Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) AliasB válasza batai15 (#2895) üzenetére


AliasB
senior tag

Én ezt máshogy gondolom mivel a gyártók jobban ismerik a saját portékájuk, mint a szomszéd Jóska aki belenyúlkál. Lehet húzni a teljesítményt viszont az akkor befolyásolja az élettartamot és a fogyasztást is és a disszipációja is megnő. Nem véletlen vannak úgy optimalizálva ahogy. Tudom mi a root jogosultság de azért köszi a felhomályosítást :) a tiltó alkalmazásokat nem tartom jó ötletnek és a task killer szemeteket sem amik csak ártanak de hasznuk nincsen. A rootot arra használtam eddig, hogy eltávolítottam a gyártó által feltelepített de számomra felesleges alkalmazásokat. Persze előbb utána kell járni mi az ami törölhető és nem kell a rendszer működéséhez. De az új androidnál már nem kell ilyen "trükköket" alkalmazni mivel könnyen tilthatók gyárilag. Van ugyan ami nem de azok nem sok vizet zavarnak és nem éri meg a garanciavesztés miattuk.

Járj nyitott szemmel.

(#2902) AliasB válasza mateus (#2896) üzenetére


AliasB
senior tag

Nekem ugyan nem volt nexus telefonom ami egy egész jó referencia készülék viszont amiket eddig használtam azokon mindig az újabb rom muzsikált jobban minden szempontból.

Ha az A3ra meglesz a 6os android tuti rögtön le fogom frissíteni ezt is :D

Persze nem az android javára szolgál, hogy ennyiféle fajta telefonra kell optimalizálni. Nem lehet könnyű a gyártóknak.

Járj nyitott szemmel.

(#2903) batai15 válasza AliasB (#2901) üzenetére


batai15
félisten

Haggyuk már ezt a szomszéd jóska szöveget.. a legtöbb ember akik custom romot csinálnak, azok mind valamely cégnél dolgoznak akik mobilokat gyártanak , kettő meg ha normális keretek közt emeled a teljesítményt nem lesz rövidebb az élet tartama, illetve meg lehet nézni mondjuk egy galaxy s5 telefont meg mondjuk azonos hardverrel rendelkező másik telefont , akkor nagy az esélye hogy egy optimalizált telefon jobban teljesít.
Nem a hardver függvénye hanem az optimalizálásé .
Nem azt mondom minden custom rom jobb , meg minden telefonon jobb mint a gyári, de ha meg vannak a források semmivel sem rosszabbak mint a gyári rendszer.

(#2904) AliasB válasza batai15 (#2903) üzenetére


AliasB
senior tag

De miből gondolod, hogy a samsungnál olyanok dolgoznak akik nem képesek a saját hardverükre optimalizálni az oprendszert de majd valaki aki nem ott dolgozik és nem is állnak a rendelkezésére az információk az majd tudja. Ugyan ezt senki sem gondolja komolyan :D

Amúgy meg ha valaminek növelik a teljesítményét az többet fog fogyasztani és jobban fog disszipálni is és a hő az elektronika legnagyobb ellensége ezért nem fogja addig bírni és ez nem fikció hanem tény amin nem fog változtatni senki agyszüleménye.

Járj nyitott szemmel.

(#2905) ben11 válasza batai15 (#2903) üzenetére


ben11
őstag

Bár nekem csak egy lg p500-am van, de ellent tudok mondani neked.
Próbáltam minden féle-fajta romot,kernelt, tettem fel cm romot is,de egy sem volt olyan stabil,mint a gyári.

(#2906) batai15 válasza AliasB (#2904) üzenetére


batai15
félisten

ööö nem tudom hol élsz, de meg lehet nézni a régebbi samsungokat is..
Sőt maga a samsung mondta hogy mostmár az optimalizációra is rá gyúrnak..
Egyébként villamossági vagyok, telefon azért kicsit másabb tészta mivel nincs akkora teljesítménye..
Tévedsz hogy az az érdeke sok gyártónak hogy egy nagyon jó telefont gyártsanak.
Az A széria valóban jó, de ne gondold azt hogy addig pofozza a legtöbb gyártó a szoftvert ameddig a legjobb lesz .Ez nem így van.

ben11: "Nem azt mondom minden custom rom jobb , meg minden telefonon jobb mint a gyári, de ha meg vannak a források semmivel sem rosszabbak mint a gyári rendszer." ez sikerült értelmezni?

[ Szerkesztve ]

(#2907) ben11 válasza batai15 (#2906) üzenetére


ben11
őstag

ez sikerült értelmezni?
Ezt nem sikerült..

Én viszont pont az mondom, hogy simán lehetnek rosszabbak meglévő források mellett is.
Ez így érthető?

(#2908) AliasB válasza batai15 (#2906) üzenetére


AliasB
senior tag

Jó hát nem fogok vitatkozni de eddig ahány telefon a kezembe került és volt szerencsém használni azoknál a gyári mindig jobb volt. Egyebet nem tudok mondani :D és itt én befejeztem a témát.

Járj nyitott szemmel.

(#2909) batai15


batai15
félisten

Na egyről beszélünk végre.
Egyébként nálam is elég sok telefon fordult meg, volt amin csak custom rom futott , pl nexus, de volt amint gyári mert az volt a jobb.
A g2 ebből a szempontból fekete bárány, mert ott gyári alapú custom romot használtam( g3 cloudy romot) :DDD

(#2910) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Sziasztok! Páromnak keresek telefont, és ez a kinézett.. ugye itt nem korlátos az appok telepítésére fordítható hely? Tehát felmegy rá mondjuk 3 Gb-nyi gond nélkül? Két Sonynk volt már, azok régebbi típusok,de mindegyiken külön partíció (?) volt erre,ami idővel betelt. Talán az akksitól félek még kicsit, de remélem az amoled hoz annyit a konyhára,hogy egy napot vígan kibír. Nem egész nap a telón lógós a hölgy, de azért 4+ óra kijelzőidőt tud,ugye? A másfél G ram nem kevés néha? Kicsit szerettem volna nagyobb előrelépést az 1G-hez képest, de nagyon sok választás azért nincs,ha a 800Mhz is kellene..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2911) szemesi69 válasza ZolkoW (#2910) üzenetére


szemesi69
addikt

Minden kérdésedre a válasz IGEN :) 1.5 nap alatt 6-7 óra kijelzőidőt hoz, elég lesz? Nem kevés a 1.5 GB ram, ezen nagyon jól van optimalizálva a droid, akadás nélkül fut.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2912) janaman01 válasza AliasB (#2908) üzenetére


janaman01
addikt

Note 3 am van....nos a gyari lolli kezd alakulni de még mindig nem az igazi...vannak röccenések..Viszont !!!
Portolt note 5 rommal (5.1.1) olyan gyönyörüen megy mint az álom, a gyari a közelébe nem ér!
Letojom az antutut de a számok is ezt mutatják...a főzelék rommal simán hozza az 54 e. értéket....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2913) ben11


ben11
őstag

Átkeresztelték Note topicnak, vagy miért jönnek ide note-tal kapcsolatos kommentek? Nem értem :U .

[ Szerkesztve ]

(#2914) szemesi69


szemesi69
addikt

Maradjunk az A3-nál, ha már a topikjában vagyunk :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2915) AliasB válasza ben11 (#2913) üzenetére


AliasB
senior tag

Ez nekem is feltűnt :D szerintem a note fórumról ide lettek irányítva :D

Járj nyitott szemmel.

(#2916) AliasB válasza janaman01 (#2912) üzenetére


AliasB
senior tag

Erre is mit tudok most mondani? Ha note telefonom lenne akkor ismerném de így no comment :) van akinél a gyári rom van fent és akad de az valójában nem a rom miatt van hanem vagy egy feltelepített külső alkalmazástól vagy valami beállítás miatt. Nem gyári romnál meg előfordulhat hogy húzva van a teljesítménye a hardver és az akku kárára viszont a gyári romnál figyelnek a megbízhatóságra és az élettartamra is :) én gyári rom párti vagyok :)

Járj nyitott szemmel.

(#2917) janaman01 válasza ben11 (#2913) üzenetére


janaman01
addikt

Off ba raktam ha nem vetted volna észre... és azért nem érted mert nem a note a lényeg hanem a custom rom...amiről ment a beszélgetés...irhattam volna jiayu s3 telót is custommal de azt se tudod mi az :)....lényegtelen...bocs nem zavargok...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2918) ZolkoW válasza szemesi69 (#2911) üzenetére


ZolkoW
őstag

jól hangzik, köszi! :R

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2919) AliasB válasza janaman01 (#2917) üzenetére


AliasB
senior tag

Tudod az a baj, hogy minden telefonra máshogy van optimalizálva az android. Azt tudom, hogy a samsung A3ason tökéletesen működik a gyári 5ös android. Akkor most mindegyiken jól működik? :D Nem véletlen van telefon típusonként a topic :)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#2920) janaman01 válasza AliasB (#2919) üzenetére


janaman01
addikt

Teljesen igazad van!
Itt valaki azt irta hogy ha note 3 at kinyirta a lolli akkor ezt meg pláne. Na ezzel én sem értek egyet! És igen sok telóm volt nekem is amin a gyári muzsikált a legjobban ( köztük a note 3 is még kitkat volt rajta)......

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#2921) AliasB válasza janaman01 (#2920) üzenetére


AliasB
senior tag

Kinyírta a lolli? :D ezeken mindig jókat tudok derülni :D igazi user error hibák :D szóval látod te is, hogy ez nem lehet más hiba :D nekem is volt pár androidos telefonom. És eddig mindegyiknél a gyári volt a legjobb ;)

Járj nyitott szemmel.

(#2922) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Semmi baj a legújabb frissítéssel sem 5.0.2

Én csupán a kezelő felületet szidtam, mert abból a túlzott egyszerűsítés miatt kikerültek olyan finomságok, amik nekem igazán pöpeccé tették az élményt.
Ezek kivétele engem zavar. de nem befolyásolják a gördülékeny működést, amivel sosem volt bajom.

Tehát ne hasonlítsuk össze más Samsung modellel.

(#2923) gfpeti


gfpeti
tag

Rootoltam mivel itt senki se merte, ezért kipróbáltam.
Letöröltem a sok felesleges appot.
Adaway-al nincs sehol reklám
-összes t-mobil appot leszedtem.
-autostart progikat kilőttem.
-bootanimation csere.
Végre törölhettem az idegesítő rendszerhangokat a system/media ból
Knox nem billent.

(#2924) kutga válasza gfpeti (#2923) üzenetére


kutga
nagyúr

Knox nem billent? Az hogy?

Let the Zone take me if I am.

(#2925) gfpeti válasza kutga (#2924) üzenetére


gfpeti
tag

Úgy néz ki, nem változott semmi. A root meg eltávolítható.

(#2926) AliasB válasza gfpeti (#2923) üzenetére


AliasB
senior tag

Még jó, hogy nekem független van és nincsenek benne a szolgáltató hülyeségei.

És mivel minden alkalmazás pro verzióját használom így reklámok sincsenek sehol ;)

A felesleges alkalmazásokat pedig lehet tiltani az alkalmazáskezelőbe gyárilag. A szolgáltatós alkalmazásokat is gondolom lehet.

Igaz le kell némítani ha a fotózás közbe nem akarsz hangot de ez egy kisebb kellemetlenség csak.

Járj nyitott szemmel.

(#2927) ben11


ben11
őstag

Tetszik ez a tok. Ilyet használ valaki? [link]

(#2928) andriska413 válasza AliasB (#2691) üzenetére


andriska413
tag

A karácsonyi őrületben elmaradt a viszaállítás. Vasárnap jött egy frissítés gondoltam talán megoldódik az ébresztőm problémája, de nem :( ma reggel megint csak újraiindítással sikerült leállítanom. Van értelme így is gyári beállításokról újraiindulni vagy küldjem vissza? Nálam semmi extra appal nincs túlvariálva, nemtudom mi nem tetszhet neki.

Andrea

(#2929) szemesi69 válasza andriska413 (#2928) üzenetére


szemesi69
addikt

Csináld meg a gyári vissza állítást mindenképp, nálam jó az ébresztés. Ha utána sem változik, akkor odinnal húzd újra, ha az sem oldja meg, akkor érdemes szervizzel próbálkozni, de ők is csak szoftvert fognak frissíteni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2930) andriska413 válasza szemesi69 (#2929) üzenetére


andriska413
tag

Köszönöm, nekiesek. Az odin nekem nemhiszem, hogy menne, ennyire nem értek hozzá :(
Egy kérdésem még lenne. Tokot szeretnék rendelni, az én telomnak A3 SM-A300FU a pontos típusszáma, de sok helyen A3 mögött A3000 szerepel. Lehet bármilyen eltérés?

Andrea

(#2931) szemesi69 válasza andriska413 (#2930) üzenetére


szemesi69
addikt

Soha nem használtam tokot, ebben nem tudok segíteni sajnos.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2932) mateus válasza andriska413 (#2928) üzenetére


mateus
senior tag

Legegyszerűbb lenne ha kipróbálnál egy külső ébresztő appot, rengetegen használják pl. a Timely-t (én is, problémamentesen évek óta). Egy ilyen szoftveres dolog miatt nem fogna új telefont adni.
Vagy gyári visszaállítás? A legtöbb szoftveres problémát megoldja (Beállítások->Mentés és visszaállítás->Gyári adatok visszaállítása)

(#2933) andriska413 válasza mateus (#2932) üzenetére


andriska413
tag

Eszembe sem jutott, hogy újat adnak, de szerintem ez egy alap funkció, aminek simán működnie kellene. Ezek után, ha valami nem működik, mindig töltsek le helyette valami appot? :Y Az értesítési panel beragadás is jel arra, hogy valami nem oké. Az s4 minimmel másfél évig semmi problémám nem volt, ez pedig már 2hét után szórakozni kezdett. Gyári beállítások vissza, aztán, ha ujjra produkálja én bizony visszaküldöm, erre van a szerviz. Szerintem ;)

Andrea

(#2934) karpetya87 válasza gfpeti (#2923) üzenetére


karpetya87
csendes tag

Hogyan/mivel root-oltad?

(#2935) parkr


parkr
őstag

valakinek van ötlete hogy miért nem világítanak az érintőgombok?
nyilván nincs kikapcsolva, de nem világítanak. :F

(#2936) Raiu válasza parkr (#2935) üzenetére


Raiu
tag

Hali
Energia takarékos módban vagy. Illetve azon belül le van tiltva.
Amiket lehet állítani:
Fényerő csökkentés
Teljesítmény csökkentés
Érintő gombok visszajelzése
Fekete/fehér engedélyezése

(#2937) ben11 válasza parkr (#2935) üzenetére


ben11
őstag

Sógoromnál is volt ilyen és kiderült, hogy energiatakarékos módban volt..

(#2938) mbalazs7


mbalazs7
csendes tag


Szevasztok!
Megjött a tok (luxury aluminium), amit rendeltem. Nagyon tetszett, most is tetszik, nem bántam meg, hogy megrendeltem, de!
- nagyon karcolódik a hátlapja (érdemes azonnal fóliát rakni rá)
- a hátulján a samsung feliratnál nem pontosan hagyták ki az átlátszó részt
- sajnos nem fér át a töltő a tokon, mert nem elég nagy a rés (így meg kell faragni a csatlakozót a kábel végén, vagy le kell róla kapni a műanyagot, aztán szigszalaggal körbetekerni(más ötletem nincs) )
(több színben is van, én feketét rendeltem, de a kéken jobban átjön a valódi alakja, azért azt linkeltem be)

[ Szerkesztve ]

(#2939) janoskaz válasza andriska413 (#2930) üzenetére


janoskaz
csendes tag

Szia!
Nincs különbség a tokoknál.

(#2940) parkr


parkr
őstag

#2936, #2937
fú de láma vagyok :D köszi, sikerült a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#2941) mateus válasza andriska413 (#2933) üzenetére


mateus
senior tag

Okozhatja bármilyen progi, ezért ajánlott egy gyári visszaállítás, ez többnyire megoldja.
De pl. ugyanígy rendszer frissítés után is ajánlott, mert jelentkezhetnek idegesítő problémák.

Persze ha továbbra is fent áll, akkor foglalkozzon vele a szervíz, ha garis a teló! :K

(#2942) mateus


mateus
senior tag

A MM mostani újságjába bekerült az új A3 (2016) 99.990 Ft-os áron:)

(#2943) galaxys80 válasza mbalazs7 (#2938) üzenetére


galaxys80
veterán

- Tokra fóliát??? :F Esetleg arra még egy tokot?
-Jesszus. Nehogy már egy nyamvadt kínai tok miatt szétberheld a töltődet. Bár a tiéd így azt csinálsz vele amit akarsz.

(#2944) kutga válasza mateus (#2942) üzenetére


kutga
nagyúr

Mennyi? :D

Let the Zone take me if I am.

(#2945) kiro.O válasza AliasB (#2885) üzenetére


kiro.O
csendes tag

AliasB: köszi a választ, frissítettem is.

Shinnokina: megvételkor 5.0.2 volt a készüléken, szóval erről lekéstünk, de amennyire anyám használja arra bőven elég így is a teljesítmény.

(#2946) mateus válasza kutga (#2944) üzenetére


mateus
senior tag

Azért elég kemény egy 1.5 GB RAM-mal rendelkező készülékért XD
Anno a "régi" A3 is 100e Ft körül nyitott, de akkor még elég volt az a RAM, manapság már a 2GB a minimum XD

(#2947) kutga válasza mateus (#2946) üzenetére


kutga
nagyúr

Az enyémben csak 1 GB van (Duos), be is állok a sarokba. :D

Let the Zone take me if I am.

(#2948) ancsako válasza mbalazs7 (#2938) üzenetére


ancsako
tag

...tehát gagyi...

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#2949) mateus válasza kutga (#2947) üzenetére


mateus
senior tag

Kívánom, hogy legyen minél tovább használható! Szerencsére jól van optimalizálva ez a teló, legalábbis a sima 1.5GB-os változat szépen fut, csak nehogy majd a 6os android rendszer "elrontsa" :K

(#2950) mateus


mateus
senior tag

Meg hát manapság, amikor már egy 50-60e ft-os telóban is 2gb ram van, kicsit merész kiadni a 3gb ram-os telók árkategóriájában az új A3-at XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.