Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Aryes válasza gerner1 (#3050) üzenetére


Aryes
nagyúr

Így van, annyit tennék hozzá, hogy érdemes csinálni egy Samsung accountot, ha még nincs, és azon keresztül menteni minden adatot a felhőbe, mert az vissza tudja állítani még a kezdőképernyő elrendezést meg a legtöbb app beállításait, játékállásokat stb, amelyik app ezt engedi (nekem 2 kivételével sikerült mindet menteni). Meg persze ott a Google szinkronizálás.

(#3052) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Kb. 2 hetes a telefonom (Galaxy A52s 5G) Nem sikerül MMS üzenetet küldeni!
Van mobil netem, működik is. Ha az elküldendő üzenet szöveget is tartalmaz csak a szöveget küldi el a másik készülékre. A képet átalakítás után sem.
A korábbi készülékből tettem át ebbe a SIM kárttyát, abban működött az MMS köldés.
Mit kellene ellenőriznem?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#3053) gerner1 válasza eax1650 (#3052) üzenetére


gerner1
veterán

A szolgáltatódhoz tartozó APN -t ellenőrizted már (plö: Telekom = internet.telekom ) ?

(#3054) eax1650 válasza gerner1 (#3053) üzenetére


eax1650
aktív tag

Igen, az internet.telekom előtt benne a pötty.
A másik készüléken ez jelenik meg, de hiába nyomok a letöltésre Jelenleg nem lehet letölteni jelzést kapom.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#3055) eax1650 válasza eax1650 (#3054) üzenetére


eax1650
aktív tag

Na! Nem tudom, mi volt! Nem csináltam semmit a telefonomon, csak itt olvasgattam közben a fórumot. Egyszer csak jelzett a másik telefon, hogy MMS üzenetek érkeztek!
És a korábban elküldöttek is megérkeztek sorban. Lehet a trékomnál volt valami megint?
Köszönöm a válaszod!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#3056) gerner1 válasza eax1650 (#3055) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben leváltott a telód 2G -re (amelyen pláne gyér a térerő, ott), akkor nagyjából meg is van az egyik lehetséges "ok" ...

(#3057) PitLee


PitLee
őstag

A telefon 16%-ra merült amikor töltőre raktam, ki volt kapcsolva a gyors töltés, volt egy USB-s mérő a töltőbe dugva kb. 5V és 1,6A-ral töltött, az 8W környéke.
A telefon 2óra 2 percet saccolt magának az elején, nem néztem meg pár perc múlva, hogy ír e mást, de az USB-s mérő 2óra 38percet írt a végén a 100%-ra.

(#3058) Apaxp


Apaxp
senior tag

Pár napja volt szó az indonéz romról, amiben benne van a gyári hívásrögzítés.
Ennek kapcsán kérdezem, hogy ebből a romból nem lehetne kinyerni ezt a gyári appot és feltenni az európai rommal működő telefonokra?
Ami miatt ezen agyalok, hogy a huawei telefonok is úgy jöttek ide hogy nem volt bennük hívásrögzítő, de a hwcallrecorder apk telepítése után már tökéletes volt a hívásrögzítés.
Próbálkozott már valaki ilyesmivel?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#3059) gerner1 válasza Apaxp (#3058) üzenetére


gerner1
veterán

"Pár napja volt szó az indonéz romról, amiben benne van a gyári hívásrögzítés.
Ennek kapcsán kérdezem, hogy ebből a romból nem lehetne kinyerni ezt a gyári appot és feltenni az európai rommal működő telefonokra?"

- Benne van az OXM -ben is, csak inaktív, és már nem is lehet olyan 'aktív-CSC' -re állítani, amellyel aktív lehetne, mert az a CSC-kód, az első frissítéssel, kikerült az OXM firmware -ből. Azzal együtt pedig, az az opció sem működik (ha benne is lenne), hogy pl 'israeli SiM' kártyával át állítom ILO -ra (arra is = csak firmware csere van jelenleg).
Van még a root, de azzal -a garancia- véglegesen megy a "két-betűsre".....

[ Szerkesztve ]

(#3060) Apaxp válasza gerner1 (#3059) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszi. Akkor marad az acr unchained. Nem tökéletes, de amire kell arra használható.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#3061) pinnacle válasza Apaxp (#3060) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Melyik verziót használod? Nekem a 33.3-as Samsung féle volt, de halk volt a felvétel. Hívásrögzítő jó lenne, de állandóan maximumra állított a hangerőt. Most a sok telefonon bevált Cube ACR-t használom, többnyire jó, de néha nem rögzít. Nem tudtam rájönni mi lehet az oka, de mintha a kimenő hívásoknál lenne iylen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3062) Apaxp válasza pinnacle (#3061) üzenetére


Apaxp
senior tag

[Ezt] használom. Ez is halk egy kicsit, de szerintem használható

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#3063) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy messenger üzeneteknél, ha nem oldom fel a telefont, akkor 3-4 üzenet után már nem jelez hanggal a készülék.
Ez valami beállítás, vagy bug?

Köszönöm a segítséget. :R

(#3064) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég volt téma bixby rutinok létrehozása. Android auto használatára kerestem lehetőséget,rutint készíteni. Az lenne a cél,ha a kábelen lóg a készülék akkor a töltés korlátozva legyen. Az akkuvédelem opciót megtaláltam,az jó is lenne (hogy 85% -ig tölti,utána lekapcsolja) de nem találtam meg a lehetőségét,hogy automatikusan elinduljon ez a rutin,ha csatlakozik az AA-hoz. Kézi indítási lehetőség megvan,ami szimplán akkuvédelmet indít,ha a rutin aktiválódik kézi indításra.

(#3065) sxxorp válasza kugli (#3064) üzenetére


sxxorp
őstag

A Ha-n belül:

(#3066) kugli válasza sxxorp (#3065) üzenetére


kugli
aktív tag

Igen,ott kerestem az AA-t,de nem találtam meg. Persze lehet csak user error...

(#3067) kutga válasza kugli (#3066) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem lehet, hogy azért nem találod, mert az AA már nem külön alkalmazás?

Let the Zone take me if I am.

(#3068) kugli válasza kutga (#3067) üzenetére


kugli
aktív tag

De lehet. Viszont akkor megint kérdezem,hogy van e lehetőség automatizálni ezt a rutint!? Nem fogok kiborulni nyilván,ha nekem kell aktiválni,csak ugye ha tudná amit szeretnék akkor miért ne :)

(#3069) DrBubo77 válasza kugli (#3068) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

És ha a Bluetooth eszközt állítod be feltételnek, az nem jó?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3070) kutga válasza kugli (#3068) üzenetére


kutga
nagyúr

Az AA-ra szerintem nem lehet tenni. Valami más nem jó? Bluetooth pl.

Let the Zone take me if I am.

(#3071) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Megosztanám a tapasztalatom Spigen üveg vs noname üveg témában.
Az volt a problémám, hogy polarizált napszemüvegben zöldben úszott a noname üveg felhelyezését követően, állított üzemmódban a kijelző.

Vettem Spigen üveget, mert egyszer már jártam hasonlóképpen (szerencsére találtam 2 db-os pakkot alig drágábban, mint az egy darabos, így feleségemnek is jut ilyen üveg :D).

Szóval a felhelyezés nagyon egyszerű a kerettel, a széleken sem jön fel, a mellékelt "spatulával" elsimítva tökéletesen illeszkedik. És a lényeg... Sokkal jobban látszódik a polarizált napszemüvegben a kijelző, mint a noname üveggel... :Y :C

(#3072) Jim74 válasza kugli (#3066) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én Bluetooth eszköz csatlakoztatva szabályt készítettem. Azt állítottam be, hogyha csatlakoztatva van BT-n a fejegység és megy a navi, akkor 85%-ra töltsön csak és kapcsolja ki a gyorstöltést (túlzott melegedés elkerülése érdekében).

(#3073) kugli


kugli
aktív tag

DrBubo77 és kutga köszönöm a tippet! Ez nem igazán jutott eszembe,pedig értelemszerűen aktiválódik a Bluetooth kapcsolat is AA indulásakor. Kipróbálom!
(csak azért érdekel,mert ha dolgozom,és AA-ra csatlakoztatom a telefont,akkor van,hogy órákat is rajta van.)

Jim74 neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3074) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok! Asszonykának vennék ajándékba egy ilyen telefont. Tudtok esetleg valami aktuális akciót rá? Ha nem, valószínűleg az Alzánál fogom megvenni, az garanciát tekintve oké? :R

(#3075) pinnacle válasza Jim74 (#3071) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Linkeld be légy szíves, ezt a 2db-os fóliát. Másnak is hasznos lehet.

(#3076) Jim74 válasza pinnacle (#3075) üzenetére


Jim74
nagyúr

Spigen 2db-os kijelzővédő üveg, tempered glass (keresés miatt írtam)

Itt vettem, de sajnos ez volt az utolsó:
[link]

Viszont úgy látom, hogy Lengyelországból beszerezhető:
[link]

(#3077) kutga válasza Balázs Z. (#3074) üzenetére


kutga
nagyúr

A samsung.com-ot figyeld, ha újra kapható, samsungpeople10, és NYEROVELEMENY10 kuponnal el lehetett hozni ~116k körül.

Let the Zone take me if I am.

(#3078) sxxorp válasza kugli (#3073) üzenetére


sxxorp
őstag

Bocs, elolvastam a kérdésed, de abból egyáltalán nem egyértelmű, hogy nem szimplán az app elindulásával aktiválandó rutin megoldási módja a kérdés (+ mivel nem használok autót, az Android Auto nálam Disabled, nem csoda, hogy nem bukkan fel :D)

Utánanéztem, mivel teljesen indokolt a kérdésed. Mióta integrálódott az Android Auto a Beállításokba a Bixby Routine-nal való közvetlen működésre bírása több éve megválaszolatlan problémafelvetéseket eredményezett a neten. Kizárólag a kollégák által javasolt BT-autós médiaeszköz triggert javasolják kerülő megoldásként, amit a többiek is leírtak. Ennek lehetne elegánsabb megoldása is... (lehetne ilyen feltétel, vagy ha szeretném lehessen külön app-ként is felhozni az Android Auto-t, ahogy több ilyen app is van (pl. maga a Bixby routines :))).
Itt van még pár ötlet vezetésnél mire lehet még jó a Bixby routines: [link]

(#3079) sxxorp válasza Balázs Z. (#3074) üzenetére


sxxorp
őstag

Az Alzás A52s-nél 1db vélemény van, nem feltétlenül ezt szeretnéd olvasni: [link]
Nem tudom lesz-e még a samsung.com-on, a "Hamarosan" elvileg megengedné, de hogy tényleg lesz-e... Ugyanitt, ha egyéb forrásokra kérdezel 'Hol vásárolhatom meg?' az Alza nincs feltüntetve, nem tudom mennyire teljes körű a felsorolás.

(#3080) kutga válasza sxxorp (#3079) üzenetére


kutga
nagyúr

Innen inkább, gyári garival.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#3081) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
szüleimnek szeretnék A52s készüléket vásárolni, lehetőleg a mai nap folyamán, egy feketét meg egy fehéret. Notebook.hu üzletben elvileg van raktáron, 130 ezer, ennyiért jó vétel szerintetek vagy tudtok még más megbízható üzletet ahol hasonló áron van vagy olcsóbb? Telekomnál próbálkoztam, ott listaáron 120, de nincs sehol sem.

(#3082) pinnacle válasza Jim74 (#3076) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez tényleg nagyon jó ár. Nekem is hasonló van, illetve abban más, hogy fekete a széle.

(#3083) kutga válasza Ron Swanson (#3081) üzenetére


kutga
nagyúr

Gyártói garanciával jó.

Let the Zone take me if I am.

(#3084) arpivw81 válasza sxxorp (#3079) üzenetére


arpivw81
tag

A Samsung.com-on chateltem,és azt mondták,hogy nem lesz már. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3085) kugli válasza sxxorp (#3078) üzenetére


kugli
aktív tag

Igaz,nem egyértelmű a kérdés,de lényegében jelenleg csak az AA indulásakor lenne szükségem a rutinra. Viszont ehhez ugye tényleg szükség van mindenképp bluetooth kapcsolatra. Rutin létrehozásakor pedig a bluetooth kapcsolaton belül külön ki lehet jelölni,melyik társított eszköz indítsa el a rutint. Szóval megvan a megoldás! Csak voltam olyan tudatlan,hogy erre egyáltalán nem gondoltam,csak az AA alkalmazást kerestem/próbáltam társítani többször is.
Köszi hogy utána néztél!

[ Szerkesztve ]

(#3086) sxxorp válasza kutga (#3080) üzenetére


sxxorp
őstag

A notebook.hu a samsung.hu-n feltüntetett eladó, kicsit olcsóbb, készleten van mindenütt: [link]
Szerk.: ahogy azt Ron Swanson is megtalálta :) Telekom: Telefonon beszéltél velük? Ott mondanak valami konkrétumot: nekem volt egy fals info (van a Shopmark-ban;nem volt), és egy korrekt (van a Corvin Plaza-ban - ott csak az eladó volt hülye, ha harmatosabb vagyok elküld, hogy csak szolgáltatással együtt ad el bármit is).

[ Szerkesztve ]

(#3087) kutga válasza sxxorp (#3086) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor jó lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#3088) sxxorp válasza kugli (#3085) üzenetére


sxxorp
őstag

Semmi gond, csak nem tudtam milyen szinten vagy, hidd el van, akinek ennél kevesebb is problémát okoz :D Nem te vagy a tudatlan, ahogy írtam is bár pont engem nem érint, szerintem rengeteg ilyen felhasználó van, egyértelműbb megoldást is implementálhattak volna. Enélkül az volt a logikus következő lépés, hogy van-e bármilyen egyéb kicsit kerülőutas triggerként használható, a Bixby Routines által is kezelt esemény, de az autós fórumtársak beelőztek:) Majd írd meg, hogy működik-e így rendesen!

(#3089) Ron Swanson válasza sxxorp (#3086) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Telekomnál nagyon nehéz listaáron venni bármit is, inkább azt mondja az ügyintéző hogy nincs készleten az adott üzletben, közben meg van csak előfizetés nélkül ugye nem kap jutalékot. :(

(#3090) sxxorp válasza N€T0X|N (#2906) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi az indító ötletet, egy kicsit kevésbé sportos övtok-verziót rendeltem, remélem használható lesz: [link]

Ron Swanson: Á köszi, akkor innen fúj a szél, ezért volt ilyen kelletlen! Kértem, hogy mivel több fórum, a saját honlapjuk, és telefonos ügyfélszolgálatuk mond ellent az álláspontjának, hívja ide a főnökét (aki mentve a saját szempontjából jogosan kelletlen beosztottját úgy tett, mintha ez egy rejtett, az eladó által nem ismert funkció lenne, és 'végigvezette', hogy is kell ilyen nagyon bonyolult tranzakciót kivitelezni :D)

[ Szerkesztve ]

(#3091) N€T0X|N válasza sxxorp (#3090) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Pofás. :K

Sent from my keyBoard

(#3092) sxxorp válasza N€T0X|N (#3091) üzenetére


sxxorp
őstag

Előre ne igyunk a medve bőrére (pl. a kártya-tartó, csuklópánt feleslegesnek tűnik), de jobbat, elfogadható áron (utánvétes szállítási költséggel együtt), értékelhető múlttal rendelkező webshop-ból nem találtam :)

[ Szerkesztve ]

(#3093) Bogyi007 válasza Jim74 (#2989) üzenetére


Bogyi007
veterán

Láttam a képet, olvastam a beállításod - már csak azt nem tudom milyen progival lehet ezt így beállítani... :DD :))

Most van először Samsung telóm, előtte Huawei és Windowsos Nokiát használtam. :P

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3094) sxxorp válasza Bogyi007 (#3093) üzenetére


sxxorp
őstag

Speciális funkciók / Bixby Routines :)

(#3095) N€T0X|N válasza sxxorp (#3092) üzenetére


N€T0X|N
őstag

De a kártyatartó nem foglal helyet (csuklópántot mondjuk én se nagyon értem) és legalább puha bélése van, ha jól látom az egyik képen, úgyhogy nem fogja összekarmolni a telefont.

Sent from my keyBoard

(#3096) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Köszi mindenkinek, a notebook.hu-nál vettem meg végül, hivatalos magyar garancialevél jár hozzá. :R

(#3097) PitLee


PitLee
őstag

#3062 Apaxp #3061 pinnacle
Lehet jó nagy hülyeséget írok majd utána néztek, de
mintha dezsavú érzésem volna, valahol már olvastam vagy ebben a fórumban vagy máshol, de mintha valami engedélyezési probléma állna a dolog mögött.
Az egyik fórumozó azt írta halk kaki az összes,
mire a másik írta, hogy igen, mert alapból csak mikrofon van engedélyezve és az veszi fel a hangodat és a hívó félből meg azt amit a hangszóróból hallatszik, ezért kell engedélyezni tippre a hangszóróhoz a hozzáférést a proginak és ennyi :F
Túrjatok utána hátha van valami alapja történetnek és nem csak álmodtam :DDD

(#3098) sxxorp válasza N€T0X|N (#3095) üzenetére


sxxorp
őstag

Azért a zseb(ek) vastagít(anak), a bélést nem is figyeltem, remélem relatíve strapabíró anyagokat használtak :) Kíváncsi vagyok, táska nincs mindig nálam, ekkora zseb sincs mindig a ruhámon (+bringán ez a többnyire kissé kilógó féltégla kieshet).

(#3099) Jim74 válasza Bogyi007 (#3093) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sxxorp fórumtárs leírta az elérést. Ha van még kérdés szólj, megpróbálok segíteni ;).

(#3100) pinnacle válasza PitLee (#3097) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Idáig a Cube ACR a legjobb. Ezzel többnyire jól hallatszik a hívott fél is. Be lehet állítani más forrást is, de az alappal a legjobb. Ki lehet kapcsolni azt is, hogy ne ugorjon maximumra híváskor a hangerő. Arra kell csak ügyelni, hogy a néha felugró reklám ablakban ne a folytatásra nyomjunk, hanem csak zárjuk be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.