Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Jó lesz ez :) Most az MS-en a sor hogy folytassa a Lumia 1020-as fejleszétést!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) kengyel


kengyel
nagyúr

A cikkben lévő tesztvideó az LG L70 :)

kengyel

(#3) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz nekem tetszik, csak az ára erős egy csöppet!
Talán jobb lett volna kisebb zoom-ot alkalmazni (kb. 5-7x-t) egy erősebb akku érdekében, de akkor már az első generációban is, hogy legyen hova fejlődni!
Köszi a tesztet, jó volt olvasni! :R

(#4) Örni


Örni
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ez az Xperia Z1 vagy Z2 érzékelője a Sonytól :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó lett szerintem. Az ára sem annyira vészes, mint amire számítottam, pár hónap után úgyis lejjebb megy.

***

(#6) ucli


ucli
senior tag

Ez kifejezetten szép lett,nem olyan csamcsungos :))

(#7) Ádám16


Ádám16
addikt

Mennyivel kompaktabb ez, mint az elődje.. Nekem kifejezetten tetszik, bár ha választanom kéne, inkább az 1020...

(#8) Dominó85


Dominó85
veterán

Én a teszt képek után is azt mondom, hogy fotózás terén az éjszakai és hajnali képek esetén nagyot lépett előre, de a nappali képek ocsmányak! Vonalélesség mint olyan 100x több van a Hongmi-mon. Széegyen hogy F2.3 ment csupán bele... Még mindig ezerszer jobb a Lumia 1020.

* Péter - 06302461862 *

(#9) f(x)=exp(x) válasza kengyel (#2) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Youtube-n nincs fenn csak a Tv adás, gondolom ez lenne itt. :)

(#10) kristof83


kristof83
aktív tag

Szerintem ez egy szép készülék, és fehérben még szebb!
Akinek fontos a kamera, az nagyon jól járhat vele még a kezdőáron is...
Ezt most jól csinálta a Samsung :C

Ha mindenképpen kötekedni akarnék akkor az S5 szuper minőségű kijelzőjét hiányolnám!

(#11) Bibby


Bibby
addikt

A1020 baráti áron van? Hol? Az is erősen 150+, pedig nem ma jelent meg.
(T-nél a nokia kártyásan 190, még viccesebb...)

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#12) babkukta válasza Dominó85 (#8) üzenetére


babkukta
senior tag

Ugyanezt néztem én is :K Mármint nem azt, h a Hongmi milyen, hanem h a vonalélesség eléggé elment vhova. Egyébként a koncepció már jó irányban van, vhogy így kell kinéznie egy ilyen telefonnak, de nekem ez még mindig csúnya. Nem szimplán az fura benne, h az objektív ekkora, hanem ez az anyagminőség, meg ez a dizájn... :( De ez már egyéni probléma. Még 1-2 generáció, aztán tökéletes lesz ez is (reméljük)

Üdvözlettel, Tibi

(#13) prolad


prolad
őstag

Tetszik,5.5-6 colon kérném ugyanezt (persze egy nagyobb akkuval.a többi maradhat).

(#14) 2o1i válasza Dominó85 (#8) üzenetére


2o1i
senior tag

Nekem sem tetszenek a nappali képek.
A vonalélesség mellett zavar a zaj és az elmosódottság is. Emiatt nem is kellene, főleg egy dslr mellé...

(#15) papi77 válasza Dominó85 (#8) üzenetére


papi77
addikt

Én a photographiblogon olvastam a tesztet,de ott nem szerepelt valami fényesen képminőség terén!
Mondjuk szvsz itt sem...

Az első: NOKIA 1611

(#16) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Bone123 olvasta a nagy kamera tesztet?

,,Végeredményben tehát az, aki egy füst alatt szeretné letudni a kompakt fényképezőgépet és a csúcsképességű, LTE-s okostelefont, gyakorlatilag alternatíva nélkül választhatja a Samsung új zoomtelefonját."

Alternatíva nélkül? Éppen tegnapelőtt nyert az 1020 az összehasonlításban...

(#17) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szerintem ez a készülék maga az értelmetlenség.

Ha csak házon belül nézünk körül, a SGS5-nél majd kétszer nehezebb, vastagabb, a külseje, khm, nem fog iparművészeti díjat nyerni, telefonként pedig kevesebbet ad. Persze ha cserébe fotózás terén szintet lépne a SGS5-höz képest, akkor volna miről vitatkozni, de a hétfői kamerateszt szerint kábé ugyanazt a minőséget prudukálja, szóval marad az optikai zoom és ennyi.

Ha pedig megnézzük a Lumia 1020-at, akkor még értelmetlenebbé válik az egész, mert ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy csak mobillal fotózzon, anak az 1020 jobb választás, aki meg jobb foóminőségre vágyik, az pont nem fogja ettől megkapni. Szóval marad egy ormótlan, vaskos és nehéz mobiltelefon.

Nem a lényeg a fontos.

(#18) ozeviktor92 válasza imisomogyi (#16) üzenetére


ozeviktor92
tag

Ő írta! :DD

(#19) tothmaxy182 válasza imisomogyi (#16) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Szerintem olvasta, mivel ő írta azt is... :P

(#18) ozeviktor92: :R

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#20) imisomogyi válasza tothmaxy182 (#19) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Az irónia nehezen jön át egy kommentben tudom. :)
Direkt azért tettem fel a kérdést. :)

De nekem ez még mindig paradoxon, persze egy jó indokkal én elhiszek mindent. Akár a cikkírótól is szívesen fogadom a választ. :)

(#21) tothmaxy182 válasza imisomogyi (#20) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ha irónia volt, akkor bocs, nem szóltam... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#22) Daniel Alves válasza dreamdancer (#17) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Samsung reklám :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#23) Flind


Flind
senior tag

Na ez egész jóra sikeredett, de sokkal inkább 1020. Azért küllemre meg anyagminőségre (már ha ez is a szokásos samu műanyag) magasan a Nokia nyer.

(#24) ozeviktor92 válasza imisomogyi (#20) üzenetére


ozeviktor92
tag

Akkor sorry!

Ezzel a telóval egyébként három bajom van: Bazi vastag, nincs vonalélesség kb. és az android rendszer. Utóbbi ízlés kérdése természetesen.

(#25) Peterson_


Peterson_
addikt

Nem lett ez rossz, egész kultúráltan siekrült megoldani az optika belesajtolását ebbe a házba.
Viszont semmi kiemelkedőt nem látok.
A képekre valamiért nem tudok ránagyítani, de kicsiben is furcsák voltak.
A pecséttel végülis egyetértek...jó lett ez,egyben van, de semmi extra.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26) vrgkrisztian


vrgkrisztian
aktív tag

Bog! ha már ehhez a készülékhez odaírtátok,hogy napfényben sokkal erősebb fényerőt tud,akkor a táblázatban az s5-höz is odaírhatnátok,hogy ugyanúgy 698-nit körüli fényerőt tud,mint pl a note 3 is :K
!!!

egyébként szerintem nem csak kultúráltabban néz ki,hanem egyenesen tök jól az egész cucc.
bár nálam így sem jöhet szóba,de ha nagyoptikás kamerás mobilt keresnék,tuti befutó lenne

[ Szerkesztve ]

(#27) roli543 válasza Bibby (#11) üzenetére


roli543
őstag

Már 107 ezertől fenn vannak árak, de az az alap, tehát egy 110-115 körül már kapható!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#28) Blyan


Blyan
félisten

RItkán mondok Samsungra ilyet,de szerintem ez most jól sikerült.
Nem túl böszme, a képminőség bőven elég jó, sőt beállításokkal játszva nagyon is szuper lehet, és a hw is nagyon rendben van.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) DMG


DMG
senior tag

Én semmivel sem látom jobbnak a képeit, mint akármelyik telefon képeit, a felhős képek szerintem botrányosak, ahhoz képest, hogy mekkora optika van rajta, így nem látom értelmét. :(

EDIT: Persze lehet, csak nekem nagyon az elvárásaim, ha már ilyen vaskos darabot hordok magamnál.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#30) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Inkább a 1020. Az optikai zoom ami értékelhető, na meg hogy összekaparták magukat az elődhöz képest.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) Bibby válasza roli543 (#27) üzenetére


Bibby
addikt

Hivatalos nokia garanciával és tartozékokkal érdekes csak. Ilyenolyan sufni doboz nélküli nem játszik.

Ελευθερια η θανατος

(#32) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Nekem tetszik, elfognám. Csak legyen ehhez is valami + aksis tok. (továbbra is ronda a hátlap)

(#33) nkmedve


nkmedve
őstag

Ez már nem rossz dolog, bár nálam telefonként megbukik (soha többet 1 centinél vastagabbat). A képminősége nappal lehetne jobb, de általában véve tűrhető (telefon vagy alsókategóriás kompakt szintjén nézve)

Sajnálom hogy a zoomnál a marketing az első, nagyon ritkán van szükség 10x zoomra, sőt átlag kattogtatáshoz lehet hogy soha. Egy ilyen készülékbe bőven elég lenne 3-4x zoom is, és akkor lehetne kecsesebb vagy kaphatott volna fényerősebb optikát, nagyobb szenzort, stb. Samsungot ismerve ez a 10x zoom mostmár alap lesz az ilyen termékekben, ami nagyjából kizár mindenféle képminőségbeli javulást a jövőben (áldozzunk fel mindent a marketing oltárán).

Szerintem még mindig inkább a Nokia van a megfelelő ösvényen a PureView kameráival, azok simán jobb képminőséget hoznak bármilyen viszonyok között, és a veszteségmentes zoomjuk is elég az esetek 99%-ában.

(#34) Palibá


Palibá
tag

Kertész Vili bácsi a masiniszta? :D

Képek széle homályos. Pl a sarki háznál, a ház homlokzata szép éles a kép középső részén, de a kép szélei...
De azért ha valakinek fontos a zoom egy mobilban, nem vehet ennél jobbat.
Ugyanakkor nem a lesifotósok mobilja (kitolt optikával nehéz észrevétlennek lenni :))

Azt meg tudja válaszolni valaki, hogy ha az asztalon fekszik, és rányomok a kamera ikonra, felemeli a telefont az optika? És hol található a Makovecz kilátó pontosan?

Kösz a tesztet, meg esetleg a választ!

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#35) hito


hito
nagyúr

Höhőőő!!! Mi lett ezzek a szegény K-val? Eddig csak jobb képeket láttam tőle minden oldalon. Csavartak még egyet a szoftveren kárára? Ezek a 20Mp-es képek szinte semmivel sem jobbak, mint a Z2.

Nekem ez így csalódás, pedig mindeddig nagyon nagy reményeket fűztem hozzá. Nem értem mi történt. Vagy lehet, hogy az a baj, hogy amiket eddig láttam azok nem 20Mp-es képek voltak?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) hbalu


hbalu
tag

A Galaxy NX nem DSLR. A DSLR olyan cserélhető objektíves gép, amiben van tükör is. Az NX MILC, vagyis tükör nélküli cserélhető objektíves gép.

Amúgy magával a koncepcióval nem értek egyet, a képminőség pedig szerintem annyira nem jó a képminőség, hogy feledtetné a hasonló árkategóriás telefonokkal szembeni hátrányait. Az egyetlen elvitathatatlanul jó tulajdonsága a zoomtartomány, meg persze hogy azonnal lehet tolni instagramra a képeket.. húha.

(#37) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

150 penzt nem er.! ! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#38) hito válasza Dr.FantastiK (#37) üzenetére


hito
nagyúr

Mint ahogy egyik telefon sem ;] Nemhogy 200-at, meg 250-et.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39) Csapoati válasza Palibá (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Makovecz-kilatohoz a huvosvolgyi Nagyrettol tudsz felsetalni (kb fel-egy ora).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) BatchMan


BatchMan
senior tag

Mobilarena kamerát tesztel... :(

(#41) Palibá


Palibá
tag

"a vaskos, 200 grammos súly ellenére is kényelmesen lehet a készüléket kezelni,"
Pedig hogy ment a rinya annak idején a 920 tömegével kapcsolatban. Minden ponton azt szidták, már a címben elkaszálták vele ("Amikor a méret vág oda...") Holott az csak 185g volt. Mostanra valószínűleg erősödtünk mert a 200g már kényelmes. Anno a 808 hátulján a kameradudor is fejnehézzé és undorítóvá tette a készüléket sokak szerint (az nem egészen 14mm vastag volt, ez meg most több mint 20mm összecsukott állapotban is (tudom kell a hely a lencsetagoknak, de akkor is)), ez nem tűnik fejnehéznek. Jól megoldhatták a samsung mérnökök a súlyelosztást. Vagy: Felesleges volt a hőbörgéssel elriasztani jópár leendő 920/808 vásárlót akkoriban. Persze mindenkinek mások a korlátai, van aki nem tud 185gr-ot kényelmesen használni, másnak a 200sem probléma. Most "kényelmesen lehet a készüléket kezelni" a 4,8" ellenére is. Ezért érzem úgy, hogy ilyen szubjektív benyomásokat mint túlsúly, vastagság, kár volt akkoriban ennyire nagy hibáknak feltüntetni. Igaz, ha ez volt a legnagyobb hibájuk, nem találtak nagyobb negatívumokat, akkor azok a Nokia-k tényleg jó telefonok lehetnek. :D
", a lencsét masszív gyűrű védi," ami csak aki nem látta az adást annak kedvéért ideírnám, hogy bizony műanyag (Bog szerint), csak megtévesztően csillog.
Ettől még persze van létjogosultsága, hisz gyakorlatilag egyedüliként vagy max házon belüli elődjével versenyzik ebben a speciális kategóriában.

Csapoati : Köszönöm az infót

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#42) Palibá


Palibá
tag

Vérbeli multimédiás telefon létére kaphatott volna egy árva ledet a xenon vaku mellé éjszakai videóhoz (meg zseblámpának). Igaz értesítési led sincs. Így gondolom jóval olcsóbban tudják adni, illetve előállítani, mert 150.000Ft nem kevés pénz. Na majd a 3. generációban talán az lesz a: NEW FEATURE!!! :D

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#43) schawo


schawo
titán

Egy ötvenezer forintos fényképezőgép összegyúrva egy százezres telefonnal. Ha így néznem nem olyan rossz. Feltéve, hogy valakinek pont egy ilyen fényképezőgép, és pont egy ilyen telefon kell. Ha valakinek az egyikből is nem felel meg a szint, akkor máris kiesik a választható készülékek listájáról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) Palibá válasza schawo (#43) üzenetére


Palibá
tag

50.000-ért már jobb fényképezőt kapsz, legalábbis ami a zoomot illeti (24-30x), mert valljuk be, más érdemi előnye nem nagyon van ennek a kütyünek. Emellett úgy számolsz, hogy a 100.000-es telefonban meg nincs fényképező és így meg beleépítették? De így nem frankó, hisz egy 100.000 telefon hasonló képminőséggel dolgozik (bár zoom nélkül). Tehát kb van egy 100.000-es telefon, amibe 50.000-ért tettek egy 10x-es zoomot. Ki-ki döntse el a saját pénztárcájához mérten, megéri-e neki. Mondjuk a kezdő árak mindig magasak. De örüljünk hogy lehet kapni, van választék! :)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#45) KTTech válasza schawo (#43) üzenetére


KTTech
veterán

Én így néztem, és a barátnőmnek pont erre volt szüksége. Egy eszközben normálisabb fényképező, az SII képminőségét garantáltan eléri, a 20Mpixelnek sem itt, sem más telefonban, sem kompakt fényképezőgépekben sincs semmi értelme sem (bár, földműves ember szemének tönkretételére pont jó)... de 5-8Mpixelre leméretezve egész megfelelő minőséget ad.
Szombaton teszt, akkor érkezik meg a nagykerből :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46) KTTech válasza Palibá (#42) üzenetére


KTTech
veterán

Van benne LED a Xenon vaku mellett, AF segédfénynek/zseblámpának.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#47) jozso1989


jozso1989
őstag

Androidon mindig is a Samsung lesz a fotókirály, ez látszik. Csak optimizálni tanulnának meg és használnának végre fémházat. :P Jó cucc lett ez nagyon.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#48) Palibá válasza KTTech (#46) üzenetére


Palibá
tag

Piros, mint az N8-ban. Az ott pl nem úgy volt méretezve, hogy huzamosabb ideig világítson. Volt rá app, de mikor indítottad, kiírta hogy csak saját felelősségre, mert tönkreteheti a folyamatos világítás. Más kérdés hogy értelme se sok volt azzal világítani mert fényereje édeskevés volt zseblámpának, másrészt nem szórta a fényt, csak 1 kis ponton lett piros a megvilágított rész. Többre mentél ha egy hófehér képernyővel botorkáltál a sötétben. AF segédfény nem való zseblámpának.

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#49) moleculez


moleculez
veterán

Ezzel nekem az a bajom, hogy android. Ha tényleg fényévekkel jobb lenne a 1020-nal, akkor még meg is adnám magam, elviselném, de engem a zoom pont nem érdekel, képminőséget tekintve meg nekem a 1020 jobban bejön. Szóval megnyugtató a teszt. 😁
#44 +1

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#50) domos válasza moleculez (#49) üzenetére


domos
senior tag

A Lumia 1020 tenyleg jobb kepeket csinal, de sajnos nagyon lassucska. Jo lenne mar valami utod neki ami normalis sebesseggel kesziti el a fenykepeket.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.