Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) szokelaszlo válasza petymeg (#12499) üzenetére


szokelaszlo
tag

Köszönöm az infót.

(#12502) orbit76 válasza tylerddd (#12500) üzenetére


orbit76
tag

Galaxy Note 9 Hülle, Dünn Echt Leder Hartschalen Handyhülle für Samsung Galaxy Note 9 (Schwarz)
[link]

(#12503) szokelaszlo válasza tylerddd (#12498) üzenetére


szokelaszlo
tag

Az engem is érdekelne.
Le tudnád írni?
Előre is köszönöm!

(#12504) tylerddd válasza szokelaszlo (#12503) üzenetére


tylerddd
veterán

Én csak annyit csináltam, hogy a Telefon alkalmazáson belül megnyitottam a Beállításokat, ott pedig a Hívások fogadása és befejezése alatt a Hívó nevének felolvasása opciót bekapcsoltam. Elég halk volt, a rendszer hangokat fel kell hangosítani, hogy hallható legyen. Egyébként én ezt nem használom, csak most próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12505) thedarkfox válasza szokelaszlo (#12503) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A preferált szövegfelolvasó a google szövegfelolvasó legyen.


[ Szerkesztve ]

(#12506) seger válasza tylerddd (#12504) üzenetére


seger
addikt

Ez csak fülessel és bt-vel megy. Írja is.

Szerk. Át lehet kapcsolni! Próbálom!

[ Szerkesztve ]

(#12507) seger


seger
addikt

Abban esetleg valaki mintha írta volna, hogy ébresztőnél ha bixby van beállítva, magyarul olvasta fel...
Lehetséges?

(#12508) thedarkfox válasza seger (#12507) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Az időt tudja magyarul beolvasni ébresztésnél.

(#12509) seger válasza thedarkfox (#12508) üzenetére


seger
addikt

Megtaláltam! Kali topikgazda írta

Igaz nem ebben van hogy magyarul olvassa fel...

Keresem tovább a hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#12510) thedarkfox válasza seger (#12509) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Jahogy aaaz. Azt a bixby angolul olvassa be, /eleve ugye nem támogatott nyelv a magyar / lentebb az órát tudja magyarul beolvasni. (Idő felolvasása)

Pár új ébresztésnél a frászt hozta rám, mikor megszólalt... :DDD azóta csak az előre beállítottal ébresztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12511) baladam86 válasza petymeg (#12499) üzenetére


baladam86
aktív tag

Nekem eredetiben van mindkét színben, ezeken is műanyag a kitámasztó, nem fém, viszont a vezeték nélküli töltés mindkettővel megy.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#12513) Joe.36


Joe.36
addikt

SPIGEN vezeték nélküli töltő, ( nem gyors töltő ) van hogy csak 82% ig tölti fel a telefont, van hogy feltölti rendesen, kábeles töltés esetén nincs ilyen gond. Kb 1 éve használom, most elkezdte ezt a hibát. Lehet hogy a meleg miatt ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#12514) seger válasza BerekSzilard (#12512) üzenetére


seger
addikt

Ébresztésnél bixby van beállítva és felolvassa az időjárást is és mindent magyarul?
Hogy csináltad?

(#12515) gerner1 válasza seger (#12514) üzenetére


gerner1
veterán

Pl, a gyári Samsung szövegfelolvasóhoz, telepítsd a magyar nyelvi csomagot.

(#12516) seger válasza gerner1 (#12515) üzenetére


seger
addikt

Azon túl vagyok

(#12517) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Térerővel nekem is kezd tele lenni a kiscipőm. Bemegyek egy komolyabb épületbe és az adatkapcsolatnak kampó. Vagy ha nem vagyok a belvárosban egyből csak 2 pálca van. Ahol nekem nem töltenek be a weblapok a Huaweies emberek röhögve neteznek. Engem nem érdekel a sugárzási szint, kapjak agyrákot 50 évesen, csak most tudjak internetezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12518) thedarkfox válasza BerekSzilard (#12512) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Az okes azt magyarul olvassa be. De a bixby ébresztés is magyar??? Me'hogy nálam, akármit csinálok vele az csak angolul hajlandó megszólalni. :))
Mar csak azért is, mert a bixbyből húzza be az adatokat, az meg csak angol(francia, kóreia etc...)

[ Szerkesztve ]

(#12520) Aper


Aper
csendes tag

Én is tulajdonosa lettem egy note 9 telefonnak (telekom). Viszont a frissítések nincsenek rajta, így egyesével rakhatom fel azokat.
Fordított sorrendben csináltam a dolgokat, elsőnek a smart switch futott le. Szépen átmsáolt mindent, de ennyiben kimerült a tudása.
Azért mindig van mit tanulni, hiába egyforma az android. A hsználatiban is elég sok mindent kitárgyal, de a videók a legjobbak a yout... oldalon. Esetleg magyar nyelvű videó nincs, ahol a készülék használatáról beszélnek? Gondolok itt az s pen és a fényképező különböző részire.
Az s pen használatát is szokni kell, de tetszik.

(#12521) seger válasza BerekSzilard (#12519) üzenetére


seger
addikt

Akkor elbeszéltünk egymás mellett. Hívót felolvassa jól. Ébreszzési időt is....

[ Szerkesztve ]

(#12522) petymeg válasza thedarkfox (#12508) üzenetére


petymeg
addikt

Annak meg mi értelme? Úgy értem, az ember magának állítja be előző este, hogy mikor ébresszen, akkor meg mindek felolvastatni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#12523) seger válasza petymeg (#12522) üzenetére


seger
addikt

Azért mert nem vagyunk egyformák....

(#12524) thedarkfox válasza petymeg (#12522) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Mondjuk egy délutáni szundira lepihensz, akkor mondjuk jó ha mondja és nem hiszed azt hogy már másnap reggel van. Gondolom én. :DDD

Miért régen a telefonos pontos idős telefonos ébresztésnek mi volt a lényege? Pontban akkor hívtak amikor megadtad nekik mégis bemondták a pontos időt közben. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12526) szokelaszlo válasza thedarkfox (#12505) üzenetére


szokelaszlo
tag

Köszönöm!
Valóban csak fülessel és kihangosítóval olvas.

(#12527) szokelaszlo válasza BerekSzilard (#12512) üzenetére


szokelaszlo
tag

Nekem Lg Tone pro fülessel beolvas minden értesítést amit megjelölök.
Pl: Messenger üzenetek küldője üzenet tartalma.
Samsungnál is működik így vagy csak az sms,és a hívó fél neve olvastatható be?

(#12528) seger válasza szokelaszlo (#12526) üzenetére


seger
addikt

Átállítható

(#12529) szokelaszlo válasza seger (#12528) üzenetére


szokelaszlo
tag

Köszönöm az infót!

(#12531) bacus válasza ollie (#12494) üzenetére


bacus
őstag

Nem így van teljesen, taskerrel ki tudom kapcsolni a megfelelő jogosultsággal a gps használatát.

ha bekapcsolom a helymeghatározást, akkor a location_providers_allowed settings gps,network értékre áll be. (ez volt régen a high accuracy mód), a battery saving pedig csak a network volt.

Ez a mód most is létezik, csak a beállításokból vették ki a pie felületén, de ha tasker kap megfelelő jogosultságot, akkor ott továbbra is ki tudom kapcsolni a gps-t, azaz a sima cellák alapján 300m pontosságú helyadat minden további fogyasztás nélkül rendelkezésre áll.

Gondolom azért került ki, mert a pie-ra optimalizált programok már maguk meghatározzák, hogy milyen pontos helyadatra van szükségük és amennyiben nem kell a méteres pontosság, nem erőlködnek a gps-el.
A baj azokkal az appokkal van, amik nem optimalizáltak és kell, hogy állandóan háttérben fussanak, azok szívják az akkut. A régi telefonon 99% elég volt a kevésbé pontos helyadat számomra, majd még játszom egy kicsit vele, ha beállt a telefonom, hogy gps kikapcsolásával mennyit javul az üzemidő. (nyilván az én használatomnál, én általam használt appok mellett)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12532) ollie válasza bacus (#12531) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ok köszi, akkor rosszul emlékeztem.

***

(#12533) bacus


bacus
őstag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a világító szélek opció miért nem működik kikapcsolt képernyőnél? Próbáltam mindenhova átállítani, vissza, kikapcs, bekapcs, nem megy :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12534) thedarkfox válasza bacus (#12533) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Elég hektikusan működik nálam is. Vagy mint a magyar népmesékbe: hol volt, hol nem volt... :DDD
Nemjöttem még rá énse miért nem megy, pont a minap néztegettem énis, (s10 topikból próbálgattam pár aod appot) na akkor esett le hogy elvileg mennie kellene. De volt hogy bevillant 1-2szer, a 2 mailcímre való tesztelés közben.

(#12535) tylerddd válasza bacus (#12533) üzenetére


tylerddd
veterán

Alkalmazásfüggő, hogy tud-e értesíteni ezzel a megoldással. Pl. Facebook elvileg tudja, Messenger már nem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12536) bacus válasza thedarkfox (#12534) üzenetére


bacus
őstag

Kösz, lányom s9+ működik, azt hittem ittis jó

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12537) Joe.36 válasza Joe.36 (#12513) üzenetére


Joe.36
addikt

Egy gyári EP-N6100TBEGWW töltő megoldotta a problémát.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#12538) bacus válasza tylerddd (#12535) üzenetére


bacus
őstag

én csak whatsapppal próbáltam, ott bekapcsolt képernyőnél csinálja (de annak nem látom az értelmét), kikapcsolt mellett nem. Ez azért nem akkora probléma, hogy nem működik, de hogy még mindig nem bug mentes a telefon, ez felfoghatatlan (nekem).

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12539) #24536576 válasza bacus (#12538) üzenetére


#24536576
törölt tag

Whatsapp mióta a telefon része? Engem sokkal jobban zavar, hogy nem kapcsolható ki se az, hogy éjjel ne égesse ki a szemem a kijelző fényereje(minek az infra kamera), plusz régebben a napfényben full fullra feltolt fényerő is kikapcsolható volt.

[ Szerkesztve ]

(#12540) Locutus válasza Locutus (#12424) üzenetére


Locutus
veterán

Nos közben rájöttem még valamire.

Eddig egy S8+ hálózati adapterére volt kötve a QI gyorstöltőm. Ezzel produkálta azt ugye, hogy ugyan kiirta a gyorstöltést, de szerintem baromira nem volt gyors.
Ezt viszont most eladtam, most átdugtam a note9 saját hálózati adapterére ugyanazt a QI gyorstöltő padot. Na ezzel már ki sem irja a gyorstöltést. Csak sima vezeték nélküli töltést ír. Pad nélkül, kábellel viszont rendesen gyorstölti, úgy a sebesség is stimmel.

Szóval szerintem az lehet, hogy ez az S8+ korszakból származó QI gyorstöltő pad, hiába type-C meg minden, valahogy mégsem kompatibilis a note9 gyorstöltésével. A kérdés, hogy vajon miért? Egyáltalán mi lehet a különbség a hálózati adapterek között?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12541) thedarkfox válasza Locutus (#12540) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hát a két adapter közt nincs sok különbség, lévén kábelesen ugyanúgy tölti gyorstöltéssel egymásét. Egymas mellett van a 2 töltő s8 és a note 9-é. Sokszor cseréljük fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#12542) gerner1 válasza Locutus (#12540) üzenetére


gerner1
veterán

"Szóval szerintem az lehet, hogy ez az S8+ korszakból származó QI gyorstöltő pad, hiába type-C meg minden, valahogy mégsem kompatibilis a note9 gyorstöltésével. A kérdés, hogy vajon miért? Egyáltalán mi lehet a különbség a hálózati adapterek között?"
- Talán az idő előrehaladtával megpusztult (töltőfej, kábel, pad...), vagy valami más, ismeretlen ok áll a háttérben... Amúgy, szerintem szinte semmi különbség nincs közöttük.
Én, egy eredeti EP-PG950BBEGWW -t használok (kb ~2 éve megvan), és semmi problémám a töltéssel. Normál, és gyorstöltés is kifogástalan. Akkor is hibamentes a töltés -ha átalakítóval- a gyári S7E töltőfejével és kábelével használom.

[ Szerkesztve ]

(#12543) Locutus válasza gerner1 (#12542) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem nem pusztulhatott meg semmi, ha egyszer az asszony S8-át még mindig tölti hibátlanul, gyorsan is. A logikus következtetés inkább az, hogy valahol az S8 és a Note9 széria között változtattak a qi gyorstöltésen, és ez az abból a korszakból származó kínai pad már nem bírkózik meg a Note9-el.

Nekem pl az is gyanús, hogy amazonon 10-ből 9 QI gyorstöltő leírásában nincs benne a Note9...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12544) gerner1 válasza Locutus (#12543) üzenetére


gerner1
veterán

Szóval, ha nem a gyári töltőpadról van szó, akkor eleve "lutri", nehezen összehasonlítható mással, stb.. Nekem a gyári Samsung paddal (ami S8 -hoz fejlesztett..) semmi problémám. Töltési idők is rendben.

(#12545) kazanka


kazanka
őstag

Sajnos egyik beszélgetés rögzítő sem jó,amit kipróbáltam valaki esetleg tud olyat ami mindkét oldalon jó?

(#12546) apaszka válasza kazanka (#12545) üzenetére


apaszka
veterán

Visssza 8.1 ,vagy root.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#12547) bacus válasza #24536576 (#12539) üzenetére


bacus
őstag

Nem része, de azt mondja minden alkalmazás értesítésére kellene működni. Ez csak bug akkor, vagy nem?

A többi faxságról meg nem is tettünk említést, mert már nálam is előjött pár, lásd pl. emelkedő hangerő ébresztésnél opció sincs, csak a google clocknál, tehát akkor alkalmazás csere a 0 km-es telefonon..., vagy a locationnak nincs köztes állapota, mikor van helyadat, csak épp nem pontos. Ma kikapcsoltam teljesen, tegnap ilyenkor tölteni kellett, ma 60%-on van.

Ettől ez még egy igen jó telefon, csak kár érte, hogy nem tesztelik le rendesen a szoftvereket, nincs idő rá, elvégre mindjárt itt a note 10..

Kazanka:
call recordert (skvalex) használok 10 éve, ez sem jó, DE lehet állítgatni a felvételi jelszinteket és nem olyan rossz a helyzet. Én remélem, hogy hamarosan visszakerül a felvétel opció a pie-ba, csipogjon be 15mp-ként a másik oldalon, ha ettől jobb lesz a közérzetük, de vegye fel a beszélgetést rendesen.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12548) kali válasza bacus (#12547) üzenetére


kali
legenda

Ha bizonyos külsős alkalmazásokkal működik a készülék egy funkciója, más programokkal viszont nem, akkor nem a telefon rendszerében keresném a hibát, hanem adott külsős alkalmazásokban, amiknél valami gond van.
Az ébresztésnél attól még működik az emelkedő funkció a gyári alkalmazásnál és hangjelzésnél, hogy nincs rá külön opció.
A helymeghatározásnál a Pontosság javítása és a Google-Helymeghatározás pontossága opciói adottak, viszont a GPS nélküli módozatokról leszoktak/leszoknak a gyártók, ez nem csak a Samsung esetén jellemző egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#12549) kazanka válasza apaszka (#12546) üzenetére


kazanka
őstag

Sajnos

bacus: Nekem is volt már néhány de a9-en egy sem működik.A huawei gyárit meg nem tudom feltelepíteni,az pedig a Mate10 pron a 9-en is tökéletesen ment./Hwcallrecorder/

[ Szerkesztve ]

(#12550) bacus válasza kazanka (#12549) üzenetére


bacus
őstag

Melyik része nem működik? Nem indul el a felvétel, vagy halk a másik oldal? Nálam mivel nem támogatott a pie-ban rettenetesen halk a másik oldal, hiszen azt mikrofonból veszi fel. Erre csináltak opciót, hogy lehet állítani a felvételi erősítést, külön a tied és a másik oldalt , mert a tied nem kell hangosítani, sőt, míg a másik oldalt viszont nagyon.

Én a saját oldalam szintjét kb 25%-ra állítom, míg a hívóét 800%-ra, és egész elfogadható lesz így a felvétel. Messze nem olyan, mint amit az előző telefonon (note 4) csinált, ahol támogatott volt az opció.

Kali: értem, hogy minden változik, nekünk meg követni kell. Az értesítések nem zavarnak, ez a hely dolog igen. Kikapcsolom, csodálatos üzemidő, de minden fényképezésnél baszogat, hogy nincs helycímke, maps, hogy nincs hely, stb, vagy bekapcsolva hagyom merül a telefon, már délután tölteni kell, vagy kapcsolgatom szorgalmasan. A nem túl pontos helyadat jó dolog volt szerintem. Kár, hogy a fejlesztők nem így látják. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.