Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153) nkmedve válasza szecska24 (#151) üzenetére


nkmedve
őstag

2. Bármikor odaállok melléd a K zoom-mal és biztos vagyok benne, hogy jelentősen jobb képe lesz, mint az A720IS-nek.

Ezt erősen kétlem, de szubjektiv lehet a dolog (lehet neked jobban bejönnek a K zoom képei). A szemeim DSLR-es képekhez vannak szokva (kb. 4 éve 95%-ban azzal fotózok) de megfelelő fényviszonyok mellett az A720 nagyon meg tud lepni néha még simán JPEG-ben fotózva is. Arról már ne is beszéljünk, hogyha RAW-ban kezdem használni (egy könnyű trükkel megoldható) és esetleg egy kis utómunkát is végzek a képeken (pl. enyhe zajszűrés és kiégett részek visszahozása Lightroom-ban, amit 5 perc alatt meg lehet oldani akár több száz képre is egyszerre).

Teljesen random példa, nem sokkal azután készült, hogy megvettem a gépet, ezelőtt több mint 6 évvel, automata mód, JPEG, semmi utómunka (mindössze kicsit leméreteztem helytakarékosság miatt). Ezek után megnézve a tesztben levő képeket...hát nem adnám oda még ezt az őskövületet sem a K zoom-ért.
Közben találtam egy teljes felbontású képet is (nem sok ilyen maradt meg az évek során :D), ez állvánnyal készült nagyobb záridővel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.