Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) gerner1 válasza mizoli (#13098) üzenetére


gerner1
veterán

+1 Nehány 3rd-party file-kezelő lehetőséget ad, a már telepített *.apk -k kimentésére.

(#13102) zsizsef


zsizsef
senior tag

Google Play rendszerfrissítés 2024.01.01

(#13103) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
1x már megtaláltam ezt a beállítást, de most nincs meg.
Azt keresem mikor bekapcsolom és kéri a pin kódot, azt ki lehetett kapcsolni hogy elfogadja az OK gomb megnyomása nélkül. Elég volt a pin kód.
Esetleg az lehet hogy ez a funkció már nincs benne az android 14.-ben?
Köszi ha valaki tudja a megoldást... :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#13104) skroy válasza szaboi6512 (#13103) üzenetére


skroy
senior tag

Beállítások/zárolt képernyő/képernyőzár típusa/PIN résznél minimum 6 karakterű PIN megadásakor lesz látható a "PIN kód megerősítése a(z) OK megérintése nélkül" opció".

(#13105) Dave1984


Dave1984
őstag

Sziasztok elfelejtettem a feloldo mintát 😁
Ilyenkor hogy lehet kikapcsolni vagy megváltoztatni? ujjlenyomat jó,csak ugye időnként kéri a mintát..

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#13106) szaboi6512 válasza skroy (#13104) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nagyon köszönöm.
Ezt kerestem.:C:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#13107) Dave1984 válasza Dave1984 (#13105) üzenetére


Dave1984
őstag

megoldva :D

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#13108) Aryes válasza Dave1984 (#13105) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy tipp: rajzold rá a kijelzőre alkoholos filccel, így ha legközelebb elfelejted, csak követni kell a vonalat. ;)

(#13109) Predatorr válasza Aryes (#13089) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én olyat nem találok, másrészt 14-ig nem volt gond. :B

vscotina: Samsung sara lesz, vmit elcsesztek a 14 frissítéssel bt-ban. Órás topicban hasonló bt hibák, h nincs hang se telón, se órán, pedig elméletben működik. Várjuk a frissítést, jobb híján.

Akadásokhoz: a minap olyan szinten laggolt az app választó (legtöbbször ennél jön elő), h másodpercekre fagyott a telefon, aztán kb. ½p múlva megint flottul működött minden. Sajnos a 14 hotfix óta továbbra is rendszeresek az akadozások rendszerműveleteknél. Böngészés során is, de az lehet böngésző, hálózat, arra nem hivatkozok. Adódik a tipp, h valamiért (csak a kínaiak tudják :DDD ) a 14-es droid kicsit sokat kommunikál a hálózaton.
Amúgy biztosan nincs avultatás. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13110) Mercutio_ válasza Predatorr (#13109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amit Aryes dicsért régebben 14-es (első?) verziót az sebesség szempontjából jó volt, ami mostanában jött ki frissítés, annál én is belefutok néha app-váltó "fagyásba"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13111) Predatorr válasza Mercutio_ (#13110) üzenetére


Predatorr
őstag

Nálam az elsővel indultak a bt problémák, de legalább a gyorskamera giro érzéketlenségét sem javítják ki soha. :((( Akadozás is előfordult, de ilyen mp-ekre befagyás nem. Hiába, lassan 3 éves a cucc, és jön az A55... :(( S8-nál hasonlóképpen jöttek a bugok 2 és fél év után, ezért röhögök a 4-5 éves terméktámogatásokon.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13112) Aryes válasza Mercutio_ (#13110) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na ezt meg én nem szoktam tapasztalni. :))
Szerintem valami köze lehet ahhoz, hogy én semmit nem hagyok "csak úgy" a háttérben futni. Ez a 14 valahogy máshogy bánik a memóriával/máshogy energiatakarékos, emiatt van szerintem az is, amikor valakinek a kijelző feloldása után "dadog" a rendszer.

(#13113) Predatorr válasza Aryes (#13112) üzenetére


Predatorr
őstag

Én sem, erre varrj gombot! :P Tök ua. beállításokkal egyszer flottul megy, máskor (sokkal gyakrabban) akadozik. Valami háttérfolyamatot durrrván elgyurcsánytak. Energiatakarékosabb semmivel nem lett. Ram nálam sosem foglaltabb 4,2GB-nál, de inkább 3,5-3,8 körül, karbantartóval 2,7-3GB.
A bt óraprobléma (szintén leakadás) amúgy S23-mal áll fenn 14 óta, azt máshogy gy.ták el. Bár lehet, nálam is, csak azóta nem tfonáltam órán át.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13114) Aryes válasza Predatorr (#13113) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egyre gyanúsabb, hogy vmi 3rd party app okozza ezt nálatok, ami nálam nincs fent. :F

(#13115) Predatorr válasza Aryes (#13114) üzenetére


Predatorr
őstag

De nincs fent olyan, és másnál sem. NoRoot firewall van, de azon engedélyezett a Samsungnak a kommunikáció. Ha lenne is, van még legalább 2GB szabad RAM bárminek. Ami fent van, Android 12 óta rendben működik. Kivéve a gyorskamerát, az azóta is szar. Semmi fölösleges, „működésjavító” app, ami nem kell, minden mélyaltatásban.
Tegnap az SD kártyán kellett 2 fájlt áthelyeznem, egy örökkévalóságig (de tényleg percekig!) tartott, mire betöltötte a könyvtárakat. :W Eddig ilyen sem fordult elő, mindig gyorsan működött, pedig bő 300GB-nyi zene és film van rajta.
Mondom én, h a ramkezelést szarták el. :((( S24-eken biztos jó. AMD feeling. :((
Egyedül a firefoxtól fogadom el a belassulást, akadozást, mert minden biztonsági kiegészítőt rápakoltam, és nem a böngésző tehet róla, hanem az adattolvaj (kb. mind) oldalak.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13116) skroy válasza Predatorr (#13115) üzenetére


skroy
senior tag

Ha elszarták volna, mindenkinek szar lenne.
Lehet az sd kártyád a szar. Használd anélkül.

(#13117) gerner1 válasza skroy (#13116) üzenetére


gerner1
veterán

+1

A szokásos egybites konteóra pedig no comment...

[ Szerkesztve ]

(#13118) Predatorr válasza skroy (#13116) üzenetére


Predatorr
őstag

Ja, attól akad az appválasztó, és fagynak le a bt hangeszközök 14 update óta, másnál meg az óratelefon, ha már nem érted, amit olvasol (ott van,h eddig nem volt prob.), és írsz gyorsan valami hülyeséget, nagyon szakmait. :(

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13119) skroy válasza Predatorr (#13118) üzenetére


skroy
senior tag

Akkor nyafogj tovább, sok sikert!🤘

(#13120) gerner1 válasza Predatorr (#13118) üzenetére


gerner1
veterán

BT fagyás, itt (A52s) nem 14 óta van. Már akinél... - mert 2023 áprilisban volt ezzel kapcsolatosan a legtöbb panaszos poszt. Érdekes mód, Te, akkor is elhelyzeted a sajátod

Ezt a szakmai + egyebeket inkább ne erőltesd (tudjuk, most ismét érkezik egy márcsakazértisutolsószó + valami frappánsnak gondolt / magad kivágod tartalom... - szóval hajrá..) ..

(#13121) Aryes válasza skroy (#13116) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az nagyon is lehetséges!

(#13122) Aryes válasza Predatorr (#13118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, nagyon is lehet, hogy a rendszert az SD kártya akasztja meg. Nem véletlenül nem támogatja pl az iPhone sem.

[ Szerkesztve ]

(#13123) Predatorr válasza Aryes (#13122) üzenetére


Predatorr
őstag

Oké, akkor a megértés kedvéért sokadjára: az elmúlt bő 2 évben miért nem akasztotta meg? Arról nem is beszélve, hogyan akadályozná a bt működését, vagy a gyorsfotó hozzáférését a szintezőhöz, vagy hogy miképp teszi ezt egy S23-ban. :F :U
Egy „nem tudom” is megfelel, ha nincs megoldás. ;)

gerner, skroy: újabb remek, szakmailag megalapozott megoldási javaslatok a hsz-gyűjtögetés jegyében, köszönöm. :R

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13124) gerner1 válasza Predatorr (#13123) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kicsit gondolod túl magad, a kezdetektől fogva. Uncsi...

(#13125) Aryes válasza Predatorr (#13123) üzenetére


Aryes
nagyúr

az elmúlt bő 2 évben miért nem akasztotta meg?

Mert az elmúlt bő két évben nem Android 14 futott a telefonon.
Az a baj, hogy továbbra is problémát keresel, meg megoldást, sajnos így nem lehet rajtad segíteni. :(

(#13126) Grg válasza Aryes (#13125) üzenetére


Grg
tag

+1

Nem tudom, minek válaszoltok neki egyáltalán, ő nem segítséget vár, hanem azt hogy igazat adjanak neki, meg együtt sz@rozzák a telefont...
Ha senki nem reagálna már rég elment volna, hisz nem éri el a célt, hogy vele legyen foglalkozva :).
(Kár hogy itt nincs olyan lehetőség mint pl. az Index fórumokon, hogy elrejteni azt akire nem vagyok kíváncsi, persze akkor nyilván én is tiltón lennék a kollégánál :D )

[ Szerkesztve ]

(#13127) Aryes válasza Grg (#13126) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kár hogy itt nincs olyan lehetőség mint pl. az Index fórumokon, hogy elrejteni azt akire nem vagyok kíváncsi, persze akkor nyilván én is tiltón lennék a kollégánál :D )

Dehogyis nincs, a prémium előfizetés erre is jó. Nálam van is tiltva már pár versenyző a poltopikokból :))

(#13128) Aryes válasza Aryes (#13125) üzenetére


Aryes
nagyúr

problémát keresel, meg megoldást

Helyesen: problémát keresel, nem megoldást
csak kijavította a t9...

[ Szerkesztve ]

(#13130) orso0355 válasza Predatorr (#13123) üzenetére


orso0355
őstag

Azt nem lehet, hogy eladod vagy kidobod ezt a telót, vagy max beszámíttatod egy új, nem ilyenbe? Úgyis szar, semmi se jó rajta, most már akad is, a bt se működik, szóval vegyél valami mást, és minden megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#13131) vodrosjozsi válasza Predatorr (#13123) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Tényleg magadnak tennél szivességet, hogy ezt a telefont elengeded és veszel mást.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13132) Breki


Breki
veterán

Nekem szerencsére semmi gond a Bluetooth-al, minden jól működik pedig több fülessel aktívan használom.

Nálam minden jó a frissítés óta is, csak egy dolgot vettem észre amit nem egészen értem miért van, hogy a Spotify pár napja nagyon sokára és késve reagál a zeneválasztásra, esetlegesen számon belüli ugrásra, van amikor majd fél perc késéssel.

De lehet ennek a telefonhoz semmi köze. :DD :Y

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#13133) gerner1 válasza Breki (#13132) üzenetére


gerner1
veterán

Például, ha nincsen megfelelő sávszélesség a szerver és a végpont között. Hogy ennek plö az aktuálisan engem kiszolgáló torny(ok)on éppen érvényes forgalom korlátozás, QoS, fallback, vagy a láncolatban más (jó WiFi -nél is az egyenlet része) ez elem... -az is vizsgálható.

[ Szerkesztve ]

(#13134) Mercutio_ válasza Predatorr (#13118) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az SD kártyák sebessége amortizációjukkal arányosan romlik...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13135) judas13 válasza Breki (#13132) üzenetére


judas13
addikt

Dettó. Nálam is minden rendben.
De ez a Spotify késés nekem is néha random előjön frissítéstől függetlenül. :F

szerk.

gerner1 kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#13136) Predatorr válasza Aryes (#13125) üzenetére


Predatorr
őstag

Tehát alkor elismered, hogy hibás az A14 frissítés, tessék. :C Erről beszéltem, örülök, h sokadjára végre sikerült megérteni. :R
A problémát jeleztem, megoldást kerestem, ahelyett értetlen okoskodást és leszólásokat kaptam, és jönnek megint a forráshiányos észosztók (pl.h dobjam ki a gyártó által elszart telefont), ez nem engem minősít. Vicces olvasni, mit kombinálnak ki egyesek, csak, mert nem értik a leírtakat. :)
Amúgy úgy fest, megtaláltam a megoldást a problémákra a rendszerben (legalábbis ma egyik hiba sem jött elő), de a végtelen kedvességet és segítőkészséget érezve megtartom magamnak. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13137) gerolka


gerolka
tag


Mit művel a mobilom? :Y Android 14, One UI6, legujabb frissítés van fent.
És nem csak ezt produkálja, lefagy stb, vagy míg írtam ezt a hozzászólást lezárt a képernyő!
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#13138) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hogy a franc vigye el ezt a telefont. :DD Android 14 van rajta, mindig frissítem elsők között, BT-os okosórát is használok már hozzá 2-3 hónapja és NEM most sem akar hibásan működni.

Ehh milyen vacak ez már... :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#13139) Trooper82


Trooper82
senior tag

Én viszem akkucserére a telót. Mind az új antutu akkumulátor teszt mind az accubattery 78%-ot ír állapotra, és igen nagyon merül. Kiváncsi leszek, utána milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13140) orso0355 válasza Bogyi007 (#13138) üzenetére


orso0355
őstag

De basszus hogy nekem se produkál soha semmilyen hibát! Kezd gyanús lenni! Mindennap folyamatosan használok bt fülest ÉS párhuzamosan okoskarkötőt, de egyiket se dobálja el, normálisan csatlakozik, lejátssza, jelez, szóval én nem is értem... :DD
Mint ahogy eddig se volt soha semmi. Használom, működik. Több, mint másfél éve működik rendesen. Vajon velem van a gond?

(#13141) orso0355 válasza Predatorr (#13136) üzenetére


orso0355
őstag

Az tényleg vicces, hogy miket kombinálnak ki egyesek. Pl. hogy a világon egyedül, csak nekik csinált a gyártó egy elszart telefont, és évekig kínlódnak vele ahelyett, hogy lecserélnék és élnének boldog nyugalomban egy jól működő telefonnal. De hát ja, furák az emberek.

(#13142) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Néhány hete elkezdett a telefonom merülni nagyon. Egy éjszaka alatt képes 30%-ot is merülni. Bitdefender nem talált semmit.
Ha atmegyek safe mode-ba akkor csak 2%-ot merül.
Néztem az aksi menüt, de nem írja egy alkalmazást se nagy százalékkal. Mit tegyek? Mi lehet a probléma?

(#13143) crok válasza ReSeTer (#13142) üzenetére


crok
nagyúr

Ez alapjan indulnek el [link] Fejlesztoi menu, bugreport zip, Battery Historian, diagramot vegignezni fut-e vagy ebrentart-e valami, etc.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13144) Trooper82 válasza orso0355 (#13141) üzenetére


Trooper82
senior tag

nem mindenkinek van csak ugy többszázezre csak ugy cserélgetni. Eladni már jó áron nem lehet, 2kiló alatt nem igazán van alternatíva én is inkább akksit cserélek..

(#13145) DrBubo77 válasza Trooper82 (#13144) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A kollégának közel 2 éve (2022.03.) van ez a készüléke és már a kezdetektől problémái vannak vele. Az első fél évben kisebb bukóval tudott volna váltani.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#13146) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

Az ilyen stílusú mappát hogy lehet bekapcsolni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#13147) vodrosjozsi válasza DrBubo77 (#13146) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Összeraksz pár alkalmazást és kiteszed a főképernyőre

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#13148) DrKapocs válasza DrBubo77 (#13146) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nice Lock (GoodLock) - Home Up modul - Folder - Popup folder

(#13149) DrBubo77 válasza DrKapocs (#13148) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Köszönöm, erre gondoltam. :R
Nem lehet állítani a mappa méretét? 2 ikonnal is 3x4 méretű mappát dob fel.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#13150) DrKapocs válasza DrBubo77 (#13149) üzenetére


DrKapocs
őstag

Szerintem ennyi a minimum, erre nem tudok megoldást. Max annyit, hogy tegyél a mappába több appot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.