Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Leskin válasza akoska07 (#2349) üzenetére


Leskin
tag

memkartya es a belso memo kozott adatbiztonsag, serulekenyseg szempontjából mi a különbség ????

Samu S5

(#2352) akoska07 válasza HUTCHDB (#2350) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nekem ugy tünik ez bizony nem SW hiba.

Nem baj ha nem egyezik. :)
Ezért nem vagyunk droidok,szerencsére mindannyian különbözünk. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2353) Leskin válasza HUTCHDB (#2350) üzenetére


Leskin
tag

Én mondjuk még csak 3 S4-et nyomkodtam (itthon 2 van, + egy haverét, de azok jók voltak)

Mondjuk minegyiket en finomhangoltam... :)

[ Szerkesztve ]

Samu S5

(#2354) migabi24 válasza Leskin (#2353) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt a finomhangolást fejtsd ki bővebben

(#2355) buci30


buci30
addikt

Minden nap ezzel jön valaki és senki nem olvas vissza...Fuhh de idegesítő már kicsit ez a fórum...
S3-nál is volt és van akinek lakol, van akinek nem. Ez itt is így lesz. Nekem péntek óta van de semmi bajom vele egyáltalán.
Ez a kártya dolgot nem értem én se. S3-ba is egy 32 GB -os volt majd 1 évig és semmi bajom nem volt vele.
Videokamerámba is kártya van, fényképező gépembe is, és még semmi adat veszteségem nem volt szerencsére.
Árba meg azért akinek van pénze egy 200 ezres telefonra, annak csak van még 10-15ezer kártyára :-)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2356) buci30 válasza migabi24 (#2354) üzenetére


buci30
addikt

Ez engem is érdekel mi az ami ezt befolyásolhatja?
A fejlesztési résznél mit lehet? Az energia takarékos mód esetleg számít valamit?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2357) Leskin válasza migabi24 (#2354) üzenetére


Leskin
tag

Finomhangolás az túlzás, kimerült nagyjából appok összekaparásában (néhány feature kikapcsolásában mint a szemmel, bocs fejjel görgetés és társai:)) , a jól ismert és kipróbált dolgokat mutogattam nekik, widgetek amikről tudom hogy nem bugosak és kis erőforrás igényűek, mindfenkinél ugyanaz a háttérkép (photo wall fx :)) az on kívül az őket érdeklő appok közötti keresgélés melyik a legjobb melyik mekkroa erőforrás igényű, mennyire gyors mennyire zabalja az aksit, stb... Haver iphoneről váltott és el van olvadva :) Mindketten common userek, akik csak hasznalni akarjak a telot, és nem buheraszni a lehetosegeket - meg app szinten sem. Az is igaz, hogy jatekbol is egytelen egy lett installalva, asszonynak a pasziansz maniajat kielegitve ezzel.... :)

Samu S5

(#2358) Leskin válasza buci30 (#2356) üzenetére


Leskin
tag

Appok amik ne adj isten raadasul hatterben futnak erosen befolyasolják a telokat....

Samu S5

(#2359) Leskin válasza buci30 (#2356) üzenetére


Leskin
tag

Energiatakarékos mód nem csak a kijelző fényerejét veszi le - a teljesítményen is és még csomó máson spórol... én csak akkor kapcsolom be, ha tudom, hogy nem lesz egy ideig tolto a kozelben.

Samu S5

(#2360) buci30 válasza Leskin (#2359) üzenetére


buci30
addikt

:R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2361) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Na úgy néz ki Pénteken megkapom a telefonomat aki már megkapta a Tmobile os telónak nyitott a bootloader-e?

Rommer.

(#2362) erikthekippa


erikthekippa
tag

Sziasztok kipróbáltam : http://galaxys4root.com/galaxy-s4-root/how-to-root-galaxy-s4/

MŰKÖDIK. Telefon roortolva.

(#2363) Leskin válasza erikthekippa (#2362) üzenetére


Leskin
tag

Anno a htc-s winmobileos idoben én is rootoltam mindent es vadasztam a gyors romokra annyira tetuek voltak telok, ma mar nem erzem szukseget :)

Samu S5

(#2364) zseko


zseko
veterán

Nyomogatom egy ideje az S4-et, és pár dolog ami feltűnik:

Néha nálam is be-beakadozik. Nem úgy és közel sem annyira mint az S2, és inkább 'érezni' mint látni. Lehet belémbeszéltétek? :D
A hátlap az én szememben kritikán aluli. Az S2-é nagyságrendekkel szebb és jobb, ez... nem is tudom minek jellemezni, tejfölöspohár oldala, kb?
Feltettem a Nova prime-ot, az van beállítva elsődlegesnek, ám mikor a home gomb hosszan nyomásával előhívom a futó programokat, majd abból a vissza gomb használatával lépek ki, az eredeti samsungosat tölti be. Wtf? :F
Az S2 feketéje sokkal szebb és mélyebb fekete, ami ott fekete itt inkább szürkés. Bár itt ki tudja miket állított el az intelligens beállítás, ezt még tesztelem.
A menüben nekem is előjön az elmúlt nap folyamán tárgyalt színhiba. Az hogy a fehér csík eltűnik még nem is zavaró, de a lilás utánhúzás az eléggé csúnya. Viszont mikor valami kisegítő lehetőségeknél átkapcsoltam inverzbe, azon kívül hogy igen érdekesen nézett ki :) nem volt ez a hiba. Viszont más programban is sikerült előhozni, de csak fekete háttérnél, szürkénél nem látszott. Most már érdekelne mi ez valójában.

Rádugtam pc-re hogy lemásoljam a próbaképeket és videót. De szimplán csak tölti. Hogy lehet bármi módon megtalálni a pc-n??

De hogy ne csak rosszat írjak :):
A wifije sokkal jobbnak tűnik mint az S2-é. A wifi Analizer app ~10dBm különbséget jelez általában a kettő között. Ahol az S2 2 wifit talált ott az S4 5-öt látott.
A kijelző szép nagyon, és maga a telefon bár nagyobb mint az S2 de annyival nem hogy ez gondot okozzon, én úgy vélem ez még egy elfogatható méret, ettől nagyobb viszont már tényleg nagy lenne. Azt gondoltam nagy lesz, de nem, könnyű hozzászokni.
A kamera gyorsabban fényképez mint az S2-ben, kb. fele annyi időre saccolom. Mivel nem próbáltam más új telefont (pl. mint az itt emlegetett HTC) így nem tudom azokhoz mérni, de S2-től határozottan gyorsabb.
A GPS gyors, GPS Test Plus progival néztem, elsőre is gyorsan csatlakozott. Itt a szobámban ülve az S2 8 műholdat látott, az S4 19et! :Y És mindhez csatlakozott is.

Hangzásilag vegyes, netrádiót próbálva fülessel eddig néhol jobbnak tűnik az S2, leginkább mély hangokban, ami számomra elszomorító, mert az S2-nek sem tetszik a hangja. Ezt még próbálgatom mert nem egyértelmű számomra. Viszont az S2 alá fel van téve valami progi amivel növeltem a hangerőn mert alapból halk volt. Füles nélkül viszont jobban és szebben szól az S4.

Kb. ennyi hirtelen, a legzavaróbb a home screen marhasága, vagyis hogy visszatölti a samsungosat valamiért holott nem is az az alapértelmezett.

HR24.hu

(#2365) Zolesz007 válasza Leskin (#2357) üzenetére


Zolesz007
őstag

Ez a photo wall fx tetszik :) lopom az ötletet

Fold 5

(#2366) NandorHUN


NandorHUN
addikt

S4 vs HTC one

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2367) Leskin válasza Zolesz007 (#2365) üzenetére


Leskin
tag

Not2-ben alapbol volt ilyen samu gyari hatterkep... s4-ben nincs alapbol :(

Samu S5

(#2368) akoska07


akoska07
nagyúr

#2366 NandorHUN : Én a HTC-s topicban linkeltem. :)

Nah...

S4 kilőve,másik One megrendelve. :) :))

Sok szerencsét és jó egészséget mindenkinek az S4-hez. :R :R

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2369) FireShadow válasza zseko (#2364) üzenetére


FireShadow
senior tag

A ruszki müholdakat is látja ;) vagy az S2ben is volt GLONASS?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2370) Silent018


Silent018
csendes tag

Sziasztok!!
Sikerült szert tennem egy galaxy s4-re é lenne két kérdésem vele kapcsolatban!
Lehet kicsit amatőr lesz, de nem értem, hogy az állítólag 16gb-os belső tárhellyel rendelkező telcsi végül hogyan lesz 9,52 gb-os??? Még a 12-13 gb-ot megérteném(iphone-nál igy van!), de 9,5gb?? Érdekes nekem ez egy kicsit átverés gyanús!! Vagy csak az enyémmel lenne valami baj??
A másik pedig, hogy a T-mobilenál vettem meg és nem értem, hogy miért kellett a T-nek belenyúlni az indító képernyőbe! Samsung helyett Tré mobile!! Ez egy vicc és nem értem, hogy ez a samsung hogyan engedhette meg!! Érdekes az Iphone-nál ilyen marhaság nincs! Nem lehet ezt valahogy visszaállítani az eredeti samsung logóra?? Amúgy nem vagyok Iphone-os és nem is akarok az lenni :)
Amúgy S3-ból ültem át és lehet hülyének tartotok páran de én azt mondom nekem megérte. Szép a kijelző és maga a telefon is szebb szerintem,pl hátlap is jópofa! Egyenlőre ismerkedünk,de szerintem nem lesz itt gond :)

(#2371) nggabi válasza FireShadow (#2369) üzenetére


nggabi
nagyúr

az s2 nem látja a glonass holdakat.

Silent018: ne kapcsold be ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#2372) Silent018


Silent018
csendes tag

Ismét sziasztok!
Visszaolvastam így tehát az első kérdés stornó:)
A második része viszont még mindig fent áll!
Engem zavar. hogy a Trés logó meg hang jön be a telcsi bekapcsolásánál és nem a már jól megszokott samsung! Ezzel nem lehet semmit se csinálni??

(#2373) rekyt9


rekyt9
csendes tag

Szép jó estét!A mai nap folyamán én is beruháztam egy fehér s4 re,igaz feketèt akartam de élőben a fehér engem jobban megfogott:) Most is erről ìrok,egész nap nyomkodtam de semmiféle laggot nem tapasztaltam,hibátlanul futnak a játékok is. Igaz az is hogy Samsung Wave S8500 ról cseréltem és ez kb megváltás ezért talán nem vagyok annyira figyelmes. A kijelző számomra csodálatos a fényképező szintúgy! Nem bántam meg,sőt... leteszteltem egy skullcandy titan fülessel is meglepően jól produkált!

(#2374) akoska07


akoska07
nagyúr

Egyébként otthon melyik szolgáltatótól vettetek S4-et ?
Mert sehol nem látom listában. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2375) rekyt9 válasza akoska07 (#2374) üzenetére


rekyt9
csendes tag

Trè mobilhoz mentem be tőlük hoztam el:)

(#2376) Zolesz007 válasza akoska07 (#2374) üzenetére


Zolesz007
őstag

Szerintem mind a három árulja már...

Fold 5

(#2377) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok,

lehet hülyeséget kérdezek, ne röhögjetek ki, komolyan kérdezem, nem tudom hogy megy manapság:

a tmobilenál kapható S4-es az független, vagy tmobile függő? :U

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#2378) NandorHUN válasza akoska07 (#2368) üzenetére


NandorHUN
addikt

Eddig én total S4et akartam, de tapasztalatok stb alapján sztem én is azt fogom választani majd ha kicsit lejjebb megy az ára, vagy lehet megvárom a nyár végét hátha lesz hír arról h jön valami ujdonság összel 5S-en kívül.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2379) Criton válasza Redplee (#2377) üzenetére


Criton
veterán

Ha listaáron veszed meg akkor elvileg független kéne lennie, de ezt sajnos nem tudom, majd valaki kijavít.
De ha élőfizuval, akkor értelemszerűen t függő. Edigital, MM... ott tuti független.

(#2378) NandorHUN : 5S re szerintem felesleges várni (vagy ha szeretnél akkor októberig várni kell min, ebbe a hibába estem én is bele tavaly, aztán még ma sincs telefonom, még!), vagy ha S5 re gondolsz arra főleg, mert az meg gondolom nem idén fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#2380) babosmiki válasza Silent018 (#2372) üzenetére


babosmiki
addikt

De lehet.
Rootoli kell, majd egy megfelelő file explorerrel a redszermappában ki lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2381) NandorHUN válasza Criton (#2379) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem én spec Applen kivül minden másra kiváncsi vagyok, arra azért gondoltam spec. h S5 az nem összel jön, én pl Note III-ra v valami HTC-s ujdonságra gondoltam, de ha nagyon nem jön semmi, akkor valoszeg HTC1 lesz amit választok, persze majd nézem a forumokat, h hibajavítgatások, illetve felhasználói felület terén, tapasztalatok terén mi változik, de az 100, fél éven belül nem bírom már ki uj teló nélkül olvasgatva itt a teszteket meg a forumokat :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2382) akoska07


akoska07
nagyúr

Én csak be akartam nézni,hogy mennyiért adják oda előfizetéssel.
Egyik szolgáltatónál sem láttam listában.
Biztos én bénáztam. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2383) buci30 válasza Criton (#2379) üzenetére


buci30
addikt

Listaáron vettem Trénél és nem független :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2384) Leskin


Leskin
tag

Kijelző feloldás lassúság.
Egyértelműen attól függ, hogy milyen live wallpaper van belőve (és annak beállításai).
Én mindig ugyanazt állítom be, alapnak és zarolt képernyőnek is. Alap samu ami default - villám kategória. Photo wall FX-et berakva szintén villám volt... De állítgattam, és a layoutot randomra raktam. Ilyenkor képernyő bekapcsoláskor 4-5 secet gondolkodott mielőtt egyáltalán hajlandó lett volna érzékelni, hogy hozzáérek :) Fix layoutbnál nulla késlekedés. Kipróbáltam azóta pár live wallpapert és mind mind más és más efektet hozott - tehát ha valaki ilyet tapasztal cseréljen wallpapert és úgy is nézze meg- és ha az okozza, akkor ki kell kukazni ami okozza... :( Valami nem teljesen kerek a feloldó szoftverben ha ez is befolyasolja... :W

Samu S5

(#2385) majestic


majestic
őstag

Korábban volt egy 9505 és 9500 összehasonlítás videó. Légyszi írja már le valaki érthetően, hogy melyik a jobb akkuidőben és gyorsaságban...

Köszi

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#2386) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

hello, van arra vmi megoldas hogy a figyelmeztetest -a zene hangossagara- kikapcsoljam?
eleg idegesito hogy zsebben tartva a telefont headsettel adagolnam a hangerot es zizzen egyet a zsebemben az uzenet de a hang nem megy feljebb...

a 9500 jobb de csak egy hangyafingnyit.. (mindket dologban amit kerdeztel, ugyan a videokartya erosebbnek tunik a 9505ben szinten 0.0000001 kulonbseggel...) gyakorlatilag ugyanaz mindketto

[ Szerkesztve ]

(#2387) Redplee


Redplee
senior tag

köszi, akkor inkább nem szolgáltatónál veszem.

utolsó hülye kérdés. olvastam midnen tesztet, de geekéknél az átlagos használat nem tudom mit jelent.

Akksi milyen? Mondjuk, napi fél óra telefonálás, folyamatos fb és gmail szinkron, mondjuk fél óra böngészéssel, levelekre válaszolgatással mennyit bírhat ki?

Mik azok a pontok, amiben jobb a HTC one-nál és miben marad el? :U

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#2388) akoska07 válasza Redplee (#2387) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az aksi dologra rákérdeztem,de én sem kaptam választ.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2389) Bone123 válasza akoska07 (#2388) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Szerintem pár napig nem is érdemes erre kitérni, ugyanis az akksi 8-10 töltés után éri el teljes kapacitását, és ez minimum 8-10 nap használatot jelent. A telefon alig jelent meg pár napja.

(#2390) zseko válasza FireShadow (#2369) üzenetére


zseko
veterán

Nem volt benne. Most próbáltam éjszakai fotót, az S2-nél jobbat készít, ez is pozitívum. Nincs benne a swype abban a formában mint a másikban, de már a gyári is tudja ugyanazt és meglepően jól működik ékezetekkel is, merthogy azok alapból nincsenek kitéve.

HR24.hu

(#2391) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Folyamatosan jönnek ki update-ek, ami magyarázhatja két S4 közötti sebesség/lagkülönbséget. Annyira friss még a teló SW-e, hogy egészen biztosan lesznek eltérések és előrelépések a következő hetekben. Mint mindig, az első vásárlóké a tesztszerep.

(#2392) skilled88


skilled88
tag

Vicces..nem én írtam a hírt ,de a hírbe ez állt..

De megint azt ìrom :szánalmas és gáz az s4 ,pedig azért mert tárhely felével rendelkezhetsz +igen van memo kari az meg szopás ,mert alkalmazásokat nem lehet másolni rá!csak néhányat..Itt jön a rootolás szóba..remélem aki rootolja megszívja és ha elromlik a telefona úgy ,hogy gari is ugórjon ..lehet szolgátatok nem lővik le a rootolást,de központi szervíz sokat észrevett ..200 ezres telefont rootolni,hogy használható legyen..

Tudjátok az a rossz s4 et úgY harangozták be,hogy a tökéletes telefon ..,de senki se fogadja el a hibáit,hanem elkezd magyarázkodni..jön a javìtás stb..

[ Szerkesztve ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2393) belashx válasza skilled88 (#2392) üzenetére


belashx
senior tag

Nem értelek. :N
Autós hasonlat jut eszembe:
Kiadnak egy pöpec autót, te pedig veszed az alapmotort, és nekiállsz fikázni, hogy nem megy rendesen, gyenge f.s. Vegyél bele nagyobb motort, és akkor minden frankó lesz. :D

Ha már itt tartunk, akkor reagálnék az előző - és nem különben kiváló - hozzászólásodra is.
Az, hogy könnyen szerelhető, nem azt jelenti, hogy kell is szerelni (majd kiderül), hanem azt ,hogy a kis csingcsungok nagyon jól kitalálták. A garanciája meg az egyik lehető legjobb, nincs túl sok ilyen teló - bár lehet a Nokia odab@sz ilyen téren is. ;]
A rootolás meg inkább praktikus, mint must have dolog.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2394) skilled88 válasza belashx (#2393) üzenetére


skilled88
tag

Igen igen.. ;] Nálam még nincs köd , még tiszta szemmel nézek az ilyenre és nem vakon megyek a marketing után ;] ,hogy de pedig... és még....
Az a baj ..negatívumot nem fogadtok el ,ha nem egyezik a vélemény ,akkor " vagy ne írjon ,ide van le van oltva " :DDD
El kell fogadni a kritikusokat is ..és higgy vagy higgyétek MOST hogy mindenki aki ilyet akar és hozzájut a egyre többen rájönnek ,hogy némely ember aki fikázta a telefont annak talán igaza lesz korlátok közt ..

Nálam az S2-nél állt meg a dolog mint Prémium vagy minőség ..2012-2013 a telefonok szerepe olyan ,hogy nem az a lényeg neked jó legyen illetve igen marketingbe ,de ezt átfutva ,hogy minél olcsóbban csinálják meg a telefont és minél többet adjanak el és minél drágábban ..És azért olyan amilyen mint "Tejfölös pohár" Minőség csak az emberek locsogása .. :U EZ MINDEN MOBILTELEFON KÉSZÜLÉKRE VONATKOZIK :Y

Érdekesség kedvéért :U

[Katt!!]

2005 telefon csinálta ezt a képet 2 MP-el ! ( SE K750 ) 8 éve volt ! Most hogy áll a dolog ilyen téren??

Szerintem katasztrofálisan ..pixelek nőttek minőség romlott ..

[ Szerkesztve ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2395) csipuka válasza skilled88 (#2392) üzenetére


csipuka
senior tag

Mikoze a root-nak a memoriakartyahoz? Azert 9gb-on elfer par alkalmazas....
Megvan az esely hogy vegyel nagyobb belso memoriaval vagy bovitsd.
Miert kell roszindulatunak lenni, hogy szopjon valaki?
Egy jo dugas sokat lenditene a lelkiallapotodon. No offense.

(#2396) skilled88 válasza csipuka (#2395) üzenetére


skilled88
tag

:DD

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2397) Kori77


Kori77
tag

Ez azért tényleg gáz :DD [link]

Kornél

(#2398) buci30 válasza csipuka (#2395) üzenetére


buci30
addikt

:DD

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2399) skilled88


skilled88
tag

"XDA" S4 észrevett hibák!

Maybe you should seperate I9500 and I9505 bugs.
My I9505 bugs so far:
-some graphical glitches
-lag when closing app
-lag when for instance downloading an app and scrolling through the launcher (multitask issue)
-battery life is bad
-not a bug but the stock browser lacks google bookmark syncing

+
[Érdemes a videót végig nézni
Samsung Galaxy S4 Crash Test - As well as the HTC One? There is a clear winner ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2400) Kori77 válasza Kori77 (#2397) üzenetére


Kori77
tag

[link]

Kornél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.