Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bbendre


bbendre
őstag

Ezért sokan utáni fognak :D
Szerintem túlgondoljátok ezt az egészet. Brand, meg Ez meg az.

Jelenleg két nagy piac van. USA és Ázsia. Valamint Európai piac de ez már érdekesebb.
- USA 333,219,200 lakos. És az Iphone a szabvány. A tinik és fiatal felnöttek 87% Iphone felhasználó. De ősszeségében kb 50% az Apple részesedése.
- EU 447,007,600 lakos. (2022 január). 1. az Apple 30%-al, 2. Samsung 27%
- Kínában a Samsung nincs a top10ben. (1.97%), Az Apple az első 23%-al.

Kis túlzással, hacsak nem Koreai vagy a Samsung nagyon nem érdekel senkit. Egyszerűen nem éri meg fenntartani már egy "Note" brandet mert sokan azt sem tudják, hogy mi az.

A Samung S21 széria lett a leghosszabban teljesítő széria: [link] vagy [link]
Legyünk őszinték: lényegében megszűnt ezután a Samsung S ultra. Ide került be a Note.

Egy olyan országban mint Magyarország az Iphone nagyon drága. De már a Samsung is már nagyon drága. A fenti országokban ha ugyan annyit kell fizetnek vagy többet mint egy Apple telefonért szerintetek mit választanak az emberek többsége? (Jó, nem ebben a fórumban).

Jelenleg Magyarországon kb 265 órát kell dolgozni egy top kategóriás telefonért (kb 500k)
Ausztriában 81 órát, Németeknél 77 et, az USA-ban, 49,5.
Szerintem a mi országunk nem is számít relevánsnak sajnos ha vizsgálják mennyit tudnak eladni. Nálunk a Samsung vezet 33%, a 2. az Apple és a Huawei 23%-al,

Ha megnézitek azokban az országokban ahol az emberek jobban ki tudják fizetni a drága telefonokat ott majdnem mindenki Iphone-t vesz.
Innen már logikus lépés volt a Samsung részéről kivenni az S Ultrát. Helyére rakni a Note-ot.
Így nem kell két flagship-et gyártani az Iphone 13 Pro Max -al szemben...

Igen aki itt van az szereti a Note vonalat és jól ismeri a Samsung márkát, de aki járt az USA-ban, vagy nyugatra a Samsung telefon azért nem a Samsung a TOP... sajnos.

És még nem beszéltünk a kék buborék vs zöld buborékról ami leginkább az USAban kellemetlen minden Anroidosnak.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#352) madkiller válasza bbendre (#351) üzenetére


madkiller
őstag

Van logika az érvelésedben, de nem ezért vették ki. Év elején kezd az S év közben a Note. Így volt régen, de most az év közepe a hajlítható telefonoké lesz.

(#353) Tin válasza madkiller (#352) üzenetére


Tin
veterán

Részben ez volt a magyarázat, de az is, hogy egyszerűen nem volt megfelelő felvevőpiaca két Ultra modellnek. Emlékezhetsz, hogy a Note-ból is sokáig csak egy volt, aztán jött a "sima" Note, később a Lite is, meg persze az Ultra. Csakhogy az emberek már nem cserélnek olyan gyakran telefont, egyrészt, mert bőven jó az 1-2 évvel tovább, másrészt meg a macera miatt. Pontosan ezért is kezdte az Apple emelni a telefonok árát, hiszen ez anélkül a bevétel csökkenését vonta volna maga után. A Samsung is azt látta, hogy aki Ultrára vágyik, leginkább megvárja a Note-ot, így az S-nek nem nagy értelme volt kiadni az Ultra változatát. Csakhogy szerintem ott számolták el magukat, hogy a Note sorozatnak volt egy komoly rajongótábora, és pont a "rossz" modellt szüntették meg a kettő közül. Ezért hozták vissza S Ultra néven a Note-ot, és szerintem ezt a vonalat fogják megtartani is, esetleg cserélik egyik évben erre, másikban arra, ez majd még kiderül. A harmadik ok meg, amit mondtál te is, hogy az év közepe a hajlítható telefonoké, és van egy nem titkolt szándékuk, hogy ezek legyenek a jövő Note-jai. Ennek majd biztosan ad egy lökést, amikor az Apple is kijön a hajlítható telefonjával.

(#354) malor válasza bbendre (#351) üzenetére


malor
aktív tag

Mi van, ha te gondolod túl :DD Az amerikai márka telefon brandje menő mindenhol a világon. A menő alatt azt értem, hogy valódi alternatíva, ha valaki ma mobiltelefont szeretne használni. Írtam már évekkel ezelőtt, hogy az amerikai telefon legnagyobb hibájának mindig az árát tartották. Ennél jobb reklám nem is kellett neki, hiszen ezzel kvázi elismerték, hogy egy jó termék. A Samsungál meg mindig az ár volt a legutolsó, amit hibának tartottak. Talán a Note volt az egyetlen, aminél kivételt tettek. Lehetett szidni a kicsi zöld robotot, mint szoftvert, meg az andoridos telefonokat, csak mindig ott lebegett a mondat végén, hogy kivéve a Note. Az úgy mindig rendben volt, nehéz volt belekötni. Ott mindig a kijelző mérete volt a kritika alapja, hogy túl nagy. A tesztben is olvashatod, hogy a tesztelőnek sem volt, mert nagynak tartotta. Mégis a Note mérete irányadó lett az iparágon belül, a Notetal szemben nem voltak időtállóak a kritikusok megjegyzései/félelmei/ellenérvei.

Szerintem a Samsungnak lehet egy nagy szívfájdalma. Az, hogy Samsungnak hívják a részesedését mindenhol, ahol az amerikai telefont meg a brand nevén. Ilyenkor lehet előhúzni a nyilvánvaló kártyát a pakliból, a Samsung nem az S széria miatt tényező, itthon sem, hanem a jóval olcsóbb telefonjai miatt. Az amerikai konkurencia jobban teljesít a saját kategóriájában, az előnye innen nézve sokkal nagyobb, mint csupán a %-ok.

Nekem az a véleményem, hogy ezt a versenyhátrányt továbbra is a jó brand hiánya okozhatja. A Samsung egyetlen telefon brandje a Note volt, de nem tudta ezt jól kamatoztatni. Most egybeolvasztotta az S szériával és folyamatosan a Note-ról beszélünk. Azért ez egy elég nagy fricska :)

[ Szerkesztve ]

(#355) madkiller válasza Tin (#353) üzenetére


madkiller
őstag

Igen, de azért nincs elég felvevő piaca, mert a két ultra modell mellé bekerült a fold és 3nak nincs elegendő 2nek van. Így maradt az ultra és a fold.

(#356) doooo válasza bandi0000 (#350) üzenetére


doooo
veterán

Épp fordítva. A Note volt legtöbbször a javítása/tökéletesítése az adott évi S-széria újításainak. Kijelző alatti ujjlenyomatolvasó is az S10-ben debütált.

(#357) saril válasza syIex (#27) üzenetére


saril
senior tag

mit dolgozol? a leírásodben szereplő történetből egy elég jó használtautót lehetne venni :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#358) Aryon87


Aryon87
félisten

Végre sikerült megnéznem az Ultrát. Gyönyörű élőben, és bazinagy, főleg a P40Pro telómhoz képest :)) Zöld példány volt kirakva a Telekomnál. Jól áll neki ez a sötétzöld. Fényben picit világosabb, elfordítva a fényforrástól meg szinte feketébe csap át.
Kamerában van potenciál, csak helyre kell rakni a szoftvert. Az összes kameramód közül a 10x zoom kamera adja a legtisztább képet. Portré módot néztem, nem a legélesebb kés a fiókban. Egyszerűbb átváltani a 3x zoom kamerára és azzal készíteni a portréfotót. Sokkal tisztább a végeredmény.
Jövőre biztos beruházok egy ilyen modellre.
S22 az szerintem ronda, játéktelefon érzést kelt és vaskos is. Az S21FE meg pláne egy elcseszett designt kapott, főleg az elődjéhez mérve, na az egy tejfölösdoboz lett...

Apropó: tudja valaki, hogy a Kökiben lévő SES-sel mi történt? Semmi kiírás, de a bolt eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#359) Aryon87 válasza Aryon87 (#358) üzenetére


Aryon87
félisten

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#360) bbendre válasza malor (#354) üzenetére


bbendre
őstag

A Samsung sikertelensége részben a Google hibája. Ha a világ több mint 50% iMessage-t használ akkor mindenki azt akarja. Olvass a blue bubble vs green bubble témáról. Igy nem is lehet igazi brandet építeni

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#361) syIex válasza Aryon87 (#359) üzenetére


syIex
veterán

Nagyon el lett találva ez a zöld szerintem. Én sajnálom, hogy nem ez lett, mert nagyon tetszik! De a feketével is kezdek megbarátkozni.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#362) Elit3Zotya válasza syIex (#361) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Csak Burgundy. :DD

(#363) Aryon87 válasza syIex (#361) üzenetére


Aryon87
félisten

Hát nem csodálom. Nekem a fekete már unalmas semmitmondó. A színes telefon már mutatósabb :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#364) Aryon87 válasza Elit3Zotya (#362) üzenetére


Aryon87
félisten

Neeeem :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#365) syIex válasza Aryon87 (#363) üzenetére


syIex
veterán

Hasonlóan vagyok, de ehhez tudtam hozzá jutni. Ha lesz másik opció cserélődik, vagy megyek vissza iPhone, de az is más színű lesz akkor.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#366) Aryon87 válasza syIex (#365) üzenetére


Aryon87
félisten

i13PM esetében ha valaha egyszer lesz olyanom (kb soha sztem), akkor a kék színt választanám :D
P40Pro-ból is ezüst színű van, feketét akartak adni, mondtam is a-a nem kell :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#367) klaya86 válasza Aryon87 (#358) üzenetére


klaya86
senior tag

Bezárt kb 3 hete a KöKi-ben a Samsung. Azt hiszem elköltözött az Etele plázába.

(#368) Aryon87 válasza klaya86 (#367) üzenetére


Aryon87
félisten

Pff remek :( Mondjuk nem csodálom, akárhányszor jártam a Kökiben, az üzletükben mindig pangás volt. Irigyeltem is az ott dolgozókat, milyen nyugis melóhelyük van :D
Na meg a hülye Covid helyzet is rátesz egy lapáttal, Kökiben sorra adják meg magukat az üzletek..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#369) Elit3Zotya válasza Aryon87 (#364) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Pedig egyértelműen a zöld is uncsi a burgundy mellett. ;] De kinek mi.

(#370) Teal'C válasza Elit3Zotya (#362) üzenetére


Teal'C
addikt

Most nem azért de ennek semmi köze a burgundihoz. S9-s9+ből is volt burgundi ami mély vörös volt ez meg nem az.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#371) klaya86 válasza Aryon87 (#368) üzenetére


klaya86
senior tag

Igen, szerintem a pláza fele üres már, kb semmi értelme az egésznek.

(#372) Teal'C válasza Teal'C (#370) üzenetére


Teal'C
addikt

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#373) bbendre válasza Teal'C (#372) üzenetére


bbendre
őstag

Ez valóban nagyon szép.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#374) adamklark válasza klaya86 (#367) üzenetére


adamklark
senior tag

kár érte, ott vettem note20 ultrát, pont azért mentem oda mert nagy a pangás és biztos volt cucc készleten, ironikus

(#375) Elit3Zotya válasza Teal'C (#372) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen ez lenne az inkább, de ez ilyen lett. A lényeg meg marad, NEKEM a többi uncsi mellette. :DDD
Más: Holnap jön egy uv fólia, ha valakit érdekel, leírom milyen, már ha sikerül felpakolni rá.

(#376) Schuler888 válasza Teal'C (#372) üzenetére


Schuler888
senior tag

:K
Ezt meg ezereve csinaltam:

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#377) Teal'C válasza Elit3Zotya (#375) üzenetére


Teal'C
addikt

Kicsit nyomoztam még és van belőle burgundi csak amit nállunk árulnak (turkish rose)az nem az. Már ha hinni lehet az oldalnak. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#378) Teal'C válasza Teal'C (#377) üzenetére


Teal'C
addikt

Esetleg aki ezt rendelte és a számlán a burgundi van megreklamálhatja. :C

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#379) Aryon87 válasza Teal'C (#372) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ez gyönyörű kéremszépen.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#380) Elit3Zotya válasza Teal'C (#378) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Csak a turkish rose :DDD

(#381) Teal'C válasza Elit3Zotya (#380) üzenetére


Teal'C
addikt

De azért komolyan kiváncsi lennék hogy ha valaki bemenne hozzájuk hogy mizu ez nem olyan szín mint ami a hírdetésben és a számlán szerepel akkor mi a szitu. Ha netán valaki megkapja tegyen már fel egy fotót mi van a dobozon.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#382) Elit3Zotya válasza Teal'C (#381) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem tudom, szerintem simán lehetne reklamálni érte, mert nagyon nem ugyan az a 2.
De ki az aki nem nézte meg képen, mit is rejt a burgundy ebben az esetben.

(#383) Teal'C válasza Elit3Zotya (#382) üzenetére


Teal'C
addikt

Én pl a Telenortól rendeltem és hát...

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#384) tybsen


tybsen
addikt

“az előbújó dadogásokon és az átlag feletti fogyasztásán bőven lehetne finomítani”

Hihetetlen és elkeserítő, hogy még mindig itt tartanak. Nálam a Samsung már az S, S2 meg Note-tal leírta magát és azóta megfogadtam, hogy soha többet. Persze az ember ettől függetlenül nyitott szívvel reménykedik és követi a történéseket , főleg ha érdekli a téma; de megdöbbentő, hogy még mindig az akadozásokól beszélünk 2022-ben az egyik piacvezető cég esetében. :(

(#385) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ilyenem se lesz. Laggol 500ezerért? Tipikus android.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#386) doooo válasza tybsen (#384) üzenetére


doooo
veterán

Olvasd el az egész cikket, meg van az oka/a specifikus "helye" a dadogásoknak. A fogyasztás meg minden, csak nem átlag feletti, egy ekkora és ilyen, rekord-fényerejű képernyő mellett meg pláne nem. Egyébként meg csak ismételni tudom magam: [link] (nyilván nem neked volt eredetileg válasz, szóval az offenzívebb nyelvezet sem neked szól)

[ Szerkesztve ]

(#387) north1992 válasza Teal'C (#372) üzenetére


north1992
csendes tag

Na igen ez valóban szebb szín lenne...A vodánál "meggyszínű" néven fut a burgundi, bár szerintem a "tablettás bor" megnevezés jobban illene hozzá :D

(#388) tybsen válasza doooo (#386) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi, csak felületesen átfutottam a tesztet és a hozzászólásokat sem olvastam át :R akkor egyszeruen csak a teszben szereplő végszó van felreerthetoen megfogalmazva. (Szerk: Bár azért azt hozzá kell tennem hogy felhasználói szemszögből nézve számomra mindegy hogy mi az oka amiért akad és mi az ami akadozik, a felület vagy ilyen-olyan nézet vagy appok. Az ember szeretné, hogy az újonnan vásárolt eszköz jól működjön és csalódás ha nem így van még ha van is rá magyarázat, az akkor sem vigasztal).
Remélhetőleg mégsem fog akadozni, na majd elválik. :)

[ Szerkesztve ]

(#389) icecave


icecave
nagyúr

Mondjuk ez a programozható power gomb dolog elég jó: [link]

(#390) yuing


yuing
őstag

Nem csak a képfrissítés, már töltési sebesség körül is kínos szituációba kerül a Samsung. [link]

(#391) Elit3Zotya válasza yuing (#390) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Hát igen elég csövesen tölt, pedig nekem egy 45w töltőm van. Gondoltam nem lesz sokkal lassabb mint a mi 11 ultra de kb pont a duplája, az 35 perc alatt feltöltötte az 5 ezres aksit.
Kb mint az s21 ultra, annyi a töltési ideje. :(((

(#392) Teal'C válasza north1992 (#387) üzenetére


Teal'C
addikt

A Burgundit felütötték egy kis szódával na. Van ilyen :DDD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#393) bbendre válasza yuing (#390) üzenetére


bbendre
őstag

:W A Google korlátozás. A Pixeleken jelen lévő Adaptív töltést kapták meg az Android12 telefonok. Itt a töltés erősen korlátozva van leginkább az utolsó 20%-on.
Nekem is ez van a PIxel 6Pro-n és utálom. Régebben ha elfelejtettem éjszaka tölteni akkor 50-ről százra felment kevesebb mint fél óra alatt. Most 20 perc 50-ről ~85 ig, utána még 30 perc.
Jelenleg nincs korlátozásra kerülő út. Az érv, hogy Akkumulátor kímélés van meg környezetvédelem.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#394) Aryon87 válasza Elit3Zotya (#391) üzenetére


Aryon87
félisten

11T Pro meg 20 perc alatt feltolja nulláról 100ra. P40Pro meg 1 óra alatt kajál be :D Van mit még tanulni a kínaiaktől :D
Sőt, még a G4 is bekajál legalább 40 perc alatt nulláról, pedig az nem mai csirke.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#395) Tin válasza icecave (#389) üzenetére


Tin
veterán

Szerintem ez már a OneUI 3-ban is benne volt, de a 4-ben biztos. Mondjuk a legcélszerűbb a kamerát ráállítani, nekem is úgy van.

(#396) icecave válasza Tin (#395) üzenetére


icecave
nagyúr

Jólvan na, az ilyen kis konfigolható dolgok azért hiányoznak, ezt nem tagadom. :D

(#397) Tin válasza icecave (#396) üzenetére


Tin
veterán

Ja nem, ez inkább Salkernek szólt. Mindig feldobja a videóit, de ha megfigyeled, a reklámokból él. A semmiről is képes 10 percet beszélni, és úgy tálalja, mintha valami szuper dolog lenne, közben ugyanezt a videót már megcsinálta a 20-as sorozathoz is.

Amúgy jó feature, a zseblámpát szívesen ráállítanám, de a kamera az elsődleges, mert az tényleg fontos, hogy gyorsan elindítható legyen. Van egy céges Motorolám (g8 power), abban tökre szeretem, hogy megrázod a telefont, és bekapcsolja a zseblámpát.

(#398) syIex válasza Aryon87 (#366) üzenetére


syIex
veterán

Az volt eddig szóval most szerintem ezüst lesz, ha oda kerül az idő.. :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#399) David75


David75
őstag

Volt már? Semmivel sem gyorsabb a 45wattos töltő. Ez nem a vásárló megtévesztése? Link

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#400) bandi0000 válasza David75 (#399) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Legalább 3-szor csak itt :D Amúgy ha a [Note 10-nél] nem érdekelte senkit, akkor itt sem fogja, inkább ciki ez szerintem, mert arról volt szó eddig, hogy ez tényleg 45w lesz, nem úgy mint a note 10-nél, remélem tudnak rajta valamit csiszolni majd

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.