Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) #33253120 válasza ArthurShelby (#36396) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#36402) paolinho válasza csorbajeno (#36399) üzenetére


paolinho
őstag

Igaz, nem volt FR, mert nincs kedvem újra "építeni" a telót, de lehet, hogy nem úszom meg ezt sem.

(#36403) e-newsee válasza pilu01 (#36400) üzenetére


e-newsee
addikt

What?
Ez nem Windows, milyen csempe?:F
Illetve csengőhang változtatásnál elkezdi lejátszani azt, amire ráböktél. Ha lenémítod a médiahangokat, akkor nem fogod hallani. De akkor honnan tudod, tetszik-e, amit ki akarsz választani.
Vagy most mi van?? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36404) samu74 válasza e-newsee (#36403) üzenetére


samu74
addikt

Szerintemaz értesítősáv gombjára gondol ő. Mondjuk soha nem használtam azt,power+hangerő le és annyi.

-----------

(#36405) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Jött ma a telefonomra egy olyan értesítés, hogy mobil megkeresése és alatta az volt, hogy
1
1
Amikor rámentem az értesítésre, akkor nem csinált semmit csak eltűnt. Miért jött ez az értesítés, amikor én nem kértem mobil megkeresését?

(#36406) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Leszedtem Store-ból a goodlock plugin-t és annak Routines kiegészítőjét. Köszönet a "howto" leírásért whatwhatwhat fórumtársnak :R Hát, nem volt elég számomra. Azt hittem mindent (is) tudok vele előre automatizálni, de nem. Annyit szerettem csak volna, hogy wifi kikapcsolásakor kapcsoljon be az adattakarékos mód. Bixby Routines sem képes erre, azt már apk-ból raktam fel.

Szerk.: más: az Egykezes módot Google-féle gesztusvezérlésnél a legkönnyebb előhozni. A sarokból való huzogatással mindig volt problémám, néha a két szélső gomb közül valamelyiket érzékelte. Most ilyen nincs, Home gombnál lefelé kell húzni egy picit és bumm, ott van. 1x nem misseltem még amióta így van, ami azért nagy dolog, mert előző megoldásnál mostanra már félrenyomtam volna párszor. Gondolom tetszik neki, hogy nem ugyanabba az irányba kell húzni az ujjadat, mint amelyik irányba húzva a gombot aktiválod.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36407) Caranita válasza timelord1987 (#36405) üzenetére


Caranita
aktív tag

Ugyan ez volt.
Az ikon nem volt ismerős.
A futó alkalmazások közt sem találtam hasonlót, nem tudom mi lehet.

(#36408) samu74 válasza timelord1987 (#36405) üzenetére


samu74
addikt

Nekem is jött pont úgy mint neked .Valami teszt lehetett szerintem. Nem kell vele foglalkozni.Mondjuk pislogtam én is mikor megláttam. :)

-----------

(#36409) timelord1987 válasza samu74 (#36408) üzenetére


timelord1987
őstag

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a segítséget :R

(#36410) paolinho válasza csorbajeno (#36399) üzenetére


paolinho
őstag

A Térkép app navigációja hívás alatt egy fokkal jobb mint a Waze, vagy a Sygic.
Itt "kép a képben" formában elől marad legalább a navigáció is, ami, ha rábökök 2x, újra visszakapja a teljes képernyőt.
[kép]

Ettől függetlenül nem bánnám, ha javítanák majd a 10-es alatt ezt a felesleges buta hibát (is).

(#36411) e-newsee válasza kiskeni (#36406) üzenetére


e-newsee
addikt

Én pite alatt úgy használtam az egykezes módot, hogy a Home gombra kellett tapizni asszem 3x. Mondjuk nekem vannak navigációs gombok, próbáltam a gesztusos módszert is pár napig, de nem bírtam megszokni. Ez a lefelé pöccintés viszont nekem is jobban tetszik. Gyors, és megbízható.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36412) hackeeeee válasza timelord1987 (#36405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is, feleségemnek is S10-en, anyum is jelzett, J5-tel, hogy megjelent ilyen.

Véleményem szubjektív...

(#36413) pcnet válasza timelord1987 (#36405) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem is megjelent Galaxy A3 (2017)-en és a Galaxy Tab A10.1 (2019)-en is.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#36414) JanR


JanR
addikt

Nalunk is, az egesz csaladnal megjelent, mar akinek Samsungja volt. Kerdes, hogy mi ez, mi volt ez?

(#36415) glacious válasza JanR (#36414) üzenetére


glacious
addikt

Főleg, hogy én kikapcsoltam a samsung féle mobilkeresést, de kb. kiírthatatlan, a teljesítménymód váltóban mindig be van kapcsolva.

(#36416) hackeeeee válasza JanR (#36414) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet rákerestek mindenki telefonjára. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36417) JanR válasza hackeeeee (#36416) üzenetére


JanR
addikt

A samsung teszteli az uj "letapogato" rendszeret :) Igazabol nem mozgat annyira a dolog, hogy mit csinalnak, amig mukodik a telefonom es tudom rendesen hasznalni. Mar ugy is mindenki figyel :DDD Csak az a meglepo, hogy egyszerre mindenkinel. Biztos nem egyszeru bugrol/hibarol van szo.

(#36418) Donki Hóte válasza hackeeeee (#36416) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az enyémet is megtalálták ma reggel :R

Akkor most örülnek :F

SZERK:

Most néztem, szerény kis A20e telefononra is megjött az 1/1 megkeresés :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#36419) dobobazsy válasza e-newsee (#36390) üzenetére


dobobazsy
őstag

és ha a szóközt nyomva tartod a samsung billen az nem jó? mint egy touchpaddel tudsz vele pozicionálni. ráadásul ez szerintem új, mert most a 10-essel adta be nekem a tippet

(#36420) kiskeni válasza kiskeni (#36406) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Up: ez a Routines buta (legalábbis így külön felrakva). Nem igazán akarta befejezni a 8:40-10:10 időtartamhoz kötött néma üzemmódot 10:10 után sem. Gondoltam ha már arra nem tudom használni, amire akartam, akkor keresek neki más felhasználási módot. Hát nem, így nem.
A GoodLock-os Routines-t nem próbáltam, pedig az totál offical forrásból lett leszedve, a Store-ból. Az lehet jobban ment volna, nem tudom mert már nem nagyon érdekelt.

Más: a tököm tele van már azzal, hogy a Firefox (és a külön motorja) ennyire inkompatibilis mindennel, ami Google. Még az Android-al is az, de a "Chromium-párti" oldalakkal is. Tényleg... Tele van apró hibákkal, pl megnyitásnál az első üres lap gyorseléréséből nem tudok megnyitni semmit, az oldalak folyamat bugosan töltenek be. Itt PH-n hol be vagyok jelentkezve, hol nem, holott folyamat belépve kéne maradnom. Állandóan indítgatnom kell újra, hogy belépett állapotában jöjjön elő a lap... A multimédiás tartalmakat is sokkal fapadosabban kezeli a Firefox, mint a Chrome. Ez döcög komolyabb tartalomnál, a Chrome nem. Mintha szándékosan szopatná a konkurenciát a Google. Pedig na, a Firefox sokkal sokoldalúbb app szerintem, mint bármelyik más. Konkrétan nem tud kevesebbet az asztali verziónál, van témázás, bővítmények (ami ritka), van szinkronizálás is, így kb. minden ott van telón, ami gépen is. Lapokat is tudok küldözgetni faxán, de persze nekem elsősorban a bővítmények miatt kell ez a böngésző. Azért nem mindegy, hogy van valami béna beépített bővítmény hirdetésblokkoláshoz, vagy válogathatok kedvemre a Firefox-os kínálatból kvázi megkötések nélkül (Ublock Origin forever).

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36421) jupp008 válasza JanR (#36414) üzenetére


jupp008
senior tag

(#36422) e-newsee válasza kiskeni (#36420) üzenetére


e-newsee
addikt

Elméletben a sima Routines és a Bixby Routines ugyanazt tudja. Legalábbis én nem vettem észre semmi különbséget a design-on kívül. Az meg tök mindegy, hogy letöltött, vagy mint az S10-ben, alapból integrált. Ugyanaz a verzió, ugyanaz az app, csak az S10 széria ROM-jába bele lett téve alapból a Bixby Routines.
De amúgy nálam is hektikusan működik. Ugye írtam fentebb, hogy van olyan rutinom beállítva, hogy játék alatt kapcsolja be a DND módot, majd nyilván utána ki. Na most ez valamikor bent marad. Mint ma is. Szóval ez a Routines még nem igazán tökéletes. Szerintem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36423) e-newsee válasza dobobazsy (#36419) üzenetére


e-newsee
addikt

Na ezt eddig nem tudtam, de meglepően jól használható! Kipróbálom pár napig, és meglátjuk. Köszi! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36424) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Akinek a Routines programmal van gondja, hogy valamit nem kapcsol vissza, ott az a baj, hogy 2 rutint kell írni. Az egyik a ki, a másik a bekapcsolás automatizálása.

(#36425) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

(#36426) jupp008 válasza Vitaqo (#36424) üzenetére


jupp008
senior tag

Nem feltétlenül ...
Nekem az esti némításra ill. net ki rutinra nincs külön visszakapcsoló ellenrutin mégis működik.
Néha ugyan csinál olyat. hogy nem kapcsolja vissza a reggeli időpontban, de ez csak ritkán fordul elő. "Általában" működik ellenrutin nélkül is.

(#36427) Vitaqo válasza jupp008 (#36426) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Ok, de célszerű csinálni. Az a tutibb megoldás.

(#36428) csorbajeno válasza pilu01 (#36400) üzenetére


csorbajeno
veterán

A képernyőkép rögzítésének nincs külön ikonja, mert megoldható gesztussal, illetve van hozzá billentyűkombináció. Hangerő (-)+Bekapcs. gomb csinal képet, vagy egy legyező mozdulattal is tudsz csinálni, ha bekapcsolod a Beállítások->Speciális funkciók->Kéz- és egyéb mozdulatok->Felvétel tenyérhúzással.

(#36429) e-newsee válasza Vitaqo (#36424) üzenetére


e-newsee
addikt

Az a baj, hogy az én esetemben nem jó, mert olyan opció nincs, hogy ha egy alkalmazásból kilépek, akkor csináljon valamit. Csak olyan van, hogy Launch an application. Amúgy az esetek többségében kiválóan működik, de eddig két reggel szívatott meg. Először azt hittem azt csinálja, hogy ha 6 előtt indítom a játékot, akkor összeakad a 6-kor magától kikapcsoló DND móddal, és mivel ki van kapcsolva, ezért a játék kilépéskor ellenkezőjére váltja, vagyis újra bekapcsolja. Ezért ma direkt megvártam, míg magától kikapcsol a DND mód, és csak utána indítottam a játékot, mégis bekapcsolva maradt. Nap közben viszont akármikor játszok, rendben működik. Ki érti ezt? :F

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36430) kiskeni válasza e-newsee (#36423) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Íííígen, ezt tök véletlen fedeztem most fel én is. Nem új funkció ez egyébként, valami kurzorvezérlés dologra emlékszek, hogy mindig is volt, de nem tudtam mi a tököm ez így hagytam :D Hát ez az akkor.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36431) kiskeni válasza kiskeni (#36406) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Firefox-al kapcsolatosan még egy nagyon idegesítő bug, hogy 10 óta nem akar működni a hosszabb nyomás, nem ugranak elő az opciók (megnyitás új lapon vagy privát ablakban stb). Kezd levinni az élet nevű játékról már ez :((
Ja, meg a gyári billentyűzet vágólapja sem jön elő Firefox-ot használva, csak a címsávban. Mintha tényleg ki akarná pöckölni a Google a Firefox-ot, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36432) dobobazsy válasza kiskeni (#36430) üzenetére


dobobazsy
őstag

nem ilyen nagyítós megoldás volt régebben? vagy azt még az s7e-en láthattam? :DDD

(#36433) e-newsee válasza dobobazsy (#36432) üzenetére


e-newsee
addikt

Az most is van, de csak akkor, ha a szövegbe kattintasz, és úgy mozgatod a kurzort.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36434) kiskeni válasza dobobazsy (#36432) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Olyan is volt, de én most S9-ről beszélek, hogy láttam már ezen a telón ezt a kurzorvezérlés funkciót csak nem használtam, mert azt hittem, hogy köze van a teló egerrel való használatának :DDD
Amúgy eléggé fapados ez a kurzorvezérlés a szóközzel. Nekem össze-vissza ugrál itt ezen az oldalon (aztán csak lehet, hogy a firefox miatt ez is).

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36435) dobobazsy válasza e-newsee (#36433) üzenetére


dobobazsy
őstag

azaz, tényleg megvan még az is :)

kiskeni: igen az ugrálást én is tapasztaltam közben, de ha az ujjbegyed egy adott pontjával simítasz végig akkor szépen dolgozik. legalábbis nekem úgy tűnik

(#36436) paolinho válasza csorbajeno (#36399) üzenetére


paolinho
őstag

Végül megoldódni látszik a Reminder probléma is, csak a jelzés prioritását fel kellet emelni Közepes-ről Magas-ra.:)

(#36437) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Hali! 5 perce tortent, hogy a tolton levo S9 telefonom kikapcsolt, es azota sem reagal semmire. Toltest sem veszi fel, illetve be sem kapcsol. Mit lehet ezzel tenni? Nyilvan a garancia decemberben lejart... :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

PSN ID: RemiFungus

(#36438) csorbajeno válasza Remi1234 (#36437) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha alaplapi hiba van, ami nem lehetetlen, akkor nem egy, hanem 2 év van rá, az meg még nem járhatott le, mert márc. 18-án kezdték árulni atelefont. Ha az akku lettkukázandó, akkor viszont valóban az egy év játszik, de ez csak a szervizben fog kiderülni.

(#36439) fzboxx válasza kiskeni (#36420) üzenetére


fzboxx
senior tag

Nálam a routines hiba nélkül működik...

(#36440) fzboxx válasza Vitaqo (#36424) üzenetére


fzboxx
senior tag

Ez nem mindig igaz.
Nálam egy rutin van egy on\off típusú feladatra.
Az airplane Mode on kezdete 22h a vége 05h. Ez azt jelenti, hogy ezen idő alatt van off állapotban.
Működik 9 és 10 alatt is...

(#36441) fzboxx válasza csorbajeno (#36428) üzenetére


fzboxx
senior tag

Vagy a gyorspanel-en is elérhető.

(#36442) Remi1234 válasza csorbajeno (#36438) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Koszi! Gondolom valami hivatalos szervizbe vigyem akkor, ne ilyen kis sufni-tuning boltba.

PSN ID: RemiFungus

(#36443) kiskeni válasza fzboxx (#36439) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Más feltételekkel nekem is jó volt a Bixby Routines és a Good Lock-ból szedhető verzió is, de a Bixby Routines elvérzett mikor időintervallumhoz rendeltem a feltételt, a Good Lock-os verziónak meg már nem is adtam esélyt, mert rájöttem, hogy ez nekem nem is kell. Csak az adattakarékos mód automatikus bekapcsolásához kellett volna valamelyik.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36444) csorbajeno válasza fzboxx (#36441) üzenetére


csorbajeno
veterán

A gyorspanelen nem csak a képernyő videó érhető el?

(#36445) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Mai nap be ruháztam egy S9+ ra. Eddig tetszik. S7 Edge után. :DD

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#36446) samu74 válasza Remi1234 (#36437) üzenetére


samu74
addikt

Másik töltővel próbáltad? Lehet kuka a töltő és azért nem kapcsol be mert csutkára merült.
Esetleg a Hangerő fel+ Power gomb 10 másodpercig megvolt?

-----------

(#36447) csorbajeno válasza szita.erno (#36445) üzenetére


csorbajeno
veterán

Üdv közöttünk! Használd megelégedéssel. :C

(#36448) viewdetails


viewdetails
addikt

A Digitális Jólétben, a Lazítás funkciónál csak az időzítés van másnak is, semmi egyéb lehetőség? Üti egymás ez az időzítő és a Ne zavarjanak.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#36449) samu74 válasza viewdetails (#36448) üzenetére


samu74
addikt

Csak az időzítés van.

-----------

(#36450) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Igaz, hogy az Ultra oldalsó kerete nem alumínium mint az S20 és S20+ hanem rozsdamentes acél?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.