Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kakuk100 válasza roxan (#450) üzenetére


kakuk100
őstag

Ha nem javul meg talán kéne egy gyári visszaállítás, persze előtte mentés.

(#452) 2ofthem válasza roxan (#450) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Én is a gyári visszaállítást javasolnám, ezek azért elég komoly problémák. Ha nem jön be marad a szervíz :(

stickrs: Porosodásról egyenlőre elég pozitívan tudok nyilatkozni, le is kopogom. A legutoljára említett porszem óta egy se került bele, remélem így is marad. 2 hónapja van meg, és rendkívül elégedett vagyok minden téren vele.

[ Szerkesztve ]

(#453) kakuk100


kakuk100
őstag

Állítólag a K Zoom-nak teljesen zárt a kamerája ha nem használjuk és így nem megy bele por úgy mint esetleg az S4 Zoom-ba. Ezt a Samsung mintaboltban mondták nekem. Lehet benne valami, mert a Samsung egyenlőre nem gyárt hozzá kameravédős tokot. Én azért beszereztem egy kameravédős hátlapot az Ebayről. Nem árt védeni az objektívet. :)

(#454) roxan válasza kakuk100 (#453) üzenetére


roxan
senior tag

pedig belemegy a por

(#455) kakuk100 válasza roxan (#454) üzenetére


kakuk100
őstag

Neked porosodik? Mennyire? Zavaró a fotózásnál?

(#456) vendingo


vendingo
veterán

Az SM c111 és a C115 között csak az LTE a különbség?
C111-et 99-ért már tudnék venni újonnan.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#457) 2ofthem válasza vendingo (#456) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Igen, itt a felső sorban írja hogy a 111 a 3g-s, a 115 az LTE-s változat. Más különbséget nem találtam.

(#458) roxan válasza kakuk100 (#455) üzenetére


roxan
senior tag

Van benne pár szem por, de egyelőre képeknél nem vettem észre. Bár pixelenként nem böngésztem át. Megpróbálok róla fotót csinálni majd.

A zoom hibáról most töltök fel videót, majd megy a link.

(#459) roxan


roxan
senior tag

(#460) kakuk100 válasza roxan (#459) üzenetére


kakuk100
őstag

Én úgy látom, hogy ez szoftver hiba.Csináltál már gyári visszaállítást? Ha nem, próbáld meg.Még azt is lehet, hogy a Sammobile-ról letölteni ugyan ezt a szoftvert és ha gyári visszaállítás után nem javul meg akkor feltenni Odin-al.Utána elvileg jónak kell lennie,ha ezek után se lesz jó akkor szerviz.

(#461) Konfigos


Konfigos
őstag

Sziasztok!

Barátnőm vett egy ilyen készüléket most,minden rendben is van vele,de az itthoni wifi valamiért pár percenként lecsatlakozik(linksys) majd újra vissza,munkahelyi wifivel nem volt gondja.Ötlet?
Másik kérdésem,hogy nagyon sötétek a beltéri képek,sokkal világosabban mutatja mielőtt elkészíti de mentés után szinte alig látható,erre van valami gyógyír?

Mod: Egyébként most a trémobilnál 20%-os online akcióba kapható a készülék,elég jó áron szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#462) rizso válasza roxan (#450) üzenetére


rizso
addikt

Ezt nekem is csinálta az S4 Zoom, ha minden igaz akkor egy "zseblámpa" app miatt, amivel bár a kijelzőt használtam fehér háttérvilágításnak, de magának az alkalmazásnak volt engedélye a kamerához is, és folyton elindította. Miután letörölte, megszűnt a hiba :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#463) roxan válasza rizso (#462) üzenetére


roxan
senior tag

ah, tettem
fel egy ilyet! leszedem.

(#464) 2ofthem válasza Konfigos (#461) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Üdv!

Az első kérdésre nem igazán tudom a választ, viszont a másodikra lenne egy javaslatom.
A telefonnak van egy olyan üzemmódja hogy Buli/beltér, illetve éjszakai, illetve a professzionális javaslaton belül még egy halom másik. Érdemes lenne kipróbálni őket, az automata mód messze elmarad ezektől.

(#465) vendingo


vendingo
veterán

Rendeltem én is egy ilyen mobilt, meglátom mennyire válik be nexus 4 után.
Remélem jó lesz egy darabig, ha mégse, akkor lecserélem nexus 5-re.
99-ért rendeltem 3G verziót.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#466) vendingo


vendingo
veterán

Megvan a telefon, de tipikus samsung.. Fagyások sorozata, hibaüzenetek, kényszerleállítások... Nexus után nekem ez fura.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#467) tybsen válasza vendingo (#466) üzenetére


tybsen
addikt

Együttérzek veled, nexus után nagyon nehéz másra váltani. :( nekem nexus 5 van, már le akartam cserélni, mert mindig vannak ebben vagy abban a funkcióban erősebb készülékek, de az összkép illetve a felhasználói élmény (plusz a frissítsek) miatt nem tudok megválni tőle. Nagyon jó készülék.

(#468) Bastee


Bastee
tag

Nos ez lenne a következő telefonom nekem is, ha a szolgáltatóm nem törli a készüléklistájáról. Gondoltam November elején meglepem magam, de így változik a terv. Végül most van hozzá valami olyan tok ami megfelelően vég? Esetleg por ellen? :)

(#469) kakuk100 válasza Bastee (#468) üzenetére


kakuk100
őstag

Kameravédős tokot még nem láttam itthon.Én az Ebayről rendeltem. Remélem megvédi a kamerát a portól és más behatásoktól.Az S4 zoom-ot is kameravédővel használtam és semmi baja nem történt. Se por se más.

[ Szerkesztve ]

(#470) vendingo válasza kakuk100 (#469) üzenetére


vendingo
veterán

A kameralencsére létezik fólia, vagy hülyeség? Szerintem elég nagy baromság volt oda üveget tenni.
A kameravédős toktól nem lesz nagyon bumfordi? .

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#471) Zsolto válasza vendingo (#470) üzenetére


Zsolto
őstag

Eszedbe ne jusson fóliát tenni a frontlencsére, az a legfontosabb képalkotó elem, ha fóliát teszel rá, olyan lesz minden képed, mintha zsíros lenne az optika.
Mivel erre az optikára nem lehet pl. UV-szűrőt tenni (azt szoktunk tenni a drága cserélhető optikákra védelmi célból), nincs más módja a védelemnek, mint hogy tokban tartod, és ha nincs tokban, vigyázol rá.
Azért nem "butaság" üvegből csinálni bármit, ami részt vesz a képalkotásban, mert a műanyagnak sokkal gyengébbek az optikai tulajdonságai (torzít, nem olyan átlátszó), ráadásul karcolódik is, míg az üveg normális keretek között nem.

Szerk.:
Bocs a kicsit határozott hsz-ért, csak úgy megijedtem, mikor megláttam, hogy fóliát akarsz rakni a lencsére, hogy adrenalinmámorban fogalmaztam :D

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#472) roxan válasza Zsolto (#471) üzenetére


roxan
senior tag

pedig én is gondolkodtam rajta, de pont emiatt elvetettem én is. a karcoktól viszont tartok rajta.

(#473) kakuk100 válasza vendingo (#470) üzenetére


kakuk100
őstag

Fólia tudomásom szerint nem létezik, de nem is lehetne fóliát használni.. Nem lesz bumfordi a kameravédőtől mert az pont akkora mint a kiálló része a kamerának, de ha az lenne is a védelem a fontos.Nézd meg az Ebay-en hogy hogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#474) rizso válasza vendingo (#470) üzenetére


rizso
addikt

Én valami ilyesmi tokot vennék hozzá.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#475) kakuk100 válasza rizso (#474) üzenetére


kakuk100
őstag

Pont ilyen van nekem is. :K

(#476) vendingo válasza rizso (#474) üzenetére


vendingo
veterán

Kicsit drágállom, de eddig ez a legszimpibb.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#477) rizso válasza kakuk100 (#475) üzenetére


rizso
addikt

Jól is néz ki, egyedül a fényes felület nem tetszik, valami matt jobb lenne.

vendingo: ja, nem éppen a legolcsóbb, de ha védeni akarod a kamerát is a porosodástól, akkor ilyesmit kell nézni (nem volt a kezemben, de képek alapján úgy tűnik, hogy elég jól szigetel az a kis "kamerakupak"). Én S4 Zoomra elég gagyit vettem: egy flipes tok, ami amúgy műanyag, és erre a műanyag részre lehet rápattintani a kameravédőt, ezáltal elég nagy bumszli lett a teló. De hát sajna a gyári flipes tok kameravédőjét sehol nem tudtam beszerezni, pedig nekem az is elég lett volna...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#478) Bastee


Bastee
tag

És ez? Szilikonos, grip-es, és lencsevédős, jóval olcsóbban. Feketében nekem szimpatikus :) Nem tűnik kimagasló minőségnek, de fotós feeling megvan.

[ Szerkesztve ]

(#479) roxan


roxan
senior tag

Na, megtörtént a gyári visszaállítás, mert nem hagyta abba a zoom tologatást. Remélem most megszűnik majd.

(#480) rizso válasza Bastee (#478) üzenetére


rizso
addikt

Ja, csak most S4 Zoomhoz, K Zoomhoz, vagy "S5 Zoomhoz" jó a tok? ;] Ekkora katyvaszt mint ami a hirdetésben van...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#481) Bastee válasza rizso (#480) üzenetére


Bastee
tag

Jogos, és sajnos meg is fejtettem :(( Leginkább amit néztem S4 zoom, és a sima hátlap ami ide illő szóval ez is felejtős. Marad az előbb említett auto pop-os. Remélem az a kis szilikon darab rendesen fogja a lencse védőt, kellemetlen lenne elhagyni.

(#482) kakuk100 válasza Bastee (#481) üzenetére


kakuk100
őstag

Van rajta rögzítő. Az a G betű szerű. Vigyázni kell, hogy el ne szakadjon.

[ Szerkesztve ]

(#483) roxan


roxan
senior tag

Bakker, megint kitolta az optikát egyszercsak. Minden előjel nélkül, a kanapén volt, "aludt" épp. Nem örülök.

(#484) rizso válasza roxan (#483) üzenetére


rizso
addikt

Valamelyik program lesz a ludas, amelyiknek van engedélye a kamerához.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#485) roxan válasza rizso (#484) üzenetére


roxan
senior tag

Akkor help!

Ezek vannak fent

Az alsó 3 sorban a letiltott programok.

A telefon több, mint 1 hónapja van meg, ezek már az elején is asszem mind fent voltak, de csak az utóbbi 1-2 hétben jött a probléma.
Tegnap a WAZE-n néztem vmit, telepítés utáni első indítás volt, és utána nem sokkal jött a hiba.

(#486) 2ofthem válasza roxan (#485) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Üdv!

Az Aldi lesz az.

(#487) roxan válasza 2ofthem (#486) üzenetére


roxan
senior tag

Na, akkor más is lesz, mert ezt most tettem fel, korábban nem volt. És a Lidl is új.
De köszi,

(#488) 2ofthem válasza roxan (#487) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Még ami a kamerához hozzá fér:
Lidl
Skype
Viber
Waze
Ebay
Opera

A Viber és a Skype meglepne ha ezt produkálná, a többiről könnyebb elképzelni.
Azt tudom javasolni hogy egyet letörölsz, majd megfigyeled hogy jelentkezik-e a probléma, ha igen jöhet a következő. Így kiderül melyik okozza.

(#489) roxan válasza 2ofthem (#488) üzenetére


roxan
senior tag

Ok, ez lesz, köszönöm

(#490) 2ofthem válasza roxan (#489) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Nincs mit, sok sikert :)

(#491) roxan


roxan
senior tag

Hátha valakit érdekel

A régi telefonomhoz volt egy aktív (drága) Brodit tartóm. Ezt átalakítottam a K Zoomhoz.
A gyorsboltban vettem egy olcsó ilyen tartót és az usb töltő végét a régiből átszereltem ebbe. Igazából bármilyen mini usb csatlakozóból meg lehet csinálni, és a másik végét a szivargyújtóba rakni. Sajnos egyelőre nem létezik hozzá töltős tartó, szerintem meg csak így van értelme, hát megcsináltam. Sok időm nyaralás előtt nem volt, kellett a navi miatt, szebben is meg lehetett volna csinálni, de jól működik, masszív, semmi gond vele, és nem is sufni.

A tartó optikánál levő részét kicsit ki kellett vágni, így nem zavarja a kilógó optikát, és még fényképezni is lehet vele menet közben.

(#492) Bastee


Bastee
tag

Nos erősen gondolkoztam S5 és K Zoom között, és bár S5-öt találni/fogni nem nehéz, K Zoom nem akad az ember kezébe csak úgy... Végső döntésem nagyban befolyásolta, hogy minap (kb. egy hete) reggeli munkába utazás közben, a 2-es villamoson egy hölgyet vettem észre, aki tőlem 40-50cm-re nyomkodta fehér színű Galaxy K Zoom-ját. A legtöbb embert nem érdekli, de aki erre vadászik az egyből kiszúrja. Táskában hordta, de teljesen könnyedén kezelte, szinte láttam, hogy elégedett a telefonjával. Fehér táskából fehér telefon. :) Közelről is úgy tűnt, hogy ez egy használható telefon, és szívem szerint megkértem volna, hogy megfoghassam a micsodáját, de végül mivel a Fővám után pont leszállt, ez elmaradt. Viszont segített a végső döntésben és holnaptól én is a tulajdonosok táborát erősítem. Nagyon érdekel mit lehet kihozni belőle...

(#493) migabi24 válasza Bastee (#492) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jó telefon ez, de a porosodás miatt megfogod bánni a döntésed

(#494) Zsolto válasza Bastee (#492) üzenetére


Zsolto
őstag

Klassz élmény, vannak ilyen apró momentumok, amik meghatározóak lehetnek. Nekem is tetszik a K-Zoom, remélem, elégedett leszel vele! :K

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#495) kakuk100 válasza migabi24 (#493) üzenetére


kakuk100
őstag

Neked ez a mániád a porosodás! Ez a camera teljesen zárt elől.Ha tokba tartják mind egy fényképezőgépet is szokás nem lesz poros.Majd ha Te is használod és poros lesz akkor szóljál.

(#496) migabi24 válasza kakuk100 (#495) üzenetére


migabi24
nagyúr

2 ismerősömnek van és mindkettő jelezte már ezt a porosodást, azért ne kelljen már ilyenre figyelni 2014-be

[ Szerkesztve ]

(#497) KTTech válasza migabi24 (#493) üzenetére


KTTech
veterán

2014.06.21-én lett átvéve, azóta egyetlen porszem se került bele... pedig rendesen volt használva tengerparton homokban, széllel vegyítve, tengeren, ahol sós vizet kapott az arcába, és több hetes nomád hegyi túráknál is. Rengeteg obi ki-vissza ciklussal, nem kímélve, természetesen. Ha jól emlékszem valahol 3000 kép körül tart most a "számláló".

Nem én használom, hanem a barátnőm, nekem maximum rossz viccnek jók a mobilba épített "fényképezők". Ezen talán az új Panasonic tud majd változtatni, abba legalább értelmes(ebb) méretű érzékelő került.

Egyébként 2014-ben sem kerül kevesebbe a porvédelem, mint régebben, csak ugye ezt meg is kellene fizetni... példa: normál Canon obik, amelyek akár 200E-be is kerülhetnek - pl. 15-85 IS USM vagy éppen a Canon 17-55/2,8 IS, ami közel 300E-be fáj - sem porvédettek, mivel jelentősen növeli az árat. Ami porvédett, azon külön ki is van emelve, és jóval drágábbak is, mivel elég speciális megoldásokra van szükség, amik bírják a strapát...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#498) danzig27 válasza Bastee (#492) üzenetére


danzig27
tag

Feleségem 2 hónapja használja. A stabilabb fogás miatt rakott rá egy szilikon tokot, illetve egy csuklószíjat. Vett ugyan hozzá egy bőr tokot, de csak kb 2 hétig használta. Most tart 1000 képnél és 50-60 videónál. Kapott már minden a készülék, volt már nagyon sok helyen és helyzetben használva, de egy szem por sincs rajta, benne!

(#499) roxan válasza kakuk100 (#495) üzenetére


roxan
senior tag

poros lesz

(#500) 2ofthem válasza roxan (#499) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Szerintem is , de ne legyen igazam :) Mindazonáltal soha nem voltam még egy telefonommal sem ilyen elégedett mint ezzel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.