Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) pinnacle válasza bul07 (#12945) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked Messenger, WhatsApp hívással nincs gond? Nálam csak engem rögzít. Normál hívás üzzemmód ki volt kapcsolva, bekapcsolva sem működik.

(#12952) bul07 válasza pinnacle (#12951) üzenetére


bul07
nagyúr

Nimcs mert nem használok ilyen alkalmazásokat, korlátlan hívás sms flottába vagyok így nem kell alternatív megoldásokat használnom.

Videó hívást meg nem szeretem, és igény sincs rá senki részéről.

Viber is csak a gyors képküldés miatt van fent.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12953) pinnacle válasza bul07 (#12952) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valakinek működik hívásrögzítés Messenger, WhatsApp-nál is? Elvileg lehet.

(#12954) Zssom válasza bul07 (#12949) üzenetére


Zssom
tag

Azért az az érték jóval alá van becsülve. Ha ennyi embert érintene csak, nem lett volna hatalmas hírverés a bevezetésekor. Másik tévedés, hogy internet kell hozzá. Nem kell, nem internet előfizetést használ sem a VoLTE, sem a WoWIFI eseteben a telefon, ha van is internet előfizetés, akkor sem azt használja, adatkeretet nem fogyaszt. A mai viszonyok között is elképesztően sok az olyan beltér, ahol csak a kuka 2g megy maximum, az is csak akadozva (lakótelep toronytől eltérő oldal, fém vázas, fém borítású épületek, csarnokok, egyéb árnyékolású helyek, vidéki "nem éri meg fejleszteni" helyek stb.). Sok társammal együtt használjuk megelégedettséggel. Nekem pl. a dual SIM-es készülékem WoWIFI-n dual aktivos lett, de ez csak egy előny a sok közül. Ha neked nem fontos, ne használd, csak fogadd el, hogy másoknak lehet hasznos

(#12955) Aryes válasza Zssom (#12954) üzenetére


Aryes
nagyúr

Másik tévedés, hogy internet kell hozzá. Nem kell, nem internet előfizetést használ sem a VoLTE, sem a WoWIFI eseteben a telefon

Tehát a wifi, amin keresztül ilyenkor létrejön a telefonhívás, nem internetet oszt a telefonnak, hanem valamiféle mágiát használ. :DD

(#12956) Zssom válasza Aryes (#12955) üzenetére


Zssom
tag

Ejj, de pontatlanul fogalmaztam. :O Úgy értettem mobilnet előfizetés nem kell hozzá. Wifi nyilván csak ott van, ahol van amúgy is valamilyen net elérés, senki sem gondolja (azt hiszem), hogy leteszek valahol a pusztában egy wifi-s routert mindenféle bemenet nélkül és máris van WoWIFI is. :B

(#12957) vince válasza Aryes (#12955) üzenetére


vince
őstag

Szerintem úgy értette, hogy mobiladat előfizetés nem kell hozzá, használod az adott lokáción rendelkezésre álló, valamilyen wifi hálózatot. :D

Szerk.: igen, úgy értette :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12958) Aryes válasza Zssom (#12956) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudtam, hogy úgy értetted, csak kötek arra akartam felhívni a figyelmed, hogy te meg nem értetted, hogy nem mobilnetről van szó.
Arról volt szó, hogy egy tanyán élő nénikének nemigen van szélessávú vezetékes internete, pláne nem wifi routerrel. :) Másrészt ha van mobilnet, akkor van térerő, nem kell wowifi. ;)

(#12959) Zssom válasza Aryes (#12958) üzenetére


Zssom
tag

:R

(#12960) orso0355 válasza Aryes (#12958) üzenetére


orso0355
őstag

:DD

(#12961) kmarci25 válasza Aryes (#12958) üzenetére


kmarci25
veterán

Már csak az a kérdés, hogy miért írjátok konzekvensen w-vel a vowifi-t?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12962) Zssom válasza kmarci25 (#12961) üzenetére


Zssom
tag

Részemről nyilván Wéletlen, annyi V van benne 😄 :DD

(#12963) vince válasza kmarci25 (#12961) üzenetére


vince
őstag

Csak a kedvedért: VoVifi :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12964) #64638144 válasza vince (#12963) üzenetére


#64638144
törölt tag

A mazochista az dupla. De szerintem szimpla v is megfelelő, magyarítva.

(#12965) #64638144 válasza #64638144 (#12964) üzenetére


#64638144
törölt tag

Hopp, elírtam :)) .

(#12966) Tibi8


Tibi8
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi kérdésekkel kapcsolatban kérném a segítségetek:
1.) A 6.0-s frissítés óta ha a JBL hangfalhoz csatlakozok, létrejön a kapcsolat, de pluszban le kell nyitni a Médiakimenet és ott is kiválasztani, különben marad a teló hangszóróján a hang. Ez másnak is ilyen? Van erre megoldás? (Bluetooth, Wifi alaphelyzetbe állítása megvolt.)
2.) Szeretnék egy olyan rutint, ami a YouTube-ot fél óra után kikapcsolja, kvázi "elalvás időzítő". Ti ezt hogy csinálnátok?
3.) Valamiért nálam sosem működött a számítógép-teló összekötése, nem látom a fájlokat a gépen. Gyári kábellel próbálkozom és már erősen az a sejtésem, hogy gép oldalról van ennek gátja (lehet a Win 10 Home). Valaki járt már így és talált rá megoldást?
Előre is köszi a válaszokat! ;)

(#12967) _Jana_


_Jana_
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung A52s a családban és többségében csak sms-t küld arról, hogy bejövő hívás volt. Ahogy tapasztaltam többségében akkor, amikor lock screen van és pár perce, fél órája már "alszik" a telefon. Utánnanéztem a forumban, de nem találtam rá megoldást.

Már probáltam átállítani, hogy ne legyen bekapcsolva a VoLTE & Wifi hívás, valamint csak 4G/3G/2G engedélyzett, de nem változott semmit. SIM kártya ki lett cserélve, de a probléma ugyan az.

A térerő nem a legszuperebb, de más telefonnal nincs baj a lakásban, és eddig sem volt.

Esetleg valakinek van tapasztalata ezen problémával?

(#12968) gerner1 válasza _Jana_ (#12967) üzenetére


gerner1
veterán

Fix 2G -re állitva van a legnagyobb esély ennek elkerülésére, mert úgy biztosan nincsen fallback, amely miatt ez a szimptóma szembe jön veled.

[ Szerkesztve ]

(#12969) #64638144 válasza Tibi8 (#12966) üzenetére


#64638144
törölt tag

A Youtube Musicban van elalvás időzítő.

(#12970) Aryes válasza kmarci25 (#12961) üzenetére


Aryes
nagyúr

Előttem a kolléga úgy írta és az maradt a fejemben mikor leírtam :))

(#12971) Aryes válasza Tibi8 (#12966) üzenetére


Aryes
nagyúr

2:

(#12972) sepyi válasza Tibi8 (#12966) üzenetére


sepyi
aktív tag

Sajnos nemrég frissítettem win11-re, már nem tudom megnézni, de úgy rémlik, mikor rádugtam a telot, felugrott egy ablak, hogy mit szeretnék csinálni. Fájlátvitel, csak töltés opciók voltak és ha a fájlát itelt választottam, akkor megjelent a telefon meghajtóként. Ritkán használtam, de úgy rémlik problémamentesen működött. Létjogosultságát csak akkor látom, ha tényleg nagy fájlokat kell mozgatni a telo és számítógép között.Gondolom azon túl vagy, hogy másik usb portba dugod a telot. Volt valamikor régebben probléma hogy egyes telefonok nem szerették az előlapi usb portokat.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12973) _Jana_ válasza gerner1 (#12968) üzenetére


_Jana_
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :R , kipróbáljuk így, csak fura volt, hogy ha a képernyő be van kapcsolva akkor semmi gond, amikor feloldom akkor pedig látszik, hogy keresi a kapcsolatot a hálózathoz.

Azt lehet tudni, hogy ez milyen probléma?

Telefon HW
Telefon SW
Szolgáltató

(#12974) gerner1 válasza _Jana_ (#12973) üzenetére


gerner1
veterán

Ezek, együttesen:
- Készülék SAR-értékével összefüggő antenna teljesítmény.
- Hálózat-üzemeltetési sajátosságok .

(#12975) Predatorr válasza Zssom (#12917) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát a szarszung balfasz. Ha bezárom az appot, akkor tényleg nem kapcsolja vissza. Mi a tökért nem lehet simán kikapcsolni, aztán hagyjon békén? :W Sanszos, hogy messzire elkerülöm az MI-s telókat. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12976) #64638144 válasza Predatorr (#12975) üzenetére


#64638144
törölt tag

Tehát azért a Samsung a rossz, mert te nem értesz hozzá és arra nem veszed a fáradságot, hogy elolvasd a használati útmutatót?

(#12977) Grg válasza Predatorr (#12975) üzenetére


Grg
tag

Te még mindig itt vagy? Ha olyan szar a Samsung akkor miért nem cseréled már le? Vagy te tulajdonképpen mazochista vagy, és élvezed ezt :D . Bocs, de kicsit unalmas már állandóan a szarozásodat olvasgatni.

(#12978) orso0355 válasza Grg (#12977) üzenetére


orso0355
őstag

+1... :U

(#12979) #64638144 válasza Grg (#12977) üzenetére


#64638144
törölt tag

+2

Egyébként tényleg van itt ott baja a Samsungnak. A probléma ott van, hogy az ember az miatt is szarozik, amiről nem a Samsung tehet, hanem user error.

[ Szerkesztve ]

(#12980) sepyi válasza Tibi8 (#12966) üzenetére


sepyi
aktív tag

Esetleg még lehet egy megoldás.(https://samsungusbdriver.org/galaxy-a52-5g-usb-driver/) Ez egy teljesen hivatalos driver a windows-hoz. Öregebb gépekhez még a 10 előtt manuálisan kellett telepíteni a drivereket.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#12981) Gloob


Gloob
addikt

Nem tudom, kinek hogyan, de nekem a *#06# nem adja az IMEI számot. Természetesen a saját tárcsázóba próbálom. A telefon nem buherált, legfrissebb, hivatalos rendszerrel.

Samsung Galaxy A52S

(#12982) szaboi6512 válasza Gloob (#12981) üzenetére


szaboi6512
őstag

Kikapcsolt autoblokkoló mellett működik csak.
Beállítások->Biztonság és adatvédelem->Autoblokkoló útvonalon éred el.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#12983) Zssom válasza Gloob (#12981) üzenetére


Zssom
tag

Nekem kiadja, most próbáltam

(#12984) gerner1 válasza Gloob (#12981) üzenetére


gerner1
veterán

Itt müxik.

(#12985) Gloob válasza szaboi6512 (#12982) üzenetére


Gloob
addikt

Köszi! Ez a helyes megoldás. Be van kapcsolva!

Samsung Galaxy A52S

(#12986) Tibi8 válasza Aryes (#12971) üzenetére


Tibi8
csendes tag

Nagyon köszi, ezt a várakozás opciót nem találtam, így már szuperül működik! :R

(#12987) Tibi8 válasza sepyi (#12980) üzenetére


Tibi8
csendes tag

Neked is köszi a tippeket! Sajna nem működik hátsó USB porton sem és ezt a drivert már korábban én is megtaláltam, de ez sem segített. Hamarosan kerül a házhoz egy noti, azon kíváncsi leszek, működik-e. Majd megírom! ;)

(#12988) Predatorr válasza #64638144 (#12976) üzenetére


Predatorr
őstag

A Xiaomi Watch órámban simán be- és kikapcsolható a riasztás, de a korábbi Samsung telóimban is így működött. Ezt nem képesek megoldani, és nincs benne a használati útmutatóban, amit nem olvastál. Nyilván az „nem ért hozzá”, aki egy funkciót egyszerűen ki-vagy bekapcsolna. :(

Grg: Kicsit unalmas a csak a személyeskedésért fórumozók személyeskedéseit olvasni, akiknek még egy ki-bekapcsolás sem világos. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12989) #64638144 válasza Tibi8 (#12986) üzenetére


#64638144
törölt tag

Ahogyan azt se láttad, hogy írtam, hogy a Youtube Music alkalmazásban van gyári elalvásidőzítő, így nem kell rutinozni.

(#12990) #64638144 válasza Predatorr (#12988) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nem akarlak megbántani, de tényleg nem értesz hozzá. Hiszen itt is csak ki kell kapcsolni és be kell kapcsolni. Az csak egy plusz funkció, hogy ha előbb felkelsz, akkor kikapcsolod és vissza lehet kapcsolni azonnal másnapra vagy ünnepek utánra. Így nem zavarja a családot azzal, hogy akkor is riaszt mikor nem kellene, de nem is alszol el, ha elfelejtenéd kézzel visszakapcsolni.

(#12991) pinnacle válasza #64638144 (#12990) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Be lehet azt állítani, hogy telefonálásnál, ha jobbra húzok egy nevet, választhassak, a gyári tárcsázóval vagy a MobileVoip-al telefonáljak?

(#12992) Peterhappy válasza #64638144 (#12989) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az jó zene :K

(#12993) Aryes válasza pinnacle (#12991) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld törölni a gyári tárcsázó adatlapján azt, hogy alapértelmezett alkalmazás legyen.

(#12994) #64638144 válasza pinnacle (#12991) üzenetére


#64638144
törölt tag

Igen, én is csak azt tudom javasolni, amit Aryes. Akkor elvileg fel kell dobja, hogy melyik alkalmazást szeretnéd használni. Olyankor azt válaszd, hogy csak most! Mert ha a mindig opciót választod, akkor megint csak azt az egyet használja, amit legutóbb használtál.

(#12995) pinnacle válasza Aryes (#12993) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Aryes, PaksiPeter!
Igen, pont ez kell, hogy választhassak a csak most és a mindig között, de nem lehetséges, pedig volt ilyen régebben szerintem. Ha letiltom a Gyárit, akkor meg sem tudom nyitni a tárcsázót, ha törlöm az alapértelmezést, akkor sem kérdez rá szám hívásakor, hanem továbbra is ezzel hívja.

(#12996) Aryes válasza pinnacle (#12995) üzenetére


Aryes
nagyúr

A támogatott hivatkozások mellett miért nem kapcsoltad ki?

Itt látható a voip app?

(#12997) pinnacle válasza Aryes (#12996) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez lehet a probléma, hogy ott csak a Telefon van. Pedig a MobileVoip-nál is jelzik a telefont. Hiába törlöm az alapértelmezést, el is tűnik, de hívásnál kérdés nélkül a gyárit indítja, majd vissza is rakja az alapértelmezést.

(#12998) Aryes válasza pinnacle (#12997) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szinte biztos vagyok benne, hogy létezik erre egy app a play áruházban, ami beállítja a voipot tárcsázónak.

Gyors keresés után ezt találtam: Zoiper

De az is lehet, hogy a Google új biztonsági házirendje eleve nem enged 3rd party appokat default tárcsázónak beállítani, a visszaélések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12999) #64638144 válasza Aryes (#12998) üzenetére


#64638144
törölt tag

De ha jól értettem, ő ráadásul hívás előtt szeretné változtatni. Tehát nem fixre a külsős appot.

(#13000) Aryes válasza #64638144 (#12999) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a következő lépés lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.