Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) vodrosjozsi válasza Aryes (#13349) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Kosz ment a hátlap alá oldalt és gondoltam kipucolom.
Mintha zsír új lenne :DDD
Azon gondolkoztam milyen jó lenne egy Qi adapter oda

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13352) gerner1 válasza Kabri (#13350) üzenetére


gerner1
veterán

A FiX 2G (+stb) beállítás megszűnése az egyik tavaly nyári frissítés óta van, amennyiben a user oldalon, az azt aktíváló körülmények megállnak . Azóta, itt: aktív-CSC & SiM függvénye együttesen, hogy aktív marad-e, vagy letiltásra kerül(t). Egy ideje, szifonon is eltűnt már FiX 2G lehetőség ...

(#13353) Mercel válasza Kabri (#13350) üzenetére


Mercel
senior tag

Felkaptam a fejem arra amit írtál.
Néhány hete a kijelző alsó része random villogni kezdett.
(Főleg hosszabb utakon Waze használata közben vettem észre. )

Ujrainditás (eddig) segített, android 14-re frissítés után jött a hiba.
A készülék kb. 2 éves , használtan vettem itt a PH.-an, korrekt eladótól.
Ez milyen hiba és mire számíthatok a továbbiakban?

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#13354) gerner1 válasza Mercel (#13353) üzenetére


gerner1
veterán

Biztos, hogy A52s -t vettél (SM-A528B), vagy A52 -t (SM-A525F) ?

Itt (A52s), idáig, az a néhány eset, akiknek volt.... -azoknál, eddig az körvonalazódott, hogy ahol levált (fallback) gyenge térerős 2G -re a készülék, akkor jelentkezett náluk.

(#13355) Mercel válasza gerner1 (#13354) üzenetére


Mercel
senior tag

Igen, biztosan a52 S .
(SM-A528B/DS a saját névjegye alapján)
Legalábbis így jellemzi magát :)
Azért vicces a kérdésed mert az eladó egyébként sima A52-nek hirdette , sima A52-ként vásároltam meg tőle pedig eleve A52S-t szerettem volna de akkor nem volt eladó értelmes áron, majd a beköltözésnél döbbenten néztem, hogy S-ként hivatkozott magára: )
Most , hogy mondod a hétvégén nagyon vidéken voltam és az erdőben észrevettem, hogy megint villog - na akkor konkrétan leváltott 2G-re a hálózat.

Ezek szerint ez egy konstrukciós probléma és a hálózati lefedettség hozza elő?

Marcel

(#13356) Aryes válasza Mercel (#13355) üzenetére


Aryes
nagyúr

Többeknél, igen, és mindig 2G hálózaton. De nálam például nem. Te hol hordod a készüléket, nem nadrág hátsó zsebben véletlenül?

(#13357) gerner1 válasza Mercel (#13355) üzenetére


gerner1
veterán

"Ezek szerint ez egy konstrukciós probléma és a hálózati lefedettség hozza elő?"

- Itt, eddig nem sikerült tovább pontosítani. Többen, próbáltuk (akiknek eddig sem jelentkezett...) 2G -re kényszerítetten (és nem 14-es droid volt még akkor..), ügyelve, hogy lehetőleg nekünk is harmatos legyen a 2G térerő, de negatív lett.

(#13358) DrKapocs válasza gerner1 (#13357) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én szinte mindig wifis környezetben vagyok, így számomra elég a 2G (kényszerítetten). Gyakorlatilag állandóan ezen vagyok, legalábbis 99%-ban. Stabil, mindig, mindenhol van térerő. Soha nem villogott a készülék. Ettől persze a jelenség létezhet, nem vitatom. Ezek a legrosszabb hibák, van, akit érint, míg másokat nem.

(#13359) PirosHello


PirosHello
senior tag

Megjött a márciusi biztonsági frissítés.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#13360) gerner1 válasza PirosHello (#13359) üzenetére


gerner1
veterán

👍

(*6FXC1) , jelenleg ⇒XEH régiókódra.

(#13361) gerner1


gerner1
veterán

& elkezdtek osztani egy új "S" -jelölésű OLE (*6FXC3) frissítést : XID régiókódra is.

(#13362) dragon1993 válasza Mercel (#13353) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem anno cserélték erre a fél telefont utána megszűnt, de belegondolva nekem is a Budapest => Győr térerő feketelyuk vonat vonalon jött csak elő.

(#13363) Brekkk


Brekkk
senior tag

Feltettem a legújabb frissítést.
Azóta a teló akksija úgy merúl mint kő a vízben.
Korábban már volt ilyen gondom. Múltkor nagy nehezen megoldottam, ne merüljön ennyire, most kezdhetem előről.
10 percet néztem youtube-ot és 10%-ot merült a teló.
A telefon forró.

(#13364) szaboi6512 válasza Brekkk (#13363) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nemem december 1 a legutolsó frissítés. De ezek szerint nem is baj...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#13365) gerner1 válasza Brekkk (#13363) üzenetére


gerner1
veterán

Bár, a miénken még nem telt el a minimum 48ó a telepítés óta, hogy biztosan kijelenthessem, de eddig nem vettünk észre ilyesmit.

Most , a jelentősen degradálódott akkuval, így gyorsban tesztelve az alábbi beállítások mellett, és kombinációkkal :
- max felbontásra állított kijelzővel,
- Speciális feldolgozás: ON
- ~20% körüli fényerőn,
- 60Hz,
- reklámblokkoló , okosított-dns és ilyesmik= nincs,
- Chrome, Samu böngésző, és Vanced alól is ugyan azt az FHD tartalmat,
- WiFi -n,
- MobilNETel 4G -n ( 5G ignorált ) 3-as térerőn,
- nincs tiltva semmi ADB -vel, vagy ADBAPPControl -lal sem,

a miénk nem melegszik, és a nálad jelentkező merülés mértékének sincs nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#13366) Aryes válasza Brekkk (#13363) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azzal együtt frissültek appok is a play áruházból, vagy neked is le van tiltva az automatikus frissítés? Nálam le van, hogy különbséget tudjak tenni a rendszerfrissítés és az appok által okozott hibák közt. Sajnos sokszor így se egyértelmű, például maga a play áruház és a szolgáltatások sosem kérdezik meg, hogy akarok -e frissíteni, csak csinálják :U

(#13367) Brekkk válasza Aryes (#13366) üzenetére


Brekkk
senior tag

Szerintem az appokat is frissítette.
Nem emlékszem, hogy kitiltottam volna ezt a funkciót.
Ami fura volt, hogy nagyon hosszú volt a frissítési idő.
Pedig elvileg csak biztonsági frissítés volt.
Kereshetem meg megint, hogy mitől állt fejre a teló.

(#13368) Dave1984 válasza Brekkk (#13367) üzenetére


Dave1984
őstag

Akkor márciusi frissítést kihagyom :D

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#13369) Mercel válasza Aryes (#13356) üzenetére


Mercel
senior tag

De igen rendszeresen van farzsebben IS , de főleg nyáron .

Mi az összefüggés? : )

(2008 óta vannak okosmobiljaim és ez még soha egyiknél sem okozott gondot )

Marcel

(#13370) Aryes válasza Mercel (#13369) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az, hogy ha ráülsz, meghajlik, vagy összenyomódik a belseje. Nem látszik kívülről és nem is feltétlenül tesz kárt a telefonban, de sok-sok nagyon vékony átvezetés van egy ennyire zsúfolt/kompakt készülékben, amiből elég 1 ha meglazul/megszakad.

(#13371) Mercel válasza dragon1993 (#13362) üzenetére


Mercel
senior tag

Köszönöm a választ és a többiekét is akik foglalkoztak a problémával.

Szinte biztosan csak 2g lefedettség esetén jött elő ahogy gondolkodni kezdtem a problémán - ami furi, hogy január 2-án vettem használtan, (az eladó maximálisan korrekt volt, nem titkolt semmit , nem csúsztatott letesztelte a vízállóságot is és ezt dokumentálta is , hagyott időt nyugiban átnézni, szinte biztosan nem eltitlkolt hiba ) ehhez képest pár hete jött elő először a probléma, ha jól emlékszem autópályán Waze használat közben.

Mindegy , ha így jártam így jártam, nem volt használtan hatalmas összeg, melós mobilnak vettem , max veszek egy másik példányt , Nagyon szimpatikus középkategóriás készülék és még bőven van rá támogatás.

Marcel

(#13372) dragon1993 válasza Mercel (#13371) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem is nagyon ritkán jött elő éa csak vonaton rossz térerővel. Ha ritka simán lehet vele élni szerintem.

(#13373) Dave1984 válasza Mercel (#13371) üzenetére


Dave1984
őstag

Nekem is 2gn vibrál a kijelző.most két éves,de nem zavar, nagyon ritkán vagyok olyan helyen ahol nincs 4G.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#13374) Brekkk válasza Aryes (#13366) üzenetére


Brekkk
senior tag

Úgy néz ki megoldódott a probléma.
A play áruház és a hozzá tartozó appok Cache és a Adat információit töröltem.
Illetve kitiltottam az 5G-t

Végre hideg a teló és nem merül.
Remélem így is marad.

(#13375) gerner1 válasza Brekkk (#13374) üzenetére


gerner1
veterán

Jó látni, hogy a karbantartási műveletek nem hiába valóak, és hogy azokkal, sikerült ismét megoldanod. 👍

(#13376) Nekton válasza Mercel (#13371) üzenetére


Nekton
aktív tag

Autópálya, vasút, külterület. Tipikus 2G helyek. Néha előfordul ez a glitching, de a fiam szerint nem vészes.

(#13377) gerner1 válasza gerner1 (#13360) üzenetére


gerner1
veterán

Az OTA-szerverek, most kezdték el osztani ugyan ezt az új OXM release -t: TMH régiókódra is.

(#13378) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Cube ACR esetén mi most a bevált beállítás, amivel felveszi a másik felet is? Helper is fent van, alapbeállításokkal használom, jogok meg vannak adva mindenre és mégis csak az én hangom hallatszik a felvételeken.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13379) mrbego válasza gerner1 (#13377) üzenetére


mrbego
aktív tag

Megerősítem, már fel is ment a telefonra.

Üdv, P

(#13380) gerigő válasza Crvsh3R (#13378) üzenetére


gerigő
tag

Cube acr 2.3.230 "a megoldás" és Helper sem kell.
Tökéletesen működik (nálam) alapbeállításokkal, mindkét fél hangja eddig kivétel nélkül minden esetben jól hallható volt.

(#13381) bul07 válasza gerigő (#13380) üzenetére


bul07
nagyúr

Nálam Cube acr 2.2.100232 [kép] van fent az is működik

És fent van még a telefonon

Talker ACR [link]is
Ez a verzió[kép]

Ha az egyik nem venné ott a másik :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13382) Crvsh3R válasza gerigő (#13380) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

+bul07

Köszönöm a tippeket, megpróbálom ezeket a régebbi verziókat. Remélem működni fog nálam is.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13383) bul07 válasza Crvsh3R (#13382) üzenetére


bul07
nagyúr

Cube ACR oldaláról szed le és rakd fel
Vagyis legutóbb még így kellet hogy működjön, lehet azóta már reszeltek rajta

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13384) Mercutio_ válasza bul07 (#13383) üzenetére


Mercutio_
félisten

Átirányít a Google/Samsung app store-ba :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13385) gerner1 válasza Mercutio_ (#13384) üzenetére


gerner1
veterán

A google találati listáról, egy lehetséges alternatíva ahhoz a 3rd-party APP -hoz : LINK

(#13386) Mercutio_ válasza gerner1 (#13385) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13387) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

VoLTE és VoWiFi befolyásolhatja a Cube ACR működését? Feltettem a Cube ACR 2.3.230-t, engedélyeztem neki mindent (a korlátozott engedélyeket is megadtam neki), viszont továbbra is csak a saját hangomat hallom a felvételeken (alapbeállításokkal).

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13388) crok válasza Crvsh3R (#13387) üzenetére


crok
nagyúr

Ezen túlvagyok? Helper fent van, kisegítő lehetőségek megadva?

Cube ACR - honlapja - Google Play link - kelleni fog hozzá a Helper
Persze Android verziótól és készüléktől / ROM-tól függ, hogy hogy működik, DE ez minden hívásrögzítőre igaz a GDPR óta........ Az idők folyamán rendesen megnehezítette / ellehetetlenítette a Google a 3rd party app-eknek a felvétel lehetőségét ezért kell(het) külső alkalmazás ahhoz hogy működni tudjon (mert a Play Store-ba a policy miatt nem kerülthet be....). A külső forrásból telepített alkalmazás elől pl. az Android 14 elzárja a kisegítő lehetőségek használatát (malware-ek miatt..) ami feloldható, a fentebbi CubeACR-es Helper linken is el van bábozva vagy pl. itt és itt is le van írva de nagy vonalakban: Beállitások - Alkalmazások - keresd meg az alkalmazást amire letiltotta a rendszer a hozzáférést - jobb felső sarok három pont menü vagy legalul az Engedélyezés menü - engedélyezd neki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13389) bul07 válasza Mercutio_ (#13384) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ahogy most visszakerestem majd egy éve volt hogy egy frissítés után nem működött és az oldalukról kellet akkor letölteni

És amúgy nekem néha feljön egy piros sáv az oldalukon ami erre dob
[link]
Ha jól értem akinek nem megy a rögzítés a Cube ACR-vel az telepítse a Cube ACR Helper végezze el a beállításokat és fog menni

(#13388) crok

Nem ér megelőzni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13390) crok válasza bul07 (#13389) üzenetére


crok
nagyúr

!Elnézést, csak copy-paste-eltem a saját írásom amit át is emeltem a saját magam által írt összefoglalóba :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13391) Crvsh3R válasza crok (#13388) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, ahogy azt az eredeti hozzászólásban is írtam először a Helper bevonásával próbáltam a legfrissebb verzióval minden jogosultság megadásával ahogy a nagykönyvben meg van írva, de nem működött az alapbeállításokkal (azaz "voice recognition (software)"-re állítva). Sajnos a mások által ajánlott régebbi verzióval sem működik, ugyanúgy minden jogosultság/engedély (kisegítő lehetőségekben is) megadva. Android 9 felett azt írja a honlap, hogy "voice recognition (software)" alapbeállítást kell használni. Lehetséges, hogy ettől függetlenül mással működik?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13392) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ha esetleg valaki merülés témában próbálkozna, csináltam egy rutint ami az itthoni wifire csatlakozásnál átvált repülőgépes üzemmódra, ha elmegyek itthonról meg vissza kapcsolja. wofifi bekapcsolva, így minden úgy működik mintha rendes hálózaton lennék. A hely azért kell, mert anélkül nem kapcsolta ki a repülőgépes módot. Eredményem nincs vele, még nem sikerült 2 nap ugyanúgy használni.

(#13393) kmarci25 válasza Pietrosz (#13392) üzenetére


kmarci25
veterán

Erről jut eszembe... Másnak is előfordul, hogy VoWifi-vel a kihangosított hívás esetén a másik félnél visszhangzik? Én semmit nem hallok, de a túloldal panaszkodik, hogy borzalmas, alig ért. Ha visszaveszem a kihangosítást, akkor semmi gond. :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13394) gerner1 válasza kmarci25 (#13393) üzenetére


gerner1
veterán

Olyat nem, itthon nem is használjuk.

Ugyanakkor plö a sógornőméknél, az néha-néha utóferdül, hogy ott, azt használva, mi halljuk rendkívül csipogós/mozaikos/szünetjelesen a másikat (néhány esetben sikerült is tisztázni, hogy olyankor a túlvég 2G -n van + azon sem acélos térerővel bíró helyen....) . Náluk gigabites DiGi végpont, jó közepes ac -s Asus routerrel, az ingatlanon belül mindenhol 4-es 5GHz -es WiFi térerővel... -szóval az "ő"oldalukat sikerült kizárni.

(#13395) Kabri válasza Mercel (#13353) üzenetére


Kabri
kezdő

A farzsebben hordáshoz biztos, hogy nincs köze ennek a jelenségnek, mert én nem ott hordom. Most ott tartok, hogy ahova tavaly besétáltam és leadtam a készüléket, Budaörs, TMX (Samsung szerviz) ott most már leadni csak úgy lehet, ha futárszolgálat viszi. A Samsung ügyfélszolgálat is csak emailben volt elérhető, ők azt mondták, hogy 2 év a vásárlástól számítva a gari, de ehhez hivatalos garancia lap kell. Ezt az Emagtól nem kaptam, így még nekik is fogalmaznom kell egy levelet, mert csak így adhatom le javíttatni. Szeptemberben telik le a 2 év. Ami aggaszóbb, hogy a villogás mellett kijött egy kamera hiba is, ami miatt a legutóbbi fotót nem menti el. Ez már jó térerőnél is jelentkezik, de nem minden esetben.

(#13396) Aryes válasza Kabri (#13395) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet, hogy megtelt a tárhelyed?

(#13397) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok!
Valaki járt már úgy, hogy a kijelző nem reagál az érintésre?
Reset után, megy a telefon probléma mentesen.
Valamikor tavaly novemberben volt az első ilyen jelenség.
Ebben a hónapban, már kétszer volt.

Samsungnál voltam a 2. eset után, azt mondták, hogy van egy pici görbület a telefonban.
Farzsebben volt hordva. Mondták Ők. Párom használja a telefon, de nem is hord olyan ruhát aminek van farzsebe.

Szervizes azt mondta, hogy gariba kicserélik az alaplapot, a kijelzőt meg vegyem meg (50e).
Nem gazdaságos már így...

Kérdés az lenne, hogy esetleg egy gyári visszaálíítást próbáljak ki?

Valakinek volt már haszonló jelenség?

Köszönöm a segítségeteket!

(#13398) razorka777 válasza delta1017 (#13397) üzenetére


razorka777
veterán

Nekem anno A70-nel volt ugyanez.
Van egy trükk:állitsd be a power gombot, hogy dupla nyomásra induljon a kamera.
Mikor lefagy a kijelző, inditsd el a kamerát, majd lépj ki, ilyenkor újra jó lesz az érintő.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13399) Aryes válasza delta1017 (#13397) üzenetére


Aryes
nagyúr

van egy pici görbület a telefonban

Az akku rendben van? Nincs felpúposodva a házon belül? Ha egy picit felpukkad, annyira össze van szorítva odabent minden, hogy simán meggörbítheti a házat.

(#13400) delta1017 válasza razorka777 (#13398) üzenetére


delta1017
aktív tag

Kipróbálom.
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.