Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) 2ofthem válasza hito (#350) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Nem elég elterjedt sajnos a telefon, ezért még tapasztalat sem igazán van ilyen téren.

(#352) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok! Megvan a telcsim. Kék.Még nem sok mindent néztem rajta. Van e valaki aki rootolta? Ha igen mivel?
Köszi. :K

(#353) Akosh87 válasza kakuk100 (#352) üzenetére


Akosh87
tag

Nem értem... Miért kell egy zsírúj készüléknél rögtön azon agyalni, hogyan és mivel is lehetne megrootolni? :Y Hát esélyt sem adsz a gyári rendszernek? :B

[ Szerkesztve ]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#354) hito válasza Akosh87 (#353) üzenetére


hito
nagyúr

Nem rendszercsererol van szo, hanem rootrol. Nagyon mas mufaj a ketto. Root kellhet fontos appokhoz, amik csak rendszergazda jogosultsaggal mukodnek. En sem akarok romolni, mert szerintem hibatlan a rendszer, de root nekem is kene.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#355) Akosh87 válasza hito (#354) üzenetére


Akosh87
tag

Laikus vagyok, vagy nagyon nem használom ki a készüléket? Milyen appokról van szó? Lehethogy én is kedvet kapok hozzá? :)

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#356) hito válasza Akosh87 (#355) üzenetére


hito
nagyúr

Playben keress ra, rengeteg van. Vannak nagyon hasznos alkalmazasok. Ilyen volt G2-n es Sony-n az xposed keretrendszer alkalmazas. Olyan modositasokat lehetett vele vegrehajtani a rendszeren ami alapbol felejto. Pl. navigacios sav meretezese, menu atszabasa, temazasa, rendszerhangok feletti teljeskoru iranyitas, stb. De egyszeru appok is vannak amik nagyon hasznosak es root nelkul nem mukodnek. Keresgelj Play-en ;) Z1C-mbe pl. belehackeltem a 4k videofelveteli opciot, mert a Sony kisajnalta (1080p@60fps-sel egyutt), de szerencsere XDA-sok megcsinaltak. Ahhoz is kellett root, egyebkent neki se lehet kezdeni a hack-nek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#357) Akosh87 válasza hito (#356) üzenetére


Akosh87
tag

:R

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#358) kakuk100 válasza Akosh87 (#357) üzenetére


kakuk100
őstag

Igen, azért akarom rootolni, hogy a kedvenc alkalmazásaimat tudjam használni, mert csak akkor működnek ha a telefon rootolva van. Ilyen pl. a Battery Calibratio, Root Explorer, Titanium Backup stb,

(#359) hito


hito
nagyúr

Itt nem lehet allitani a szinhomersekleten ugy mint a tobbi AMOLED-es Samsung-nal? En mindig dinamikus profilon hasznalatam es tetszett, hogy en allithatom be ahogy nekem tetszik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#360) danzig27


danzig27
tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Páromnak 2 hete vettünk egy ilyen kis csodát. Minden nagyon szuper, mondhatni tökéletes. Csupán egy dolog van amire még nem jöttünk rá, hogyan lehet bekapcsolni a "lámpát"? Eddig bármilyen alkalmazást leszedtünk csak a kamerát nyitja ki, de a ledet vagy a villanót nem kapcsolja be.
Előre is köszi!

(#361) migabi24 válasza danzig27 (#360) üzenetére


migabi24
nagyúr

Talán mert xenon vaku van benne nem lámpa?

(#362) Akosh87 válasza danzig27 (#360) üzenetére


Akosh87
tag

danzig27: Mivel a villanó xenon, az folyamatos világításra nem alkalmas. Ami esetleg használható lenne zseblámpaként, az a fókusz segédfény (narancs színű előfény fókuszáláskor), de meg nem mondom, milyen alkalmazás üzemeli be. Viszont ha rá is jönnél, az kellő mennyiségű fényt nem generál, és nem is tesz neki jót a folyamatos világítás, nem arra találták ki. Talán jobban jártok, ha olyan alkalmazást kerestek, ami úgy üzemel zseblámpaként, hogy az egész képernyőt fehéren világíttatja, szerintem az jobban bevilágítja a közeget.

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#363) danzig27 válasza Akosh87 (#362) üzenetére


danzig27
tag

Köszönöm! Mi is erre gondoltunk, csak gondoltam teszek egy próbát, hátha mégis van valami más megoldás.

(#364) 2ofthem válasza hito (#359) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Keresgéltem én is a kérdésed óta, én sem találom.

(#365) hito válasza 2ofthem (#364) üzenetére


hito
nagyúr

Kár, hogy kimaradt :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#366) Akosh87 válasza hito (#365) üzenetére


Akosh87
tag

Nekem is az volt az első dolgom, amint beüzemeltem, hogy kerestem, mert én is úgy szeretem, de csakugyan nincs ilyen lehetőség :)

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#367) hito válasza hito (#348) üzenetére


hito
nagyúr

Most nézem, ebben a hsz-ben a link lemaradt. :B

Tehát itt azt írják.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#368) spenglerjoci


spenglerjoci
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek megér plusz 60.000-ret a K Zoom? Mert én is ilyen telóban gondolkodtam, de ennyi pénzt nem adnék ki telefonra, így az elődjével, az S4 zoom-al kezdtem barátkozni. Meg az S4 zoom mellett szól nekem az állványmenet, az infra, meg a 4,3 colos kijelző. ( 4,8 col az nekem már nagy) De kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert ha nagyon megéri, és sokkal jobb a k zoom minden téren, akkor lehet, hogy gyűjtök tovább. Igazából nekem, hobbifotósként a kamera a lényeg, de azért szoktam internetezni, meg játszani is. Amúgy egy Sony Ericsson C905-ről váltanék.

(#369) 2ofthem válasza spenglerjoci (#368) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Telefonként sokkalta jobb amennyire én tudom, és a specifikáció is azt mutatja, kameraként viszont tesztfotók és különböző elemzések alapján nem sokkal jobb. Hito kollega váltott S4 Zoomról, talán megosztja az idáigi tapasztalatait :) Ha így tesz én is köszönöm előre is :R

(#370) tekoteko válasza spenglerjoci (#368) üzenetére


tekoteko
tag

Igen, telefonként sokkal jobb. Mármint hardveresen, mint androidos készülék.. Erős proci, több RAM, szebb nagyobb jobb kijelző. Mai elvárásoknak megfelelő hardver.
Kecsesebb, kompaktabb kialakítás.
Szerintem akkuba nincs difi.

Kamera app működése szerintem a gyorsabb hardver miatt gyorsabb.

Viszont a fotós képességek kivesézését várjuk meg hito fórumtárstól!
Én a sebességen kívül sok különbséget nem vettem észre. Képek minősége szerintem nem jobb...

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#371) Quasi_modo válasza tekoteko (#370) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Képek minősége szerintem nem jobb...
Ez a legnagyobb bajom vele. Ezért nem került szóba nálam.

valami

(#372) hito


hito
nagyúr

Na most aztán reflektorfénybe kerültem akaratomon kívül :D

Nagyjából egyetértek tekoteko kollégával, annyi kiegészítéssel, illetve helyesbítéssel, hogy azért képminőségben is van pozitív változás az elődhöz képest, igaz koránt sem akkora, mint amennyit vártam, illetve a technokrata közösség várt.

Hatalmas előny az elődhöz képest, hogy a fókuszt és a fénymérést külön lehet választani - ilyen hasznos feature-el mobilfotózás téren ritkán találkozok -, illetve 20x-os zoomátfogás. S4 Zoom-nál a 10x-es optikai zoom után nem lehetett alkalmazni digitális zoom-ot. K Zoom-nál a 10x-es optikai nagyítás után még van egy 10x-es digitális zoom lehetőség, amit annyira jól oldottak meg, hogy olyan, mintha veszteségmentes zoom lenne. Fejlődött továbbá a videófelvétel, már fHD-ban is van 60fps és a videófelvétel alatti hangminőség is nagyot ugrott pozitív irányba.

Hátrányként említeném meg az elődhöz képest a manuál fókusz hiányát, valamint a számomra érthetetlen és megmagyarázhatatlan szabványos állványcsavar bemenet elhagyását. Ezért egy baromi nagy tockos járna a Samsung-nak.

Összességében én azt mondanám, hogy jobban sikerült gép lett a K Zoom az S4 Zoom-nál, de elmaradt a katarzis, már ami a képminőséget illeti. Ahogy említettem, az is jobb lett, de nem a várt mértékben fejlődött. Meg vagyok róla győződve, hogy szándékosan nem kaptunk olyan képminőséget, mint amit vártunk, hiszen akkor ott rohandnának el a polcokon a gyártó kompakt szériás gépei.

Én bátran ajánlom mindenkinek, az előddel egyetemben. Szerintem kis odafigyeléssel jó eredmények születhetetnek, és emelett nagyon szerethető gépek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#373) kakuk100


kakuk100
őstag

Én még hozzátennék annyit, hogy nemrég jött ki csak a telefon és remélhetőleg lesz rá frissítés ami még javíthat a kamerán. Bízzunk benne, hogy nem sokára. Az S4 Zoom kamerája is sokat javult a megjelenés óta.

[ Szerkesztve ]

(#374) danzig27


danzig27
tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Hogyan lehet root nélkül játékmentéseket átrakni egyik készülékről (S3mini), a másikra (Galaxy K Zoom). Köszi

(#375) hito válasza danzig27 (#374) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem ezt inkabb az android topicban kerdezd, itt nen biztos hogy tudni fogja valaki.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#376) danzig27 válasza hito (#375) üzenetére


danzig27
tag

Ok. Megpróbálom.

(#377) Janika-1982


Janika-1982
tag

Szép készülék,gondolkodom a vásárlásán,csak legyen olcsóbb,és addig a frissítésekkel meg kijavítják a hibákat addigra.Egyébként jó a hangereje+minősége fejhallgatón keresztül is?
Pl:SENNHEISER HD 205
:)

(#378) kakuk100 válasza danzig27 (#374) üzenetére


kakuk100
őstag

Szia! Én azt csinálnám, hogy a S3 Miniből lementeném a PC re, és onnan a K Zoom-ra feltenném az SD kártyára. Így biztos nem kell hozzá semmi extra.

(#379) Akosh87


Akosh87
tag

[Eladó]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#380) migabi24 válasza Akosh87 (#379) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem sokáig bírtad vele, ahhoz képpest, hogy menyire meg voltál vele elégedve

(#381) Akosh87 válasza migabi24 (#380) üzenetére


Akosh87
tag

Dehogynem. Sőt... Csak feketére cserélem. :)

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#382) Akosh87 válasza Akosh87 (#381) üzenetére


Akosh87
tag

Páromnak meg az LG jön be.

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#383) danzig27 válasza kakuk100 (#378) üzenetére


danzig27
tag

Köszi. Próbáltam. Sajnos semmi. Az aktuális állást nem viszi át. Kezdődik minden elölről.

(#384) 2ofthem válasza Akosh87 (#379) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Csak óvatosan a hálózatossal, a letiltás ellen írt papír nem ér semmit, jártam már pórul.

(#385) migabi24 válasza Akosh87 (#382) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ja ok, így már értem

(#386) kakuk100 válasza danzig27 (#383) üzenetére


kakuk100
őstag

Nagyon sajnálom. Én már többször másoltam így. Igaz nem játékot.

(#387) hito


hito
nagyúr

Én is feketére cserélném a fehéremet, ha valaki esetleg fehéret szeretne :D

2év gyári Samu garis, természetesen gyári állapotú, mikrokarc mentes.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#388) Akosh87 válasza 2ofthem (#384) üzenetére


Akosh87
tag

2ofthem:

Köszi az infót. Ez komoly? Az az igazság, hogy én mindigis inkább voltam híve a gyári függetlennek (inkább ne legyen gari), pont emiatt... De akkor csakugyan semmi? Ha adásvételit írunk, amiben garantálja a letiltásmentességet az eladó, ketten letanúzzák, és mégis letiltják a telefont, nem vonható felelősségre?

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#389) migabi24 válasza Akosh87 (#388) üzenetére


migabi24
nagyúr

De, perelheted évekig, szerintem nem éri meg

(#390) Akosh87 válasza migabi24 (#389) üzenetére


Akosh87
tag

Köszi a válaszokat!
Még 4 kép, amik szerintem tanúbizonyságként szolgálnak arról, hogy egy teljesen amatőr is viszonylag jó képeket tud lőni K Zoom-mal. (Vállalom annak kockázatát, hogy a profi fotósoktól majd most kapok hideget-meleget) :)
[képek]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#391) kakuk100 válasza Akosh87 (#390) üzenetére


kakuk100
őstag

Én is amatőr vagyok, de nekem tetszenek a képek. A telefonnal kapcsolatban a szolgáltatót nem lehet megkérdezni, hogy rendben van e a telefon? Lehet, hogy hülyeséget írtam, mert még soha nem vettem szolgáltatós telefont. Nem szeretem a kötöttséget, nehezen lehet eladni, és még soha nem volt meg 2 évig egy telefonom se. :)

[ Szerkesztve ]

(#392) Akosh87 válasza kakuk100 (#391) üzenetére


Akosh87
tag

Én is mellőzöm a szolgáltatós készülékeket, amikor csak lehet, és nem hogy 2 évig, de 2 hónapig sem szokott megmaradni nálam egy telefon... :)
Azt hiszem, hiába kérdezed meg a szolgáltatót, mert az adott pillanatot látja, nem tudhatja előre, hogy az előfizető mikor dönt úgy, hogy nem fizeti tovább a telefon törlesztőrészleteit/telefonszámláit, ugyanis amiatt tiltják le a készüléket.

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#393) kakuk100 válasza Akosh87 (#392) üzenetére


kakuk100
őstag

Értem! Akkor elég rizikós egy ilyen telefon megvásárlása.Sajnos manapság meg főleg. Szerintem is nézzél inkább függetlent, ha megunod eladni is könnyebb, bár olvastam, hogy a szolgáltató is kikódolja egy kis + pénzért..

[ Szerkesztve ]

(#394) 2ofthem válasza Akosh87 (#390) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Üdv! Jók a képek :)

A cserével kapcsolatban:

Elcseréled függőre a telefonod, majd ideig-óráig örülsz neki. Majd egyszercsak a telefon nem lát hálózatot. Nem érted mi történhetett, sim kártya ki-be, hálózat állítgatás, ki-be kapcsolgatás, gyári állapot, minden amit el tudsz képzelni. Eredménytelen. Be mész a szolgáltatóhoz, mert mégsem azzal kezded hogy el kezded gyanúsítgatni a cserepartnered, ahol közlik veled hogy a telefon le van tiltva, nem fizették a részletet/előfizetést. Meg kérdezed hogy esetleg ki egyenlítheted-e a számlát, mire közlik hogy sajnos azt csak a tulajdonos teheti meg ha befárad szolgáltatónkhoz, igazolja magát, rendezi a tartozást, és feloldják a készüléket. Felveszed a kapcsolatot a kedves partnerrel, aki közli hogy ő ugyan semmiről sem tud, de mivel nem ő az eredeti tulajdonos hanem már 4 emberen keresztül ment a készülék, ezért segíteni se tud, max az előző tulajdonos nevét és elérhetőségét tudja megadni, és vele tudod rendezni a letiltás ellenit, és részéről ennyi. Majd ezt még eljátszod a következő emberkékkel is, akik szintén semmit sem tudnak, stb-stb és röhögnek a markukba. Végül az eredeti tulajt nem tudod elérni mert előtte még egy GSM bolton is keresztül ment a telefon, akik nem adhatnak ki adatokat. De ha teszem azt az eredeti tulajtól kapnád is a telefont, akkor kizárhatjuk a többi embert, és akkor 'csak' ő fog röhögni a markába és ő nem tud semmiről... Fenyegetheted, de úgy sem fog vele foglalkozni, perelni meg nem fogod mert többe kerül az eljárás mint maga a telefon. Esetleg feljelented, de a rendőrség gondolhatod mennyire foglalkozna vele :) És ott vagy a letiltott telefonoddal, ha esetleg minden jól megy, egy éven belül vissza kapod az eredeti telefonod ha egyáltalán még meg van valahol és nem adták tovább 6x.

(#395) migabi24 válasza 2ofthem (#394) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez pontosan így van, nagyon jól leírtad, sajnos én is jártam már így, hihetetlen rossz érzés, azért egy kissebb vagyonba kerülnek ezek a telefonok, buktának elég sok legalábbis

(#396) Quasi_modo válasza Akosh87 (#390) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na ezek végre jó képek ettől a géptől. Tájképed nincs?

valami

(#397) Akosh87 válasza Quasi_modo (#396) üzenetére


Akosh87
tag

Tájképnek éppenséggel nem nevezném, sokkal inkább próbálkozásoknak. Amin éppen vedelek, az párom keze műve. :)
["Tájképek"]

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#398) Quasi_modo válasza Akosh87 (#397) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Javarészt ezek is tetszenek. Automata módban készültek ?

valami

(#399) Akosh87 válasza Quasi_modo (#398) üzenetére


Akosh87
tag

Javarészt igen. :) Sőt, ezek közül azt hiszem, mind. Fényes nappal indokolatlan a kézi beállítások használata, azokat csak sötétben készült képeknél szoktam alkalmazni, habár sötétben ritkán fényképezek, ha meg mégis, akkor általában vakuval.

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#400) Quasi_modo válasza Akosh87 (#399) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt azért nem állítanám, hogy indokolatlan a kézi beállítások használata. A magam részéről még nem láttam 100 százalékos automata módot.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.