Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) kutga válasza mr.tóthberge (#3798) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem.

Let the Zone take me if I am.

(#3802) mr.tóthberge


mr.tóthberge
csendes tag

Jogos, elvégre fiú szoba :D De utcán, zsebben, melóban, mindenhol ezt csinálja. Eddig egyetlen okosom se csinált ilyet.

(#3803) szemesi69 válasza mr.tóthberge (#3802) üzenetére


szemesi69
addikt

Na még egyszer : "Fólia van rajta?"

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3804) mr.tóthberge válasza szemesi69 (#3803) üzenetére


mr.tóthberge
csendes tag

Nincs, bár eddigi tapasztalataim alapján ez a tény más készülékek esetén nem befolyásolta a porosodást (mivel nem volt).

(#3805) szemesi69 válasza mr.tóthberge (#3804) üzenetére


szemesi69
addikt

Akkor passz. 22-es csapdája :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3806) Zso83


Zso83
tag

Sziasztok!
Nos, a por is zavaró tud lenni, de nálam megint felütötte a fejét az a jelenség, hogy este feltettem töltőre (230V-ra) és reggelre 91%-on volt a kicsike. Érdekes, hogy ha USB-n keresztül töltöm fel, akkor ezt a hibajelenséget nem produkálja, és alig merül reggelre. Na ez hogy van skacok? :D

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#3807) szemesi69 válasza Zso83 (#3806) üzenetére


szemesi69
addikt

Gyári töltő? Gyári vissza állítás mikor volt utoljára?

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3808) Zso83 válasza szemesi69 (#3807) üzenetére


Zso83
tag

Természetesen csak a szabályok szerint: gyári töltő és 1 hete volt vérfrissítés. Azóta egyszer ezt megjátszotta...

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#3809) Botigta


Botigta
aktív tag

Sziasztok,
Mennyire ismert az a komoly hibajelenség, hogy egyszerűen nincs kijelzőkép, jobb esetben csak az érintőre nem reagál a készülék? Hozzám is került ilyen teló, meg folyamatosan tűnnek fel ilyenek a neten

(#3810) kutga válasza Botigta (#3809) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem semmi ilyen gondom nem volt vele.

Let the Zone take me if I am.

(#3811) bepe79 válasza Botigta (#3809) üzenetére


bepe79
addikt

Nálam sincs egyelőre semmiféle probléma az A3-al, sem kijelző terén, sem sehogy.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3812) balazsbereny


balazsbereny
újonc

Sziasztok!

GPS problémám van. Megtalálni megtalál és mutat is, de amint elindítom a navigációt megáll a tudomány. Működött már Waze, here, Google navigáció is. Frissen telepített alkalmazás esetén rövid ideig működik, de egy idő után már nem. Google mappel legalább kb követi ahol vagyok de nem navigál. Jah, és mindig észak felé mutat a kis nyíl.

Valakinek valami ötlet?

Köszönöm szépen!

(#3813) PACSA75 válasza balazsbereny (#3812) üzenetére


PACSA75
őstag

Imádom ezt a kis telót, de a gps-e a legroszabb amivel valaha találkoztam. Sajnos segíteni nem tudok egyelőre csak társulni a problédhoz. Mostanában vettem, de csak most kerűlt sor a gps használatára. Kb 15-20 perc mire megtalál és a navigálás sem zökkenőmentes :(. Már kipróbáltam néhány apkt. Más telókkal herét használtam de ezzel egyszerűen használhatatlan. Visszatértem a jó öreg igo hoz. Holnap hoszabb útra megyek, remélem félútig bemér majd :).

(#3814) bepe79 válasza PACSA75 (#3813) üzenetére


bepe79
addikt

Meg a WiFi vevője sem áll a helyzet magaslatán, legalábbis nem túl erős, én azt vettem észre. Közeli/erős jelet betonstabilan tart, de gyengébbet már akár meg sem talál, vagy szól, hogy nem hajlandó rá kapcsolódni sem, amíg erősebb nem lesz a jel.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3815) oncsi válasza Bjørgersson (#3773) üzenetére


oncsi
őstag

A honositó topikban, nekem megcsinálták a fiuk. Persze kell a root

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#3816) szemesi69 válasza Zso83 (#3808) üzenetére


szemesi69
addikt

Milyen vérfrissítés? Újrahúztad, vagy csak jött rá frissítés? Utóbbi esetben, nem ártana a factory reset.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3817) szemesi69 válasza Botigta (#3809) üzenetére


szemesi69
addikt

Eddig nem volt ilyen eset.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3818) szemesi69 válasza PACSA75 (#3813) üzenetére


szemesi69
addikt

Nálam a gps atom stabil, lakásban is 1-2 perc alatt talál jelet. Többször használtam navigálni, sose dobta el a jelet. A ti esetetekben az lehet a gond, hogy esetleg nem magyar régiós, ott viszont már rootolni kellene, hogy át lehessen írni európára, mert ha nem azon van, nem lesz jobb.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3819) szemesi69 válasza bepe79 (#3814) üzenetére


szemesi69
addikt

Nálam gyenge jelnél is kapcsolódik. Soha nem volt wifi gondom. Esetleg nézd át a wifi beállításokat.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3820) domerator válasza szemesi69 (#3819) üzenetére


domerator
veterán

Az én telefonom is tökéletesen működik, se GPS hiba se wi-fi hiba semmi... amennyi hülyeséget csinál az mind az android hülyesége.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3821) szemesi69 válasza domerator (#3820) üzenetére


szemesi69
addikt

Vagy user error :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3822) ben11


ben11
őstag

Gps/wifi nálam is rendben.

(#3823) Zso83 válasza szemesi69 (#3816) üzenetére


Zso83
tag

Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen... :D
A vérfrissítést úgy értettem, hogy csináltam egy factory resetet, nem jött rá semmilyen frissítés, gyári független a telóm és persze 5.0.2 van rajta...
Nem pakoltam tele felesleges appokkal, here, origo, index, időkép, eredmények, messenger és skype van rajta és CM security...

[ Szerkesztve ]

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#3824) szemesi69 válasza Zso83 (#3823) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem értem, nálad miért van. Én usb-ről sose töltöttem. Azt viszont megfigyeltem, hogy teljes feltöltés után rögtön lehuzom a töltöről, akkor 5%-ot merül éjszaka 8-10 óra alatt. Viszont ha még tovább hagyom feltöltés után a töltőn, mondjuk egy 10 percet, olyankor csak 1%-ot merül. A messenger nem egy akku barát program, a cm securiti az mi? Valami vírus védelem? Azok is tudnak furcsa dolgokat produkálni androidon :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3825) domerator válasza szemesi69 (#3821) üzenetére


domerator
veterán

Bocs nem tudtam hogy rokonod a zöld robot és nem lehet rosszat mondani róla ( tudom hogy ott a szmajli de az nem mindenható)

Vegyél vissza az arcodbol legyél szíves

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3826) Zso83 válasza szemesi69 (#3824) üzenetére


Zso83
tag

Én sem értem.
Megpróbálom kicsit tovább hagyni fent tölteni, és meglátom akkor mit csinál. A CM antivírus a messenger meg nagyon jó kapcsolattartása, tehát kell. :) Ja és természetesen a wifi, gps vagy a mobiladat ki van lőve, de nem szoktam pl. repülő módba tenni. Köszönöm a segítséged. :R

Valaki írta a gyenge GPS-t. Nekem csak jó tapasztalataim vannak vele, én here-t használok, de gyors és stabil, nem hagyott cserben még.

[ Szerkesztve ]

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#3827) szemesi69 válasza domerator (#3825) üzenetére


szemesi69
addikt

Az user error nem neked szólt, de volt már példa rá. Nem rokonom az android, viszont android fórumon vagyunk, vagy nem? Én nem sértegetlek, te se tedd. Köszönöm. Rosszat mondani lehet az androidról, hisz az sem tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3828) domerator válasza szemesi69 (#3827) üzenetére


domerator
veterán

Ha nem nekem szólt akkor kinek? Válasz volt nekem és semmi mást nem tartalmaz a poszt mint 3 szót amiből kettő az user error és egy szmajlit. Izzadós az utólag való szepitgetes.
Egy szóval se sertegettelek de te se abból indulj ki hogy egy agyonfoltozott droid használata során csak a felhasználó lehet hibás.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3829) eszperente


eszperente
csendes újonc

Szerintem sem sertegetett. Szovegkornyezetbol ez szepen kijon,h altalanos volt. Esetleg nem valaszkent kellett volna irni.

Mas. Gps es wifi nalam tokeletes.

Valoszinu azert merul gyorsan teljes toltottseg utan, mert az igazabol nem 100%, csak a szoftver jelzi annak. Az autóm benzinmeroje pont a forditottja ennek. Tankolas utan nagyon sokara indul el lefele a mutato, pedig akkor is ugyanannyit eszik. ☺

[ Szerkesztve ]

(#3830) szemesi69 válasza domerator (#3828) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem válaszként kellett volna írnom. Bocs. Nem is neked szólt. Van amikor a fehasználó a hibás, de az ritka. Iróniának szántam, mégegyszer bocs. Már én is jártam így, hogy nekem válaszoltak, de nem nekem szólt és félre értettem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3831) balazsbereny válasza szemesi69 (#3818) üzenetére


balazsbereny
újonc

Az a vicc, hogy Ausztriat oda-vissza megjartuk, es csak az elso hasznalatkor kellett a here-nek kb 10 perc, hogy eszhez terjen, de utana mukodott vegig. Kicsit az az erzesem, hogy hasznaltam 4-5 alkalommal es belefaradt... Ez volt a waze-zel is. Le is toroltem.

Egyebkent az enyem magyarorszagi, Vodafonos. A wifivel sosem volt problemam, csak a gps tokol... :( Mi az a rootolas?

(#3832) szemesi69 válasza balazsbereny (#3831) üzenetére


szemesi69
addikt

A root, nem ajánlom, mert knox billenés lehet belőle, ha nem jól csinálod és ugrik a gari, de itt egy írás, mi is az a root: [link]
Az enyém is magyar vodafonos és tökéletes a gps, nálad nem tudom mi lehet a gond. Én az igo szülinapos verzióját használom, előtte volt másik igo is, mindegyikkel stabilan működik és gyorsan talál holdat. Esetleg próbáld ki ezt, nálad mit mutat: [link]

Pár szó a knox-ról: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3833) bepe79 válasza balazsbereny (#3831) üzenetére


bepe79
addikt

Működik az A-GPS? Tehát van net-kapcsolat nálad navigálás közben? Mert ha nincs mobilnet alatta, akkor csak műholdak alapján sokkal lassabban fog jelet, mintha ha a mobil adat + GPS is be vannak kapcsolva egyszerre.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3834) eszperente


eszperente
csendes újonc

Mi az a here? Marmint gps navi temaban... 😊

(#3835) szemesi69 válasza eszperente (#3834) üzenetére


szemesi69
addikt

Here, gps témában :) [link]
Nekem ezt dobta a kereső :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3836) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akinek wifi/gps problémája van: Nem tettétek tokba? PL. a GPStest progival nézve mennyi műholdat lát? GPS status mit mutat?
Ugye a helymeghatározás nem energiatakarékos módban van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3837) PACSA75


PACSA75
őstag

Én panaszkodtam a gps re. Ma teszteltem egy hoszabb ut során egészen jól működött, talán kétszer dobta a jelet, de megjegyzem csak gps t használtam net nélkül (külföld roaming blabla). Szóval megvagyok elégedve vele. Az első kapcsolatteremtés volt nyögvenyelős (akkor írtam ide - megijedtem hogy baj van vele), de azóta jól műxik és gyorsan talál is műholdat.

A wifivel semmi gond, nem roszabb mint más telóval, szeretem ezt a kis A3 at és nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#3838) szemesi69 válasza PACSA75 (#3837) üzenetére


szemesi69
addikt

Az első kapcsolatteremtés, mindenkinél tovább tart egy kicsit, utána már nem szokott gond lenni. Én ki szoktam menni szabadtérre első alkalommal, ott gyorsan talál kapcsolatot. A lényeg, hogy örömmel használod és nincs gond vele :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#3839) bepe79 válasza PACSA75 (#3837) üzenetére


bepe79
addikt

Mi 2-3 hét múlva megyünk Ausztriába, akkorra felrakom az A3-amra és az Ace 4-emre is a Here alkalmazást (offline az egyik legjobb), és adatforgalmat kilőve, csak a GPS segítségével navigál majd a kocsimban. Nyáron pedig Olaszországba megyünk, az országokat, amelyeken keresztülhaladunk majd, azoknak a térképét töltöm le előre, ingyenesen a Here-el, és ott is az fog navigálni, mert úgy nem kell neki net (ezért nem Waze vagy Google Térkép)
Az iGO-ból pedig nekem a SzülinApp van meg, az meg ugyebár csak Magyarország térkép, és fizetés nélkül az is marad, úgyhogy egyelőre a Nokia HERE tűnik külföldre a legtutibbnak.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#3840) PACSA75 válasza bepe79 (#3839) üzenetére


PACSA75
őstag

Én is here t használtam, de mivel nehéz volt az első kapcsolat azt is letöröltem kínomban. Most igo val teszteltem Jáksó vezénylésével (szétröhögtük magunkat) ez is jól működik.

(#3841) domerator válasza szemesi69 (#3830) üzenetére


domerator
veterán

Oké, részemről szent a béke :R

Egyébként valóban sok az user error, de a droid is tesz róla hogy legyen izgalom a hétköznapokban :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3842) martin1369


martin1369
aktív tag

Sziasztok.Aki már kicsit régebben használja írna róla véleményt?

(#3843) PACSA75 válasza martin1369 (#3842) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem egy atomerőmű, dehát nem egy prémium kategóriás model, viszont mint ahogy fennebb is írtam nagyon szép, ami benne van az jól működik és a samsungtól már megszokott softwere lassulás (középkategóriás telefonokra értem) itt nem tapasztalható. Stabilan jól végzi a dolgát a kis A3 as a határain belül.

Az én igényeimet tökéletesen kielégíti, így elmondhatom hogy hosszú távra tervezek vele, főleg ha a hardware e is egyetért ezzel :).

[ Szerkesztve ]

(#3844) martin1369 válasza PACSA75 (#3843) üzenetére


martin1369
aktív tag

Mióta használod?

(#3845) PACSA75 válasza martin1369 (#3844) üzenetére


PACSA75
őstag

Kb 2-3 hete vettem.

(#3846) balazsbereny válasza cigam (#3836) üzenetére


balazsbereny
újonc

Hmm. Letoltottem a GPS test prgt, kb semmi sem tortenik. Nem 1 percet vartam vele, legalabb 1 oraja lett volna, hogy alkosson vmi ertekelhetot... Nezegettem az energiatakarekos uzemmodot is de a telo sincs abban, igy sztem a gps sem. Szervizbe vigyem? Vagy van meg valami amit en allithattam el?

Update: most mutat valamit...persze csak azutan, h ide irtam, h nem mutat semmit... :D

[ Szerkesztve ]

(#3847) eszperente válasza szemesi69 (#3835) üzenetére


eszperente
csendes újonc

koszi a valaszt. Azt hittem,h valami rovidites, ezert meg sem probaltam rakrresni. ☺

(#3848) kutga válasza balazsbereny (#3846) üzenetére


kutga
nagyúr

A-GPS aktív? A telefonokban lévő gps vevőktől szvsz nem szabad csodát várni, nekem is dobálta a jelet sűrűn az A3.

Let the Zone take me if I am.

(#3849) #77081088 válasza balazsbereny (#3846) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ahogy már többen is írták ez nem normális,valami nem jó annál a készüléknél. Az Ace4 telóm is szinte másodpercek alatt talált műholdat és pozicionálta magát,navi közben nem emlékszem hogy egyszer is eldobta volna a jelet.Munkám során használtam,Budapesten belvárosban,és pl Ausztriában Bécsben annak környékén,Linzben annak környékén stb. Az A3 szintén ugyan ilyen megbízhatóan működik,ja és külföldön nincs netem...

(#3848) asound

Nem vagyok egy gps szakértő,de használtam több wayteq autós navit,és hidd el,minimum hozza azt a szintet,sőt,sokkal pontosabb még az ace4 is amit a wayteq masinák. Sőt,Bp belvárosban többször hagyott majdnem cserben a kifejezetten autós gps,és ahogy írtam ace4 - A3 simán navigál. Igaz,nem egy 100.000HUF kategóriás autós navik voltak,de ugye kifejezetten arra a célra lettek kitalálva,és majdnem kidobtam az ablakon amikor több 10 méteres tévedéssel pozicionált be belvárosban,gondolhatod hogy navigált...

[ Szerkesztve ]

(#3850) kutga válasza #77081088 (#3849) üzenetére


kutga
nagyúr

Vannak persze kivételek. Anno a Motorola Defy, utána pedig a Lumia 630-asomban is olyan gps volt, ami azonnal talált jelet, és biztosan tartotta.

Az utolsó pár telefonommal (L730, A3) már nem voltam ennyire megelégedve. A L730 csak nézett ki a fejéből, míg az A3 sokszor menet közben vesztette el a fonalat.

Célhardvert sosem használtam, azokról nem tudok nyilatkozni, de nyilván azok se hibátlanok.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.