Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Pierre75 válasza Vinczenzo (#499) üzenetére


Pierre75
senior tag

Negyedévente.

(#502) Thom! válasza Vinczenzo (#500) üzenetére


Thom!
veterán

Kb 2-3 havonta jon ra update

(#503) G_krisz


G_krisz
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy S7+ 8gb 256gb verziót, de azt látom, hogy nem lefelé megy az ára(kb 330e), hanem még emelkedett is nyár eleje óta (kb 430e)
Hol érdemes vásárolni? Persze számlával ahogy kell. Vagy nézzem meg a külföldi shop-okat? :F
Vagy alapból én vagyok eltévedve az árakat illetően?
8gb azért kellene, hogy hosszú távon se jelentsen problémát egy alkalmazás, vagy új Android főverzió csere.

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#504) koxminator


koxminator
senior tag

Jött új frissítés S7+ hoz is: T970XXU2BUI

1,2 GB , biztonsági javítás szintje: 2021. szept. 1.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#505) Somatom válasza G_krisz (#503) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint a 8/256GB verziót hivatalosan nem forgalmazzák itthon. Így a három év gyári gari sem jár rá és a hivatalos szervíz is elutasítja a garanciális javítást. Ezért vettem inkább 6/128 -at.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#506) koxminator


koxminator
senior tag

Viberrel mik a tapasztalatok? Azért kérdezem, mert furcsa módon ha feltelepítem és beállítom, sehogy sem tudom a telefonomról Google Drive-ba mentett chat history-t és képeket visszaállítani, nem is adja fel a Visszaállítás lehetőségét a tableten. Másképp meg nem tudom visszaállítani a beszélgetéseket. Valami júniusi dátummal néhány csoport és személy chatet mutat, de mind üres. :F Nem igazán tudom, mit kellene másképp csinálni, ha egyáltalán lehet.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#507) kchris78 válasza koxminator (#506) üzenetére


kchris78
veterán

nekem nem volt vele semmi gondom. De google drive-al nem foglalkoztam.. Nekem a viber önmaga synccel..

(#508) koxminator válasza kchris78 (#507) üzenetére


koxminator
senior tag

közben sikerült megoldanom elég trükkösen, de 2-3 órámba telt

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#509) kchris78


kchris78
veterán

egyre jobban kezdem megszeretni a cuccot, mostmár dlna szerver is, usbcn monitor is külső billentyűzet is.. veszek hozzá displayport usb hub ot hogy ne csak fullhd legyen a maximális felbontás. kérdés hogy pendrive esetén csak fat32 a fájl rendszer? hogy lehet kimásolni nagy fájlokat?

(#510) koxminator válasza kchris78 (#509) üzenetére


koxminator
senior tag

mindegy, hogy pendrive, HDD vagy microSD kártya, ha 4GB-nál nagyobb fájlokat akarsz rajta tárolni (filmek, stb), akkor exFAT fájlrendszer. Pl. én vettem egy 256GB-os Sandisk Extreme microSDXC kártyát, az már eleve exFAT-ra volt formázva. Beraktam, mukod, örül :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#511) Somatom válasza kchris78 (#509) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy rémlik, hogy megy az exFAT és az NTFS is, de ha mégsem, akkor OTG -n Paragon -nal menni fog. EXT -re nem tudok megoldást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#512) Vinczenzo válasza Thom! (#502) üzenetére


Vinczenzo
csendes tag

Köszönöm a választ!
Azért volt fura nekem a több havi frissítések elmaradása, mert mostanában a Samsung mindenhol reklámozza, hogy havi biztonsági frissítés van, erre nekem most is csak a júniusi van fent, de valahol meg azt olvastam, hogy volt júli es augusztusi is :/
meg pont ezeket használja az ember mindennap internetre és így el várható, hogy gyakrabban legyenek frissítések, mert biztos mindig van valami rés a pajzson.

(#513) kchris78 válasza Vinczenzo (#512) üzenetére


kchris78
veterán

nekem sem jött frissítés mióta megvettem (július környéke).

(#514) kchris78 válasza koxminator (#510) üzenetére


kchris78
veterán

köszönöm, akkor kell egy külső device hogy leformázzam exFAT-ra :). PAragont csak emiatt most nem venném meg ha utána írja olvassa az exFATot is.

(#515) Pierre75 válasza kchris78 (#513) üzenetére


Pierre75
senior tag

Eddig nekem is automatice adta be, de a szeptemberi szoftverfrissítés/letöltés és telepítés indításával jött le.

(#516) lumpy95


lumpy95
tag

Mostani frissítés után, azon kívül, hogy a beállítások már 2 ablakos módban van (bal oldalon menü pontok, jobb oldalon a kiválasztott rész), történt bármi, szemmel feltűnő változás?

(#517) insyde5


insyde5
aktív tag

Sziasztok,

Kijelzőre használtok fóliát/üveget? Van egy bill.es tokom ha összezarjuk(nyilván úgy viszed magaddal) nem sérülhet a kijelző? ( lehet bagatel a kérdésem).

Köszi

(#518) kchris78 válasza insyde5 (#517) üzenetére


kchris78
veterán

melyik tok? a samsung vagy más? Én nem használok fóliát. Nem használom poros helyen, végigsimítom karral nem nyomva hogy lejöjjön a szmötyi ha van rajta és úgy csukom rá.. A tok fedele nem szabad hogy tele menjen porral akkor véd..

Nekem megérkezett a multiportos cuccom: DisplayPort, HDMI, 3 USB.. Plusz volt egy USB - Gigabit Ethernet, így minden is vezetéken jön: monitor, bill egér hálózat.. Akármennyire is gyors 5GHz hálózat csak stabilabb az RJ45. Szinte asztali gép :).

(#519) Somatom válasza kchris78 (#518) üzenetére


Somatom
veterán

Visszanéztem, de nem találtam linket. Milyen adaptert vettél?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#520) kchris78 válasza Somatom (#519) üzenetére


kchris78
veterán

[link] ilyet. Van még sok fajta de nekem kellett a DisplayPort mert a HDMI FullHD nem elég (monitor ennyit tud). Azokból nagyon kevés van és nagyon drágák is, ez 50 EURért olcsó volt.

[ Szerkesztve ]

(#521) Somatom válasza kchris78 (#520) üzenetére


Somatom
veterán

Ezen nincs Lan.
Szerk.: Visszaolvastam. Értem már. Milyen Lan adaptered van? Nekem is van hasonlo HUB -om, csak a Lan nem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#522) kchris78 válasza Somatom (#521) üzenetére


kchris78
veterán

hát évekkel ezelőtt vettem egy noname usb3-lan adaptert :). Nem tudom már melyiket..

(#523) koxminator válasza insyde5 (#517) üzenetére


koxminator
senior tag

Spigen Glas tR EZ Fit tempered glass képernyővédő és SPigen RUgged Armor tok + Ugreen 9-in-1 type-c port replikátor

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#524) insyde5 válasza koxminator (#523) üzenetére


insyde5
aktív tag

Köszi az infót ( és az előtte szólónak is köszi ).

Ez a rugged tok nem az a " szagos " tok véletlen? olvastam visszább valahol hogy nem tul kellemes a szaga a szövetnek.

(#525) koxminator válasza insyde5 (#524) üzenetére


koxminator
senior tag

De, az a "szagos", ami nálam pár nap alatt kiszellőzött teljesen és már semmi szaga nincs, legalábbis én már nem érzem egyáltalán :K
Lehet, hogy az enyém spéci kiadás a többiekéhez képest :DDD

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#526) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma megjött a Spigen tough armor tok a tablethez. Ennek szerencsére nincs szaga. Még szoknom kell a gondolatot, hogy nem flip tok van rajta és nincs semmi a kijelző előtt. De igazából vagy a táskám bélelt tablet rekeszében van, vagy az asztalon nézem, szóval nem hinném, hogy nagyobb veszélynek van kitéve így.

My name is Bond, James... Dean.

(#527) Pierre75


Pierre75
senior tag

Nekem otthoni felhasználásra a book cover bevált.
De mostanában hurcolnom kellett a tabit, így egy Spigen Rugged Armor Pro Designed for Samsung Galaxy Tab S7 Plus Case-t próbálok megszokni 2 napja.
Alkohollal áttöröltem a szagos műbőrt, 2 napot szellőzött a friss levegőn és eltűnt a szag.
A fedél belsejének anyaga vonzza a port, és mivel a hajtható tartó is ezen terül el, felsöpör minden mást is.
A fedél elég súlyos is, amihez elég gyengének találom a mágnest. Konkrétan ha nem támasztom meg kézzel, föld felé fordítva magától lenyílik a fedél.
Nektek megtartja a mágnes?
(A gyenge mágnesre amazon fórum szerint azért volt szükség, hogy ne zavarja meg az s-pen-t)

(#528) Memmaao válasza Pierre75 (#527) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem megtartotta. Viszont a szag mindig visszajött és nem tudtam elviselni. Most egy tough armor tok van rajta.

My name is Bond, James... Dean.

(#529) Pierre75 válasza Memmaao (#528) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Nekem megtartotta."
Remek, akkor az enyém hibás darab.

(#530) Memmaao válasza Pierre75 (#529) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem hiszem. Majd visszajön a szaga. Mondjuk nem segített rajta, hogy mindig a táska tablet tartó rekeszében van.

My name is Bond, James... Dean.

(#531) Pierre75 válasza Memmaao (#530) üzenetére


Pierre75
senior tag

A tokom mágnese rossz a jelek szerint.
Ha hagyod szellőzni, nem jön vissza a szag.

(#532) insyde5 válasza Pierre75 (#527) üzenetére


insyde5
aktív tag

Jól írja az amazon forum, több "Nem gyári" spen es tokkal is ez a gond. ( note szériák olcsóbb mágneses flipp tokjai, s21u nem gyári flipp mágneses tokok ) , Ahol rázár a kijelzöre a mágnes, oda nem tudsz írni a pennel, nem is érzékeli azon a területen. HA túl erős a mágnes, aztán ha nem zárod rá a screenre, szépen észhez tér. Nem sikerült eltalálni eddig senkinek sem a mágnes erejét, csak a samsungnak.... de az meg kész vicc, hogy figyeg (s21u) és kopik is a "plexi" és a kijelzövédö folia is karcosodik tőle ( gyári flip spenes clear view tok pl )

MObiloknál sajna ez van, tab téren még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#533) Pierre75 válasza insyde5 (#532) üzenetére


Pierre75
senior tag

A spigen anyaghasználata:
a műbőr fedél tartósságáról vannak kételyeim tekintve a rendszeres háromszögbe hajtást, de maga a gumírozott tok minőségi, nagyon masszív.
(Ha hozzá akarsz férni az sd-kártyához, a tabletet ki kell szedni a tokból.)
Sajnálom a mágnes problémát, mert egyébként nem rossz tok, ha hurcolni kell a tabot.

[ Szerkesztve ]

(#534) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Nincs valakinek eladó a sima s7-hez billentyűzetes tok? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#535) insyde5 válasza vodrosjozsi (#534) üzenetére


insyde5
aktív tag

jofogason van 2 db 30k ért. gyári.

(#536) Longman8504


Longman8504
csendes tag

Sziasztok!

Ti használtok esetleg tablet táskát? Ha igen milyet? Ami árban elfogadható és jó minőségű. Billentyűzetes tokom van, de magát a billentyűzetet nem mindig hordanám magammal. :)

Köszönöm!

(#537) vodrosjozsi válasza insyde5 (#535) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem találtam meg :( be tudnád linkelni ha még megvan?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#538) insyde5 válasza vodrosjozsi (#537) üzenetére


insyde5
aktív tag

(#539) Eiki válasza Longman8504 (#536) üzenetére


Eiki
tag

Én a tomtoc markát használom jó ideje, nekem bevált.

(#540) vodrosjozsi válasza insyde5 (#538) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Köszönöm :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#541) Longman8504 válasza Eiki (#539) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Köszönöm! :)

(#542) SlayerSub


SlayerSub
tag

Tudnátok segíteni, a keyboard coverrel kapcsolatban?
Valahogy sikerült átraknom a layoutot és az Istenért se tudom visszaállitani.
Hiába állitom be a magyar qwertz-t, akkor is más a kiosztás...
What to do? :F :F

(#543) Clever0


Clever0
senior tag

A wifi-s változat a kereskedők egy részénél SM-T970, más részénél SM-T970N. Van ezek között különbség?

(#544) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Az hogy van, hogy mondjuk 100%-on van a tablet, és beállítom a 80%-ig való töltést (akkuvédelem), akkor is 100%-ot mutat?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#545) Somatom válasza vodrosjozsi (#544) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. Csak a mutatott 100% az az üzemi max kapacitás 80% -a.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#546) nyipp


nyipp
csendes tag

Sziasztok,

egy nagyon fura hibába futottam bele az S7+ készülékemen, amire egyelőre nem találok semmilyen megoldást. Talán elnyomhattam valamit, mindenesetre egyik pillanatról a másikra mind a fizikai, mind a virtuális billentyűzetem angol kiosztásra váltott, eltűnt az összes ékezetes karakterem. Mind a tablet nyelvi beállításánál, mind a Samsung billentyűzet beállításánál maradt a magyar nyelv kiválasztva, tehát ott nem tudok mit tenni. Próbálkoztam átállítani más nyelvre, majd vissza magyarra, és a jó öreg kikapcs-bekapcs is megvolt mindenféle változás nélkül. Próbáltam a virtuális billentyűzetnél (szintén magyarra van állítva) és a beállításokban isaz alapértelmezett beállításokhoz visszatértni, de az sem változtat semmit. A virtuális space-en eközben vidáman virít a HU felirat :(((
Mit lehet ilyenkor tenni a teljes resetelés előtt, amit tényleg végső opciónak szánnék?

(#547) XZoli válasza nyipp (#546) üzenetére


XZoli
aktív tag

Ha Google keyboardod van akkor így [link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#548) nyipp válasza XZoli (#547) üzenetére


nyipp
csendes tag

Köszönöm a tippet! Samsung keyboard van, de minden létező helyen magyarra van állítva minden, mind a virtuális, mind a fizikai billentyűzet nyelvénél.

(#549) nyipp


nyipp
csendes tag

Update: a Samsung technikusa annyit próbált még meg, hogy törölte a billentyűzet mentett beállításait, majd megállapította, hogy neki sincs róla fogalma, mi a probléma, úh. marad a gyári visszaállítás... :(( :(((

(#550) SlayerSub válasza nyipp (#549) üzenetére


SlayerSub
tag

Szia.
Napokban voltam bent a Samsung szervízben (telefonos és rákapcsolásos segitség és gyári visszaállitás után) ugyan ezzel a problémával. Nem tudtak segíteni, nyitottak egy központi jegyet. Onnan pár napon belül az a válasz jött vissza, hogy softwaresen csesztek el vmit és majd update-ben lesz javitva.
Viszont a sluszpoén hogy tegnap visszaállt minden, és most megint jó.Irtam nekik ismét, de nem hinném hogy ezt ők javitották volna meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.