Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Pierre75 válasza *Mukeey* (#150) üzenetére


Pierre75
senior tag

Egy 2016-os Tab S2 használok még, tartalomfogyasztásra mind a mai napig remek. Két hiányossága van az S2-nek: a hangminőség gyenge. (AKG hangzás talán S3-tól jött.)
Kispórolta a samu az x265 támogatást, így hiába 8 magos az S2, egy egyszerűbb hev videó is megrángatja.
Az S4-en van 4K netflix?

(#152) FerencF válasza *Mukeey* (#150) üzenetére


FerencF
kezdő

De akkor miért van az, hogy mai napig adnak ki 2 GB RAM-mal szerelt tableteket és baromira nem lassúak? Tehát a mindennapi használatra gondolok most, tartalomfogyasztás, bankolás, stb és most nem kőkemény Fortnite. Szerintem a vak is látja, hogy szándékosan lassítja a Samsung a kifutott termékeit, hogy vegyenek újat az emberek.
És miért van az, hogy előveszem a lassan 6 éves Asus tabletemet és egy iPad mellé merem tenni, de a Samsung Tab S3-mat a legutolsó verziófrissítéssel nem merem az iPad mellé tenni. Ha most hülye vagyok és nem értek a Samsunghoz, akkor a többi tablethez se kell értsek.

#151Pierre75
Hiába jött AKG a Tab S3-mal, határ szar a hangzása. Ha kell egy karcmentes, elvileg még 1 hónap garanciával, gyári billentyűzettel együtt odaadom egy 50-esért, csak vidd. Számlám van, nem lopott. Nagyon elcseszték az utolsó főverzióval. Laggol mint a disznó.

(#153) Pierre75 válasza FerencF (#152) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Nagyon elcseszték az utolsó főverzióval."
Szerencsére T813-ra csak 7.0 jött meg pár biztonsági, azt nem cseszték el sw-sen. Olyan gyors mint amivel kijött. Sajnos ez tényleg orosz rulett samu-nál.
Azzal megleptél, hogy az S3-nak is szar a hangja. Az S2 az enyhe v iem-ből is kiherélte a mélyhangokat, (szétfolytak film esetében a párbeszédek is) kellett egy basshead iem, amivel már hallgathatóvá vált a multimédia.

(#154) FerencF válasza Pierre75 (#153) üzenetére


FerencF
kezdő

Azt tudom, hogy sokan iPad-et vettek Samsung helyett, de szerintem nem elegen ahhoz, hogy változtasson a Samsung. Én is inkább Air 4-et vettem Tab S7 helyett. Ez is hozza a 10 óra SOT-ot ugyanúgy és a boltban nekem gyorsabbnak is tűnt mint az S7. Inkább kínlódok a kompatibilitási gondokkal, de engem nem bax át mégegyszer a Samu.

Egyébként a Tab S3-mam az asszony Huawei Mediapad m3-masa ülve megveri hangzásban, sebességről ne is beszéljünk. Csak a Samsung 130 ezer volt, a Huawei meg 100 körül volt.

(#155) Pierre75 válasza FerencF (#154) üzenetére


Pierre75
senior tag

"engem nem bax át mégegyszer a Samu"
Megértem, prémium készüléket veszel és sw-en elcseszik. Amennyire fórumokat követtem, pont a T3 volt az egyetlen a szériából, ami így járt. Ez persze sovány vigasz.

Az biztos, hogy a T7+ hang- és képminősége stb pazar. De az is, ha a felhasználói szokásaidhoz passzol az ipad, azzal sem jártál rosszul. Mondjuk a frissítésekkel az apple-nél is vigyázni kell.

(#156) *Mukeey* válasza FerencF (#152) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Érzek némi keserűséget az írásodban.
Ha ennyire rossz az utolsó verzió, rakj vissza valami régebbit.
S4-en a hang brutál jó. iPad pro mellette gyengén szól.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#157) FerencF válasza *Mukeey* (#156) üzenetére


FerencF
kezdő

Te nem éreznél keserűséget? Viszont minden igaz, amit leírtam. Ez miatt nem érhet engem vád szerintem. Nekem eszem ágába nem lett volna iOS-re váltani. Egy nyamvadt képet is csak e-mailben tudok rátenni, vagy pendrive-ról, PC-ről. Sírva tudnék fakadni.

(#158) *Mukeey* válasza FerencF (#157) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Irtam, hogy tedd vissza az előző verziót akkor. Simán kis mókolással 10p alatt megoldod. Nem tök mindegy, melyik szoftver van rajta? Azt kell használni, ami fluid.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#159) FerencF válasza *Mukeey* (#158) üzenetére


FerencF
kezdő

Nem mindegy. Nekem nem játszani kell. Hivatalosan nem lehet visszaállítani, mókolni pedig nem fogok. És egyenként is azért fizettem, hogy működjön. Az iOS ezt tudja nyújtani, a Samsung nem. Majd veszek telefonban is iOS rendszert és nem lesz kompatibilitást problémám.

(#160) *Mukeey* válasza FerencF (#159) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Oké

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#161) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Most tervezek venni egy ilyen tabot. Remelem nem fogok benne csalodni. Egy iPad Pro 11 rol fogok váltani. Úgy érzem a tab s6 egy picit kicsi az iPad után, de nem tudom napi használatban ez mennyire lesz kényelmetlenül nagy. A magasságuk megegyezik, a szélessége meg kb 3cm el nagyobb csak. Milyen használni ölben?

[ Szerkesztve ]

(#162) Memmaao válasza Szaszabond (#161) üzenetére


Memmaao
addikt

Én egy UAG tokkal használom, ezzel jó a fogása és kényelmes használni. Tok nélkül nekwm túl vékony és kényelmetlen is volt kézben tartani, nem az igazi úgy a fogása, ráadásul az élek vágják is az ember tenyerét.

My name is Bond, James... Dean.

(#163) Szaszabond válasza Memmaao (#162) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi, elvileg lesz hozzá egy gyári keyboard cover is. Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel mennyire lesz kényelmes a használata, főleg mert maga a billentyűzet levehető és nem ad egy ölbe vehető alapot a tabnak, mint pl az iPad esetében.

(#164) FerencF válasza Szaszabond (#161) üzenetére


FerencF
kezdő

Megkérdezhetem miért váltasz rendszert?

(#165) Szaszabond válasza FerencF (#164) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Igazából nem is váltok, csak az iPad az céges, és azt vissza fogom adni. Ugyanakkor nagyon tetszik az iPad ecosystem, meg a software támogatottsága (osztott képernyős viber, Messenger, tabletta optimalizált appok), de nem tudok mit kezdeni a file rendszer hiányával, a korlátozottságával stb stb. Illetve van a családban tab S5E és tab S6 is és ugye azok AMOLED-ek. Amíg nem rakod az iPad tökéletesen csodaszép kijelzője mellé ezeket addig nem is tudod, hogy mi hiányzik. Szóval ennél a pontnál hullott ki a pixisböl az S7. Maradt az S7+.

Várhatnék az S8 ra is, de az nagyon drága lesz valószínűleg, most meg itt szuper promóció van a samsungnál (Lengyelországban)

[ Szerkesztve ]

(#166) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Még egy kérdés: Wi-fi only verziót vennék, feltételezve, hogy a majdani Samsung telefonomon lévő netet fogom vele megosztani gond nélkül. iPad és iPhone között ez nagyon szépen működik. A tab azonnal megkérdezi, hogy akarom e a telefon netjét használni , rábökök, hogy igen és kész is. Itt is hasonlóan működik?

(#167) FerencF válasza Szaszabond (#165) üzenetére


FerencF
kezdő

Értem. Már itt is működik az osztott kijelző a Viber és a Messenger esetén. De szerintem közel nem olyan minőségű, mint iPaden. És a DEX szerintem nem oldja meg ezt a problémát. Pl a Facebook oké, hogy megy fektetve DEX módban, de nagyon nyomorultul végzi a sortörést. DEX nélkül nem megy fektetve. Billentyűzet esetén nagyon gáz. Ugyanakkor az iPad verzióban is vannak hiányosságok. Pl van, hogy egy hozzászólásra nem tudok válaszolni Facebookon, de felmegyek böngészővel ugyanahhoz a hozzászóláshoz és érdekes módon tudok válaszolni. Szóval mindkettőnél vannak bosszantó dolgok.

A hotspot mód az Samsungnál változó. Van, hogy szépen működik az automatizáció, de van, hogy akkor se csatlakozik, ha kézzel indítom. Ez persze Tab S3-nál van, nekem olyan van. Talán Tab S7+ esetében nincsenek ilyen gondolok, de picit se lepne meg, ha mégis lennének gondok. Én azt hiszem, hogy mindegy melyiket veszed. Egyszerűen túl nagy az elvárásunk ezek felé a szerkentyűk felé, hogy működjenek rendesen.

(#168) Szaszabond válasza FerencF (#167) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, tudnál esetleg egy screenshotot mutatni az osztott módjáról a Messenger-nek és a vibernek? Vagy elmondani, hogy hogyan lehet előcsarnok, mert a TAB 6 -ön nem sikerült. Pont olyan mint a telefonon.
IPADON így néz ki (bal oldalt a Kontaktok, jobbra pedig az üzenetek)

[ Szerkesztve ]

(#169) FerencF válasza Szaszabond (#168) üzenetére


FerencF
kezdő

Sajnos a linked nem tudom megnyitni valamiért. De mindegy is, tudom hogyan néz ki iPaden, mert nekem is van egy sajnos.
Ez az osztott Samsungon:


Ez az ablakos mód:

Ilyen, mikor minimalizálod (ez iPaden mikor kihúzod oldalra)


Ilyenkor lebegő ikonná változik, mint android telefonon a messenger chat fej. Áthelyezhető, kukázható. Ha több ablakod van nyitva, akkor a lebegő ikonr kattitva szétnyílik és kiválaszthatod, hogy melyikkel akarsz dolgozni.


Ablakból ablakba áthúzhatóak fájlok drag&drop de persze ez is csak elméletben, mert az alkalmazások 1-2%-a támogatja... Tehát adtak a szarnak egy pofont.
Szerintem nálad ugyanúgy kell előhozni, mint iPad-en, tehát behúzod az edge panelt, megfogod a programot és kidobod asztalra.

(#170) Szaszabond válasza FerencF (#169) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Értem köszi, nem erre gondoltam osztott képernyőnél hanem amikor magában az alkalmazásban van megosztva két hasábban. Ez kellene nagyon

Bal oldalon Kontaktok, jobb oldalon a hozzá tartozó csevegés.

Viber:

Na szóval ez az ami nem megy androidon, de majd feldolgozom valahogy :)

(#171) FerencF válasza Szaszabond (#170) üzenetére


FerencF
kezdő

Ja, hogy a sortörésre gondolsz... Az más. És az osztott kijelző is más...

Igen, ezek, androidon másképp néznek ki. Mondjuk azt nem tudom mi szükség van arra, hogy folyton lásd a címlistát, de te biztos tudod 😊.
Androidon Vibernél csak a csevegőablakot lehet látni egyszerre. Oldalról tudod behúzni a címlistát, ha írni akarsz valakinek. Ha pedig írt valaki, miközben egy csetben benne vagy, azt jelzi ugye az értesítés. Olyankor vagy ráböksz az értesítésre, vagy behúzod balról a listát és ott hozod elő.

Messengernél megnyitásakor címlista (üzenetlista), ott választod ki, hogy kivel akarsz beszélgetni. Ha ráböksz, akkor teljes kijelzős chat ablakot látsz. Visszalépéssel tudsz az üzenetlistához lépni.

(#172) dobolson válasza Szaszabond (#170) üzenetére


dobolson
senior tag

[gmail] Ilyesmi sajnos nincs droidon, ilyen nézete a vibernek, messengernek. Bár szerintem ez az app fejlesztő hiányossága, mert pl gmail tudja. Én megértem, h ez neked fontos, meg hát ez lenne az ésszerű is, hogy ha már ennyi helyünk van, használják is ki az appok.
A net megosztásról annyi tapasztalatom van, hogy én egy xiaomi mi 10 netjét osztom meg hotspoton, arra simán felcsatlakozik és órákon át szépen működik. Azt nem hiszem, hogy itt van olyan opció, mint amiről te beszélsz ios-en, szerintem itt samsung teló és samsung tab között nincs ilyen, de biztos nem vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#173) Szaszabond válasza dobolson (#172) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi a választ, akkor majd ha meglesz a telefon is teszteltem ezt a funkciót, de az majd csak nyáron lesz. Előbb a tablet legyen meg.

Apropó ölben milyen érzés használni? Keyboard cover lenne hozzá, de azzal szerintem nem lehet túl kényelmes. A sima book cover vagy az infiland tokban van leginkább birodalmak, mert azok mintegy kis asztalkám képeznek az ölemben.
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Illetve azzal, hogy nem e túlságosan nagy?

[ Szerkesztve ]

(#174) FerencF válasza dobolson (#172) üzenetére


FerencF
kezdő

Eléggé fejlett ám a Samsung wi-fi kezelése. A hotspot kezelése is. Például a wi-fi az ki tud kapcsolni és be tud kapcsolni automatikusan a megszokott helyeken. Ingyen VPN-n jár havi 250 MB erejéig, hogy tudj bankolni idegen hálózaton. A hotspotot pl tudod időzíteni, hogy mennyi idő múlva bontsa a kapcsolatot. Vagy pl beállítható, hogy bizonyos alkalmazások akkor is mobilon csatlakozzanak, ha a wi-fi be van kapcsolva. Vagy van a Samsung Flow alkalmazás, ami ha mindkét eszközre van telepítve, akkor azon belül lehet fájlokat dobálni egyik eszközről a másikra, hotspotot ez már automatikusan kezeli. Okosórával kompatibilis, tehát ha ott az óra, akkor nyitva tartja a képernyőzárat, stb.

(#175) Szaszabond válasza FerencF (#174) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát, remélem nem fogok csalódni benne.... igazából méret vs. Amoled amiben döntenem kellene :)

(#176) FerencF válasza Szaszabond (#175) üzenetére


FerencF
kezdő

Engem hidegen hagy ez az amoled izgalom, de én én vagyok 😀. Én csak akkor látok különbséget, ha egymás mellé teszem a Samsungot és az iPadet.

(#177) bollokcs80 válasza Szaszabond (#173) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez engem is érdekelne, illetve az is, hogy mennyire vált ki keyboard tokkal egy notebookot egyszerűbb irodai munkáknál?

B.Cs.

(#178) FerencF válasza bollokcs80 (#177) üzenetére


FerencF
kezdő

Nézd meg a TheVr videóját ez ügyben. Eléggé jól szemléltetik ezt és kitérnek a szoftveres problémákra is.

(#179) bollokcs80 válasza FerencF (#178) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Láttam már, köszi. Élôben lenne jó megnyomkodni, de ugye a vesztegzár miatt ez nem egyszerű - és talán nem is annyira fontos. :U

B.Cs.

(#180) dobolson válasza Szaszabond (#175) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem a sima s7 van, pont a méret miatt (na meg a 80 ezer ft különbség miatt :DDD) döntöttem mellette. Én nagyon amoled párti vagyok, jobban örültem volna (és szerintem illett is volna azzal adni) ha azzal jön a kisebb variáns is, de megmondom őszintén, hogy nincs hiányérzetem. Ez egy gyönyörű panel, még a feketéje is viszonylag feketének hat (nyilván nem egy amoled mellett). A telóm amoledes, de a színei egyszerűen ugyanolyanok, semmi különbséget nem látok köztük. Ennél is van két opció a beállításokban, egy élénk és egy természetes. (plusz itt adaptív a képfrissítés, a nagyobb modellnél fix 120 hz, ha azt állítod be, de ez csak egy plusz infó, a színekhez nincs közé). Van a youtube-on egy összehasonlítás is a két kijelzőről, és a csávó szerint sem igazán érzékelhető a különbség, ha nem full feketéről van szó. Több videót is megnéztem, ahol a sima s7-et mérték össze a nagyobbal, és kb mindenki azt mondta a végén, hogy ha nem kell a nagyobb kijelző, nem kompromisszum a sima tab s7. Szóval ez egy nagyon jó minőségű ips, szerintem simán a legszebb, amit eddig láttam.
Nekem nincs hozzá gyári billentyűzetem, vettem hozzá egy sima bluetooth-os egeret és egy magyar kiosztású billentyűzetet, nekem ez a kombó tökéletes, ha arra kerülne a sor. Szóval nem használom laptoposan ölbe véve. Viszont ami tokot vettem rá (ringke fusion), azt le is vettem, nekem jobban bejön így, nekem nem vágja a kezem a széle.

(#181) *Mukeey* válasza bollokcs80 (#179) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ha a keretbe befér, akkor mindenképp a + verziót venném. Én fogtam már rövid ideig a kezemben, elképesztő a kijelzője.

Nálam az S4-em kiváltja a laptopom, tartalomfogyasztásra nehezen találnék jobb cuccot. Az ipad pro-val szemben anno ezek döntöttek: kijelző, hangzás, fájlkezelés, torrent lehetősége, sd-kártya.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#182) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na a mai napon megrendeltem! Plus, Kék 8/256 verzió. 250K lesz a vége és ebben már benne van az ajándék keyboard cover is. Szóval azt hiszem elég kedvező áron sikerült beszereznem. Csütörtökön érkezik...már várom nagyon

(#183) dobolson válasza Szaszabond (#182) üzenetére


dobolson
senior tag

Az tényleg jó deal volt, grat! :)

(#184) Memmaao válasza Szaszabond (#182) üzenetére


Memmaao
addikt

:Y jól sikerült ilyen jó áron megvenni? Az a tok sajnos nem a legjobb. Nagyon könnyen szétesik a mágnesnél és sajnos a széleket egyáltalán nem védi.

My name is Bond, James... Dean.

(#185) predakon válasza Szaszabond (#182) üzenetére


predakon
őstag

gondolom nem itthon vetted

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#186) bollokcs80 válasza *Mukeey* (#181) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Már a sima S7 ára kapcsán is szívom a fogam.... :D

B.Cs.

(#187) Memmaao válasza bollokcs80 (#186) üzenetére


Memmaao
addikt

Én az előrendelés pillanatában tudtam, hogy kell egy új tab, az első generációs tab S-t váltotta. Most megint 5-6 évig nem kell új. Jobban zavar, hogy a két évente cserés note ára már fél millió fölé kúszott :W

My name is Bond, James... Dean.

(#188) bollokcs80 válasza Memmaao (#187) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, mobilos fronton én is agybajt kaptam a tavaly felrobbant (5G-s) áraktól. :U

Mondjuk azt néztem, hogy ha vennék egy normális PC-s notit, 300k alatt szinte nincs semmi értelmes, Mac-ek 400 felett kezdődnek...szóval semmi sem olcsó.

B.Cs.

(#189) Memmaao válasza bollokcs80 (#188) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát ja. Ezen is túl vagyok. A felesegemnek kellett egy új laptop, Asus zenbook 309e, nekem kellett egy tablet 340e. De az előző laptop egy 10 éves Samsung volt, a tab S meg 6, remélem, most egy darabig jók vagyunk.

My name is Bond, James... Dean.

(#190) Szaszabond válasza Memmaao (#184) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, Igen nem itthon, hanem Lengyelországban Samsung promóció volt. Gyakorlatilag ha megveszem teljes (már majdnem 10%-kal csökkentett így is) áron a tabot, akkor a billentyűs tokot ajándékba adják, illetve ha regisztrálnom a Samsung members-en keresztül akkor vissza utalnak a számlámra még egy csomó pénzt 21 napon belül.
ezen kívül adnak még hozzá 4 hónap youtube prémiumot is.

Biztos ami biztos rendeltem hozzá egy infiland tokot is.

[ Szerkesztve ]

(#191) Memmaao válasza Szaszabond (#190) üzenetére


Memmaao
addikt

Infiland nekem is volt hozzá, de.nekem az UAG tok vált be.

My name is Bond, James... Dean.

(#192) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, hogyan tudnám rá enni a tabot hogy alkalmazason belüli vásárláskor lehessen ujlenyomattal fizetni és ne kelljen az OTP alkamazasaval a telefonomon meg külön jóváhagyta. Mindket eszközre telepítve van a smartbank de valamiért csak a telefonon lévővel hajlandó authenticalni.

(#193) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Tegnap jött meg a sima S7, most lakom be. Tudtok itt olyan opcióról, amivel egy adott programnál lehet több "profilt" is használni? Pl. Chrome-ban vagy Teamsben otthoni és munkahelyi fiókot, stb.

Xiaomi és OP telóimon volt/van ilyen lehetőség.

B.Cs.

(#194) Szaszabond válasza bollokcs80 (#193) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia androidon nem nagyon (legalábbis nem natív módban) viszont ezt az appot kiprobalhatod
Multiple Accounts: Dual Accounts & Paralell Space
Igazából pont arra hirdetik amire neked kellene.

[ Szerkesztve ]

(#195) bollokcs80 válasza Szaszabond (#194) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, megnézem. :R

B.Cs.

(#196) Szaszabond válasza bollokcs80 (#195) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Majd írd meg a tapasztalataidat!

(#197) bollokcs80 válasza Szaszabond (#196) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Play szerint nem kompatibilis S7-el.

B.Cs.

(#198) Szaszabond válasza bollokcs80 (#197) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Ez érdekes mert a ± ra simán települ

(#199) bollokcs80 válasza Szaszabond (#198) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Bocs, összekevertem egy másikkal. Chrome-ot próbáltam, de nem megy párhuzamosan két profillal.

B.Cs.

(#200) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Próbálom ezt a second screen opciót igaz egy régebbi lenovo y580 laptopon. Csatlakozik megjelenés de 2 másodperc után mindig szetkapcsol. A legujabb driverek és frissitesek vannak fent mindket eszközön. Másnál működik ez rendesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.