Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) _Gyedavid_ válasza T0rnad0 (#900) üzenetére


_Gyedavid_
csendes tag

Köszi a linket! Kár, hogy nincs feketében :/

(#902) T0rnad0 válasza _Gyedavid_ (#901) üzenetére


T0rnad0
addikt

Az mindenhol elfogyott, ahol ennyire olcsó. Egyébként élőben nem rikító kék, hanem ilyen: [link]

Z Fold 4

(#903) _Gyedavid_ válasza T0rnad0 (#902) üzenetére


_Gyedavid_
csendes tag

Ha minden kötél szakad megveszem a kéket, végülis szép az is. Egyelőre még ajánlatokat várok pár helyről..

(#904) kakuk100 válasza _Gyedavid_ (#903) üzenetére


kakuk100
őstag

Nekem is kék van és nagyon szép.A fekete meg a fehér már unalmas egy kicsit. Ha tokot veszel rá nem is látszik nagyon. :))

(#905) Zsolto válasza T0rnad0 (#902) üzenetére


Zsolto
őstag

Szép ez, gratula :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#906) T0rnad0 válasza Zsolto (#905) üzenetére


T0rnad0
addikt

Szép, de a "gumibugyi" úgyis eltakarja a hátulját, mert csak az kék. Elvileg holnap jön a fólia és a tok, akkor veszem használatba :)

Z Fold 4

(#907) hito válasza T0rnad0 (#906) üzenetére


hito
nagyúr

Komolyan addig nem használod amíg nincs rajta a fólia és a tok? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#908) Ba.G válasza hito (#907) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Én vagy 2 hétig nem használtam. :B Ugye karácsony előtt vettem, aztán kiderült, hogy microSIM kell bele...

Egyébként tényleg nem rossz ez a kék, a fehér hátlap sem, de a fehér előlap az nekem nagyon nem jön be. (Elő és hátlap: telefon értelemben, mer' ugye fényképezőgépnél pont fordítva van.) :D

[ Szerkesztve ]

(#909) T0rnad0 válasza hito (#907) üzenetére


T0rnad0
addikt

Mivel ma csak fél órára ugrottam el itthonról, ezért nem vittem még magammal. Annyira nem "használom" , hogy már kétszer lemerítettem :N

Z Fold 4

(#910) _Gyedavid_


_Gyedavid_
csendes tag

Ma lehetőségem nyílt kipróbálni a telefont a MM-ban. Nagyon tetszetős darab és meglepően gyors...a kérdés, hogy az is marad-e. Valamiért félek az adnroidtól. Illetve rengeteg a hibalehetőség az optika révén.
OFF:
A windows phone-t is meg tudnám szokni, főleg, hogy állítólag stabilabb mint a robot. Ezért is szemeztem még a Lumia 1020-szal. Viszont ezt nem tudtam élőben kipróbálni, így még nehezebb a döntés... Itt tetszik a masszív felépítés, nem lenne fontos a 10X-es zoom, cserébe nem porosodik, nem sérülékeny az optika. Viszont lassan menti el azt a hatalmas képet :W

(#911) Valaki87 válasza _Gyedavid_ (#910) üzenetére


Valaki87
senior tag

Iphone 6 ;]

(#912) _Gyedavid_ válasza Valaki87 (#911) üzenetére


_Gyedavid_
csendes tag

El bírnám viselni, de annyit meg végképp nem adok egy telefonért.

(#913) T0rnad0 válasza _Gyedavid_ (#910) üzenetére


T0rnad0
addikt

Jó a 1020 is, de azt se nagyon kapsz már újonnan gyári garival...
Ahogy nézem már a 86 ezres K Zoom-ok is elfogytak, 99 ezertől vannak a nem sufnigsmekben.

Z Fold 4

(#914) Valaki87 válasza _Gyedavid_ (#912) üzenetére


Valaki87
senior tag

:K

1020 elég "régi" konstrukció, mindenképp K Zoom !
Vagy S4 Zoom.

(#915) hito válasza Valaki87 (#914) üzenetére


hito
nagyúr

Ha a 1020 régi konstrukció, akkor az S4 Zoom az micsoda? :P :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#916) Valaki87 válasza hito (#915) üzenetére


Valaki87
senior tag

Jogos :K

K Zoom :))

(#917) _Gyedavid_ válasza T0rnad0 (#913) üzenetére


_Gyedavid_
csendes tag

Köszönöm!

Valóban 1020-at tényleg semmi értelmes helyen nem lehet már kapni...
Marad a K Zoom, vagy még meglátom. Ha már ennyit kiad az ember, azt átgondolja. Igaz, én már több hónapja gondolkozom :D

(#918) T0rnad0 válasza _Gyedavid_ (#917) üzenetére


T0rnad0
addikt

Én úgy voltam vele, hogy 86 990 ft-ért megveszem, mert ennél jobban már nem nagyon eshet az ára. Előtte Lumia 735 volt 3 hónapig, hiányzott a normális kamera. Használtan még esetleg vehetsz jó áron 1020-at...

Z Fold 4

(#919) Ba.G válasza _Gyedavid_ (#917) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Karácsony előtt - mikor a K zoomot vettem - még volt 1020 az Á...d MM-ban, persze eredeti áron, közel 2x annyiért, mint a K zoom... Úgy nemigen ejtett gondolkodóba.

Túl vagyok egy (a K zoom számára :) ) extrém tartós teszten. (Síhét.) Elég jól muzsikált, de részleteiben inkább gépről írom, nem magáról a telefonról. :)

[ Szerkesztve ]

(#920) zsolt501 válasza Ba.G (#919) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Létezik ehhez a készülékhez valami távkioldó fotózáshoz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#921) Ba.G válasza zsolt501 (#920) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Még nem próbáltam, de a hangvezérlésen kívül (ez külön opció a Fényképkészítés módhoz: Smile, Cheese, Capture, Shot, Videórögzítés: Record video) létezik egy ún. Távoli kereső: Egyszerű kapcsolódás NFC-n vagy Wi-Fi direct-beállítások. Távoli kereső esetben csak keresőképet nevesít a menü, de felteszem, állítani és exponálni is lehet, mert különben alig lenne értelme a dolognak. Tény: manuális módban pont szürke ez a menüpont, tehát itt nem használható... (Másik NFC-s készülék nincs a közelemben a próbához, de majd alkalomadtán kipróbálom.)

[ Szerkesztve ]

(#922) Ba.G válasza hito (#834) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Meg merjem kísérelni a rootolást? Gond nélkül unrootolható?

(#923) zsolt501 válasza Ba.G (#922) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha nincs rajta KNOX mint a Note 2 és az utána következőkön, akkor meg lehet próbálni, ellenkező esetben a számláló ugrása gar vesztéssel járhat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#924) kakuk100 válasza Ba.G (#922) üzenetére


kakuk100
őstag

Nyugodtan rootold. Szerencsére nincs rajtra Knox. Reméljük nem is lesz. :K

(#925) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mennyi a reális akku idő, átlagos használattal?

(#926) Ba.G válasza gyuri2008 (#925) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Én elégedett vagyok vele, 3-4 napokat simán bír (számomra) normális használat mellett: energiatakarékos mód, aut. fényerő -2, kevés telefonálás (gyenge térerő mellett), állandó wi-fi (rendszerint nem kapcsolom ki). Tegnap ilyenkor vettem le a töltőről, most 71%, de ebben volt most pár frissítés/telepítés, némi video, meg játék (2048). :)

Ehhez képest nemrég sípályán (hidegben) volt bevetésen: 1 hét alatt >1200 kép, video, runtastic stb., szerintem úgy is bírt 2 napokat, legalábbis nem rémlik, hogy minden este töltöttem volna. Ez a része nagyon rendben van számomra, főleg a már púpos akksis, teljesen megbízhatatlan Defy után. És még az akkuja is cserélhető, a mai divattal szemben. :K (Pótakkum nincs még. A domború burkolat alatt elméletileg nagyobb is elférne, hátha lesz utángyártottban olyan.)

[ Szerkesztve ]

(#927) Valaki87 válasza gyuri2008 (#925) üzenetére


Valaki87
senior tag

Nekem mikor volt,akármit csináltam vele 3 óra 30 perc volt a kijelző ideje...ez miatt adtam el, egy kicsit karcsú...ha állandó net be van kapcsolva,és napi szinten telefonálsz 30 percet, automata fényerő, akkor ne számíts 1,5 napnál többet.
Persze semmilyen energia takarékos mód nem volt soha bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#928) Ba.G válasza Valaki87 (#927) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nálam a képernyő 1:29 (37%), töltöttség: 68% - a fenti konfigban. Végül is kb. kijöhet a 3:30 arányosan, esetleg valamivel több. Cella készenlét: 15% stb. Apropó, hogy kell screenshotot betenni? :B Úgy egyszerűbb lenne.

Az kezd idegesíteni, hogy feloldásnál ("domino" ábra) elég lassan lesz látható a képernyő, laggol vagy 2 másodpercet. Ez vajon az energiatakarékos mód miatt van? Vagy a feloldási ábra miatt? Netán mindegy...? :U

[ Szerkesztve ]

(#929) Valaki87 válasza Ba.G (#928) üzenetére


Valaki87
senior tag

igen az miatt,visszafogja a procit is.
nyugodtan teszteld le, meglátod ha kicsit aktívabban használod minden energia takarékos mód nélkül akkor is 3:30 at megy el , meg ha nem használod akkor is....én azért nem kapcsoltam be az energia takarékost mert visszafogja a telót... apropó az enyém valami hibás db lehetett,mert netezés közben ha zenét hallgattam akkor a telefon dj sterbinszky-t játszott úgy scratch-elt a zene :DDD

(#930) Bastee


Bastee
tag

Sajnos én rohanó életvitel mellett 2A-es töltővel gyilkolom az akksit, nem érdekel, ha 2 év alatt meghal, de nem akarok órákig tölteni egy telefont. Galaxy S3-ról váltottam, az sem volt rossz üzemidőben, de folyton energia takarékoskodtam. Szerintem a K Zoom üzemideje teljesen vállalható, és megfelelő. Itt már nem is szoktam bekapcsolni, csak az auto fényerőt. WiFi, 3G, folyton megy, de 80%-ban előbbi.

(#931) Valaki87 válasza Bastee (#930) üzenetére


Valaki87
senior tag

Én S4 Zoom-ra váltottam a K Zoom után, és az 4 óra kijelzőidőt tudott produkálni ugyanolyan felhasználás mellett.
Azzal sem voltam meg elégedve,plusz zavart a kiálló optika is,így lejjebb adtam és azt mondtam nem kell a zoom része...vettem egy S3 neo-t aminek elfogadható a képe és 4 óra felett van :)

(#932) Ba.G válasza kakuk100 (#924) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Még nem rootoltam, pedig... Na de ez a knox olyan, hogy valami sw-frissítéssel egyszer csak lesz rajta? És akkor mi van a már rootolt telefonnal? Lehet, hogy mégis érdemes a gar. végét megvárni...? :F

Szerk: közben nézem már: A rendszert elsőként a cég zászlóshajója, a Galaxy S5 támogatja, a Samsung többi telefonja frissítés útján lesz vele kompatibilis, ezt hamarosan publikálja a gyártó a korábbi modellekre. Az előzetes információk szerint a KNOX 2.0 futtatásához az Android legfrissebb, 4.4-es kiadására van szükség, ez már önmagában alaposan leszűkíti a potenciális eszközök körét

[ Szerkesztve ]

(#933) Ba.G válasza Ba.G (#932) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Egy kommentben látom: Ha a KNOX flag átváltott, akkor soha többé nem engedi fel a céges hálóra, letiltja véglegesen a KNOX-os területet és még a gyári frissítést is. Megoldás = alaplapcsere.. Nem mintha a céges hálózat érdekes lenne, viszont a beígért frissítést akkor mindenképpen megvárom. Bár lehet, hogy azzal jön ez a knox...? :F Fene se érti. ;]

A garancia megvonás pedig nagyon megkérdőjelezhető több szempontból is. Főleg, ha olyan frissítéssel érkeznek ilyen változások, mely frissítések nem előre közlik a változást, így nincs módod dönteni, hogy akarod-e. (A fenti link kommentjei között.)

[ Szerkesztve ]

(#934) Zsolto válasza Bastee (#930) üzenetére


Zsolto
őstag

A 2 amperes töltővel semmi "gyilkolást" nem végzel. A töltő nem "2 amperrel tolja" az áramot az akkuba, hanem hagyja, hogy a készülék 2 amperrel szívja magába (ha tudja annyival egyáltalán). Szóval ha a teló csak 1,5 ampert tud felvenni, akkor annyit fog, nem fuldoklik a sok áramtól a 2A miatt ;)
Az erős töltővel pont azt éred el, amit akartál: hamarabb feltölt a teló, de nem azért, mert a töltő gyorsabban pumpálja, hanem mert a teló gyorsabban magába tudja szívni a kakaót.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#935) Ba.G válasza Zsolto (#934) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Ez rendben van, kérdés, az akku szereti-e. Bár nyilván a teló elektronikája szabályoz, az meg (talán) optimálisra van belőve, vagy legalábbis a(z akkura vonatkozó rövid) garanciaidőt bizonyára kibírja. :)

Nem kötözködni akarok, csak most nehezen tudok elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy a Defym (ld. fentebb a linket) akkuja 3 év alatt 0-ra írta magát - persze a naponta töltögetendő okostelefonoknál ez még szép túlélési időnek is mondható -, viszont a korábbi Motorolám akkui kb. még most is jók, bő 10 év után... (Ooopsz, az is smartphone volt, csak windows mobile... Így múlik el a világ dicsősége.)

A Samu gyári töltője egyébként viszonylag gyors, úgy vettem észre. De a Defyé is az, (külsőre legalábbis) jó vastag kábellel. Érdekes, a P1000 Galaxy Tabé sokkal vékonyabb, pedig annak kifejezetten 2A-es a töltője, direkt olyat kerestem 12V-ra is. (Mert a spéci csatlakozós USB átdugható.)

[ Szerkesztve ]

(#936) gti16v válasza Valaki87 (#927) üzenetére


gti16v
őstag

nekem,hogy másod teló 4 napot bír...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#937) Valaki87 válasza gti16v (#936) üzenetére


Valaki87
senior tag

másod telefonként egyértelmű,hogy sokat bír...

(#938) Ba.G válasza Valaki87 (#937) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Energiatakarékosban: töltöttség 27%; valamivel több, mint 2 nap; kijelző 3:05, hanghívás: 29p; wifi folyamatos. Most nem fog összejönni a 4 nap, már látszik. :N

[ Szerkesztve ]

(#939) Zsolto válasza Ba.G (#935) üzenetére


Zsolto
őstag

Nekem az rémlik, hogy a lítium-ion akkuk kb. 1000 töltési ciklust bírnak ki, és valamennyit nyilván veszít a kapacitásuk a vége felé, aztán annyi. Ráadásul van bennük egy chip is, ami szintén befolyásolja a dolgot, a rossz nyelvek szerint még paraméterezve is van, hogy hány ciklus után adják meg magukat.
A tíz évvel ezelőtti akkuk még más technológiával készültek, akár emiatt is működhetnek. Nekem is van ha nem is tíz, de nyolcéves W910i-m, ami ma is elmegy egy töltéssel aktív használat mellett két és fél napot 3G-n, leveleket szinkronizálva, napi bő félóra telefonálással. Pont a múlt héten használtam, míg nem volt okostelefonom. (Nagy élmény volt, bár imádom :DDD )

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#940) Valaki87 válasza Ba.G (#938) üzenetére


Valaki87
senior tag

nem igazán használod azt a telefont :)
az életben nem megy el 4 napot ha ki van használva....

- nekem alap felhasználás : napi 1, - 1,5 óra telefonálás....( red csomag,úgyhogy ingyen van a telefon :) )

- 30 - 60 perc játék,ennyi megvan minden nap.

- viber,messenger változó de használom rendesen őket.

2g-n és automata fényerővel....és wifi vagy mobilnet mindig on. ( éjjel nem )

na most a k zoom 3:30 percet tudott.
az S3 neo meg 4 óra felett. :))

ha bírta volna a zoom nem adtam volna el.( a kamera sokszor jól jönne,de ez van...majd lesz más alternatíva)

ja és mentségére szóljon,ha fotózol vele azért azt az optikát ki-be nyitogatni, ahhoz is áram kell :)

[ Szerkesztve ]

(#941) Ba.G válasza hito (#803) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Sajnálom, hogy megváltál a K zoom(ok)tól. ;) :O De ha már volt több is: tapasztaltál egyedi különbséget az "élesség" terén? Azaz: egyik rosszabb volt, mint a másik? Ez nyilván hardveres (optikai) probléma, nemigen fog egy frissítés segíteni rajta, rekeszelni meg - mint kiderült - nem lehet. (Csak elektronikusan - mint a topikból megtudtam -, az meg pont erre nem alkalmas.)

Engem eleinte nem zavart az életlenség, ill. nem volt jellemzően látványos, csak utóbb figyeltem fel rá, ezen a képen.

(#942) Bastee válasza Ba.G (#941) üzenetére


Bastee
tag

Nos kollégák egy régi kérdés ami engem is érint már. :)
A porosodás. Amikor a lencsére belülről kiülnek a kis porszemek van olyan szakember aki képes szétkapni kitisztítani, illetve egyáltalán érdemes-e? Jelenleg a fotókon nem jelenik meg zavaró folt, de ez főként annak köszönhető, hogy még viszonylag jó helyen vannak.

(#943) TedThomas válasza Bastee (#942) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Már most porosodik? Mennyi idős a telefon?
Most gondolkodok rajta mert elég jó árban van de ez nem túl biztató :(

Más: Amik vannak teszt képek azok miért mindenhol 4:3-as arányúak? 16:9-ben csúnyák? Mosódik a széle?
Illetve akinek vannak megosztható teszt képei nyugodtan zúdítsa rám. Nagyon megtetszett a telefon és nyilván a kamera miatt elsősorban.

(#944) Bastee válasza TedThomas (#943) üzenetére


Bastee
tag

A tesztképek azért nem 16:9 arányúak, mert a fotós társadalom ritkán használja. Legtöbb fotós hagyományosabb képarányban dolgozik, illetve így bármilyen készülék képeivel összehasonlítható. A képek széle kicsit mosódik, de sajna nem csak 16:9-ben. Ettől függetlenül nagyon szeretem, nem cserélném le más telefonra. Gyakorlatilag kompakt gép megoldva telefonnal együtt. Rendkívül jó kis készülék!

(#945) TedThomas válasza Bastee (#944) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Ez a porosodás nagyon aggasztó. Külföldi fórumokon is előjön, jópáran írták.
Sőt ezzel vissza küldték a szervizbe ahol tisztítani nem tudnak csak cserélik a lencséket de akkor meg valamit elrontottak az autofocuson több embernél is :(

(#946) Ba.G válasza Bastee (#942) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Nálam szerencsére porosodás nem látszik (kívülről), egyedül az ellenfényes kép gondolkodtatott el ezen, de azt is inkább a lencse saját betükröződésének gondolom.

Most megnéztem: szabad szemmel nem látok port a lencse előtt(i üvegen), de ettől még bentebb (pl. az érzékelőn) lehet: az objektív kihuzatának palástját bizony nem árt(ana) összecsukás előtt portalanítani... (Mondom ezt magamnak is.)

[ Szerkesztve ]

(#947) Ba.G válasza TedThomas (#943) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Én 16:9-ben használom, de ez valószínűleg egyszerű megvágás, mert a max. 20,7 Mpx felbontás 4:3 arányban van, ilyen arányú lehet a CMOS. Ebből kifolyólag a 4:3 arányú képeken valszeg a hopsszabbik oldalak is inkább életlenek, mint a 16:9-nél. A lencserendszer kevés ekkora felbontáshoz. És persze még kevesebb az összes többi telón, ahol csak egy sargaborsónyi lencse van, beleértve a Nokia 1020-ast is. Eddig az elmélet. :) Pár kép az általános topikból. ;)

A képek széle sajnos tényleg nem a legélesebb (ld. az előző hozzászólás linkjének előzménye, ill. az ott folytatott polémia), de Hito szerint - akinek több ilyen gépe is volt - lehetnek, sőt, vannak egyedi különbségek a K zoomok között ebből a szempontból. Ha meg megbontják, vélhetően csak rontanak rajta... Ezzel együtt szerintem hozhatja a hasonló kompaktok optikai minőségét. (Nekem kompaktban viszonylag régi van, egy 6 Mpx-es Oly, rég nem használtam: azt egész biztosan lepipálja minden szempontból.) Viszont a cserélhető(!) objektíves (nóvum!) kompaktban, a Samu NX miniben vélhetően ugyanilyen érzékelő van.

[ Szerkesztve ]

(#948) hito válasza Ba.G (#947) üzenetére


hito
nagyúr

"Viszont a cserélhető(!) objektíves (nóvum!) kompaktban, a Samu NX miniben vélhetően ugyanilyen érzékelő van."

De jó is lenne, el sem adnám soha :D Az NX Mini szenzorának felénél is kisebb van benne sajnos. NX Mini 1"-os, K Zoom 1/2.3". Nem kicsi a különbség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#949) Ba.G válasza hito (#948) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Khm, igaz. :B
Akkor vajon honnan az érzékelő? Mert az biztos, hogy nem emiatt gép miatt készült, nyilvánvalóan számos kompaktban van ilyen, még ha esetleg Samsung nincs is közöttük. (Sony?)

[ Szerkesztve ]

(#950) TedThomas válasza Ba.G (#947) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Hmm... most ez a porosodás meg életlenedés kicsit elvette a kezdeti lelkesedést.
Képeid között is elég sokon észrevehető. Ez ilyen nagyon általános vagy csak pont ezeket töltötted fel?

Nézegettem még a 1020-at is de az a fránya win rendszer. Meg nem is nagyon lehet kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.