Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Takuun


Takuun
aktív tag

Na elkezdem olvasgatni akkor a topikot. A makrók a smink és köröm dekorok miatt kellenek :D
Black Friday-ig még van idő, addig felszívok egy kis tudást.
Jeleztem otthon, hogy én szívesebben vennék egy Xiaomi Redmi Note 2-t az A3 helyett, mert szerintem az előreemutatóbb készülék és talán azt nem kéne lecserélni 1-2 év múlva. Samu sajnos f*ssa magából a telefonokat és a régebbiekkel már nem is foglalkozik :(

(#2152) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#2146) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre valaki?

(#2153) senior69


senior69
tag

Valaki tud olyan lehetoseget hogyha zenét töltök le akkor a borítóképet is töltse le hozzá?!

(#2154) AliasB válasza Takuun (#2151) üzenetére


AliasB
senior tag

Azért nem kellene a két telefont összehasonlítani. Lehet, hogy csúcs hardver de egy hatalmas nagy tepsi. Az A3 pont azért vették sokan mert nagyon szép és dizájnos nem pedig egy tepsi. Néztem a xiaomival készült képeket és borzasztó :D az A3 sokkal szebb képeket csinál. Itt egy tesztfotó vele: [link] Nekem amúgy fontosabb a dizájn a minőség és a fénykép minősége, mint hogy 8magos legyen 2GB rammal (nem mint ha a 1.5GB nem lenne elég az A3ba)
Én biztos nem cserélném le az A3at a xiaomira mert 8magos!

Járj nyitott szemmel.

(#2155) AliasB válasza senior69 (#2153) üzenetére


AliasB
senior tag

Van egy ingyenes program amivel borítóképeket tehetsz mp3 fájlhoz. Akár saját akár a program áltam neten keresett képet. Ez az a program: [link]

Járj nyitott szemmel.

(#2156) gekkoXT válasza AliasB (#2148) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A nagyító valóban kis felbontásban dolgozik, de elsődlegesen nem is a fotózás a célja, hanem, mint a neve, nagyító. arra viszont a kijelzőn brutálisan jó.

(#2157) andriska413 válasza Takuun (#2151) üzenetére


andriska413
tag

Én fiús anyuka vagyok, sosem volt műkörmöm, nem sminkelem magam, így ilyen képet nemtudok neked teszként küldeni :( de egy ilyet tudtam csinálni . Bent készült a lakásban, lámpafénynél.

Andrea

(#2158) AliasB válasza andriska413 (#2157) üzenetére


AliasB
senior tag

Jó kép :D

Járj nyitott szemmel.

(#2159) AliasB válasza gekkoXT (#2156) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen tudom jól, hogy nem fotózásra van de attól még egy jó kamerát indokolatlanul nem használ ki.

Járj nyitott szemmel.

(#2160) Attila57


Attila57
tag

Ime a kiváló makróképességről!

[ Szerkesztve ]

(#2161) andriska413 válasza AliasB (#2158) üzenetére


andriska413
tag

Eladó a baba , ha tetszik :-D :-D :-D

Andrea

(#2162) AliasB válasza andriska413 (#2161) üzenetére


AliasB
senior tag

Nem köszönöm én a kép minőségére gondoltam :D

Járj nyitott szemmel.

(#2163) andriska413 válasza AliasB (#2162) üzenetére


andriska413
tag

Tudom :C Viccc volt :DDD

Andrea

(#2164) AliasB válasza andriska413 (#2163) üzenetére


AliasB
senior tag

Járj nyitott szemmel.

(#2165) AliasB


AliasB
senior tag

Ezeket ma csináltam :) teljesen jó képek lettek ezek is :)

Járj nyitott szemmel.

(#2166) andriska413 válasza AliasB (#2165) üzenetére


andriska413
tag

Ezeket mivel csinálod? Automata beállítással vagy valamit változtatsz?
Csak nem a pécsi Árkádban készültek a képek? :D

Andrea

(#2167) AliasB válasza andriska413 (#2166) üzenetére


AliasB
senior tag

Mivel pécsi vagyok így ott csináltam igen :) a beállítások amiket használok azok a következők: Vaku mindig be kivéve ha valami vissza tudja verni, mérési módok mátrix, ISO 100 vagy auto abban az esetben ha van sok kinti fény (mert akkor ő ezt 50esig visszaveszi) viszont sötétben is maradhat auto az ISO de akkor felüti a fejét a képzaj. Az ISO minél alacsonyabb annál kevesebb a képzaj így erre kell törekedni. Azért is kell mindig a vaku aminek a használatával lejjebb lehet tornázni az iso értéket anélkül, hogy túl sötét legyen.

Ez a három dolog a jó képek titka leginkább :)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#2168) AliasB válasza AliasB (#2167) üzenetére


AliasB
senior tag

Ja és még valami ;) van olyan, hogy "Fényérték" ami alapból 0 és le lehet venni -2ig. Ez akkor jó ha ha a vakutól túl világos lesz valami. Lőttem két képet példának ;)

Ez az első amikor a fényérték 0

És ez a második amikor levettem -2re a fényértéket

Természetesen a beállítás most is mérési mód mátrix, vaku be és ISO 100 ;) a fényérték meg oda van írva.

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#2169) AliasB


AliasB
senior tag

Én szeretem állítgatni a fényképezőt mert így mindig a legjobbat tudom kihozni a képekből :) ha lenne rendes fényképezőm akkor tekergetném óraszám :) de nem vagyok fotós így elég nekem a telefon is csak jól kell bánni vele :)

Igaz a mozgást nagyon nem szereti úgy hogy a képek készítésekor levegő benntart és ha megvan akkor kifúj :D

Járj nyitott szemmel.

(#2170) andriska413 válasza AliasB (#2167) üzenetére


andriska413
tag

Köszönöm!
Nagyon sokat segítettél :) a mátrixot beállítottam, eddig nem ott volt :( ISO -t átszoktam 100 -ra tenni, azt nem menti el, de gondolom az így jó, ezentúl figyelem.
Elmentem vadászni, én ezeket lőttem most.

Andrea

(#2171) andriska413 válasza AliasB (#2169) üzenetére


andriska413
tag

Ezt holnap mondom majd a gyerekeknek is a focin :DD

Andrea

(#2172) AliasB válasza andriska413 (#2170) üzenetére


AliasB
senior tag

Na ezek nagyon jó képek lettek :) ügyes vagy :)

Járj nyitott szemmel.

(#2173) andriska413 válasza AliasB (#2172) üzenetére


andriska413
tag

Jó a telo és a mester, köszönöm! Így könnyű tanulni :R
Holnap a mozgó gyerekek majd feladják a leckét :Y

Andrea

(#2174) AliasB válasza andriska413 (#2173) üzenetére


AliasB
senior tag

Na jó de a mozgást nem bírja a kamerája. Esetleg kötözd le őket vagy valami. A pillanatragasztó is sokat segíthet a kép elkészítésében.

Járj nyitott szemmel.

(#2175) andriska413 válasza AliasB (#2174) üzenetére


andriska413
tag

Akkor szerintem lekenem a focipályát ragasztóval vagy adok nekik valami lassítót :Y :DDD

Andrea

(#2176) andriska413 válasza AliasB (#2174) üzenetére


andriska413
tag

Készült vagy 200 kép :Y , de hogy melyik autómatával és melyik a sport beállítással, azt sajnos már nemtudom :(


Andrea

(#2177) mbalazs7


mbalazs7
csendes tag

Szevasztok!
Pár napja vásároltam meg az A3-at, egyenlőre meg vagyok vele elégedve.

Érdeklődnék van-e valakinek ilyen tokja?
http://www.ebay.com/itm/Luxury-Metal-Aluminum-Frame-Bumper-Slim-Hard-Back-Case-Cover-For-Various-Samsung-/141816942853?var=&hash=item2104f2d105:m:moqy0CKMgJXIbZ_o6PFvp1w

(#2178) AliasB válasza andriska413 (#2176) üzenetére


AliasB
senior tag

Egész jók lettek ezek a képek is :) jobban bírja a mozgást, mint gondoltam :)

Járj nyitott szemmel.

(#2179) andriska413 válasza AliasB (#2178) üzenetére


andriska413
tag

Csupa ragasztó a talpuk :DD
Azért került a kukába jópár, de kattogtattam rendesen, így lett használható is :)

Andrea

(#2180) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok A3 használók!

Nagyon gondolkodom ezen teló megvásárlásán, mert fizikai központi gombbal és kompakt mérettel (~13cm hossz) rendelkezik. Nálam ezek alap tételek, ennek hiánya miatt sok csilivili és jó masina kiesik a pixisből.

Szóval összességében akik már használjátok 1-2-több hónapja, jó választás-e a készülék, elégedettek vagytok-e vele? Teszt alapján is elég jónak tűnik, még a fotós része is.

Köszi a gyors véleményeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#2181) szemesi69 válasza Treff (#2180) üzenetére


szemesi69
addikt

Üdv! Ha visszaolvasol kicsit vagy sokat, nem fogsz panaszt találni, amire szolgál, tökéletesen megfelel, gyors-pörgős, jól optimalizált, ha nem zavar, hogy akksit nem lehet kivenni, ezen kívül semmi rosszat nem tudok rá mondani. A napokban a fényképező képességét vesézik a kartársak, szerintem nem rossz. Elég takarékos akku terén, a memóriával is jól gazdálkodik. 1.5 nap alatt 6 órás kijelzőidőt ki lehet hozni belőle, sokan akár 3 napig is használjuk, mire tölteni kell, én például 90%-ban netezek rajta, kevés telefonálással 2-3 nap meg van. S4 mini után, nekem nagyon bejön.

100% elégedett vagyok vele, a mérete az én kis kezemhez pont ideális. Jó választás :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2182) Treff válasza szemesi69 (#2181) üzenetére


Treff
aktív tag

Kiváló vélemény összegzést írtál, pont ilyen összefoglalóra gondoltam! Hálás köszönet érte Neked! :R

Szívesen veszem a többiek gyorstalpalós összegzését is. :)

(#2183) szemesi69 válasza Treff (#2182) üzenetére


szemesi69
addikt

2015 áprilisban vettem, azóta hiba nélkül megy.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2184) TZS03 válasza szemesi69 (#2181) üzenetére


TZS03
csendes tag

már többször láttam hogy írod az üzemidőt, meg hogy többnyire netezel rajta. Melyik böngészöt használod? Mert nekem a Chrommal ennyi nem jönne össze szerintem.

(#2185) TZS03 válasza Treff (#2182) üzenetére


TZS03
csendes tag

Nekem 2 hónapja van meg a telefon, elégedetten használom, fagyás vagy bármi gond nélkül. Szép is, jó is, gyors is. Ajánlom. :D :DD

(#2186) szemesi69 válasza TZS03 (#2184) üzenetére


szemesi69
addikt

[L:/dl/upc/2015-11/10/265868_jx0zimgkzepp1rs7_screenshot_2015-10-26-14-45-56.png](IMG:/dl/upc/2015-11/10/265868_jx0zimgkzepp1rs7_screenshot_2015-10-26-14-45-56.thumb.png)(/IMG)[/L]Gyári böngészőt használom, viszont wifi vagy adatkapcsolat csak addig van bekapcsolva amíg használom, szinkron csak manuálisan. Nem friss mentések.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2187) AliasB válasza Treff (#2182) üzenetére


AliasB
senior tag

Üdv!
Összefoglalom akkor én is a tapasztalataim ami nagyon jó :)

A külső magáért beszél mert szemet gyönyörködtetően szép.

A hardver szintén elég erős és strapabíró.

A gorilla glass 4es üvegbe kicsit ugyan csalódtam mert van rajta hajszálkarc annak ellenére, hogy nem esett le és vigyáztam rá. Nem zavaró de nem is azt várná tőle az ember, hogy valami kis észrevehetetlen dolog megkarcolja hisz nekem még mindig rejtély mi tehetett ilyet.

Az akku 2-3 napot elmegy ami 6-7óra kijelzőidőt jelent.

A kamerája is nagyon jó és ha kicsit feljebb megnézed akkor találhatsz olyan képeket amik A3al készültek és meg tudod magad is állapítani.

A 1.5GB ram és a 4x1.2Ghz nekem bőven elégnek bizonyul.

Az 5.0.2es android is nagyon toppon van mert nekem jelenleg 1284órája azaz több, mint 53 napja megy folyamatosan újraindítás nélkül és nem lassú nem fagy nem akad. És szerintem bár meddig elmegy olyan stabil.

Használtam már GPSnek is és nagyon hamar talál pozíciót.

De ha konkrét kérdésed is lenne kérdezz bátran :D

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#2188) Attila57 válasza Treff (#2180) üzenetére


Attila57
tag

Szia Treff! Én is mint szemesi69, S4miniről váltottam és nagyon pozitívan "csalódtam". Kinézetre, és a kijelzője (nem pentile!) gyönyörű, a négy mag és a 16Gb tárhely nagyon meggyőző. A kamera (mindkettő) nagyon jó. Akksival kiméletesen bánik. (random merülések nincsenek). Ha igényled teszek fel képeket, ami A3-mal készült. Vedd meg bátran, nem fogsz csalódni.

(#2189) andriska413 válasza Treff (#2182) üzenetére


andriska413
tag

2 hete használom, s4 miniről váltottam. Nagyon féltem, hogy " butább" lesz, de nem csalódtam :) Szeretem.
Én sokat használom, ma már rátöltöttem, de bevallom ha van időm monster busters függő vagyok :B

Andrea

(#2190) Attila57 válasza Treff (#2182) üzenetére


Attila57
tag

Szia! Ime kettő kép, ami A3-mal készült.

(#2191) GEPESZ66 válasza Attila57 (#2188) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az A3-nak szebb a képe, mint az A5-nek?
Tudom, hogy az A5 pentile, de állítólag nem gond.
Nekem még nincs ilyen telefonom, csak nézelődök decemberig.

(#2192) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok A3 tulajok! Honnan lehet új témákat letölteni a gyári témák mellé?

(#2193) Attila57 válasza GEPESZ66 (#2191) üzenetére


Attila57
tag

Sajnos még nem láttam az A5 kijelzőjét élőben. Holnap megnézem mi a különbség.

(#2194) GEPESZ66 válasza Attila57 (#2193) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Előre is köszönöm,ha megírod!

(#2195) AliasB válasza Attila57 (#2192) üzenetére


AliasB
senior tag

A play áruházba a keresőbe beírod, hogy launcher és azok közül válogathatsz. De sajna nagyon sokba vannak reklámok és van amelyik mást is feltelepít és van amelyikhez fel is kell telepíteni a különböző elemeket hozzá és van amelyik nem is magyar így nehéz kiigazodni rajta szóval csak óvatosan és egyesével nehogy belekeveredj. Én többet kipróbáltam de egyik sem győzött meg igazán ezért írtam a fenti buktatókat. Olyat nem is találtam ami reklámmentes, szép, egyszerű, magyar és nem eszik sok ramot. Ilyen csak a gyári van.

Járj nyitott szemmel.

(#2196) zalsmony válasza AliasB (#2195) üzenetére


zalsmony
csendes tag

Én a Smart Launcher-t használom. Nem memória zabalo + letisztult és egyszerű! 😉

(#2197) Georgie1224 válasza Attila57 (#2192) üzenetére


Georgie1224
tag

szemesi69
Már dobta be a fórumba ha jól emlékszem a 1797-es hsz-ben:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-alpha/help/galaxy-a3-a5-a7-themes-apk-theme-store-t3131852
Nekem az S6 téma van fent, teljesen jól néz ki.
Innen válogathatsz több témából.

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#2198) Zso83


Zso83
tag

Üdv mkinek!
Leírom én is, hogy milyenek a tapasztalataim 3 hét után az A3-mal. Külsőre nagyon megfogott, gyönyörű, karcsú és elegáns telefon. Engem baromira nem zavar eddig, hogy nem lehet kivenni az akksit, hiszen lassulást vagy fagyást még nem tapasztaltam, és nem igényli az újraindítást. Ez az 5.0.2 elég stabilnak tűnik, elég gyors a cucc. Elemzik sokan a kamerát, de én azt mondom, hogy ha igazán jó minőségű fotókat akar az ember, akkor azt nem telefonnal készíti, de hát nem vagyunk egyformák... :) A telefonok szintjén véleményem szerint jó minőségű a kamerája, panasz nem lehet rá. Üzemidő terén engem is meglepett, mert bár én keveset netezek rajta, inkább zenét hallgatok utazás közben, de azért napi szinten nem keveset telefonálok... Tapasztalatom szerint 3 napot simán kibír az akksi, szóval ezen a téren is remekül teljesít.
Összegzés: nekem bejött, nem bántam meg, hogy megvettem! Szóval aki vesz ilyen telefont vagy már van neki, annak azt kívánom, hogy használja egészséggel! Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#2199) AliasB válasza Georgie1224 (#2197) üzenetére


AliasB
senior tag

Ezek csak ikonok de a hasonló S6 ikonokon kívül egyik sem mondható szépnek. A téma nem itt kezdődik szerintem.

Járj nyitott szemmel.

(#2200) UHT09


UHT09
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumon , és láttam , hogy mindenki , akinek ilyen telefonja van elégedett vele stb.

A kamerával milyen fotókat lehet készíteni?
Makróképeket is érdemes vele készíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.