Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) AliasB válasza parkr (#2550) üzenetére


AliasB
senior tag

Nemá! Mekkora szarrágók már. Én telekomos vagyok ami nem arról híres, hogy bár mit is adnának ingyen vagy olcsón de még ők is ingyen cserélik. És nem régi ez a számom kb egy éves és amióta megvan ez a telefonom akkor cseréltettem ki velük INGYEN :) és meg sem kérdezték, hogy minek akarom kicseréltetni. Csak hozta és kicserélte pik-pak egy perc alatt.

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#2552) szemesi69 válasza karpetya87 (#2547) üzenetére


szemesi69
addikt

Én is használom a facét, de böngészöből, az app sose volt fent nálam, a messengert sem használom, böngészöből ugyan úgy tudom használni, és úgy nem zabálja az energiát :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2553) anonym1s


anonym1s
őstag

Van olyan rootolasi modszer amitol 0x0 marad a knox? A chainfire fele autoroot ugrasztja a knoxot?

(#2554) ancsako válasza parkr (#2545) üzenetére


ancsako
tag

Nekem vágva volt használva az A3-ban, lányomnak vágva van az A5-ben, most is vágott van A7-ben. :D Segáz vele! :C

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#2555) anonym1s


anonym1s
őstag

A kingroot tudja rootolni knox ugras nelkul? Az alphamat azzal csinaltam es maradt a knox 0x0.

(#2556) hammertron1


hammertron1
tag

sziasztok. kicsit bénázok de meg tudnátok mondani hol van az a beállítás hogy a hívott félnek ki írja a számomat? (5.0.2)

[ Szerkesztve ]

(#2557) szemesi69 válasza hammertron1 (#2556) üzenetére


szemesi69
addikt

Beállítások, alkalmazásbeállításk,hívás, egyéb beállítások

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2558) hammertron1 válasza szemesi69 (#2557) üzenetére


hammertron1
tag

köszönöm. régen nem volt ennyire el dugva.

(#2559) Raiu válasza anonym1s (#2555) üzenetére


Raiu
tag

Nekem A5 van. Viszont tudomásom szerint az A sorozat már fejlettebb knox rendszert használ. Ha a számláló ugrik, akkor a szoftveres módosításokból eredő hibákat nem javítják garanciálisan.

(#2560) anonym1s


anonym1s
őstag

A kingroot telefonra telepitheto (android) valtozata megcsinalja knox ugras nelkul a 4.4.4 rom verziot.

[ Szerkesztve ]

(#2561) anonym1s


anonym1s
őstag

Raraktam az 5 xeh romot aztan megiscsak vissza kellet raknom a 4.4.4 romot. Az odin hiba nelkul vegigment de a telefon nem indult ujra hanem kikapcsolva maradt. Azota nem kapcsol be, nem reagal semmire. Ha toltore dugom akkor sem csinal semmit. Ilyenkor mi van? Latok a tetejen egy kis pici lyukat. Az nem egy rejtett "reset" gomb ilyen esetekre?

(#2562) szemesi69 válasza anonym1s (#2561) üzenetére


szemesi69
addikt

Az nem reset gomb. Na akkor kezdjük, mivel megfelelő tudás nélkül nekiálltál egy olyan dolognak amit szerviz sem csinál meg, magyarán nem lehet hivatalosan downgrade-t csinálni, főleg nem egy fájlos rommal, esetleg, hangsúlyozom esetleg többfájlos repartos rommal lehetséges, de nem mindegyikkel, mivel teljesen más a botloaderük. Amit te tettél azzal kinyírtad a botloadert, ezért nem tudod bekapcsolni, nagy valószínűséggel a knox-t is sikeresen billentetted, ergo gari ugrott. Kérdés, download mód sem jön be? Mert ha az bejön esetleg egy lollival helyre lehet hozni, és ha az bejön ott lehet látni a knox állást ami 0-0. Ha nem jön be, akkor még jig lehet a megoldás, ha nagyon nem vágtad haza, azzal esetleg be lehet hozni a download módot, ha ez sem jön be, akkor még lehet próbálni egy J-Tag-os élesztést, amit viszont te otthon nem tudsz megcsinálni. Egy dolgot meg próbálhatsz, ha nem jön be a download mód, nem kapcsol be, akkor beviszed szervizbe és ártatlan boci szemmel elmondod, hogy kikapcsolt a telefon és azóta nem tudod bekapcsolni, ha szerencséd van akkor gariba megcsinálják. Egy példát konkrétan tudok, mikor egy fórum társ az s4 minit billent knox-al kinyírta és nem lehetett bekapcsolni, úgy küldte szervizbe, ha szervizbe sem tudják bekapcsolni és download módot sem tudják behozni, akkor mákod van és megúszod egy alaplap cserével garanciálisan. Legyen szerencséd, ennél többet nem tudok segíteni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2563) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Valakinek megvan a legújabb független rom? tegnap óta nem megy a sammobile, így nem tudok firmware-t letölteni, máshonnan meg 10 óra mire lejön, vagy több...

F1

(#2564) szemesi69 válasza szabeska (#2563) üzenetére


szemesi69
addikt

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-A300FU

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2565) anonym1s válasza szemesi69 (#2562) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem jon be a dowload mod sem es a recovery sem. Nem csinal semmit, akkor sem ha gepre dugom, nem ismeri fel a gep sem, mintha total halott lenne. Mi az a jig?

(#2566) szabeska válasza szemesi69 (#2564) üzenetére


szabeska
addikt

igen, innen jön le 10 óra alatt :D de nincs időm megvárni, sem a gépet így hagyni nem tudom :(

F1

(#2567) mester1242 válasza szemesi69 (#2562) üzenetére


mester1242
tag

A3 előtt volt egy galaxy smart II minim amiben nem knox volt hanem binary counter (majdnem tökugyanaz, számol a bütykölésnél, csak lehetett viszonylag egyszerűen nullázni). Addig szarakodtam saját romokkal meg miegyébbel, hogy megmakkant a teló, se download mode se recovery se semmi, gépredugva nem ismerte fel a rendszer sem az odin... a binary meg valahol 37 környékén mozgott éppen :) Hát mondom ebbe én életet ne tudok már lehelni, de volt megoldás. Vodába be (ott vettem) boci szemek elő..." a tesó valamit bütykölt és meghalt a teló". Oké hozd be minden tartozékával megy gariba. Bevittem, de nem a saját dobozában, huawei töltővel meg ilyesféle huncutságokkal. Jött vissza egy hét után. Bemegyek érte, mondják, hogy ez meg lett bütykölve és ugrott a gari. Akarom-e a saját zsebemre javíttatni? Ekkor már láttam, hogy a szervíz jegyzőkönyvben volt egy kép a kijelzőről amin recovery volt. Ohh mondom nem kell kuka azt cső. Hazavittem szedtem egy gyári romot Odin felismerte a telót. 5 perc múlva gyári állapotban volt és működött :D

A lényeg ha még ugrott is a gari annyira helyre kell rázzák ha akkora a baj (látniuk kell a knoxot vagy binaryt, hogy aztán elküldhessenek melegebb éghajlatra :D) hogy vagy download vagy recovery legyen, onnantól meg már otthon is kipofozható.

(#2568) szemesi69 válasza mester1242 (#2567) üzenetére


szemesi69
addikt

De mivel ő knox2-es telefon botloaderét nyírta ki, ez már egy kicsit más mint a régiek, ezzel akár az alaplapot is kinyírhatta, akkor viszont a szerviz se tudja bekapcsolni. Se recovery, se download mód, ezért még akár szerencséje is lehet :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2569) szemesi69 válasza anonym1s (#2565) üzenetére


szemesi69
addikt

JIG:

https://www.youtube.com/watch?v=ne8yHkwvQpQ

http://dirtywindows.hu/2011/12/19/7-1-0-545/

http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=3835.0

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2570) szemesi69 válasza szabeska (#2566) üzenetére


szemesi69
addikt

Akkor nem tudok segíteni, esetleg ezt megpróbálhatod, bár ezzel a megoldással az eredeti gyári legfrissebbet lehet leszedni:

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=55&t=3514

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2571) szemesi69 válasza anonym1s (#2565) üzenetére


szemesi69
addikt

Ő budapesti a fórumtársak dicsérik, jól és olcsón dolgozik, esetleg beszélj vele:

http://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_telefonok_es_tabletek_javitasa

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2572) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Reset gomb a mikrofon. Ezen azért hangosan felröhögtem.
:DD

(#2573) szemesi69 válasza gekkoXT (#2572) üzenetére


szemesi69
addikt

Azért ilyen kevés tudással, neki mert vágni, meg is lett az eredménye, csinált egy szép téglát :Y

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2574) anonym1s válasza gekkoXT (#2572) üzenetére


anonym1s
őstag

Orulok, hogy szereztem egy jo napot neked :)

(#2575) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Értesítési led hiányában miként jelez a telefon lezárt képernyőnél?

Let the Zone take me if I am.

(#2576) szemesi69 válasza kutga (#2575) üzenetére


szemesi69
addikt

Sehogy. Ha volt valami esemény, üzenet esetleg ha felemeled az asztalról akkor rezeg. Alternatív megoldás a noled nevü progi, play-ről letöltheted.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2577) kutga válasza szemesi69 (#2576) üzenetére


kutga
nagyúr

730-asomon sincs led. Mondjuk annál felvillan a képernyő ha érkezik valami, ha úgy állítom be.

Let the Zone take me if I am.

(#2578) szemesi69 válasza kutga (#2577) üzenetére


szemesi69
addikt

Ez csak rezeg, de csak akkor ha kézbe veszed. Gyárilag ennyit tud. Külön progi kell.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2579) kutga válasza szemesi69 (#2578) üzenetére


kutga
nagyúr

A dual változat tudja az itthoni 4G-t?

Let the Zone take me if I am.

(#2580) szemesi69 válasza kutga (#2579) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem tudom, nekem sima van. A dualba csak 1 gb ram van azt ugye tudod?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2581) kutga válasza szemesi69 (#2580) üzenetére


kutga
nagyúr

Az mennyiben jelent hátrányt? Nagyon rég volt androidos telefonom, kicsit le vagyok maradva.

Let the Zone take me if I am.

(#2582) anonym1s válasza szemesi69 (#2571) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
Kozben megoldottam a problemat.

(#2583) szemesi69 válasza kutga (#2581) üzenetére


szemesi69
addikt

Nagy problémát nem jelent, nekem 1.5 gb ram van. Ez is csak olyan mint a pc, minél több ram van annál jobb :) de szerintem a használat során észre sem lehet venni. Hacsak nem játszol, mert ott már számít.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2584) szemesi69 válasza anonym1s (#2582) üzenetére


szemesi69
addikt

Hogy sikerült, oszd meg velünk, nehogy más is így járjon. Knox nem billent?

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2585) karpetya87 válasza AliasB (#2470) üzenetére


karpetya87
csendes tag

Nem a mobilnet meríti jobban a telefont? Valaki legyen szíves magyarázza el, hallottam már ezt is-azt is...:-/

(#2586) kutga válasza szemesi69 (#2583) üzenetére


kutga
nagyúr

Általános használatra. A 4G-re még várok hátha ír valaki akinek dual van. :D

Let the Zone take me if I am.

(#2587) anonym1s válasza szemesi69 (#2573) üzenetére


anonym1s
őstag

Eloszor azt hittem az is mikrofon, aztan elvetettem mert nem gondoltam hogy 2 mikrofont raknak bele, de ez nem jelenti azt hogy keves a tudasom.
Regen igen sokat foglalkoztam telefonokkal es soha nem volt divat hogy a gyari fw tonkreteszi a telefont.
12-15 eve mobil telefonokkal foglalkozo embereket is megszivatott az A sorozatnak ez a downgrade hulyesege.
Azon kivul az alphamra es asszonykam s5 telefonjara is siman rament a 4.4.4 rom az 5.0.2-re.
Miert kellet volna gondolnom arra hogy ezt tonkrebassza a gyari fw downgrade?
Amugy mar nem lenyeg mert megoldottam a dolgot.

(#2588) anonym1s válasza szemesi69 (#2584) üzenetére


anonym1s
őstag

Pofon egyszeru volt. Visszavittem a uzletbe es mondtam hogy csereljek ki mert ez rossz, nem lehet bekapcsolni.
Csaj megprobalta bekapcsolni de nem sikerult neki, majd bevitte hatra valakinek aki ugyesebben tud bekapcsologombot nyomni de az sem jart sikerrel, vegul adtak egy ujat :)
Viszont ezen mar alapbol lolli van, ami nekem nem jo, szoval szopas.

[ Szerkesztve ]

(#2589) szemesi69 válasza anonym1s (#2587) üzenetére


szemesi69
addikt

Nehogy már megsértődj a tudás terén az A3-ról volt szó, és ezt a problémát nem ismerted, ha előbb kérdezel megmondtam volna, hogy ne probáld meg. Én eddig is segíteni próbáltam. Azért elmondhatnád mi volt a megoldás, másnak is jól jöhet, bocs ha sértő voltam, én samsung android mániás vagyok, elég sokat tudok róluk, de mindig lehet újat tanulni, és én nem szégyenlek tanulni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2590) anonym1s válasza szemesi69 (#2589) üzenetére


anonym1s
őstag

Ja nem, nem sertodtem en meg :) nem irtal semmi sertot! Valoszinuleg felre erthetoen fogalmaztam.

(#2591) viktorhu válasza anonym1s (#2588) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért nem jó a lollipop?

(#2592) viktorhu válasza kutga (#2586) üzenetére


viktorhu
veterán

Be fog azért lassulni rendesen az 1 gigával. Elsőre nem veszed észre a különbséget, de ha programokat is akarsz rá telepíteni, főleg olyanokat, amik a háttérben futnak, kellemetlen lesz nemsokára. A másfél giga pont határeset, nekem kevés lenne, a feleségem elvan vele jól, de időnként ki kell lőni a háttérből az appokat, amikor elkezd belassulni - de mondjuk nála olyan memóriagyilkos app is fut, mint a facebook.

(#2593) viktorhu válasza karpetya87 (#2585) üzenetére


viktorhu
veterán

A 3g kegyetlenül eszi az akkut, régi telefonnal ha merülőben volt az akku órákat nyertem csak a 3g kikapcsolásával - a maradék 2g elég volt arra, hogy a maileket / üzeneteket megkapjam.

A 4g elvileg sokkal jobban takarékoskodik az akkuval, szóval nem kéne, hogy különösebben gondot okozzon.

(#2594) kutga válasza viktorhu (#2592) üzenetére


kutga
nagyúr

Gmail, Viber, Whatsapp. Ezeket használom. Emellett csak általános felhasználásra kellene, viszont dual sim kell.

Amúgy úgy láttam a 2100, 1800, 850, 2600, 900, és 800-as LTE hálózatokat támogatja.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2595) AliasB válasza karpetya87 (#2585) üzenetére


AliasB
senior tag

A mobilnet nem meríti számottevően a telefont viszont amiket külön bekapcsolsz hardvert az meríti pl.: GPS, wifi, bluetooth. És ha ezeket még használja is és nem standby módba vannak akkor még jobban meríti az akkut.

Járj nyitott szemmel.

(#2596) karpetya87 válasza viktorhu (#2593) üzenetére


karpetya87
csendes tag

Köszi, eredetileg az érdekelt, hogy a WiFi illetve a 3G közül melyik eszi jobban az akkut, csak nem írtam le rendesen :) Viszont ez megint új infó, a 4G jobban bánik az akkuval mint a 3G, ez komoly?? Én meg pont a fordítottjáról hallottam.....de jó lenne már egy olyan (magyar) cikk ahol ezek le vannak rendesen írva, mert eddig nem sikerült olyat találnom :-/

(#2597) viktorhu válasza dombi81 (#2492) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha magyar ékezetet használsz, az nincs benne az sms betűkészletben, vagyis átkódolva fogja küldeni, sokkal több karakter helyét foglalja el, vagyis pár szóval elhasználod az egy sms-re jutó keretet. Három sms-ig össze tudja fogni (elküldi három üzenetként, de egyben jelenik meg), de utána vége, ha annál hosszabbat írsz, csak mms-ként mehet, ezen nem tudsz változtatni, az sms nem mai technológia, utólag hackelték bele a gsm szabványba, és nem tegnap volt.

Két dolgot tehetsz: nem használsz ékezeteket (nem kell a jobbra/balra dőléssel stb foglalkozni), vagy nem írsz hosszú üzenetet (több részre bontod). Harmadik opciónak ott a hangouts / viber stb., amivel olyan üzenetet küldesz, amilyet akarsz.

(#2598) anonym1s válasza viktorhu (#2591) üzenetére


anonym1s
őstag

Mert az srs szerver nem tudja a lollit, en meg ahhoz vettem logint tegnep.

(#2599) szemesi69 válasza anonym1s (#2598) üzenetére


szemesi69
addikt

Ezt már ne piszkáld :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2600) kutga


kutga
nagyúr

Végül kaptam egy dual változatot s munkahelyen. Eddig tetetszik.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.