Memmaao válasza Pierre75 (#143) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem is egy fórumon tetted fel ezt a kérdést, hanem több helyen is???? :Y :C Te aztán tényleg döntésképtelen vagy egyedül! Elolvasol egy cikket, ami úgy mefrusztràl,.hogy fórumokat írsz tele, hogy vajon tényleg úgy van e, ahogy írják?!?!
1. lehetőség: soha nem használsz gyorstöltést
2. lehetőség: csak gyorstöltést használsz, és garanciális kereteken belül cseréltetsz akkut, amint eszreveszwd, hogy gyengült a kapacitàsa.
Ja, van egy 3. is: azt csinálsz, amit akarsz, és nem másokat terhelsz a belső vívódàsaiddal. Kaptál itt választ, de Te csak Fluimucil Ábel módra.tolod itt a "De miééért???". :W

My name is Bond, James... Dean.

(#145) Pierre75 válasza Memmaao (#144) üzenetére


Pierre75
senior tag

Kértelek privátban hogy hanyagold ezt az impertinens "stílust", de ezt sem sikerült felfognod. Az eddigiek tükrében ez nem is meglepő...
"ami úgy mefrusztràl,.hogy fórumokat írsz tele"
Érthető ha jelen állapotodban a "frusztráció" volt az első szó, ami eszedbe jutott. Aztán persze próbáltad kivetíteni, ami már egészen szánalmasra sikeredett. Rá se ránts, tőled jó volt!
De jó lenne ha a befejeznéd a vergődést! Hidd el, pubi többet elárul rólad amit itt összezagyválsz, mint sejtenéd.
Oly szívesen ignorálnálak de ezt a tapló "stílust" párosítva kihívásokkal küzdő értelmi színvonaladdal meglehetően undorítónak találom.

(#146) Memmaao válasza Pierre75 (#145) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha zavar, hogy másnak is van véleménye, sajnálom! Szerintem Te kezdtél el megsértődni. Nyugodtan olvasd vissza! Kérdeztél, többek közt én is megírtam neked a véleményem, erre csatolsz egy cikket egy 125W xiaomi töltőről... Mi értelme az egész itteni dilemmàdnak?? Ha más véleményére csak besérülsz, ne fórumozz! Privatban meg ne keress, hétvége van és ma pont nem dolgozom :DDD .

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#147) Pierre75 válasza Memmaao (#146) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Mi értelme az egész itteni dilemmàdnak?"
Ha nem érted/érdekel, minek szólsz hozzá? Átugrod, haladsz tovább.

"Ha más véleményére csak besérülsz, ne fórumozz! "
Olvtársak megosztották a felhasználói véleményüket egy kérdésre, egy volt akinek a hangneme elütött a többiekétől. Igen, a tiéd.
Egy másik topikban kíváncsi voltam mit gondol erről az, akinek nagyobb rálátása van. És az ő válaszát ami tisztázta az általam feltett kérdést, idéztem.
Kettőnk közül te nem érted, mire is jó egy fórum.
Az öncélú személyeskedő hangnemtől nem "besérülök", hanem undorodok. Lehet máshol mások eltűrik ezt a nyegle hangnemet. Én nem tartozok közéjük.

"Privatban meg ne keress"
Nem terveztem eddig sem, de nem gondolom, hogy a topikra tartozna kettőnk nézeteltérése. Te ennek ellenére folytattad, így kénytelen voltam itt válaszolni.

(#148) Memmaao válasza Pierre75 (#147) üzenetére


Memmaao
addikt

Szépen nézd vissza a hozzaszólàsokat, szerintem semmi hiba nincs bennük, egészen addig, amíg Te be nem serültél a "ha ennyire paràzol..." mondattól, amit már akkor írtam, amikor a második, "na de itt azt írják..." cikket citàltad (megjegyzem, link csatolása nélkül, csak úgy Ctrl-V az elérés, ami azért nem túl illendő, mert a legtöbben mobilról vannak és így meg sem lehet nyitni, MA illemóra 1.0), majd még cinikusan hozzátetted ezt: "Tudom, a tiéd bizonyosan tip-top állapotban van 5+ év után is..."
Az én véleményem továbbra is az, hogy nagyon jó dolog, hogy a 45W töltő 10%ról 100%ra tölt kb 50 perc alatt. Ha neked ez paràs, és frusztràl, hogy az akku ettől lehet melegszik, akkor a csatolt gyári töltővel töltsd, és kapcsold ki a gyorstöltést. Más, nem samsung töltőt ne is használj, az sem tesz jót neki. Részemről lezárva, pacsi, világbéke! :R

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#149) Pierre75 válasza Memmaao (#148) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az önkritika még felfedezetlen terület számodra...
Készséggel elhiszem, hogy neked ez "vitakultúra", de azért illendőségről írni az itteni futamod után leginkább nevetséges. Ha már felsoroltad vélt vagy valós sérelmeid, így zárójelben ennyit megjegyeznék. De spongya rá!

(#150) *Mukeey* válasza vodrosjozsi (#141) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azért új korában kicsit gyorsabb volt. 10es droid megfogta. De igazából amire használom, arra mindegy, milyen gyors. Filmezni, Netflix és társaira tökéletes a mai napig.
Már többször leírtam, inkább a ram méretével van gond, a 4gb elég hamar kevés lesz neki és bezárogat mindent a háttérben.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.