Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rizso


rizso
addikt

Szép, részletes teszt, köszönet érte! :R

Az eseményjelző és az esti videókhoz használatos ledet ismét elmaradt, ahogy az elődnél is tették, ráadásul elhagyták az állványbemenetet, ami szerintem tök hasznos volt, és a markolat is jól jött egykezes fotózásnál. Az akksi szinte alig növekedett, pedig a megnövelt képernyőméret és felbontás, no meg az erősebb hardver szerintem megkövetelné. Ja, ha már hardver: nekem tök úgy jön le, hogy az S4 Zoom egy ősrégi hardverrel szerelt, lomha masina lenne, holott semmi gond vele, és a qHD felbontású kijelző is egész kellemes még a 4,3"-en (főleg ha pl. egy G2 mini 4,7"-es qHD kijelzőjéhez hasonlítjuk). Képminőség meg...hja. S4 Zoom is teljesen jó volt, K Zoom is meg fogja állni a helyét. Ami tetszik még a K Zoomban, az a hátlap anyaga, az S4 Zoomon is jobban örülnék ilyennek, vagy akár a bőrhatású műanyagnak is. Nem rossz ez, viszont elégedett S4 Zoom tulajként én tuti nem váltok, inkább várok még egy kicsit. Akik meg nem képesek felfogni, hogy ezeknek az eszközöknek nem a DSLR kategóriát megszégyenítő képminőség a céljuk, azoknak nem is való ilyen. Itt ahogy a nevükben is szerepel, a zoom a lényeg, aminek köszönhetően simán kivált egy átlagos kompaktot (mert kb. a zoom és a xenon vaku a két legfontosabb tényező, amik egy korrektebb kamerás mobilt megkülönböztetnek egy kompakttól), és kevesebb kompromisszumot jelent, mintha az ember vinné magával a telefonját meg a kompaktját is. De ezt úgy is csak az képes felfogni, aki használja az optikai zoomot, vagy S4/K Zoom tulaj...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#52) schawo válasza Palibá (#44) üzenetére


schawo
titán

1. Nem a zoom teszi a fényképezőgépet.
2. Hogy jön az ide, hogy másik telefonban is van fényképező funkció? Nem értem. Attól az még nem lesz egy kompakt kamera.
3. Itt a lényeg a hordozhatóság. Egy eszközben a kettő. Amúgy elég komoly mérnöki feladatot oldott meg a Samsung relatíve korrekt módon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53) Cyberpunk válasza rizso (#51) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van benne led is a Xenon mellett!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#54) hito válasza rizso (#51) üzenetére


hito
nagyúr

Maximálisan megértelek kollega, hogy nem váltasz. Nem ritkán már ki lehet fogni 50eFt környékén S4 zoom-ot és bizony nem éri meg a 100eFt felár a különbség tükrében. Az meg hogy az állványmenet lemaradt egyszerűen megbocsájthatatlan. Ezt mégis hogy gondolták? :O :((

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55) moleculez válasza domos (#50) üzenetére


moleculez
veterán

Az igaz, nekem viszont nem probléma ez, a fotózási témáimat tekintve. (alairasban)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#56) Palibá válasza rizso (#51) üzenetére


Palibá
tag

+1. S bár nem vagyok egyiknek se tulaja, fel tudom fogni amit írtál, és egyet is értek. Akinél fontos hogy 10x-esen zoomoljon az vegye-vigye, de azért elég ritka hogy tényleg kelljen akkora zoom. Amikor meg kell kiránduláson, nyaraláson, fontos eseményen tervezett program a fotózás, akkor jobb minőséget érhet el egy kb. 100.000Ft-os fényképezővel. 5Mpx-elen meg a 41,5Mpx-es Nokiák is tudnak több mint 3x-os közelítést, minőségromlás nélkül, ami mint valaki fentebb írta, az esetek nagyon nagy többségében elég is a hétköznapokban.
Fotóállvány menet kiiktatása tényleg baki, amit persze nem hangsúlyoz senki, mint a rendes markolat hiányát sem, sőt, utóbbinak elvileg még örülni is kellene a teszt szerint.
A fotóállvány menetet amúgy én megoldottam a 808 számára is, fillérekből, és nagyszerűen működik, csak egy kis kreativitásra volt szükség :)

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#57) Prevent


Prevent
aktív tag

Korrekt hardver van alatta :) Mint a note 3 neoban!

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#58) rizso válasza Cyberpunk (#53) üzenetére


rizso
addikt

Biztos? Mert a tesztben csak ennyi van: "Az AF segédfény, valamint a xenon vaku felül kapott helyet", és ez szerintem a vörös színű segédfény, ami az S4 Zoomban is van.

hito: majd ehhez is lesz külön megvásárolható camera grip ;] Ami félő még, hogy idővel a K Zoom is elkezd majd porosodni :(

Palibá: persze, nem kell mindig a max 10x zoom, de egy 3-5-7x sokszor már igen, és bizony ha nagyon messze van a téma, jó a 10x is (vagy a K Zoom 20x optikai-digitális keveréke). Nekem soha nem volt überbrutál, profi fényképezőgépem, ami volt is, azt kb. az S4 Zoom tudja helyettesíteni. Pl. esküvőfotózásra biztos nem engem fognak felkérni, de saját részre ezzel is tudok számomra megfelelő minőségű képeket lőni - és a telefon ugye folyton az embernél van, míg egy kompaktot könnyű elfelejteni, otthon hagyni.
Állványbemenet: igen, lehet barkácsolni is, de sokkal egyszerűbb, komfortosabb, meg sokszor stabilabb is, mikor nincs még 1-2 tényező a telefon és az állvány között.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#59) hito válasza rizso (#58) üzenetére


hito
nagyúr

Jaja, a raktárok polcain :DDD ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60) schawo válasza Palibá (#56) üzenetére


schawo
titán

minőségromlás nélkül
Nem minőségromlás nélkül. A zoommal egyre kisebb szenzorfelület, egyre nagyobb zaj, egyre gyengébb vonalélesség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) Palibá válasza schawo (#52) üzenetére


Palibá
tag

1: Tudom, de emellett a készülék mellett az szól a konkurens termékekkel szemben. Ebben pedig az említett 50.000-es gépek többet nyújtanak.
2: Úgy, hogy 100-120-ért kb ugyanezt a képminőséget nyújtja egy telefon, azért írtam hogy 50 ezerért kap a user egy 10x-es zoomot az S4-ére kb, és ennyi a haladás.
3: Ez kétségtelen, de nyilván más is meg tudná lépni, ha azt gondolná, hogy érdemes. A sony vagy bármelyik más gyártó sem olyan ügyetlen hogy ne tudjon bepakolni egy ilyen optikát. Azért persze elismerés a lépésért

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#62) rizso válasza hito (#59) üzenetére


rizso
addikt

Ez csúnya volt ;] Mondjuk igen, elgondolkodtató, hogy megéri-e a K Zoom a felárat az S4 Zoomhoz képest (főleg mikor utóbbit sokszor újonnan, 2 év hivatalos Samsung garanciával megkapod már 60eFt-ért).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63) KTTech válasza Palibá (#56) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos a Nokia 1020 képminősége sem éppen nevezhető minőségnek, főleg akkor nem, amikor croppolni kezd (a digitális zoom szépsége)... A sebességéről meg ne beszéljünk, egy csiga köröket ver rá (ez sokkal fontosabb lenne, hogy gyors és pontos legyen a fókusz, illetve a reakcióidő alacsony legyen, mert enélkül lehet akármilyen szenzor, sok esetben egy életlen sz*r lesz a végeredmény, nem kép).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#64) laci0530 válasza Palibá (#44) üzenetére


laci0530
senior tag

+1 :) ugyanez a gondolat futott át az én agyamon is.

(#65) Taru


Taru
tag

Nem tudja valaki, hogy ki van-e állítva már valahol ez a telefon?

(#67) Palibá válasza rizso (#58) üzenetére


Palibá
tag

Szerintem is
Persze, igaza van, stabilabb ha egyből a házban van a furat, ezért kár hogy ebben nincs, és tudom, van hogy kell akár a 10x-es zoom is, viszont mindig cipelni kell az embernek magával hozzá az egész optikát. Kompromisszumos megoldás, el kell dönteni, hogy fontos-e.
Meg az otthonfelejtés és két eszköz cipelés mellet ott van hátránynak a két kütyünél hogy figyelni kell mindig mindkettőben legyen elég töltés.

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#68) ollie válasza imisomogyi (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs benne semmi paradoxon. A nagy kamera tesztben csak és kizárólag a fényképezés szempontjából voltak tesztelve a mobilok, itt meg mobil + fényképezőgép szintjén történt a megállapítás.

***

(#69) Palibá válasza schawo (#60) üzenetére


Palibá
tag

de minőségromlás nélkül mert az egyre kisebb szenzorfelület arányosan kissebb témát is örökít meg.

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#70) Palibá válasza KTTech (#63) üzenetére


Palibá
tag

Igen, ezekkel tisztában vagyok, és többek között ezért is nem a 1020-at tartom a kamerás mobilok csúcsának és ezek miatt is nem azt használok. Bár a croppolás nem digitális zoomolás. :)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#71) KTTech válasza Palibá (#70) üzenetére


KTTech
veterán

Jogos, igazad van, hogy pongyola voltam, hiszen nem történik utána interpoláció a "natív" felbontásra, így nem nevezhetjük digitális zoomnak :)

Én egyébként még nem találtam jó képminőséggel rendelkező mobilt (sőt...) De tény, hogy nagyon sok felhasználónak több, mint elég, amit akár a K Zoom is nyújt... Mondjuk úgy, hogy még sok is a felhasználók 95%-nak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#72) Prevent


Prevent
aktív tag

Mindenki nyugodjon le a ihába! 110-ért új Note 3 Neot veszek + 40-ért egy fényképezőt ami sokkal jobb mint ami ebbe a telefonban van :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#73) KTTech válasza Prevent (#72) üzenetére


KTTech
veterán

És cipelsz két eszközt ;) mondjuk 40-ért nem kapsz sokkal jobb minőséget... sőt, kompaktban sem nagyon van egyáltalán JÓ minőség. A jó minőség nem ebben az árkategóriában kezdődik...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#74) rizso válasza Prevent (#72) üzenetére


rizso
addikt

Oké, akkor tedd is azt a kettőt egy zsebedbe ;) Tipikusan a "veszek egy alap mobilt, meg mellé egy tabletet, és sokkal kényelmesebben netezek, mint egy note 3 neoval"...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#75) Palibá válasza KTTech (#71) üzenetére


Palibá
tag

így van.

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#76) Palibá válasza rizso (#74) üzenetére


Palibá
tag

+1 :C
meg egyszer forduljon elő vele, hogy épp fontos eseményen, vagy szép kiránduláson van, és lemerült akkukat talál a kiskompaktban (ha egyáltalán nem felejtette épp az apartmanban, kocsiban stb.)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#77) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Valaki aki tényleg használta már, mondja már meg légyszíves, hogy tudja-e a Galaxy S5-ben meglévő Selective Focus funkciót vagy nem! Eltérő infókat találok róla a neten... Köszi :R

(#78) Prevent válasza Palibá (#76) üzenetére


Prevent
aktív tag

Ígyis lyukról-lyukra járok az okostelefonjaimmal. Amúgy a Note 3 Neo is szép képeket csinál ha esemény van az is bőven elég. És akkor lehet a 40.000 Forintot másra költeni :) Ennyi erővel..

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#79) Palibá válasza Prevent (#78) üzenetére


Palibá
tag

Így van, nem feltétlen ér meg 40.000-es felárat a zseblámpa és az infra port és az S-Pen hiánya ;] :P Amúgy, ha neked bevallottan elég a Note3Neo az események fényképezéséhez, akkor tényleg vegyél mást a maradék pénzből, de ne gányképezőgépet. ;)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#80) Prevent válasza Palibá (#79) üzenetére


Prevent
aktív tag

Nem olyan eseményre gondoltam. Esküvő , ballagás oda kell a kompakt. Én olyan eseményre gondoltam mikor mész az utcán és például eldől egy 11 emeletes ház. Arra hirtelen megteszi a Note 3 Neo is. Vagy tetszik a táj és otthon is nézegetnéd na arra is elég, esetleg egy közös képre... Nem látom igazából értelmét ennek az eszköznek. Dagadt, nehéz , kényelmetlen a zsebben . Kényelmetlenebb mint egy nagyobb de vékonyabb tepsi. A kompakt meg ha nagyon kell viszem magammal a csuklóra akasztható tokját. Meglehet oldani...

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#81) Palibá válasza Prevent (#80) üzenetére


Palibá
tag

Na, elvileg ilyen esküvő ballagás stb-re lenne ez hivatott. Nyilván csak saját felhasználásra, profi fotós képeit kiegészíteni sajátokkal.
"Mész az utcán és elől egy 11 emeletes ház" Ilyen pont nemrég volt, talán 5-6 emeletessel :D Elcseszték a bontását vagy nem volt rendesen tervezve hogy kellene és összeroskadt. Minden előzetes figyelmeztetés nélkül a belvárosban. :D
A dagadt telefon nem feltétlen kénylemetlenebb, (ha közben emberi kijelzője van és lekerekítettek az élei) mint egy ordas de vékony tepsi, amin feszül a gatya, de ez kb mindkettőt egyesíteni próbálja. 4,8" ami már azért mondjuk ki tehát relatíve nagy, de cserébe még nehéz és vastag is :)

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#82) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mért nem S5 Zoom ?!? :( A kép láttán már kezdtem örülni , hogy beírhatóm: Kezdik gyártani az S5 hadsereget , hogy lecseréljék az S4 sereget . de így ? :DDD szép és jó (vagy nem) DE 1.: az a gány touch ui 2.:Samsung 3.: aki azt a hátlapot kitalálta :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#83) schawo válasza Palibá (#69) üzenetére


schawo
titán

:U Gondolkodj még ezen pár kört, és utána térjünk rá vissza.

Amikor a binning 41 megapixelből húzza le az 5mp-t, akkor jobban tudja szűrni a zajt, mint mikor 5mp-ből közvetlenül esik ki a kép binning nélkül. Ráadásul ilyenkor az objektív kis része dolgozik csak, és a kép élessége erősen romlik. A jelenség sokban hasonlít a digitális zoomra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#84) Palibá válasza schawo (#83) üzenetére


Palibá
tag

Gondolkozz te. Mi az hogy az objektív kis része dolgozik? Tudod mit jelent az a szó hogy objektív?

Amúgy, igen ha Pixel Binning van 41,5-ről 5re, valóban még jobb lesz a minőség. de a 38-as natív képhez képest amit tekintsünk 100%-os minőségnek önmagához mérten, a kivágott, közelített 5Mpx-es is megtartja a 100%-os minőségét. De olyan értelemben nem lesz jobb a natív minőségnél, mint amikor 5MPx-en binningelteted zommentesen. Tehát nem olyankor romlik, hanem binningel javul. És ez nagy különbség. Digit zoomnál az van, hogy adott zoomolt részletet felinterpolálja pixelek megtöbbszörözésével a szoftver a natív felbontásra így kapsz egy nagyobb felbontást mint ami szükséges, ami nem tartalmaz több adatot, mintha kicsi maradt volna, csak nagyobb helyet foglal a memórián. Ezt csinálja a többi gyártó amikor zoomolsz. A Nokia 2 modellje nem ilyen, Ezért minőségromlás nélkül zoomol, az meg csak hab a tortán, hogyha nem zoomol, akkor még jobbá teszi a képet a binninggel.

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#85) schawo válasza Palibá (#84) üzenetére


schawo
titán

Igen, a vágás miatt kisebb szenzorméret nagyobb igényt támaszt az objektív felé, ha azonos megapixelen nézzük a képeket. Tényleg gondold át alaposabban a crop működését.

Nem látom az értelmet amögött, hogy a 41 mpixeles képet hasonlítsuk a kivágott 5 megapixeleshez. Ez az összehasonlítás teljesen értelmetlen, csak a Nokia marketing agyszüleménye. Azonos módon megtekintve igenis előjön a vágásból fakadó minőségromlás: képernyőn és kinyomtatva is. Épp ezért van értelme az 5mpx vs 5mpx összehasonlításnak, ott is azonosak a körülmények.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#86) rep3at


rep3at
őstag

Tetszenek a cikkeid Bone :R

Amúgy a telefon is..

Forward thinking. كرر

(#87) KTTech válasza dirty.yakuza (#77) üzenetére


KTTech
veterán

Tudja, benne van ez a szoftveres "feature". Bár többet ér a zoom obi... kitolni telébe és ott TALÁN már mos valamennyit.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#88) Palibá válasza schawo (#85) üzenetére


Palibá
tag

A #84-es hsz.-nél jobban nem nagyon tudom leírni ugyan azt neked. Ha abból nem érted meg, hogyan működik a technológiája, akkor értelmetlen tovább magyarázni. Összeveszni nem fogok, inkább maradj a marketing agyszülemény képzetében, jogod van hozzá. A baj csak az hogy ezt terjeszted, és ezért mégis teszek egy próbát, hogy megértessem veled:
Az objektív a lencserendszer. Az nem "dolgozik" és mivel nem is mozognak benne a lencsék a különböző módokban, édesmindegy neki, hogy épp hány MPx-t dolgoz fel a mögötte lévő érzékelőről érkező adatokból a hardver. Nem támaszt felé se nagyobb, se kisebb igényt, se a szenzorméret, se semmi.
Egyszerűen leírva, próbáld ki a következőt:
Nézz át egy pohár alján, majd ragassz le a pohár aljának széléből tetszőleges méretet. Nézz át rajta újra. A látott kép elmosottabb lesz? Ugye, hogy Nem!
Viszont Pixel Binningel egy 3x3-as pixelhalmazból kiértékeli az adatot és 1 tisztább pixelt állít elő. Ezt csinálja ha nem zoomolsz rá valamire, ezért még a szenzor 100%-os képességénél is jobb képet állít elő. Cserébe nem a maximális 38 (megfelelő programmal 41,5) Mpx-ből hanem kevesebből. De a zoom miatt rosszabb nem lesz a "leragasztott", kivágott rész a ragasztás nélkülinél amit a rendszer tud natív (7728*5368) felbontásával, csak még ennél a 100%-os minőségnél is jobb lesz, ha nem használ zoom-ot ellenben Pixel Binninget igen.
Tehát zoomolni minőségromlás nélkül tud. Ha nem zoomolsz, de a felbontás lejjebb van állítva a natív felbontásánál (2-3-5 vagy 8), akkor pedig még minőséget is javít az eljárás. És többek közt ez az, ami kiemeli a többi közül a fotós képességek terén ezt a két Nokia-t (1020-at és a 808-at. Meg a szenzorok mérete az általános 1/3,2" és társai helyett 1/1,5 és 808 esetében 1/1,2"-al ami sokkal többet számít mint a Megapixelek száma)

Te kb. mintha azt mondanád: A turbó csökkenti a motor teljesítményét, mert amég nem épül fel a turbónyomás, gyengébb a motor, mint amikor már felépült. Attól még turbó nélkülihez képest nem lesz gyengébb az autó mint turbóval de nem elég magas fordulaton. Ellenben ha elég magas a fordulat, még erősebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#89) AS


AS
félisten

Nekem tetszik. Számomra jobb lenne mint egy S5.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#90) schawo válasza Palibá (#88) üzenetére


schawo
titán

Na jó, hagyjuk a hülyeségeket a pohárral. :U Hidd el, tökéletesen tudom, hogyan működik, egyszer majd megérted miről volt itt szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#91) Luck Dragon

Fehér szín szerintem jobban áll neki, legalábbis személy szerint. De pénz nem adnék érte.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#92) Palibá válasza schawo (#90) üzenetére


Palibá
tag

Én csak próbáltam úgy elmagyarázni neked hogy megértsd. De tényleg hagyjuk. Lényeg, hogy én használom már kishíjján egy éve, és tudom miről beszélek, és van már vele bőséges tapasztalatom. Nem interneten olvastam róla a zagyvaságokat.

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#93) KTTech válasza Palibá (#88) üzenetére


KTTech
veterán

"Nem támaszt felé se nagyobb, se kisebb igényt, se a szenzorméret, se semmi." Ez így ebben a formában nem igaz. Minél nagyobb felbontást kell kiszolgálnia az objektívnek, annál bonyolultabbra van szükség, mivel hatványozottan nő a korrekciókhoz szükséges elemek száma, ezzel együtt csökken a fényerő, amit viszont a méret növelésével lehet ellensúlyozni.

Ezért nehéz (és baromira drága!) normális objektívet gyártani nagy felbontású szenzorra (és nem bolhafing méretben, mint akár a Nokia szenzora, mert ott még nehezebb - lenne, ha foglalkoznának vele).

Igazából majdnem 2db, a címben forgó telefon árából már lehet közepes szintű objektívet kapni (természetesen váz nélkül)... ami tud 3x zoomot (17-55mm fizikai gyújtótávolság, eqv. 27-88mm) és f2.8-as fix fényerővel rendelkezik, és majdnem ki tud rajzolni egy (már majdnem) normális méretű szenzort (APS-C) 9Mpixel körül. Cserébe 650g-ot nyom, 77mm a frontlencséje...
Fix objektíveket könnyebb gyártani, de ott is a jobbak nem kis méretűek, és főleg nem olcsók, ami jók. Pl. a m43-as rendszerhez kapható 20/1.7-es Panasonic objektív ki tud rajzolni 12Mpixelt az adott szenzoron... de ez is 100g-ot nyom magában, és 25.5x63mm-es helyet foglal el. Ja, és majdnem annyiba kerül magában, mint a címben szereplő telefon.

Értelemszerűen telefonra rakni lehetetlen ezeket, de talán jól mutatja, mennyire felesleges a Mpixel üldözés, és a pixel binning helyett inkább nagyobb méretű pixeleket kéne használni alapból (jóval nagyobbakat)... De azért hasonlítsuk össze ezeket az objektíveket azokkal, amiket a telefonokra raknak és ki lehet találni, mennyi lehet a valós felbontása ezeknek a telefonba rakott "objektíveknek", és mennyire felesleges alájuk nagy felbontású szenzort rakni... (persze még azt is vegyük figyelembe, hogy RAW képet nem nagyon látunk ezektől, nem véletlenül, mivel iszonyatos mennyiségű számítás kell az "objektív" hibáinak eltüntetéséhez).

A fizikát nem lehet akkor sem megerőszakolni, ha a gyártót Nokiának hívják (de igaz ez a Samsungra és a többi gyártóra is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#94) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Köszönjük a tesztet! Remek kis célgép lett.

Viszont, egy csúcskészüléket is eltudnék képzelni egy vastagabb kiadásban. És akkor +5 mm lehetne, az pedig aksi lenne. 4500-as. Jó is lenne. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#95) nkmedve válasza KTTech (#93) üzenetére


nkmedve
őstag

Alapvetően egyetértek, főként azzal, hogy telefonba fölösleges a rengeteg MPixel, és hogy kissebb méretben sokkal nehezebb megfelelő minőségű objektivet gyártani, csak ez a rész böki a csőrömet:

"Igazából majdnem 2db, a címben forgó telefon árából már lehet közepes szintű objektívet kapni (természetesen váz nélkül)... ami tud 3x zoomot (17-55mm fizikai gyújtótávolság, eqv. 27-88mm) és f2.8-as fix fényerővel rendelkezik, és majdnem ki tud rajzolni egy (már majdnem) normális méretű szenzort (APS-C) 9Mpixel körül. Cserébe 650g-ot nyom, 77mm a frontlencséje..."

Erre az objektivre nagyon keveseknek van szülségük, egy alap stabilizált 18-55 is szépen kiszolgálja a normál usert és árban nagyon messze van a 2.8-as változattól. Csak azért jegyeztem meg, hogy ne higgye mindenki, hogy most akkor 500k forint alatt nincs élet DSLR fronton. Ennek a telefonnak az árából simán kijön egy alap váz+obi ami agyonver bármilyen telefont vagy kompaktot, bármilyen körülmények között (megkockáztatom, hogy még 10x nagyitásban sem kapsz annyi részletet ettől a telefontól mint amit egy alap váz+kitobi ad 55mm-en).

[ Szerkesztve ]

(#96) TCSZ


TCSZ
senior tag

Emlékek készítésére tökéletes. És még jó lehet ingatlan tanácsadónak és helyszíni amatőr riportokhoz. Szerintem..... Viszont az akkumulátornak 2szer ekkornák kéne lennie....

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#97) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A nappali képek miatt nálam kihullott. Jó lenne látni, mit produkálnak vele a tulajok. El tudom képzelni, hogy sokkal jobbat mint a teszt képei. (mint az S4 Zoom esetében) Ha így lesz, akkor már is megváltoztatom a véleményemet.

valami

(#98) legiaap


legiaap
nagyúr

Jó teszt lett. Engem a tesztfotók meggyőztek. Eezeknél csak jobbakat fog produkálni a felhasználók kezében.
Tetszik, hogy nem lett olyan böszme, mint az elődje. Tuti zsebbarátabb is. A súly az kicsit sok, de betudom a technikának.
Nehéz lenne dönteni, hogy ez vagy 1020. Formavilágra mind a kettő csinos, rendszerben inkább talán a wp, ami tetszene a letisztultsága miatt, de appok mennyisége, minősége már a droid felé vinné a mérleget. Jó a vas alatta és gyorsabb a kamerája, mint a 1020-nak ami nálam nagy előny. Az optikai zoom pedig hasznos dolog. Ilyen masina mellett nem vennék már fényképezőt, bár most sem használok.
Az árát nem sokallom, mert egy-két hónap és ismerve a Samsungot esni fog az gyorsan.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#99) halkow


halkow
őstag

Nem vennék ilyet nem nagyon látom hogy jobb az s5 kamerájánál összességében.....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#100) Quasi_modo válasza halkow (#99) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Pedig jobb. És talán nem csak szerintem. Nem beszélve a beállítási lehetőségekről.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.