Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) SztiviVander válasza Luksee35 (#7495) üzenetére


SztiviVander
őstag

Egyébként nem hiszem hogy ez samsung specifikus lenne, szerintem ez az olvaso megoldás ezt követeli meg. Maximum egyik gyarto kicsit jobban elrejti valamivel a masik meg nem annyira. De biztos hogy az optikainal is hasonlo a helyzet, annak raadasul at is kell latnia a kijelzon. Dobd be a csontot 21FE meg tobbi topikba, aztan lehet maris nem leszel egyedul akit zavar ha rajon h ott van :D

(#7502) fzboxx válasza Luksee35 (#7497) üzenetére


fzboxx
senior tag

Ez nem egy oled beégés?

(#7503) Burt1793 válasza Luksee35 (#7499) üzenetére


Burt1793
veterán

Képzeld van ott még más is, csak nem látod. :C

(#7504) Seraph 16 válasza Luksee35 (#7499) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem tudom, hogy segít-e a megnyugvásban, de az UH-s ujjlenyomatolvasót sokkal nehebb átvágni, mint az optikai szenzort, így biztonságosabb.

Más: tegnap dicsértem a Bixby routint, ma meg nem akar váltani a rutinok között... :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7505) Burt1793 válasza Luksee35 (#7495) üzenetére


Burt1793
veterán

Na, észrevettem én is. Nem könnyű. Nem merőlegesen, hanem kicsit döntve, Nappal megvilágítva.

(#7506) Luksee35 válasza Burt1793 (#7505) üzenetére


Luksee35
csendes újonc

Ámen. 😅 mégsem vagyok kettyós🤣 Én nem vagyok szakértő a témában, de ugye ez a mobil azért jóval drágább volt mint most amikor vettem. Ha ma már nem is,de ez volt a csúcs(leszámítva a fold és z szériát). Nem hiszem el, hogy ezt másként egy ilyen kategóriás készülékben nem lehet megoldani, ez nekem olyan gagyi. Pláne úgy, hogy volt régebben S9em, abban a panelen volt gyűrődés, és annyival el lett intézve, hogy hát nem befolyásol semmit sem. Engem ez idegesít. Persze értem én, hogy valahogy meg kell oldani ezt a kijelzőbe épített leolvasó rendszert, de egy laikus mint én, simán azt hiszi, hogy valami hiba. Na mindegy. Nekem mondjuk jobban bejött a hátsó gombos megoldás, de haladni kell a korral, majd idővel ez is fejlődik.

(#7507) Luksee35 válasza Seraph 16 (#7504) üzenetére


Luksee35
csendes újonc

Az biztos. Megvágtam az ujjam, ki is volt száradva... újra kellett regisztrálni így. Majd ha meggyógyult, akkor újra fogom regisztrálni... :DD

(#7508) sgeza válasza Luksee35 (#7506) üzenetére


sgeza
veterán

Nem vagy kettyós, viszont szerintem ennyire nem kellene látszódnia! Kikapcsolt kijelzőnél nem tudom úgy megvilágítani, hogy látszódjon. Az S10-nél lehetett látni, ha maxra vette a teló a fényerőt, most ezen nekem még úgy sem látszódik. Lehet, hogy ekkora szórás van a gyártásban, de a te képeden nagyon látszódik, és ami fura, ahogy már említettem, hogy mintha nem középen lenne.

Pontosítok: most max fénynél, tűző napsütésben lehet látni adott szögből.

[ Szerkesztve ]

(#7509) Luksee35 válasza sgeza (#7508) üzenetére


Luksee35
csendes újonc

Be megyek a sesbe vele holnap. Más bajom nincs vele, mármint a telefonnal. Csak ez nagyon zavaró. Bár úgyis leráznak szokás szerint gondolom. A telefon nagyon bejön. Még a kamerát beállítom és oké lesz.

(#7510) realist


realist
őstag

Ismerkedem a one ui -al. Létezik, hogy nincs benne applock funkció? :F

(#7511) ShadowX válasza realist (#7510) üzenetére


ShadowX
őstag

Az nincs. Secure folder van.

(#7512) đe$|re


đe$|re
senior tag

Ahoj!

Csütörtökön meghozta a futár az S21+-t, egy S9+-t váltott.

A görgetés nagyon fluid. Ujjlenyomatolvasó gyors és pontos eddig, hamar megszoktam, hogy nem hátul van. Memóriabővíthetőség hiányozni fog, de nem létfontosságú. Töltésre egyelőre az S9+-hoz adottat használom. Gyári fóliát hagyom.

Tokkal kapcsolatban, kinek melyik vált be? S9+-ra még mediaban vettem olcsón egyet. Ejtettem pofára, sarkára, hátára, nem törött sem az eleje, sem a hátulja.

(#7513) helixP válasza đe$|re (#7512) üzenetére


helixP
nagyúr

Spiegen Ultra Hybrid a hétköznapokra , Spiegen Rugged a túrákra.

De a Nilkin Superfrosted is bevált nálam.

(#7514) Seraph 16 válasza đe$|re (#7512) üzenetére


Seraph 16
őstag

+1 a Spigennek. Vettem egy tough armort a keményebb alkalmakra, de annyira bejött, hogy rajtamardt.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7515) werszomjas válasza đe$|re (#7512) üzenetére


werszomjas
őstag

Tok.

Nekem a Pitaka MagEZ vált be.
Szép, vékony, erős, gyárilag van benne mágneshez fém és megy vele a wireless töltés.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#7516) SztiviVander válasza đe$|re (#7512) üzenetére


SztiviVander
őstag

Attol függ szoktad e ledobalni vagy sem :) Nekem a sima átlátszó szilikon (pl fixed vagy hishell alzabol, utobbi a kamera szigetet ia fedi) jön be, a kemények sokkal jobban csúsznak.

(#7517) helixP válasza werszomjas (#7515) üzenetére


helixP
nagyúr

Szép ez a tok, de tényleg 15 ropi? :Y

(#7518) fzboxx válasza werszomjas (#7515) üzenetére


fzboxx
senior tag

Szia. Az érintéses fizetés is megy vele? :R

(#7519) realist válasza đe$|re (#7512) üzenetére


realist
őstag

Képek alapján a ringke air s meglehetősen jól néz ki. Én s21 -re vadászom, de fekete nem kapható már sehol. :( Ha valakinek lenne elfekvőben írjon rám nyugodtan :D

[ Szerkesztve ]

(#7520) slice14 válasza realist (#7519) üzenetére


slice14
veterán

Én egy Rinke Onyx tokot vettem hozzá Amazon-ról. Nekem nagyon bejött. Gyakorlatilag az első olyan telefonom, amihez egyből megtaláltam a megfelelő tokot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#7521) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

DBT-re újabb frissítés érkezett.

(#7522) MikeWazowski válasza MunezXBK (#7521) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez akkor a harmadik már?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7523) MunezXBK válasza MikeWazowski (#7522) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Öö..második rémlik, de lehet, hogy a harmadik. CVD2.

(#7524) Ceree


Ceree
senior tag

Valakinel volt mar olyan, hogy azt vette eszre, hogy az addig jol mukodo bixby rutinok nem mentek tovabb? Este 10%-os toltottseg ala mentem, mindefele energiatakarossagi opciom bekapcsolt, de aztan reggelre nem kapcsoltak vissza. Eddig ilyen nem fordult elo :F Manualisan kellett korrigalnom mindent. (Amugy tokre hianyzik egy manualis futtatas opcio is, de ez mas kerdes.)

Másolat_eredetije

(#7525) MadMancs válasza Ceree (#7524) üzenetére


MadMancs
veterán

S21 ultra.
Időnkent előfordul, bár nálam részben és forditva. Pl munkahelyemre beérek akkor energiatakarékos módba rakja magát, némít mindent ,és hívás esetén sms-t küld hívónak hogy mi a helyzet. Ugye ez mind eseményhez kötődik (hely), na néha csak 2 opció teljesül. Vagy nálam 12:00-tól 11:00 ig kikapcsolja szupergyors és gyorstöltést. Ez gyakrabb hogy gond egyet és nem szabályozza többet, azaz 11 Környe kapcsolja be, vagy hiába kapcsolom ki kompletten bixby-t, kikapcsolva marad szupergyors.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7526) Seraph 16 válasza Ceree (#7524) üzenetére


Seraph 16
őstag

Igen. Pár napja írtam hasonlót. Azóta úgy néz ki, hogy megjavult.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7527) csorbajeno válasza Ceree (#7524) üzenetére


csorbajeno
veterán

Azt hiszem, hogy van manuális futtatási lehetőséged. Amikor létrehozod a rutint, akkor megkérdezi, hogy szeretnél-e kapcsolót a kezdőképernyőre. Azzal szerintem manuálisan tudod kapcsolgatni.

(#7528) kutga válasza Ceree (#7524) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, ezért hagytam is őket a fenébe.

Let the Zone take me if I am.

(#7529) Ceree


Ceree
senior tag

Grrr. Koszi. Annal jobban, mint amikor a megbizhatosag serul nem utalok semmit egy muszaki cikknel. Inkabb ne tudjon valamit, de, hogy neha tudja, neha nem... Azzal nem tudok mit kezdeni. :W

Másolat_eredetije

(#7530) werszomjas válasza fzboxx (#7518) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen, megy

üdv

(#7531) fzboxx válasza werszomjas (#7530) üzenetére


fzboxx
senior tag

Köszönöm szépen :R

(#7532) đe$|re


đe$|re
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tokos segítséget. Úton van egy Spigen Ultra Hybrid és egy Nilkin. :R

[ Szerkesztve ]

(#7533) kengyel


kengyel
nagyúr

S21+-ra XEH frissítés érkezett, és maradt áprilisi bizt update.

kengyel

(#7534) ricsmoka


ricsmoka
tag

Most szedtem le :)

[ Szerkesztve ]

(#7535) kengyel válasza ricsmoka (#7534) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt most nem tudom miért adták ki, semmi változást nem vettem észre. Szerintem, ez valami biztonsági foltra mehetett rá. ( ez csak tipp )

kengyel

(#7536) ShadowX válasza kengyel (#7535) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem nagyon lassan települt fel.

(#7537) ricsmoka válasza kengyel (#7535) üzenetére


ricsmoka
tag

Én se vettem észre semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#7538) kengyel válasza ShadowX (#7536) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam hamar felment, nem is volt nagy a mérete.

kengyel

(#7539) Burt1793 válasza kengyel (#7535) üzenetére


Burt1793
veterán

Frissítgetnek ezerrel, de még mindig siralmas az akkuidő, s7 se volt rosszabb. Nem értem, hogy szívja le a 4000es akkut ilyen gyorsan. A52s konkrétan feleolyan lassan merül bármilyen felhasználás mellett. Ez gáz.

(#7540) kutga válasza Burt1793 (#7539) üzenetére


kutga
nagyúr

Kisebb akku, flagship vs mindrange soc, magasabb freki, magasabb fogyasztás, kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#7541) Burt1793 válasza kutga (#7540) üzenetére


Burt1793
veterán

Alig erősebb ez az exynos annál a snapinál, mindkettő 120Hzes, mindkettő FHD, mindkettőn ugyanazt futtatom. Elvileg az s21 fejlettebb, időtállóbb, de ez itt nem látszik. Aksi 4000 vs 4500 mAh, az nem a világ, főleg, hogy van itthon s21p 4800as akkuval és azt is bőven alázza üzemidőben.
Tegnap waze-t kiraktuk aksikímélő módban (csak jelzéseknél veszi fel a fényerőt, amúgy alapon ketyeg). Fél óra alatt az s21 7%ot merült, az a52s meg 3at... ugyanúgy telenoros sim-mel, gps-szel.

[ Szerkesztve ]

(#7542) ShadowX válasza Burt1793 (#7539) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez a bármilyen felhasználás mellett elég tág fogalom és megfoghatatlan.
Ha meg nincs erő és nem pörög a rendszer akkor az a baj. :N Nem lehet eleget tenni mindenkinek, nem is ugyanaz a célcsoportja a két telefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#7543) kutga válasza Burt1793 (#7541) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam most A52s van, tényleg kiváló az akku. Feleségemnek vettem S21-et a kamera miatt, igaz, ő light user, nem panaszkodik az akkura.

Let the Zone take me if I am.

(#7544) kengyel válasza Burt1793 (#7539) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt így nem tudom megmondani, mert a plusnak nálam, nincs rossz aksiideje. Általában a 6-óra sot meg szokott lenni, ha egy napra levetítem, akkor is 5+-óra megvan.
Naponta egyszer töltenem kell, de már megszoktam. Gondolkodtam a váltásban, de nem is hozott többet, és az új proci még rosszabb lett.

kengyel

(#7545) Burt1793 válasza ShadowX (#7542) üzenetére


Burt1793
veterán

Általában a csúcstelók is tudnak keveset fogyasztani.
Még arra tudok gondolni, hogy térerő küszködés miatt merül jobban. Wifin jól bírja az s21 is, megvan 7-8 óra SoT. Mobilneten vergődik, meg persze napon nagyobb fényerőt tud, jobban merül, ez OK, plusz ez ellen lehet tenni azzal, hogy lejjebb veszem.
Nektek a google play szolgáltatások fut a háttérben 0-24ben az aksimonitorozó szerint (eszközkarbantartó)? Az s21en és a pluson is fut mindig a háttérben.
Spotify is nagyon meríti, plusz 85%ra töltöm csak, így napközben általában töltenem kell, hogy ne legyen necc, pedig nem használom sokat. 2-3 óra SoT, de ugye mobilneten van... (így alapból 3-4%ot merül óránként a semmitől.

Na, mindegy, felment ez a frissítés, toltam wipe cache-t recovery mode-ból. Mondjukblassan kéne egy FR, a szemfigyelős kijelzőébrentartás nem működött soha az s21emen, a pluson jó. Ez gondolom egyedi dolog, kamerával nincs baj, csak sajna nagy effort ezért egy FR. :U

[ Szerkesztve ]

(#7546) ShadowX válasza Burt1793 (#7541) üzenetére


ShadowX
őstag

Az alig erősebb azért nemes túlzás.

[link]

És a 4000 vs. 4500 mAh is 12,5% különbség.
S21-ben ~55%-al magasabb GPU frekvencia, 21%-al nagyobb CPU órajel. Ezeknek ára van.

Jó telefon lett nagyon az A52S (és szerintem az A53 is), csak nem egy kategória.
A térerőben igazad van, az a legbrutálisabb akkugyilkos. :K

[ Szerkesztve ]

(#7547) dnelb válasza Burt1793 (#7541) üzenetére


dnelb
veterán

"alig erősebb"
ez jó :DDD [link]
megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#7548) kutga válasza ShadowX (#7546) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem egy kategória igen. Az A széria helyenként másban hitvány.

Let the Zone take me if I am.

(#7549) Burt1793 válasza dnelb (#7547) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezen a szinten mindegy, az is tök jó tempót tud, persze az s21 után minden lassú. :P

(#7550) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Sima S21-en más is tapasztal olyat, hogy visszalép egy appból a kezdőképernyőre, majd rábök egy másik app ikonjára, de nem az az app nyílik meg, hanem visszaugrik az előzőleg használt appba? Ezt egymás után többször megcsinálja. Nova Launchert használok, nem tudom eldönteni, hogy ez NL bug, vagy Samsung

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.