Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) LosBlancosRM válasza bandi0000 (#196) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Magyarország van a legrosszabb helyzetben a világon? :F Függetlenedést pedig már régóta erőltetik. Én örültem volna egy jó Exynosnak, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Marad az az A15 Bionic. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#202) maldini822 válasza guriga1234 (#185) üzenetére


maldini822
csendes tag

Rendben, én kérek elnézést. Mások vagyunk. Nem szeretnék erre több időt pazarolni. Nyilván más a világnézetünk. A komcsizás nem épp helytálló, de nincs jelentősége. További sok sikert kívánok.

(#203) Thom! válasza leslien (#200) üzenetére


Thom!
veterán

Megrendeltem.
Kap 3 hónapot.

(#204) Razzul válasza doooo (#173) üzenetére


Razzul
senior tag

Nagyszerű lenne, ha tényleg az appok is optimalizálva lennének rá idővel, és a Samsung is patchelné az Exynos hulladék drivereit, szoftvereket. Viszont a korábbi tapasztalat sajnos nem erre utal, ez valószínűleg maradni fog nagyjából így.

Stat crux dum volvitur orbis

(#205) mjani1172 válasza bandi0000 (#196) üzenetére


mjani1172
addikt

"mert egyrészt semmit nem ér el vele, ha ott leírják 100x,"

Szerintem meg pont van értelme.Ha nem lenne panasz mindenhol akkor mondhatnák, hogy mindenki elégedett. De így ezt a vonalat ők sem erőltetik.
Amit viszont én sosem értettem, ezt szinte kizárólag ázsiai gyártóknál látom,nem csak a telefonoknál, inkább bele döglenek, hogy a saját hülyeségüket erőltetik, mint meghajoljonak a vásárló és a piac akarata előtt.(Én mint gyártó és kereskedő) ha látom hogy valami jól megy rögtön átállok arra, ha valamit nem szeretnek,leállítom a gyártását.

[ Szerkesztve ]

(#206) janeszgol válasza mjani1172 (#205) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem inkább az a visszatetsző, hogy az Exynos 990 (S20) nem jelent meg a cég hazájában (SD lett), akkor olvashattunk olyan híreket, hogy ezt nehezményezték a Samsung mérnökei. Aztán az Exynos 2100 (S21) igen, majd most az Exynos 2200 megint nem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#207) bandi0000 válasza S e t h (#199) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó csak nem mindenkinek van alternativa, nekem pl nincs, huawei nincs google szolgáltatás, oppo xiaomi talán de a full kínai gyártók kicsit rizikósak, lásd huawei, + azokból is hiányoznak funkciók, amik itt vannak. Mint mondtam a mi hazánk kicsi, jóformán meg sem érezné a samu ha nem vennénk.

leslien: Azért annyira nem rossz a helyzet idén, s10+ om forró volt sok esetben, ez leg langyos ugyan olyan használat mellett, ezt tesztek is igazolják. Làttam olyat is ahol a snapi volt melegebb. Igazad van ne legyen külömbség, de pl 10% plusz akksiban segítene valami? Akkor se bírna ki 2 napot, ha a nap vêgéig kibírja, ami elvileg megvan, akkor az már jó lehet. Ha a snapi kibírna 2 napot úgy hogy exy 1 et, akkor én is verném az asztalt, de mondjuk +1 óra kijelző idő nem sokat segít sztem

Xbox One: bandymnc

(#208) bigdigit válasza Razzul (#204) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát maga a proci nem olyan rossz de pont Amd.....sose lesz jó . Ott lett elcseszve. Még a VLC is laggol nálam.

[ Szerkesztve ]

(#209) leslien válasza bandi0000 (#207) üzenetére


leslien
nagyúr

de pl 10% plusz akksiban segítene valami?

sajnos nem ennyi lesz a különbség és merülni fog mint a Titanic.. neked már van?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#210) bandi0000 válasza leslien (#209) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Van ultra, de nem veszem észre, hogy sokkal rosszabb lenne mint az s20+ sőt, tegnap 1 nap 1 óra, 20% on volt az akksi és 3/3.5 óra kijelző idő volt. Szóval szerintem ez nem rossz, persze elvàrható lenne, hogy legyen előrelépés, de annyira jó sose lesz mint a szifon

Xbox One: bandymnc

(#211) leslien válasza bandi0000 (#210) üzenetére


leslien
nagyúr

sokkal rosszabb lenne mint az s20+

nincs több kérdésem ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#212) bandi0000 válasza leslien (#211) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na kb így működik a politika Magyarorszàgon :D

Konkrétan amikor este az s20+ kakaót kért, addig ebbe van kb 20%, még 1 hete sincs nálam, és biztos nem állt be még az akksi, plusz ezen még reszelhetnek is.

Meglehet fordítani is a dolgot, ha ennyire zavar ez az exy, akkor mért nem nézel mást, ami csúcsra optimalizált, nem muszáj samut venni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#213) Hallosz


Hallosz
senior tag

S21-et használok tavaly augusztus óta, nem érzem, hogy 22-re kellene váltanom. Egyetlen pozitívum, de az nagy, hogy az oldalai kevésbé íveltek, biztosabb a fogása. Egyenes oldallal pici kerekítéssel a hátulján, hogy ne vágja a tenyeret, már cserélném is. :K

Hogy Exy or Snapi, a felhasználói szokásaimat nézve irreleváns.

Mert lakni, muszáj.

(#214) leslien


leslien
nagyúr

Meglehet fordítani is a dolgot, ha ennyire zavar ez az exy, akkor mért nem nézel mást, ami csúcsra optimalizált, nem muszáj samut venni

sajnos tetszik nekem is pláne S22 zöldben.. :((( valószínűleg veszek is ,de adom is el és abból lehet ,h veszek SD verzát.. remélhetőleg hamar lesz megint petíció..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#215) bbendre


bbendre
őstag

Azt nem tudja valaki, hogy mennyire gyors a kamera? Nekem N20U van és nincs ZSL, a kamera lassú. Mármint igen, nagyon szép képeket készít ha szépen süt a nap, de ahogy benn vagy a szobában és valaki mozog, a gyerek nem áll meg, torta elfújás stb mint mind bemozdul...

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#216) Memmaao válasza S e t h (#199) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem úgy értette, hogy note22 esetén nincs választási nincs választási lehetőség, mert nincs az EU piacon SD verzió. Nekem mondjuk többet ér a 3 év garancia,.minthogy beszerezzek zúg GSMből snapisat. Bár ha jól sejtem, az a.mi halozatunkon nem is menne.

My name is Bond, James... Dean.

(#217) icecave válasza Hallosz (#213) üzenetére


icecave
nagyúr

Kövezzen meg bárki, de nekem mindig is a szögletes kialakítás volt a legnagyobb vonzó erő egy Note-ban, ez azóta is így van.

(#218) Memmaao válasza icecave (#217) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem ezzel 10ből 10 note tulaj így van/volt. :DDD

My name is Bond, James... Dean.

(#219) ForRedGlory válasza guriga1234 (#190) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Engedd el, mást sem csinál, csak fikázza az Exynost. Egyszer-kétszer meg ok, de évek óta mást sem olvasok tőle Samsung témában. Lassan teljesen ignorálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#220) p2pp


p2pp
őstag

Hát megnéztem azt az esti képet.
Amin a Márkus vendéglő és a Lövőház utcatábla is látszik.
Kuka az egész! Ennyi!!!
Nagy a baj Samsungéknál az biztos.
Spórolnak a Ramon és a tárhelyen.
A kicsi S22 meg nem kapott 45W töltést.
Tovább már nem is sorolom.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#221) Memmaao válasza ForRedGlory (#219) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem note 3 óta csak note telefonom volt, nem emlékszem, volt e köztük SD, vagy mind exynos volt. 🤔. És egyik esetén sem éreztem, hogy bármi sebesség probléma lenne, amíg el nem kezdték volna sw avultaltatni.

My name is Bond, James... Dean.

(#222) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Így, hogy pár nap alatt lefutott az akkumulátor tanulási időszak, az merülése elég baráti lett. Most éjszaka 0.5%/óra volt. Nem emlékszem, hogy valaha tapasztaltam volna jobbat a Samsungnál.

(#223) polonic válasza Memmaao (#176) üzenetére


polonic
félisten

Mikor rendelted a Telenortól? És a rendszerükben milyen státuszban van most a megrendelés?

(#224) Schuler888 válasza bandi0000 (#191) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen en is leirtam hogy nagyot csalodtam az AMD megoldasaban, azert nem tegnap ota dolgoznak rajta.... egyelore en is optimista vagyok, de amennyire instant get volt az s22 ultra mint 1 eve az s21 ultra amit anno meg is vettem, aztan azota a Flip elcsabitott.. annyira nem vonzz most, hogy kijottek a tenyek, felreertes ne essen nyilvan senki nem jar vele rosszul, tehat a tulajok ne erezzek rosszul magukat, de en is abban bizok hogy az AMD es a samsung gozerovel dolgozik egy driver updaten amitol a GPU ugy tud dolgozni ahogy megalmodtak..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#225) Memmaao válasza polonic (#223) üzenetére


Memmaao
addikt

16. este rendeltem. Nem tudom, a rendszerükben milyen statuszon van, mert nincs Telenor fiókom. A post küldött emailt, hogy feladta a Telenor, a nyomkövető alapján is már náluk van, hétfői postapont átvétel.

My name is Bond, James... Dean.

(#226) leslien válasza ForRedGlory (#219) üzenetére


leslien
nagyúr

azért az is tuti, ha visszahívná Exynost a Samsung ,h küldi helyette SD verzát ..te lennél az első... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#227) polonic válasza Memmaao (#225) üzenetére


polonic
félisten

Én 17-én délelőtt rendeltem. Mondjuk úgy, hogy kb fél órával később már elfogyott a készlet. 19-et választottam szállítási dátumnak. De semmi info, hogy jönne a csomag. Szóval nem tudom, hogy rácsesztem és nem jut készülék vagy csak lassan haladnak a feldolgozással.

A telenoros első email-es visszaigazolásban van egy gomb megnézem szöveggel. Arra kattints.
Nekem még azt írja, hogy feldoglozás folyamatban.

(#228) NextError


NextError
tag

kicsit tesztelgetve a töltést usb teszterrel, 33 wattig megy fel pár másodpercig, majd visszaesik 28-29 wattra és azzal tölt is stabilan, kivéve ha bekapcsolod a képernyőt mert akkor visszaveszi 8-10 wattra.
Azért ennek így köze sincs 45 watthoz.
Lehet veszek majd egy samsung vagy anker töltőt is aztán megnézem azzal, bár 60 wattos a töltő amivel próbáltam.

(#229) hankock


hankock
tag

Érdekesnek találnék egy SNA/EXY összehasonlítást most és mondjuk hat hónappal később 4-6 "patch"-el később. Lehet, hogy a Xclipse-ben van még tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#230) Memmaao válasza polonic (#227) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem nem is volt.19. opció, 21. volt a legkorábbi dátum.

My name is Bond, James... Dean.

(#231) Memmaao válasza polonic (#227) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem kaptam emailt, mert elírtam az email címem. Kértem az ügyfélszolgálatot, hogy a háttér csoport rendezze, gondolom sikerült, mert a posta jó emailre küldte a.levelet.

My name is Bond, James... Dean.

(#232) Thom! válasza leslien (#214) üzenetére


Thom!
veterán

Itthon biztos nem lesz S22 SD! Esetleg 22FE de messze van az még.

(#233) leslien válasza Thom! (#232) üzenetére


leslien
nagyúr

tudom sajnos.. megrendeltem én is a S22...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#234) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Érdekes ez az adaptív frekvencia... olyan, mintha csak gyári Samsung applikációkon működne jól. Pl leginkább gyári alkalmazásokon megy le 24 Hz-re (pl launcher), másnál csak 60-ig esik le.

(#235) NY_A válasza ForRedGlory (#234) üzenetére


NY_A
őstag

Nálam jól működik. Végig próbálgattam elég sok alkalmazást. Ahol statikus tartalom van ott visszavesz nálam 24re. Egyedül a Telekom Mobilvásárlás alkalmazása 30. Amiben van valami mozgás, pl. beágyazott videó vagy reklám ott 60.

(#236) Navaren válasza bbendre (#215) üzenetére


Navaren
aktív tag

Több összehasonlító tesztvideó is említi, hogy maga az exponálás - a gyári kamera app-pal legalábbis - lassabban történik az optimálisnál, gondolom a post-processing miatt.
De azt nem tudom, hogy ez is Exynos vs QC, az app, vagy a képalkotás algoritmusa miatt van-e.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#237) hemaka válasza Elit3Zotya (#171) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ilyen rossz hogy maris elhajitottad?😂

(#238) domerator


domerator
veterán

""Az operálás a felületen javarészt makulátlan, a hírolvasón, a Play Áruházban vagy honlapunkon görgetve viszont már előfordul apró akadás, ami érezhetőbb Twitteren...""

Eddig olvastam... fél milláért akad? :DDD Még mindig itt tart a samu és a droid?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#239) ImpersonatoR

533.000 ft -ot ir áfával vámmal szállítással mindennel az 512 -es N22U -ra amazon.com. (snapdragon)

Szóval kb ugyan annyi mint itthon. Gondolom samsung pay nem működik majd vele de minden más menni fog.

Meg lehet visszaküldeni ha gond van mert itthon nem állnak szóba veled szervízbe, kérdés ez mennyire macerás.

[ Szerkesztve ]

(#240) Elit3Zotya válasza hemaka (#237) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen, de másnap visszamentem azóta is ott volt, felvettem mert nem akarom szennyezni a környezetet. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#241) Elit3Zotya válasza leslien (#233) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Amúgy eddig azért ment a sírás, mert a 888 melegedett és inkább a 870 re szavaztak, mert nem baj ha jóval gyengébb csak ne melegedjen :DDD Most itt van ez gyengébb, de legalább nem melegszik, legalább is a mi 11 ultra után ez sokkal hűvösebb.!( igaz nekem azzal a melegedéssel sem volt bajom, más már pl te kiakadt volna tőle) És a 8 gen 1 pontosan ugyan olyan meleg mint 888, vagy még melegebb tesztek alapján.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#242) Aryon87


Aryon87
félisten

Tudom, DXO... De azért beszédes az alacsony pontszám.. És sajnos látszik az userek képein is..
[131 pont...]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#243) klaya86 válasza Elit3Zotya (#241) üzenetére


klaya86
senior tag

Szerintem a 870 után az összes proci nagyjából ipari hulladék kis túlzással. Az volt az utolsó normális processzor, ami nagyon jó teljesítmény mellett keveset fogyasztott és szinte nem is melegedett. Az 888, gen1 , exynos tök mindegy már sajnos. Alapjaiban vannak elbaszva. Engem például már csak emiatt is taszít az új telefon vásárlása. Egyszerűen nincs normális csúcs processzor.

(#244) Tin válasza Aryon87 (#242) üzenetére


Tin
veterán

Nem annyira igazságos a legelső szoftverrel letesztelni, de ha úgy vesszük, hogy a többit is így tesztelik, akkor nem sokat lehet tenni. A Samsung, ha valóban tigris akar lenni és az élre törni, kicsit erősíthetne szoftver fronton, mert még bőven többet ki lehet hozni azokból a kamerákból, mint amit mutatnak. Ennyi évnyi fejlesztéssel pedig (ez már a harmadik generáció azzal a szenzorral) ideje lenne villantani is valamit. Főleg, ha jövőre át akarnak térni a 200 MP-es szenzorra.

(#245) Aryon87 válasza Tin (#244) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyetértek. És a DXO a Samsungokat elég későre szokta letesztelni, pont a szoftver miatt. Más telóknál nem szokták megvárni a frissítést.
Van ezekben potenciál, csak szokás szerint elcseszik...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#246) Elit3Zotya válasza klaya86 (#243) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Szóval akkor egy sokkal/jóval erősebb proci mint a 870( a 888 nál is erősebb), ami eddigi tapasztalataim alapján szintén nem melegszik, az szar.? :U

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#247) dilajoska1 válasza Elit3Zotya (#246) üzenetére


dilajoska1
őstag

A 870 azért jobb mert hosszabb ideig tudja tartani játékoknál az fps-t. A 888 és a többi sokkal korábban throttlingol, ezért alacsonyabb fps számokat produkál mint a 870. Az én telefonomban csak 855 van magasabb gpu órajellel viszont pl. a Wild Life stress teszten 98.3% stabilan tartotta a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#248) David3 válasza ImpersonatoR (#239) üzenetére


David3
őstag

Tényleg csak nagyon halkan merem megjegyezni, nehogy belémszálljon valamelyik Samsung-ellenes huszár. :DDD

Szóval átszámolni nem érdemes sajnos, én Amazonról rendeltem elő az S22+ -t, durván €200-val drágábbra jön ki otthon. Nyilván a Forint gyengesége, a magasabb ÁFA is közrejátszik benne. Az Ultra árát már ki se merem számolni, beteg összegek jönnek ki.

Ami viszont mindenképp üdvözlendő, hogy meg lehet venni havi részletre 1 éves futamidőre kamat nélkül. Ez azt jelenti, hogy jelen esetben havi ~€85/hó 12 hónapra. Szerintem elég baráti.

(#249) klaya86 válasza Elit3Zotya (#246) üzenetére


klaya86
senior tag

A látott tesztek számomra mérvadóbbak , mint 1 ember véleménye. Egyik sem tudja hosszabb ideig tartani a teljesítményt,vagy ha igen, akkor tojást sütsz rajta. Nekem is "csak" 865 van a telefonomban. COD Ultra beállításokkal, minden maxon és bármennyit játszok, akár órákat, még csak kézmelegnek sem mondanám a telefont. Mindez szinte fix 60 fps mellett.

[ Szerkesztve ]

(#250) rep3at


rep3at
őstag

Valahogy ez a telefon nem keltette fel annyira az érdeklődésem annyira mint az előző Note-ok vagy akár az S21 Ultra, mondjuk lehet hogy az is közrejátszik ebben hogy sajnos egyre távolabb vannak tőlem ezek a csúcsmodellek.

Szépen lassan a Samsung utólérte az Apple árszintjét, most már ha választanom kéne azonos pénzért akkor inkább Iphone lenne, a toll hiányával együtt is.

Anno amikor nem számított a pénz akkor vacilláltam az S7e és az akkori (7 plus) iPhone között, azért nem kérdés hogy mit választanék ma. Hozzáteszem: Sajnálom egy kicsit, évekig hűséges Samsung felhasználó voltam de most már úgy érzem hogy inkább váltanék.

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.