Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) gerner1 válasza Aryes (#3750) üzenetére


gerner1
veterán

Volt nálunk is A5 (2017), A50... - Azokkal is ugyan ez (nem volt gondunk), a "mi" tapasztalatunk.

[ Szerkesztve ]

(#3752) vince válasza gerner1 (#3746) üzenetére


vince
őstag

Jól elrejtették :(((
Messages app, három pötty, majd beállítások, általános, értesítések, értesítéskategóriák, bejövő üzenetek (ami trükkös, mert elsőre simán csak kapcsolónak gondoltam) és itt már valóban be lehet állítani a hangot. Külön a sim kártyákhoz nem, de erre nincs is szükségem.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3753) Aryes válasza vince (#3752) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jah, én is tűvé tettem a telefont, mire megtaláltam :(((

(#3754) Aryes válasza gerner1 (#3751) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ok, lehet felhasználás függő is, hogy valaki észrevesz például egy üzemidő csökkenést. Pl. aki eleve félnaponta tölti, mert mondjuk sokat használ üzenetküldő appokat, annak nem tűnik fel. Aki üzemidőre gyúr, mint mondjuk én :DDD , annak feltűnik. :R

(#3755) gerner1 válasza Aryes (#3754) üzenetére


gerner1
veterán

Ebben egyetértünk (mármint a felhasználói szokások & felhasználói körülmények ⇒hatásai).👍
Akkor viszont, ugye felmerül a kérdés, hogy egy alapos 'mély+széles merítés' eredménye, mely elemek (??) valószínűségét erősíti/gyengít...

Mi például nem gyúrunk arra, amire Te, és nálunk ~konstans ilyen az üzem idő (értelemszerűen az A52s -sel): #2318
Amikor kell, töltjük. Manapság már annyi alternatív lehetőség van...

(#3756) Aryes válasza gerner1 (#3755) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor viszont, ugye felmerül a kérdés, hogy egy alapos 'mély+széles merítés' eredménye, mely elemek (??) valószínűségét erősíti/gyengít...

Bocs, de ezt a mondatot nem értem. :)

Az A52s eddig nálam elég konstans 8-9 órás SOT-okat hoz, ami ahhoz képest is jó eredmény, hogy soha ennyi üzenetküldő meg fiók (4 különböző Google fiók, telegram, Facebook, banki appok stb.) nem volt telepítve egyik korábbi telómra se, sőt, ahogy írtam, atomstabil a legutóbbi FW, jelenleg 26 napja megy a telefon újraindítás nélkül, és nem veszek észre lassulást vagy bármilyen problémát. Ilyenkor szoktam aggódni, hogy egy következő frissítés után behoznak egy új bugot, ami elrontja ezt, sajnos sűrűn előfordul. :U

(#3757) gerner1 válasza Aryes (#3756) üzenetére


gerner1
veterán

Arra alkalmas, amire reagáltál. Egy érték a számos közül, amely inkább függ az említett f.szokásoktól & f.körülményektől. Ezek eredménye a nálunk x, nálad y érték.
Mi például nem igen használjuk az említett soc.media -t, de napközben ~80% -ban pocsék térerős helyen van a gyerkőc, így nálunk, az utóbb említett jelentősen lerontja. Szóval, nálunk plö ennyi sem lenne, ha még mi is az emített plattformokon lógnánk.
Ezek pedig, nálunk, az android főverzió váltással semmit sem változtak, ennél a készüléknél sem.

(#3758) agy73p válasza razzorr (#3742) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem tudom, a kérdés nekem szólt vagy magadnak? :)

Kínai állítólagos hallgatózás,
optikai stabilizátor (amit a fényképezőgépnél sajnos nem veszek észre),
bíztam a jó kamerában (S6-ot szerettem),
alapvetően jó az összerakás minősége,
akkumulátor nekem Samuban nekem nem púposodott még fel, Xiaomiban viszont igen,
helyi szerviz,
Amoled, bár nem tudom jól döntöttem-e.

Most hirtelen ennyi jut eszembe.

A kép-a-képben funkciót vagy osztott képernyőt ilyen mélységben nem használtam, meglepően jó.
Egyébként nekem napi töltés van, mert a max 30 órát bírná ki sztem. Este töltőre fel, reggel le. Tudom, hogy nem az igazi, de nem tudom máskor.

(#3759) agy73p válasza Aryes (#3747) üzenetére


agy73p
senior tag

Na, ezt értelmeznem kell.... :U

(#3760) agy73p válasza Aryes (#3748) üzenetére


agy73p
senior tag

Ha igazad van, akkor az Android 12 már a második főverzió?
Május 4-i a kernel.

(#3761) DrKapocs


DrKapocs
őstag

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban. Én alapvetően mindig kikapcsolva tartok mindenféle update szolgáltatást. Ez igaz a rendszer frissítésekre és az appok frissítésére is a Play áruházban. A telefon belakásakor viszont nem voltam elég körültekintő és nem azzal kezdtem, hogy kikapcsoljam "a telefon szoftverének frissítését". Ebből következően a frissítést letöltötte a készülék. Viszont az update-re már nem nyomtam rá. Azóta azzal nyaggat, hogy frissítsem a telefont. Én ezt nem szeretném egyelőre.

A kérdésem az lenne, hogy ezt a letöltött update állományt hol találom meg? Törölni szeretném, nem szeretném feltenni ezt a frissítést. Előre is köszönöm! :R

Még valami... korábban felmerült az appok tiltásának lehetősége Package Disable Pro-val, illetve ADBAppControl segítségével. Egy kis támpont, én A50-en ezeket az appokat tiltottam (a lista itt található).

[ Szerkesztve ]

(#3762) sxxorp válasza DrKapocs (#3761) üzenetére


sxxorp
őstag

Úgy tűnik, feleslegesen linkeltem számodra a saját segítő ADB-s támpontomat, mert egy szóval nem reagáltál rá. Sebaj :)

(#3763) Trooper82 válasza Trooper82 (#3732) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ez másnál nincs? A sorok végén kis enyhen latszó csíkok ha figyelem csak akkor látom. Nem vész csak aggodom nem e vmi kijelző, hardverhiba. Nem tudom eddig ilyen volt e csak most veletlen feltunt, figyeltem es barmilyen alkalmazásban ha a szoveg majdnem a kijelző végéig van ott van a jelenség. Itt is latom a hozzászólásoknál enyhén.

[ Szerkesztve ]

(#3764) razzorr válasza agy73p (#3758) üzenetére


razzorr
őstag

Na látod azt én sem tudom :D Hangosan gondolkodtam.
Nem csak a te hsz.-ed, hanem más vonalon is jön pár olyan infó,ami elbizonytalanít. Kicsit félek,hogy a rendszertől, megint megszokni idióta beállításokat stb. meg a belassulgatástól. Csak azért hogy a kamera kicsit jobb legyen...A miuit szeretem évek alatt megszoktam, de valamire váltanom kell a N9P-ról. Már azon vagyok most,hogy maradok Redmi vonalon, csak a N11P. Pedig már tegnap majdnem megrendeltem,de nem érzem 100%-osnak.

(#3765) kugli válasza Trooper82 (#3763) üzenetére


kugli
aktív tag

Nem tapasztalom a nálad előforduló jelenséget.

(#3766) DrKapocs válasza sxxorp (#3762) üzenetére


DrKapocs
őstag

Elnézésed kérem, tapló voltam, nem köszöntem meg. Köszönöm szépen! :R Valóban nem reagáltam rá, de megnéztem a linket, amit küldtél. Ez alapján álltam neki és leszedtem az A50-ről a Package Disable Pro appot. Kijelentkezés, cache és data törlés, minden megvolt. Gondoltam, hogy felteszem majd az A52s-re. Viszont nem engedte feltenni, mivel az app szerint ő az A50-hez tartozik. Na ezután gondoltam, hogy visszateszem az A50-re. De már ott sem engedett bejelentkezni. Na b+&@@&@>! Újra pedig nem vagyok hajlandó fizetni a fejlesztőnek, aki egyébként ezt már többször eljátszotta. Úgyhogy egyelőre csak az A50-en tiltottam le az appokat az ADBAppControl segítségével.

(#3767) N€T0X|N válasza Trooper82 (#3763) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én se látok ilyet. Nem fólia okozza esetleg (ha van rajta)?

Sent from my keyBoard

(#3768) Trooper82 válasza N€T0X|N (#3767) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi a válaszokat. Nincs rajta fólia, hard reset után is látszik, de ha nem figyelem nagyon nem zavar. Nem hiszem, hogy összefügg vele, de nektek májusi frissítés van? Ha romlik a helyzet majd szerviz max.

(#3769) sxxorp válasza DrKapocs (#3766) üzenetére


sxxorp
őstag

Ja, semmi gond, szívesen! :) Csak relatíve kevesen foglalkoznak ezzel. Te érdeklődtél, valakinek valami felesleges, szubjektív témában válaszoltál is, erre nem: gondoltam nem érdekel tovább. A mai hozzászólásod alapján úgy tűnt, hogy mégis pont te vagy a célcsoport, ezért furcsálltam.
Huh, nem rémlik, hogy bármihez kellett volna a Package Disable Pro... Az ADBAppControl megcsinált minden lényegeset.

(#3770) N€T0X|N válasza Trooper82 (#3768) üzenetére


N€T0X|N
őstag

nektek májusi frissítés van?

Még csak áprilisi van nálam.

Sent from my keyBoard

(#3771) Aryes válasza Trooper82 (#3763) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudsz róla fotót csinálni? Szerintem hardver hiba lehet, nem nyomódott meg a kijelződ?

(#3772) gerner1 válasza Trooper82 (#3768) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. A májusi.

(#3773) Aryes válasza agy73p (#3760) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, a második. Általában jó másfél-két évre rá jön a harmadik. De pont emiatt a készülék miatt annyira most nem aggódom, mivel a SoC is elég mainstream benne, plusz a 6GB ram miatt szerintem elég időtálló konstrukció, talán túl fogja élni a harmadikat is. :))

(#3774) Trooper82 válasza Aryes (#3771) üzenetére


Trooper82
senior tag

Jah majd otthon egy masik teloval megprobalom. Kerdés latszani fog e. De alapbol nincs kijelzohiba tenyleg a szovegek mellett a szelen jelenik meg halványan és ahogy gorgetem ugy mennek a "csíkok is". Nem tudom miféle hardver hiba lehet ez, de akár. Vigyaztam rá még csak le sem esett és eleg masszív tokban van. Majd alkalomadtán megmutatom a szervízben, kiváncsi leszek mit mondanak. Mindenesetre ilyen jelenséget még nem láttam, nem is hallottam ilyenről eddig.

[ Szerkesztve ]

(#3775) gerner1 válasza Trooper82 (#3774) üzenetére


gerner1
veterán

Másik, hasonló oldalaknál is ezt tapasztalod, vagy csak a megjelölt site -on ? Próbáltad már másik böngészővel is?

(#3776) Aryes válasza Trooper82 (#3774) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem is egészséges, mutasd meg szervizben.

(#3777) pinnacle válasza pinnacle (#3741) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nézzétek meg légy szíves, hogy mibe menti a 4K-s felvételeket a Samsung Videószerkesztője. Attól tartok csak a drágább telefonoknál megy a 4K, A52s-nél FHD a maximum.

(#3778) agy73p válasza Aryes (#3750) üzenetére


agy73p
senior tag

Ja, volt egy A3 is, 2017. Csodás méret, gyors halál a kicsi kapacitás miatt. Hogy hiányoznak a kocsi telefonok..... :O

(#3779) agy73p válasza Trooper82 (#3763) üzenetére


agy73p
senior tag

Én azt veszem észre, hogy a Gboard billentyűzeten (nem tudom van-e jelentősége, hogy azt használom), hogy amikor az első vonalakat leírom (húzom a betűket, csúsztatottnak nevezi a Google), enyhe szürke villám vonal villanás fut át bal oldalra. Megvizsgálni, megfigyelni nem tudom és csak néha veszem észre.
Olyan, mint amikor a kijelzőjében kéne valami anomália. De nem tudom pontosan leírni.... :N

(#3780) agy73p válasza Aryes (#3773) üzenetére


agy73p
senior tag

Vissza lehet downgradelni?

#3778
... .kicsi telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#3781) gerner1 válasza agy73p (#3780) üzenetére


gerner1
veterán

"Vissza lehet downgradelni?"
- Egyelőre, még: igen.

[ Szerkesztve ]

(#3782) Aryes válasza pinnacle (#3777) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most néztem, 4k-ba menti.
Itt mi van neked beállítva?

(#3783) agy73p válasza gerner1 (#3781) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi

(#3784) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok! Hamarosan csatlakozom a társasághoz. Telekomtól érkezik hétfőn egy fehér példány. Mit kell tudni így előzetesben a telefonról? Nem követtem a topikot sosem.
Egy A72 már van a családban meg egy S20FE is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3785) donhellner


donhellner
tag

Ma reggelre jött ki egy újabb májusi frissítés, melyben már működik az eszközkarbantartó memória része is. 🙂🙏

(#3786) Aryes válasza Aryon87 (#3784) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! 3700 hozzászólás nem annyira sok, de elég, ha az utolsó 500-at elolvasod, meg az összefoglalót, és mindent megtudsz. ;)

(#3787) Aryes válasza donhellner (#3785) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már késő, megrendült a bizalmam. :DDD

(#3788) donhellner válasza Aryes (#3787) üzenetére


donhellner
tag

:DD

(#3789) agy73p


agy73p
senior tag

Ja, egyet mindig elfelejtettem megkérdezni:
Időről időre előbukkan az értesítési sávban a zenelejátszás.
Vagy egy rádiós applikáció vagy a Spotify értesítése, de nagyon gyakran látom az értesítési sávban úgy, hogy én még meg sem nyitottam aznap.
Gyanakodtam, hogy a gombokkal történő vezérlés miatt lehet, de az már ki van kapcsolva.
Más nem találkozott ezzel az érdekességgel?

Vagy mit nem veszek észre, esetleg mit rontok el?

(#3790) agy73p válasza Aryes (#3787) üzenetére


agy73p
senior tag

Sajnos minden készüléknek megvan a maga sötét oldala.
Itt ezek, máshol meg mások a gondok.

(#3791) donhellner válasza agy73p (#3789) üzenetére


donhellner
tag

Spotify ezt nálam is csinálta, hogy minden készülék bekapcsolás után elindult s az értesítési sávon megjelent, pedig nem indítottam el magamtól, ki volt kapcsolva minden ilyen jellegű beállítása s ennek ellenére mégis.
Aztán talán az áprilisi rendszer frissítés után már nem jelentkezett a jelenség. De lehet annak nem volt köze hozzá. Más rádiós programnál vagy zene lejátszónál nem tapasztaltam ezt, pedig van a telefonon több is.

[ Szerkesztve ]

(#3792) Trooper82 válasza donhellner (#3785) üzenetére


Trooper82
senior tag

És megjavította a kijelzo hibám. Akkor mégsem kell szervíz :C

(#3793) AndrewBlase válasza agy73p (#3789) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nekem a sygic navi csinálja ugyanezt. Idejét se tudom, mikor nyitottam meg utoljára, időről időre mégis feldobja magát az értesítési sávban.

Miért mindig én???

(#3794) donhellner válasza Trooper82 (#3792) üzenetére


donhellner
tag

:))

(#3795) Aryes válasza Trooper82 (#3792) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na, végre egy jó hír! :C

Most már csak azt kéne tudni, mitől romlott el. 🤔

(#3796) gerner1 válasza Aryes (#3795) üzenetére


gerner1
veterán

Jó kérdés...👍

(#3797) Aryon87 válasza Aryes (#3786) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem lettem ezzel kisegítve de sebaj :))
Majd kitapasztalom, annyit egyelőre leszűrtem hogy a májusi frissítés valamit elcseszett..
(nem lep meg, párom S20FE-jét maga a droid 12 cseszte el pár buggal)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3798) gerner1


gerner1
veterán

"Apa, kezdődik.... - popcorn! "

(#3799) kutga válasza Aryon87 (#3797) üzenetére


kutga
nagyúr

Neked nem FE volt?

Let the Zone take me if I am.

(#3800) Aryon87 válasza kutga (#3799) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem az enyém. Páromé a FE

gerner1: ha-ha..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.