Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz Mr K #543 üzenetére

    Köszi, hogy megnéztétek, közben megnéztem youtube-on Galaxy Player 5.0 review-kat, amik 2.3.5-el jöttek gyárilag, és valóban kivette belőle a Samu.

    "Csak érdekességképpen, mit csinálnának ezek a beállítások? (Én az ilyeneket reflexből kikapcsolom, max. a hangszínhez nyúlok nagy ritkán.)"

    Megváltoztatják a hangzás képét, főleg jó minőségű fülesekkel van ég és föld különbség a flat és a jól feldolgozott jel közt (Jet Effetc, BBE, stb..). Kiszélesítik a spektrumot, szélesebb lesz a tér a a színpad, jobban kiemelkednek a hangszerek, nagyobb lesz a dinamika. Az EQ nem képes semmi ilyesmire, az csak frekvenciákat erősít fel, csökkent, de nem tolja el őket, sem fázisukat. Kb. olyasmik ezek a jelmanipulációk, mint képanalízisnél mikor a hisztogramot szélesíted, vagy a gamma erősítést változtatod, élet keresel, elmosod, élesíted stb. csak mindezt hangon.

    Egy példa, hogy miket is lehet csinálni a jelekkel. Képzelj el pl. egy 256 szürke árnyalatú képet (0 a fekete, 255 a fehér), ahol a képpontok zöme az alsó 0-40 szürke közt van. Ekkor a képet jórészt egy fekete pacának látod, mert a szem nem képes jól elkülöníteni az ennyire egymáshoz közel eső ilyen kis mértékben eltérő szürkéket (feketéket), pedig eltérő információt tartalmaznak. Ezen azzal lehet segíteni, hogy valamilyen függvény (lineáris, logaritmikus, exponenciális, stb.) mentén a színértékeket felszorzod, és ezzel széjjelebb húzod a hisztogramot, így pl. a 40-es szürkéből lesz 75-ös, a 30-asból 50-es, 20-ból 25, 0 marad 0 stb... ezáltal sokkal láthatóbbá válik a kép, miközben az információtartalma és a képen lévő alakzat is megmarad. Attól függően, hogy milyen algoritmusok mentén történik a képpontok feldolgozása lehet többféle eredményt elérni. Ez csak egy a millióféle feldolgozási lehetőségből.

    A fentihez hasonlóan történhet ez a hangok esetén is a különböző frekvenciakomponensekkel, különböző eljárásokkal. Eléggé fül, fülhallgható és jelfüggő, ezért mindenkinek magának kell belőnie a kedvelt zenei stílushoz, füleséhez, füléhez.

Új hozzászólás Aktív témák