Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) SX Wave válasza David75 (#399) üzenetére


SX Wave
aktív tag

De a vásárló megtévesztése, de emiatt még senki nem vitte vissza az üzletbe. Jelen pillanatban a 45W samsung készülékek max 35W tölthetőek, épp emiatt nem érezhető olyan nagy különbség a 25W töltőkhöz képest. Nekem ezek a tapasztalataim a Tab S7+. Például a 65W laptopom simán felveszi a 45W a samsung töltőböl. Szóval hosszútávon érdemes beszerezni a 45W töltőt, majd egyszer csak a készülékek is felzárkoznak.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#402) David75


David75
őstag

De mi ennek az oka? A Mate 20pro-m sok évvel ezelőtt tudott 40wattal tölteni és nem hiszem hogy a samsung le lenne technológiailag maradva a kínaiaktól, akkor viszont mi lehet ennek az oka? Hozzáteszem az apple-nél is ez a legfájóbb pont számomra. Már elég lenne 40 watt is magsafe-en keresztül pedig, nem azon rugózok hogy legyen 100watt vagy ilyesmi.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#403) bbendre válasza David75 (#402) üzenetére


bbendre
őstag

Ha jol tudom ez: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#404) SX Wave válasza bbendre (#403) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Nem hinném, hogy ez lenne a válasz a samsung készülékekkel kapcsolatban, mert verzió frissítés előtt is ugyan ilyen keservesen ment ez a 45W töltés... pontosabban nem ment :) Amúgy meg a xiaomi készülék meg pont, hogy kilognak a sorból, mert ott aztán tényleg megy a villám töltés, nem érezni semmi korlátozást a google részről.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#405) jacis


jacis
nagyúr


Ez a szám biztos jó?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#406) bbendre válasza SX Wave (#404) üzenetére


bbendre
őstag

A Google es a Samsung nagyon osszeborult Android teren. Sajnos....

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#407) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Ez a 45w töltés vs 25w töltés dolog elég furi. Alig van előnye a 45w-os töltésnek,vagyis inkább nincs. Emiatt nagyon nem éri meg 45w-os töltőt venni, bőven elég a 25w-os töltő alsó hangon feleáron.

Vagy hallani valmamit, hogy ez javulhat? (nem tudom szoftveresen lehet e ezen javítani). 45w-os töltő a Samsung oldalán nem is volt rendelhető....hoznának ki egy új töltőt vajon?

fulekitrading.wordpress.com

(#408) IQfályter válasza Fecdzo (#407) üzenetére


IQfályter
tag

Elég sok helyen lehet kapni. [link]

(#409) GeoJoe válasza Fecdzo (#407) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Fél misis telónál nem mindegy mennyibe merül a tok / fólia / töltőfej?

(#410) SX Wave válasza Fecdzo (#407) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Nincs benne semmi furi, mert nem tölt 45 wattal. Ha vkinek nincs még PD protokollú töltője, akkor jövőállóbb egy 45W beszerzése és itt nem kell ragaszkodni a Samsung felirathoz. Én már évek óta 65 és 45W GaN típusú töltöket használok és időnket fele árban kaphatóak mint a samu 45 wattosa, de még akció nélkül is tíz körül van a 65.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#411) horatio válasza SX Wave (#410) üzenetére


horatio
tag

Bocsánat ha láma a kérdés: a nem gyári töltök teljesítményét nem banolja a telefon? Ha nem ugyanaz a töltő és a telefon gyártója a gyártók nem tesznek valaki huncutságot a telefon töltési algoritmusába hogy ne tudjon 1000-rel tölteni?

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#412) Saccco válasza horatio (#411) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Hasít! Nekem is GaN van hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#413) SX Wave válasza horatio (#411) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Szerencsére itt még léptünk az álma útjára, úgyhogy nincs ezzel gond, természetesen kivételek mindig lehetnek. Nincs jelentősége hogy gyári v nem, itt töltési szabványoknak van jelentősége. Például a Note9 még nem támogatja a PD protokollt és ott a gyári samsung AFC töltővel hamarabb fel tudom tölteni a telefon, mint egy PD-el. Nincs nagy difi, 10-15 percről van szó. Noname töltöket nem érdemes, pontosabban tilos venni.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#414) adamklark válasza horatio (#411) üzenetére


adamklark
senior tag

nem, de ha third party töltő miatt történik valami a telefonnal akkor vissza dobja a szervíz (hogy bizonyítják azt nem tudom)

(#415) stnstn


stnstn
tag

Tudom nem sok értelme van, de nem bírtam ki, megcsináltam, csak a Mi12 pro van előtte.:

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#416) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Itt egy kis infó, hogy mi is az a GaN típusú töltő és a videóban szereplő márkákal érdemes foglalkozni [link] Én például, már több éve Baseus töltöket használok.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#417) IQfályter válasza stnstn (#415) üzenetére


IQfályter
tag

(#418) ForRedGlory válasza IQfályter (#417) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A mondandó lényege?

(#419) Elit3Zotya válasza ForRedGlory (#418) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Egyébként a pixel 6 ban lévő tensornál egy erősebb konfiguráció ez a exynos 2200, ott mégsem megy a sírás hogy miért ilyen gyenge. Persze lehetne erősebb is, de a oneplus 7 pro óta nem igazán érzem a minden napi használat során, hogy mennyire gyorsabb lenne egy újabb model. :U

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#420) T0rnad0


T0rnad0
addikt

A Vodánál sikerült beszerezni egy feketét, még most töltöm :)

Z Fold 4

(#421) Teal'C válasza T0rnad0 (#420) üzenetére


Teal'C
addikt

Gratula, főleg hogy a Vodánál sikerült és nem hajtottak el mint mindenki mást.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#422) horatio válasza Saccco (#412) üzenetére


horatio
tag

Köszi

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#423) horatio


horatio
tag

Státusz update kérdés: pár napja már kérdeztem itt, hogy aki magyarországi Samsung oldalán rendelte a telefonját az megkapta-e már azóta?
Az én 15-i megrendelésem állapota még mindig "Megrendelés leadva". Van aki azóta már megkapta vagy jutott előrébb konkrétabb dátumhoz?

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#424) Brut válasza horatio (#423) üzenetére


Brut
tag

Nekem a 18-ai rendelés kiszállítás alatt. Elvileg holnap megkapom :)

(#425) danisuto válasza horatio (#423) üzenetére


danisuto
csendes tag

Nem. Nekem a 9-i rendeléssel is ue a helyzet. Nem tudnak semmit, ma is hívtam az ügyfélszolgálatot. Elég nagy csalódás egy ekkora végtől ez a hozzáállás és a 0 kommunikáció.

(#426) IQfályter válasza ForRedGlory (#418) üzenetére


IQfályter
tag

Látod a lényeget rajta azt hiszem. Csak a fórum társnak linkeltem. Ez egy hamarosan megjelenő Vivo készülék Mediatek 9000 - es procival.De sztem mindannyian tudjuk akinek volt van illetve lesz ilyen telefonja, hogy egyszerűen felejhetetlen élmény egy Note tulajának lenni Antutu ponttól függetlenül. :) :R

(#427) GeoJoe válasza Brut (#424) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Samsung rendelés ami kiszállítás alatt? Tudsz erről képet csatolni vagy ügyfélszolgálatos info? Mert utóbbiak csak lekoptatni akarnak :D

(#428) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

(#429) horatio válasza danisuto (#425) üzenetére


horatio
tag

Valahol már március közepét olvastam kiszállításra.
Azt nem értem hogy ha nincs készülék minek vesznek fel rá előrendelést. Ha meg van akkor miért nem lehet egzakt dátumot adni.

[ Szerkesztve ]

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#430) Saccco válasza horatio (#422) üzenetére


Saccco
nagyúr

Baseus 65W GaN3 Pro

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#431) Fecdzo válasza horatio (#429) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én 14.-én rendeltem, ugyanaz a sztori. Habár az elejétől kezdve ott volt h szállítás megkezdése március 11...

fulekitrading.wordpress.com

(#432) Brut válasza GeoJoe (#427) üzenetére


Brut
tag

Akkor én nagyon szerencsés vagyok :)

(#433) GeoJoe válasza Brut (#432) üzenetére


GeoJoe
senior tag

:Y
Akkor most jöhet privátban h kinek kell mennyit utalni h elinduljon végre a folyamat :P
Szintén nagyon okos h nem időrendben haladnak de mit várhatnék tőlük..
Am már azon is agyaltam h nem zöldet kellett volna, ezek a színes verziók nem szeretnek kicsiny hazánkba jönni.

(#434) Brut válasza GeoJoe (#433) üzenetére


Brut
tag

Egyébként a szín szinte biztos, hogy hatással van a szállítási időkre.

En maradtam a normál fekete színnél.

(#435) horatio válasza Fecdzo (#431) üzenetére


horatio
tag

Ez marha jó mert nekem akkor is és most is az van ott hogy a kiszállítás megkezdése február 18.
Most is ez van kint.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#436) horatio válasza Brut (#434) üzenetére


horatio
tag

Az enyém burgundi ... lenne

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#437) GeoJoe válasza Brut (#434) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Jó lett volna a fekete de éppen azt írta h nincs belőle (én 10-én rendeltem) így maradt a zöld. Sajna zöld festékkel nem rendelkeznek :(

(#438) Fecdzo válasza Elit3Zotya (#428) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez szuper, köszi!

Nem rossz, nem rossz. Egy másik videoban azt ecsetelte a srác, hogy gyorsabb töltés esetén ha jobban melegszik akkor az jobban rontja az élettartamát az akksinak.

Amúgy az ultra tudja ezt a szoftveres fékezést?Asszem Applenél van valami olyan h figyeli a szokásaidat és mondjuk ha este felteszed töltőre, akkor amilyen gyorsan tudja feltölti kb 50%-ig, majd visszaveszi, hogy reggelre mikor elkezded használni akkor ne nagyon lődd túl a töltést.

Nekem még Note 8-am van. Igyekeztem 80%-nál többre sosem tölteni és 20% alá nem engedni....több apróbb töltéssel nyomtam és most így 4 év után is teljesen jó az akksi. Ezt tervezem az ultránál is.

fulekitrading.wordpress.com

(#439) Fecdzo válasza horatio (#435) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az enyém fehér (lesz majd egyszer :) ) , habár zöldet akartam volna, de az már elfogyott akkor mikor leadtam a rendelést.

fulekitrading.wordpress.com

(#440) balazs8r


balazs8r
csendes tag

Beírom ide is hátha valakit érdekel 10 % kedvezmény a samsung-tól való rendeléshez:
"Erről a féláras watch 4 classic-ról jól lecsúsztam én is. Ha esetleg valaki rendelne még a samsungtól (a másik fórum hozzászólásokból kiindulva nem sokan :)) ) akkor én egy 10 % os kuponnal beszállnék a rendelésbe, és megvenném az órát tőle (Nyilván az 50%-os ár+ha távol van szállítási költség, /Nyugat-Mo. egy kis előnyben/). Akit érdekel írjon pm-et. (Lehetőleg olyan írjon aki nem csak kipróbálni akarja, tehát nem tervezi már most visszaküldeni, mert akk a kedvezményes óra is bukó :) ) Thx."
Btw.: Nekem megvan az általánosan felhasználható 10 %-os kupon is a samsunghoz szóval aki tényleg rendelne írjon nyugodtan. :)

(#441) horatio válasza Fecdzo (#439) üzenetére


horatio
tag

Nekem csak fekete és burgundi lehetőség volt 14-én

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#442) aTe014 válasza Fecdzo (#438) üzenetére


aTe014
aktív tag

"Akkumulátorvédelem" címszó alatt van egy olyan, hogy 85%-ig engedi csak tölteni. Én ezt be is kapcsoltam, mert 2 napot eléggé neccesen bírna ki a telefon, napközben pedig nem mindig vagyok hálózati áramforrás közelében munkámból adódóan.

Ma pl. 4 órakor 45%-al értem haza 2.5 óra kijelzőidővel (85%-ról indulva ugye), tehát kb. 60%-on lennék, ha 100%ig tölteném. Ja, és 20% alá nem nagyon szeretem engedni a töltöttséget.

Most keresek egy "45wattos" töltőadaptert, ami jó lesz, ha sürgősebben kell százalék + egy dual wireless charger padot telefon&órához, mert éjszakára még a 9wattos töltés is elég (a watch4-et is muszáj minden reggel 100%-on kezdeni).

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#443) WiZARD


WiZARD
addikt

Ma megjött az enyém.
Pixel6Pro-t váltott volna, de asszem nem fogja. Bár annak van pár bosszantó hülyesége és sok szempontból jobban tetszene az s22u. De a kamerán elbukik a téma. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#444) Tybike81 válasza Brut (#434) üzenetére


Tybike81
őstag

128 v 256 v 512?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#445) Diesel38 válasza Brut (#432) üzenetére


Diesel38
tag

Mázlista... Én 10-én de. rendeltem. Akkor 14-től kezdődő szállítást írtak. Erre 21-én semmi.
2x hívtam őket. Ma mondom nekik, hogy hogy lehet, hogy van aki múlt héten rendelt és már megkapta. Azt mondják az lehetetlen mert beérkezési sorrendben teljesítik a megrendeléseket és nem tudják az enyém mikor kerül sorra... Lassan tényleg könnyebb lenne csütörtökön bemenni egy boltba, csak a 100e kedvezményért kár lenne, inkább várok.

(#446) janeszgol válasza aTe014 (#442) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor te az akku max 65%-at hasznalod. Sosem ertettem, hogy ez miert jo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#447) GeoJoe válasza Diesel38 (#445) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Hehe örülök, hogy más is zaklatja őket. Egyszer nekem is mondták ezt, pont annyira igaz, mint bármi más amit mondanak. Gondolom csak feketét kaptak, azt osztják ki.

(#448) Tin válasza janeszgol (#446) üzenetére


Tin
veterán

Én is 85%-ra állítottam az S21U-n a maximum feltöltést. Két dolgot nem szeret a Li-ion akku: ha felül töltögeted, illetve ha nagyon lemerül. Tehát ha az alsó 20% és a felső 15%-ot kihagyod, azzal meghosszabbítod az akkud élettartamát.
Én azt tapasztaltam, hogy az én használati szokásaim mellett 2 átlagos napot kibír a teló, de akkor 20% körül, vagy az alá merül. Ha 1 napig használom, általában 60% marad benne.
És mindennap van lehetőségem tölteni, akár többször is.

Akkor melyik a jobb?

Feltolni 100%-ra első nap, majd nekimenni a másodiknak 60%-al, és 20%-on (vagy alatta) feltölteni 100%-ra két naponta.
VAGY
Feltolni 85%-ra, amivel még egy sokat használt nap után se megy le 30% alá, és feltölteni újra 85%-ra?

Ez nem zárja ki, ha néha, amikor extrém használat várható, feltoljam 100%-ra.

(#449) Diesel38 válasza GeoJoe (#447) üzenetére


Diesel38
tag

Én feketét rendeltem, de látszólag nem segít. :) Ezért nem értem, hogy azonos színt későbbi rendelő miért kap hamarabb. :D

(#450) GeoJoe válasza Diesel38 (#449) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Így már értelek! 512 vagy 1TB? Lehet azok még nagyok, nem tudom h Brut mifélét rendelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.