Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szecska24 válasza nkmedve (#150) üzenetére


szecska24
tag

1. Én sem vagyok biztos benne. Csak van egy olyan érzésem, hogy egy akkora cég, mint a Samsung azzal kezdi egy termék (pláne egy új termékkategória) tervezését, hogy komoly igényfelmérést végez.

2. Bármikor odaállok melléd a K zoom-mal és biztos vagyok benne, hogy jelentősen jobb képe lesz, mint az A720IS-nek.

Neked nincs értelme a 10x-es zoomnak. Nekem sincs. A piac mégis azt mutatja, hogy kompakt gépből 2 félét lehet eladni nagy mennyiségben: Bridget és Utazózoomot. Nem véletlenül halt ki az alsó kategória teljesen Ny-Európában. A fene se érti az emberek ízlését.

(#152) zsoltyyy válasza szecska24 (#151) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Tehát akkor azt akarod mondani, hogy "egy akkora cég, mint a Samsung" nem hoz létre olyan terméket amik nem kelendőek, esetleg veszteségesek?

Az éjszakai fotózásra meg visszatérve. 3 napja írták a tesztet itt mobilarena-n.

"Az esti kültéri témát a Széll Kálmán tér szolgáltatta..."
"A Lumia 1020 könnyedén nyerte a kategóriát, ez készülék örökítette meg a legtöbb részletet."

"Második esti témánknak a Jégkert bárpultját szemeltük ki..."
"Ezúttal is a Lumia 1020 került ki győztesen, a részletek, a színek és a fénymérés is rendben van. "

Ezeket a tesztből másoltam ki.

Amit meg Te írtál: "Amúgy érdekes mert pont ebből a szempontból össze tudtam hasonlítani a 2 terméket. És a K zoom nem csak hogy színhelyesebb képet lőtt, de még az élessége is sokkal jobb volt mint a 1020-é."

(#153) nkmedve válasza szecska24 (#151) üzenetére


nkmedve
őstag

2. Bármikor odaállok melléd a K zoom-mal és biztos vagyok benne, hogy jelentősen jobb képe lesz, mint az A720IS-nek.

Ezt erősen kétlem, de szubjektiv lehet a dolog (lehet neked jobban bejönnek a K zoom képei). A szemeim DSLR-es képekhez vannak szokva (kb. 4 éve 95%-ban azzal fotózok) de megfelelő fényviszonyok mellett az A720 nagyon meg tud lepni néha még simán JPEG-ben fotózva is. Arról már ne is beszéljünk, hogyha RAW-ban kezdem használni (egy könnyű trükkel megoldható) és esetleg egy kis utómunkát is végzek a képeken (pl. enyhe zajszűrés és kiégett részek visszahozása Lightroom-ban, amit 5 perc alatt meg lehet oldani akár több száz képre is egyszerre).

Teljesen random példa, nem sokkal azután készült, hogy megvettem a gépet, ezelőtt több mint 6 évvel, automata mód, JPEG, semmi utómunka (mindössze kicsit leméreteztem helytakarékosság miatt). Ezek után megnézve a tesztben levő képeket...hát nem adnám oda még ezt az őskövületet sem a K zoom-ért.
Közben találtam egy teljes felbontású képet is (nem sok ilyen maradt meg az évek során :D), ez állvánnyal készült nagyobb záridővel.

[ Szerkesztve ]

(#154) Palibá válasza nkmedve (#153) üzenetére


Palibá
tag

Megdöbbentő, mennyivel minőségibbek ezek a képek, mint a nem egész két éves Fuji S3200-al készültek, amit apám valami 58ezerért vett. Full Auto mód:
1.
2.
Igaz az jobb, mert az fekete, van rendes markolata, hasonlít egy profi gépre (laikusoknak) és 24x-es a zoomja ;]

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#155) Quasi_modo válasza dirty.yakuza (#123) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tegyél fel tesztképeket a megfelelő totyikba.

valami

(#156) Palibá válasza Quasi_modo (#155) üzenetére


Palibá
tag

dirty.yakuza (#123): De ha ide, azt sem vesszük rossznéven :)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#157) gaben1117


gaben1117
senior tag

Ezzel még talán már el is mászkálnék. Bár tökéletesen megfelel a G2 kamerája is egyelőre.

(#158) dirty.yakuza válasza Palibá (#156) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Hétvégén letesztelem! (Y)

(#159) #31733248 válasza nkmedve (#153) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igazad van, engem is meglepett a kis Canon, nem gondoltam volna, hogy ennyire jó képet lő... Nekem sajnos messze nem ennyire jó a saját ultrazoom gépem (lásd lent).

Akit érdekel, itt vannak a Samsung Galaxy S4-em és az 55 ezer forintért, tavaly vásárolt Samsung WB100 ultrazoom gépem összehasonlító képei. Jobb minőséget készít a telefonom.

Itt pedig szintén az S4 teljesítménye hasonlítható össze hét fényképezőgépével azonos téma mellett. Igaz, ezek nem ugyanakkor készültek, de arra igyekeztem ügyelni, hogy napos idő és 9 óra körül legyen, mint a legtöbb képen.

(#160) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Visszatérve a 1020-as összehasonlításhoz szerintem ez a videó egyértelművé teszi. Zoom előtt jelentős a Nokia előnye, de zoom után szertefoszlik -szerintem-. Kinek mire kell egy "kamerás mobil", lehet választani. :)

(#161) kakuk100 válasza 2ofthem (#160) üzenetére


kakuk100
őstag

Én nem látok olyan jelentős előnyt a 1020 javára. A közeli képeknél főleg nem. A színek között van egy árnyalati különbség, de nem lehet tudni melyik élethűbb. Pl. az egyik helyen a 1020 faleveleit kicsit túl világos zöldnek találom. Persze ezek egyedi benyomások. Elfogadom ha más másképp látja.

(#162) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kéne a f.....nak, de különben jó.

(#163) legiaap válasza Lomha 8V (#162) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nagyjából össze is foglaltad az előző hozzászólásokat.
Lehetne ez a topik címe.
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#164) Lomha 8V válasza legiaap (#163) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez volt az első gondolatom a cikk elolvasása után. :DDD

(#165) szecska24 válasza zsoltyyy (#152) üzenetére


szecska24
tag

Nem állítottam ilyet. Azt mondtam, hogy az optikai zoomra valamiért szerintük szükség van. Ettől még lehet kevésbé sikeres a termék, ha a fehasználók azt mondják, hogy a zoom megléte miatt nem hajlandók kompromisszumokra.

Egyik sem vakus felvétel, így nem releváns a teszt. Szerintem mindegyik kép hányadék ott, csak valamelyik kevésbé. Ettől még nem lesz használható egyik fotó sem. Este 2 féle képpen lehet használható felvételeket készíteni: vagy hosszú záridő + alap (nem túl magas) érzékenység, vagy vaku.

(#166) zsoltyyy válasza szecska24 (#165) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

"Mivel a Lumia 1020 és a K Zoom képes hosszú záridejű fotót is készíteni, megpróbálkoztunk egy-egy ilyen kép lövésével is. Ahogyan az eredményeken látszik, az 1020 az alacsony érzékenység mellett sikeresebben ellensúlyozta a sárgás színeket, emellett a részletekből is többet sikerült megörökíteni. A K Zoom is sokkal részletgazdagabb képet produkált kézi beállításokkal, mint rövid záridő mellett esti módban, bár itt továbbra is a sárgás színek dominálnak."

Nem értem, h kit próbálsz meggyőzni, amikor pár napja volt egy teszt itt MA-n, és egyértelműen le van írva, hogy a 1020 jobb...

[ Szerkesztve ]

(#167) KTTech válasza zsoltyyy (#166) üzenetére


KTTech
veterán

Az a gond, hogy nem épp hozzáértő volt a teszt... a korrekt összehasonlítás akkor lett volna, ha mindkét telefon manuális módban, azonos ISO-n, azonos záridővel és rekesszel készíti el a képet, manuális WB-vel. Ha ott eltérés van, már összehasonlítási alap. Így meg bolhafing...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#168) Ádám16 válasza Lomha 8V (#162) üzenetére


Ádám16
addikt

:C Hasonló gondolataim vannak nekem is.

(#169) rizso válasza zsoltyyy (#166) üzenetére


rizso
addikt

Tehát ha valaki tesztben írja le a saját szubjektív véleményét, akkor az szent írás? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#170) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Nem értem ezt a nagy ellenségeskedést itt Lumia 1020 vs. K Zoom fronton, főleg nem úgy hogy a legtöbben (és nem akarok megbántani senkit!! :R ) még egyiket sem használtátok nem hogy mindkettőt, és csak mások által írt tesztek alapján próbáltok érvelni...
Volt szerencsém jó pár telefont használni már és bizton állíthatom hogy nincs győztes.
Előnyök, hátrányok és felhasználói igények vannak!!
Én a K Zoom-ra egy iPhone 5S után váltottam és nekem az 5S volt a non plus ultra fotózás terén, pedig csak 8 megapixeles, pedig nem voltak fejlett beállítási lehetőségek, mégis az én elvárásaimnak az felelt meg leginkább.
Ha láttam vmi érdekeset előkaptam lőttem egyet kettőt és mindig készült olyan kép, ami nyomtatva is megállta volna a helyét. Akkor most kezdjem el savazni 1020-at hogy az milyen szar?! (Mellesleg láttam egy két tesztet ami szerint oda vissza megverte fotós tesztben a 1020-at!! :) )
Két nap után vegyes érzelmeim vannak a K Zoom-mal kapcsolatban... Mint telefon jó. Gyors, kezes, aksi is elég jó. Viszont kameraként foglalkozni kell vele. Auto módban nem szabad csodát várni tőle. (Ez volt az i5S hatalmas előnye! Ez hiányzik.) Viszont ha az ember rá szán pár percet és beállítja a dolgokat, témákat elég jó képek sülhetnek ki belőle. :) Az S4 Zoom-hoz képest nekem hiányzik a "grip" jó volt a fogása stabil volt fotózás közben (A K Zoom nem az..) Az elsütő gomb is sokkal sokkal jobb volt, ráadásul miközben fókuszálok vele 5-ből háromszor tuti megnyomom valahogy a "vissza gombot" az érintőn.. :/ Ez igazán zavaró! Nagyon.
Egyelőre ennyit szerettem volna, hétvégén több időm lesz a fotózás dolgot próbálgatni, ha van rá igény dobok is fel pár képet! :R PEACE

[ Szerkesztve ]

(#171) zsoltyyy válasza rizso (#169) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nem, nem szentírás, de elég megnézni a képeket...

(#172) nkmedve válasza dirty.yakuza (#170) üzenetére


nkmedve
őstag

Én direkt nem akartam dicsérni az i5S-t, mert aztán jön az Apple fanboyozás, de szerintem is sokkal ideálisabb ez telefonos kameraként (előkapom, lövök vele, elrakom) mint a K Zoom vagy akár a 1020. :D Ha ennél komolyabban akarok fotózni akkor viszem a DSLR-t vagy akár az őskövület kompaktot.
A K Zoomnak csak akkor látom értelmét, ha valakinek tényleg annyira fontos hogy mindent egy eszközben oldjon meg, és haljandó feláldozni mindkét eszköz pozitivumait a zoom-ért cserébe. Hogy miért mondom azt hogy mindkét eszköz pozitivumait feláldozza (ez csak saját vélemény valakitől aki szeret fotózni, de fontos neki a jó telefon is):

Telefon:
- Egy telefonnak kompaktnak kéne lenni, mivel az mindig az embernél van. Egy nagy és nehéz telefon sokkal sérülékenyebb is mint egy könnyebb (főleg hogy egy hatalmas optika is benne van)
- A mostani telefonok akkuja már alapból keveset birja, erre még rárakni egy fényképező fogyasztását szerintem nem praktikus.

Fényképező:
- Képminőséggel nem vagyok teljesen elégedett, de elfogadom hogy ez másnak megfelelő lehet úgyhogy nem mondanám egyértelmű negativumnak, csak én többet várnék egy ilyen eszköztől (ha már elsődlegesen kamerának készült, és telefonként csak másodlagosan lehet használni a mérete miatt)
- Megfelelő fényképezéshez kell megfelelő fogás. Nem hiába vettem én már annak idején az A720IS-t, volt azelőtt ultrakompakt gépem de nagyon rossz volt a fogása. Inkább legyen 1-2 centivel vastagabb, de lehessen megfogni rendesen
- Állványbemenet, ezt már többen is irták. Tudom megoldható, de akkor még kell vigyél magaddal plusz eszközt.
- Megfelelő fényképezéshez kellenek dedikált kezelőszervek. Érintőképernyőn mókolni a beállitásokkal nagy kin, és szerintem sokaknak elveheti a kedvét a fotózástól.
- Fennebb már irtam az akkut, ez fényképezésnél talán még fontosabb. Nem tudom pontosan hány képet birhat ez az eszköz de feltételezem nem túl sokat, főleg ha a vakut is használod néha (irhatnál majd esetleg tapasztalatokat).

Kb. ennyi ami miatt szerintem ez az eszköz nem jó sem úgy mint elsődleges telefon, sem úgy mint elsődleges kamera.
Ettől eltekintve ha valaki úgy érzi ez kell neki akkor vigye, de szerintem ez az eszköz nem fog neki segiteni abban hogy fotózás terén fejlessze magát, vagy hogy egyáltalán megszerese a fotózást (itt most kezdő fotósokról beszélek aki esetleg tovább szeretnének lépni az egyszerű telefonos point & shoot kattogtatásról). Szerintem fontos hogy az emberek megszeressék a fotózást és legyen bizonyos igényük a minőségre. Nekem is a közvetlen környezetemben egyre többen vesznek mostanában DSLR vagy MILC gépeket (talán kicsit az én ráhatásomra is ;) ), és én ennek nagyon örülök.

[ Szerkesztve ]

(#173) KTTech válasza zsoltyyy (#171) üzenetére


KTTech
veterán

Hát azokat lehet. Főleg kalibrált monitoron, normálisan színkezelt böngészővel (hányan nézték meg így?). És akkor rögtön kijön, hogy összehasonlíthatatlanok... főleg a tesztmetódus miatt, ami a fényképezőgépek fejletlenségéből adódik, hiszen nincsenek normális manuális módok... de ez már nem a tesztelő hibája. Egyébként kíváncsi lennék egy 1020 RAW-ra, mert az már megmutatná, mit tud. Mondjuk a K Zoomot is jócskán feljavítaná egy normális feldolgozás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#174) Quasi_modo válasza KTTech (#167) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a korrekt összehasonlítás akkor lett volna, ha mindkét telefon manuális módban, azonos ISO-n, azonos záridővel és rekesszel készíti el a képet
Szerintem az a korrekt, ha mindkét gépen addig állítjuk a dolgokat, amíg a legélethűbb lesz a kép. Nem feltétlenül azonos beállítás mellett. Sőt.

valami

(#175) vrgkrisztian válasza Quasi_modo (#174) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

pedig az a legjobb összehasonlítás,ha mindet automatán hagyják.
az userek 99%-a úgyse fogja állítgatni az isot,mert azt se tudják,mi az.
sokszor több múlik az automata szoftveren,mint az optikán.
pl az s5 ben nagyon jó az egész kamera,de a szoftver nagyon rosszul dolgozza fel a képeket/rossz záridőt használ,ebben az iphone még mindig sokkal előrébb jár.(szvsz sok más teló elvérzik amellett :K )

iso-t meg stbt állítgassatok az arra való kamerákon... :U

(#176) Quasi_modo válasza vrgkrisztian (#175) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

az a legjobb összehasonlítás,ha mindet automatán hagyják.
Nem: lásd a 808 esetét.
Másrészt úgy sosem fogod tudni, hogy az adott kamera valójában mire képes.

valami

(#177) mekker


mekker
őstag

"K Zoom tízszeres nagyítás mellett is 20,7 millió képpontot rögzít. Összehasonlítva, ugyanakkora szelete a témának a Lumia 1020 esetében 0,38 megapixelből, az iPhone 5S esetében pedig mindössze 80 ezer pixelből áll"
38MP 10%-a az a tudomány mai állása szerint 3,8MP, a 8MP-é pedig 0,8MP. Vagy én gondolok valamit rosszul?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#178) rizso válasza vrgkrisztian (#175) üzenetére


rizso
addikt

Én mondjuk a telefonon is szeretek állítgatni, néha elég látványos a különbség: automatikus vs éjszakai vs manuális (8sec záridő, ISO 100, állványról).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#179) vrgkrisztian válasza rizso (#178) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

de egy átlag telón úgyse lehet záridőt állítani...
én sokszor fényképezek telóval valamit hirtelen,na olyankor nincs idő előtte művészkedni/dolgokat átállítani a témához megfelelően. ilyenkor kénytelen vagyok magam az automatikus szoftverre bízni,és az sokszor sok telónál elvérzik :( (majdnem kivétel:iphone5s) ha fényképezni akarok komolyabban,akkor tükörreflexes,és majd azt állítgatom,ha úgy érzem,nem elég arra a szitura az automata :K

(#180) KTTech válasza vrgkrisztian (#179) üzenetére


KTTech
veterán

Az a fényképezőgép szoftver, amit nem lehet manuálisan állítani, az az ipari hulladék kategória. Az, hogy rekesz nincs ezekben az eszközökben, az tényként kezelhető, ahogy a zár is csak elektronikus (és milyen jól látszódik a hibája, a CMOS-nál még mindig nem 100%-os, CCD-t meg nem használnak...). De ettől függetlenül paraméterezhetőnek kell lenni a szoftvernek, és az automatika a legkevesebb esetben adja a legjobb eredményt. Az ok igen egyszerű: a fényképezőgép nem tud a felhasználó fejével gondolkodni, mit akar látni a képen, a fénymérők még mindig a kép átlagos 18%-os szürkének megfelelő értékhez húznak (bár ma már korrekciókkal, ami vagy sikerül vagy nem).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#181) KTTech válasza Quasi_modo (#174) üzenetére


KTTech
veterán

Hááát... erre az összes létező fényképezőgépteszt az ellenpélda.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#182) kakuk100


kakuk100
őstag

Én úgy gondolom, hogy addig amíg pár tulaj le nem írja ide a véleményét addig nem lehet tudni, hogy a K-Zoom fotó tudása milyen. Tudjuk, hogy mint telefon jól működik. A tesztek nem mindenben mérvadók. Pl. a Z2 különösen ajánlott plecsnit kapott itt és a fotós tesztekben majdnem utolsónak végzett több helyen is.
Én emlékszem, hogy mikor az S4 Zoom kijött akkor is ugyan ez volt a helyzet. Össze vissza írtak róla mindenféle hülyeséget olyanok is akik csak fényképen látták a telefont. Én még is megvettem és nem bántam meg. Nagyon jó képeket lehet vele csinálni. Kicsit vastag, de nem baj jól meg lehet markolni ami nem hátrány. Tudom, hogy mindenki a saját telefonját védi, de azért lehet reálisnak lenni.
Ma reggel kimentem a teraszra és csináltam pár képet a 1020-al és az S4 Zoom-al is. Olyan egetverő különbséget nem láttam. Igaz csak közeli képeket csináltam virágokról.
Úgy gondolom érdemes megvárni annak a kollégának a véleményét aki már megvette a telefont. Nem érdemes fényképező gépek tudásához hasonlítani a K-Zoom-ot. Az a lényeg hogy a maga nemében mint telefon és mint kamera is jól működjön. :N

(#183) Icetee válasza kakuk100 (#182) üzenetére


Icetee
aktív tag

Én próbálgattam egy 1020-at, de auto módban nem csináltam vele eget rengető képeket. Azt hittem milyen jó lesz, de igazából ott is állítgatni kell. Mutatta a tulaj hogy mennyi mindent be lehet állítani, de én nem értek hozzá. Szeretek fotózni, de nem vagyok fotós. Nekem az jelent jó fotós mobilt (sokan felvetették), amit kiveszek zsebből, megnyomom az exponáló gombot és lövi és a képet. Legtöbbször telefont pillanatképekhez használja az ember, aminél kattintani kell egyből, nincs idő tökölni a beállításokkal. Ha hegyeket megy az ember fotózni vagy naplementét, akkor meg lehet egy rendes gépet visz magával.

Volt a kezemben tegnap egy K Zoom is, kérdeztem annak a tulaját is hogy mi a véleménye. Neki pár napja volt meg a készülék, a legtöbbet auto módban fotózta. Lehet az Amoled képernyő miatt, de nagyon szépek voltak a képek amiket csinált :) Ha nem lesz ilyen drága, akkor lehet nagyobb lesz a kereslet rá. Kézben is elég szépen elfér, nem olyan mint az S4 Zoom. Nekem tetszett anyaghasználatban is.

(#184) kakuk100 válasza Icetee (#183) üzenetére


kakuk100
őstag

Én sem vagyok nagy fotós és én sem értek hozzá. Igazad van az a jó gép ami automata módban jó képeket csinál és nem kell állítgatni. Úgy is azért átnézzük a beállítási lehetőségeket és egy párat ki is próbálunk aztán eldől hogy nekünk jó vagy nem.
Örülök hogy amit láttál a K-Zoom al automata módban készült képeket jól sikerültek, illetve jó képek lettek. Szerintem jól néz ki a telefon és az természetes, hogy mivel komoly optika van benne nem olyan könnyű és vékony mint a normál okostelefonok. Jól meg lehet markolni legalább és biztosan hamar megszokható. Az S4 Zoom jóval vastagabb és még is hamar megszoktam.

(#185) MaCS_70 válasza KTTech (#180) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Az a fényképezőgép szoftver, amit nem lehet manuálisan állítani, az az ipari hulladék kategória."

Na, ez az, ami azon felül, hogy baromi menőn hangzik, óriási baromság. Tíz egységsugarú felhasználóból kilenc soha, de soha nem nyúl bele az expozíciós beállításokba, legjobb esetben is maximum témát választ, de a bekapcsológomb-exponálógomb-zoom szentháromságon túl semmihez nem nyúl -- mégis vígan fotóz és boldog a képeivel.
Mindazok, akik legalább egy EV-korrekciót állítanak, már a kivételes kisebbséghez tartoznak.

Persze szerintem is jó, ha minél több belenyúlási lehetőség van, de én a profi fotós apámtól tanultam a fényképezést lassan negyven éve -- viszont elég sok barátomnak és barátom barátnőjének mutogattam már, hogy hogyan is működik a fényképezőgép / telefon kamerája, és a többséget csak zavarta, hogy mennyi "vackot" lehet ott állítani -- inkább ott se legyenek! :)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#186) Leskin válasza mekker (#177) üzenetére


Leskin
tag

általános iskolai matek :)
10x10 es terulet az 100 negyzet, 100x100-as terulet az 100.00 negyzet.
Azaz ha a szelessege es a magassaga 10% a masiknak akkor a terulete nem a 10%, hanem az 1%-a :)

Samu S5

(#187) Leskin válasza MaCS_70 (#185) üzenetére


Leskin
tag

Módosítanám ezt úgy hogy 100 egységsugarú felhasználónól 99 :)

Samu S5

(#188) vrgkrisztian válasza Leskin (#187) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

és lehet,még ezzel is keveset mondtál

(#189) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Készítettem 1-2 képet ma reggel. A véleményem még mindig nem változott. A K Zoom a reklámmal és hírekkel ellentétben szerintem alkalmatlan point-and-shot telefonnak. Kevés kép sikerült (számomra) elfogadható minőségben AUTO módban. :(
A pillanatot elkapni és megörökíteni a K Zoom-mal nehézkes.. :O
Nagyon. NAGYON rossz a fogása fényképezés közben, az exponáló gomb nyomkodása közben sokszor hozzáér az ember a "vissza gomb"-hoz, a hangerőgomb-páros zoom-olás sem esik (nekem) nagyon kézre.

Tehát a képek:

001
002
003
004
005

Van 3 makró egy 10X zoommal készült (a kacsás) és egy szimpla point-and-shoot. A képek méretét le kellett csökkentenem itthon photoshopban mert nem engedte feltölteni. :U Más módosítás nem történt.
Véleményem szerint a makrója egész jó még úgy is hogy eléggé fújt a szél és imbolygott a téma! :)
Ezzel a résszel elégedett vagyok! :R

(#190) kakuk100 válasza dirty.yakuza (#189) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi a fotókat. Még nagyon új a gép. Az exponáló gomb helyett nincs a kijelzőn exponáló a jobb oldalon? Én szinte soha nem használom az exp, gombot mindig a képernyőn exponálok és ott állítom be a zoom-ot is szintén a képernyőn van + - gomb azzal. Nem tudom a K-Zoom-on van e ilyen. Különben a képek szerintem jók. A pillanat kép is. Várjuk a továbbiakat :K !

[ Szerkesztve ]

(#191) DoxaM


DoxaM
aktív tag

Úristen decsúnya így :DDD eleje a tipikus gagyi samu, háta meg ilyen pupos :D ilyen vékony egységgel tuti "kényelmes" is....
Sokkal kultúráltabb megoldás szerintem a sony féle wifis obi, igaz, hogy az plusz még egy egység, de nem ilyen szörnyszűlött :D

[ Szerkesztve ]

(#192) Quasi_modo válasza dirty.yakuza (#189) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezek a képek valahogy nem tetszenek. Lehet itt menteni a beállításokat?

valami

(#193) dirty.yakuza válasza kakuk100 (#190) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Van rajta, de jobban szeretek a hagyományos módon exponálni! :)

(#194) dirty.yakuza válasza Quasi_modo (#192) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Hogy érted hogy nem tetszenek? :U EXIF adatok érdekelnek?

[ Szerkesztve ]

(#195) Quasi_modo válasza dirty.yakuza (#194) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Úgy értem, hogy nem tetszenek. A kacsás meg főleg nem. Ennek a gépnek többet kell tudnia.
A mentést meg úgy értem, hogy csinálsz kézzel egy beállítást a fotózáshoz és elmented.

valami

(#196) dirty.yakuza válasza Quasi_modo (#195) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Értem, csak úgy hallottam ki a szavaidból hogy az eredetiségét kérdőjelezted meg, de én értettelek félre.
Igen, papíron többet tud és én is többet vártam....
A kacsás sztem is gyenge azt csak a 10X-es zoom miatt tettem fel. Mentés lehetőséggel nem találkoztam de még csak ismerkedek a géppel, de vmi olyanról hallottam hogy a Pro Suggestions-hoz te is tudsz sémát létrehozni amit fel tud ajánlani a gép utána fotózáskor.

[ Szerkesztve ]

(#197) Quasi_modo válasza dirty.yakuza (#196) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen, valami létrehozható/elmenthető sémára gondoltam.

valami

(#198) Palibá válasza dirty.yakuza (#196) üzenetére


Palibá
tag

Újabb tesztképek jönnek még? :)
(Amúgy, ha az utolsó, 4. direktlinket illeszted be a képfeltöltésről, akkor nem lessz körülötte a felesleges maszlag, és jobban is nagyítható lesz)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#199) kakuk100


kakuk100
őstag

Igen, várjuk az új képeket!!! :DD

(#200) Duree


Duree
veterán

Egyiknek se tökéletes,de ez az öszvérek gyengéje.De azért együtt tudnék élni vele.Persze nem ezen az áron.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.