Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) leslien válasza T0rnad0 (#895) üzenetére


leslien
nagyúr

na ez jó hír... mielőtt megy 13PM kéne a fotósba egy harc a Ultrával... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#902) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Az új patch óta kétszer fagyott csontra képernyő feloldásnál. Csak a hard reset segített. :W

(#903) T0rnad0 válasza leslien (#901) üzenetére


T0rnad0
addikt

Már én is azt várom, remélem lesz időm/lehetőségem rá :)

(#902) ForRedGlory: Wipe Cache Partition-t csináltál?

Z Fold 4

(#904) ForRedGlory válasza T0rnad0 (#903) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Factory reset volt.

(#905) Tomi881


Tomi881
tag

Akkumulátor üzemidőben mennyiben különbözik az S21 Ultrától? Az S21 Ultrával 5 ó SoT-okat simán össze tudtam hozni 4G / 5G-n nem filmnézéssel, hanem Facebook, TikTok, Instagram, Chrome és ilyen appok használatával, és így is 20% mindig maradt az akkuban.
Megrendteltem egy feketét, váltok egy generációval előbbről, mert 13 hónapos már másik. Remélem nem fogok csalódni.

(#906) Tin


Tin
veterán

Na ma megnéztem a kiállított telókat az MM-ben. Az S22 Ultra 1 évnyi Note 20 Ultra után , és érezhetően vastagabb, amivel pont azt a karcsú és tökéletesen eltalált designt rontották el egy cseppet. Számomra persze nem új a forma, a kamerák meg a "hát jó". kategória. Összességében semmi újdonság, mintha egy picit felfújt Note 20 Ultrát látnék. Persze a korábbi S tulajoknak ez nagy design váltás, szóval nekik menő lehet.

Az S22 tök jó kicsi, az S22+ mérete meg szinte tökéletes. Designban nagyon eltaláltak, mindkettő tetszik, szerintem az idei lineup-ban ez a két telefon "modernebb", mint az S22U. Kár, hogy az S22+ alig olcsóbb az Ultránál, mert így annyira nem jó vétel, de év végén akcióban simán lehet az, ha rendesen alávágnak az árának.

(#907) Memmaao válasza Tin (#906) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, én is sokáig győzködtem magam, hogy annyira nem jobb, mint a Note 10 plus. Nem nem sikerült meggyőzni magamat. És ütésálló tokban vékonyabb is, mint a Note 10 plus, arra elég vaskos volt az uag, erre "kecsesebb".

My name is Bond, James... Dean.

(#908) David3 válasza Tin (#906) üzenetére


David3
őstag

Nekem így is jó vétel a Plus, az Ultra már kicsit nagy lenne (kicsi a kezem). Csak már érne ide... :DDD

Épp ma hozta a postás a kiegészítőket hozzá. A töltőfej direkt csak 25W, nincs szükségem gyorsabbra.

Mondjuk a fólia (Udbrud) dobozán lévő "Name" alatt lévő dolgon nagyot nevettem.

[ Szerkesztve ]

(#909) Tin válasza Memmaao (#907) üzenetére


Tin
veterán

3 generációval ezelőttinél hogyne lenne jobb? Még a 20-as szériáról váltva is, hiszen ott az Exynos 990 azért nem egy akkubajnok. De S21U-ról nézve semmi extra. Generációk között nincs igazán értelme váltani, hacsak nem "kell" a legújabb. Amikor a Note 20 Ultrára váltottam 4 év után, megvolt a szuperkirály érzés, de N20U-ról S21U-ra váltáskor a "semmi extra". Na jó, az S21U kényelmesebb fogni, és érezhetően jobb az akku, meg a kamera, meg a felbontás, stb. De S21U-ról... felesleges.

#908 David3: S22+ nekem nagyon tetszik.

(#910) Memmaao válasza Tin (#909) üzenetére


Memmaao
addikt

De te Note 20ról írsz, nem s21U-ról?! :U Nekem S21Uról már az megváltás lenne, hogy a telefonban van a ceruza. Jó, én napi szinten folyna használom, s21u szóba sem jöhetett volna.

My name is Bond, James... Dean.

(#911) Teal'C


Teal'C
addikt

Szorítkozzunk továbbra is arra hogy ez egy S22U topik :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#912) Tin válasza Memmaao (#910) üzenetére


Tin
veterán

N20U-t használtam 1 évig, aztán tavaly decembertől S21U-t. A Note tolla nekem egyszerűen kicsi volt, vettem is hozzá pár hónap után S21U (külső) tollat, azzal tök jó volt használni, már amikor kellett. De azt meg az S21U-val is tudom használni :D

Nekem a toll nem akkora durranás, ha tudom, hogy kell, felpattintom a tolltartós tokot a telóra, és kész. Aki használ tollat, és kell neki, annak teljesen rendben van ez a telefon, de amúgy szerintem az S21U kényelmesebb a mindennapi használatra, a lekerekített sarkok miatt.

(#913) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Valaki rendelt a Samsung.com-ról?
feb.17 rendelésem van!
S22 Ultra 256GB fekete + Tab S8 Ultra + Watch4 Classic
Nem történik semmi eddig sajnos

(#914) aTe014 válasza Tin (#912) üzenetére


aTe014
aktív tag

Én személyszerint nem gondoltam volna, hogy ennyit fogom használni az S Pen-t. Sokkal kényelmesebb böngészni, hogy nem vállból kell mozgatni az egész kezem, hanem 3 ujjal megoldható a görgetés, pöccintés. Szövegírásnál persze egyértelműen gyorsabb, ha a billentyűzeten két kézzel ír az ember (mint pl. egy ilyen hozzászólást is).

i14Pro

(#915) Tatu-1981


Tatu-1981
tag

A kérdést talán más is feltette már, de nem emlékszem, hogy jött rá válasz.
Ha szolgáltatótól veszel S22 Ultrát részletre, akkor utólag tudod kérni a készülék beszámítást és az 55 ezer Ft kedvezményt?
Ha igen, akkor a TMX honlapján keresztül?

(#916) T0rnad0 válasza Tatu-1981 (#915) üzenetére


T0rnad0
addikt

Igen, utólag kérheted a TMX honlapján.

Z Fold 4

(#917) iFixit válasza Tatu-1981 (#915) üzenetére


iFixit
tag

https://tradeinsamsung.tmx.hu/ itt kell megadni az adatokat hozzá, melyik szolgáltató, milyen készülék stb.

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#918) bandi0000 válasza T0rnad0 (#916) üzenetére


bandi0000
nagyúr

+ Telenor és vodefone esetében

Xbox One: bandymnc

(#919) norti


norti
addikt

Telekomnál elérhető az Ultra 512GB fekete verzió, március 3-én hozzák is :C
Olcsóbban kijöttem ezzel, mint a 256-ossal preorderben + elvileg még a Buds is jár hozzá.

(#920) Picicicus válasza norti (#919) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Mi tegnap rendeltük meg üzletben és hétfőn érkezik.
Budsot hogyan sikerült hozzá "kapni"?

(#921) Picicicus válasza Teal'C (#899) üzenetére


Picicicus
aktív tag

köszönöm,hétfőn érkezik elvileg,hát kiváncsi leszek sikerül-e. :))

(#922) norti válasza Picicicus (#920) üzenetére


norti
addikt

Még sehogy, de a Telekom oldalán új dátum intervallummal van megadva a promóció. Kíváncsi leszek, lehet-e még igényelni.

(#923) Brut válasza T0rnad0 (#895) üzenetére


Brut
tag

Nálam maradt a 13PM és ment vissza a Samu :)

(#924) gainwardgs válasza Brut (#923) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jó döntés :K

(#925) sodre válasza Tomi881 (#905) üzenetére


sodre
csendes tag

Nekem a home assistant, automate, valamint mindenféle üzenetküldő és közösségi alkalmazás fut a háttérben, sok alkalmazásnál kikapcsolva az akkukímélés és így 5 és fél óra jött ma össze. Samsung browser helyett chromeot használok a pc-vel közös előzmények és jelszavak miatt, az is szerintem energiaéhesebb mint a gyári böngésző. Ráadásul a térerő elég rossz.. minden telefonomnál észreveszem, hogy itthon jobban merül.

(#926) madkiller válasza Faresz29 (#913) üzenetére


madkiller
őstag

Sajnos többen, de úgy néz ki hiba volt. Nekem a 10.-ei rendelésem is még a habokban.

(#927) horatio válasza Faresz29 (#913) üzenetére


horatio
tag

Szintén semmi 15-i megrendelés. Röhej hogy valaki már vissza is küldi innen a blogról a máshonnan rendelt telefonját mert már meg is unta, aki meg a Samsungtól rendeli az még mindig csak "Megrendelés leadva" státuszban van.
Ezt a szívatást semmi sem fogja kárpótolni. Ez az utolsó hogy a Samsungtól vettem bármit. És hagyjuk a chiphiany baromságot ...

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#928) T0rnad0 válasza Brut (#923) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nem is csodálom :)

Z Fold 4

(#929) bbendre válasza T0rnad0 (#928) üzenetére


bbendre
őstag

Miért?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#930) T0rnad0 válasza bbendre (#929) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mert jó telefon és akit annyira nem izgat a zoom, az android és az újdonság, felesleges váltania.

Z Fold 4

(#931) polonic


polonic
félisten

A 45 wattos töltővel és az 5A-s kábellel 7%-ról 85-re 35 perc alatt tölti fel.
Nem tudom, ez jónak számít a többi készülékhez viszonyítva. De nekem az előzőhöz képest, igen.
Közben mondjuk langyos a telefon.

(#932) Memmaao


Memmaao
addikt

Félúton, 4 óra képernyőidővel, fél nap alatt. Szerintem hibátlan.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#933) iFixit


iFixit
tag

Sziasztok,tegnap végre sikerült átvenni boltban a saját S22U-mat,valahogy 23-a óta a rendszer és a bolt is "elfelejtett" kiértesiteni róla,viszont a vodafone applikációban,sem a weboldalon sehol nem találom a készülék számláját,sem a garanciajegyet,járt már így valaki?18-án adtam le a rendelést és szerettem volna igényelni a Buds Prot,de ahhoz szükséges lenne számla ami ugye nincsen...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#934) e.vid


e.vid
senior tag

Tegnap felkerült a whitestone dome glass a kijelzőre, hát mit mondjak... ennyire rosszul még egyik telefonomon sem ment az uv üveg felrakása után az ujjlenyomat olvasó. Már a regisztráció is nehézkes volt, a felismerés meg olyan 10/2-3 körül van...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#935) eami válasza iFixit (#933) üzenetére


eami
addikt

Volt aki szintén így járt a számlával vodánál. Bement személyesen és kinyomtatták neki.

(#936) T0rnad0 válasza e.vid (#934) üzenetére


T0rnad0
addikt

Én is ezért gondolkodok, felrakjam-e...

Z Fold 4

(#937) e.vid válasza T0rnad0 (#936) üzenetére


e.vid
senior tag

Rajta hagyom egyelőre ha már fent van, kap még egy kis időt... de nem kizárt, hogy megy vissza a spigen neoflex fólia. Azzal 10/10 volt az ujjlenyomat olvasás.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#938) icecave


icecave
nagyúr

Nyilván nem real life teszt, mert folyamatosan használja míg le nem merül, így az egész napos idle fogyasztás nincs benne, de némi támpontot ez is ad: snapdragon VS. exynos battery life

(#939) iFixit válasza eami (#935) üzenetére


iFixit
tag

Köszi :R

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#940) WiZARD válasza icecave (#938) üzenetére


WiZARD
addikt

Szóval lényegében akku szempontból egyforma a kettő.
Az éjszakai merüléstől szerintem el lehet tekinteni, vmi hiba lehetett nála, hisz előtte AOD-vel se merült ennyit.
(Nekem éjjel 7 óra alatt 5%-ot merült)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#941) bombibmw


bombibmw
veterán

Esetleg vett már valaki ilyen üveget és ilyen tokot a telóra?
Vélemény róluk esetleg?

(#942) icecave válasza WiZARD (#940) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont hogy nem, a végén mutatja, hogy ugyanannyi SOT-al a Sanpisban 32% maradt, az exynosban meg 17%.

Éjszakai merülésről szó sincs ebben a videóban, 100%-ról kezdi mindkettőt használni, de nem nullára meríti ugye (lásd az első mondatom). Ugyanannyi használattal egyik 32-re merül, a másik 17-re.

Szerk: Ja, látom a végén még van egy táblázat, de most az,hogy nálad 8 óra AOD-al merült kevesebbet sokat nem jelent, csak annyit,hogy más folymaatok mennek, máshogy hasnzálod :D

Mondjuk így tök értelmetlen a teszt, de én azért is annak tartom, mert pont,hogy nálam is az volt,hogy minden teszt kimutatta, hogy állandó használattal micsoda jó SOT-ok vannak, közben meg ha egész napot néztem, csak az IDLE fogyasztás volt felelős a merülés negyedéért minimum...

[ Szerkesztve ]

(#943) WiZARD válasza icecave (#942) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, van a végére 15% különbség, amiből ~11% az egyedi éjszakai merülési hibának köszönhető.
Ha ezt nem számoljuk akkor van 4% a kettő közt, ami elhanyagolható.

szerk.: Te végignézted a videót? A kommented alapján nem úgy tűnik.

Nem is az a lényeg, hogy nálam mennyit merül. De ha azt nézzük hogy nála jobban merül AOD nélkül mint AOD-vel, az is egyértelműen vmi hibára utal.
Szóval nem feltétlen lehet általánosnak venni (pl a saját tapasztalatom alapján).

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#944) icecave válasza WiZARD (#943) üzenetére


icecave
nagyúr

Én mondjuk azt vettem észre Note 10+-omnál is, hogy 30% alatt gyorsabban merül, sőt... volt olyan, hogy ó, még van 10%, az még csomó mindenre elég. Aztán leesett onnan 7-re, majd egyszercsak kikapcsolt rövid idő múlva. És nem volt fél éves a telefon.

Kb. pont olyan ez, mint az, hogy az iPhoone-ok úgy vannak belőve, hogy 100-ról nagy nehezen indul meg a % csökkenés.... irreálisan sokáig mutatnak 100%-ot, mikor használni kezdi az ember.

(#945) csubííí válasza icecave (#944) üzenetére


csubííí
senior tag

Én hasonlót eddig minden Samsung telómon tapasztaltam, annyi különbséggel, hogy az utolsó 10-15% és 100%-ról indulva is az első 10-15%, hamarabb elfogy mint az utána lévő ugyan annyi százalékok.

(#946) Memmaao válasza bombibmw (#941) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez a tok volt a kedvencem, de ehhez a szériához borzalmas lett. Régen egy két rétegű tok volt, most egy szemitranszaprens műanyag szar, ami hàmlik is.

My name is Bond, James... Dean.

(#947) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

A telefon idle fogyasztása, hogyan alakul wifin illetve mobilneten? ( Azaz mennyit eszik óránként ha nem nyúlsz hozzá)

(#948) WiZARD válasza gyuri81 (#947) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem éjjel 7 óra alatt 5%-ot merült.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#949) gyuri81 válasza WiZARD (#948) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Mi futott a háttérben? Repülő mód, Wifi, mobilnet?

(#950) WiZARD válasza gyuri81 (#949) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem foglalkoztam vele hogy mi fut, mi nem fut, szóval ment minden aminek olyan kedve volt (facebook, insta, viber, 3 gmail account, shopify, whatsapp, garmin connect stb).
Wifi (mobilnet is engedélyezve, nyilván wifi miatt nem aktív)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.