Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) kutga válasza mateus (#2949) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs bajom a készülékkel. Magától az Androidtól (WP-ről jövök), a Touchwiztől, meg a kevés ramtól tartottam, de nekem eddig megfelel. Sokkal több apróság van benne ami megkönnyíti a használatot és a WP-ből hiányzik.

Let the Zone take me if I am.

(#2952) andriska413 válasza janoskaz (#2939) üzenetére


andriska413
tag

Szia!
Köszönöm :)
Rendeltem most egy ilyet, remélem hamarosan megjön :)
[link]

Andrea

(#2953) andriska413 válasza mateus (#2941) üzenetére


andriska413
tag

Tegnap megcsináltam. :)
Érdemes használni a mentett visszaállítást vagy azzal akkor nem ér semmit.
Visszaállítottam és vissza is rakott szépen sorban mindent, ami előtte rajta volt. Nem így kellett volna vagy jó így is?
Azóta egyszer ébresztett reggel "programozottból", tegnap simán próbálgattam, 2percenként , akkor jó volt, remélem így is marad, ha nem akkor garis, tehát megy vissza.
ui. : mintha jobb lenne most más dolgokban is

Andrea

(#2954) viktorhu válasza mateus (#2949) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nemigen fogja elrontani - a Qualcomm rendesen megcsinálja a drivereket meg az optimalizálást, meg a hatos elvileg jobban is sikerült a lollipopnál.

Annyiban azért látszik, hogy kevés a 1,5 giga ram, hogy pl. a Chrome rendszeresen újratölt feladatváltáskor. Mármint megnyitok egy oldalt Chrome-ban, oda be kéne másolnom egy infót, átugrok másik programba, onnan kimásolom, vissza a Chrome-ba, és ott már üres oldal fogad, újra betölti az oldalt.

3 giga ram mellett ilyen nem nagyon van, az akkor tölt esetleg újra, ha nagyon régi taskra váltok vissza (mondjuk egy tegnapi böngészőoldalra).

(#2955) mateus


mateus
senior tag

Néhány saját kép az új A sorozatról, sajnos a lehetőségek korlátozottak voltak jobb fotókat készíteni XD

1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#2956) parkr válasza mateus (#2955) üzenetére


parkr
őstag

első promóképeken tetszett ez az új keret, de most már nem nagyon jön be. olyan gagyi "fényezése" van.

(#2957) lesstardust


lesstardust
csendes tag

Sziasztok! Látom már elég régóta megy a topic. Ma megérkezett a teló A300F. Olvastam korábbi hsz-ban, hogy macerás eltüntetni a szoftverfrissítés emlékeztetőt, és még nem döntöttem el, hogy a kitkat vagy a lolli legyen rajta. A kérdésem, hogy érdemes-e felpakolni az újat, vagy inkább a gyárival pörög rendesen. Korábbi s-advance-emen a GB helyett a JB elég nagy mellényúlás volt.
Köszi!!

Mindenhol jó, de legjobb sehol!

(#2958) kutga válasza lesstardust (#2957) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem alapból lolli van rajta, nincs vele gond. A másikról nem tudok nyilatkozni.

Let the Zone take me if I am.

(#2959) ben11 válasza mateus (#2955) üzenetére


ben11
őstag

A kijelző felbontását leszámítva, kb 0 előrelépés az előmodellhez képest. Nagyobb lett, ami nekem inkább hátrány, és még csúnyább is.

(#2960) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
Lehetőség adódott hogy egy remek üzlettel egy ilyen telóm legyen. Kérdésem az lenne hogy ha az adott telefon kb egy évig nem volt használva az akku benne nem ment e tönkre. Illetve kijelző cseréltek rajta amiről számla van. Kijelző pár napos korában berepedt,tulaj most cseréltette ki.
Szóval véleményeteket kérném,hogy így bele vágjak e!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2961) viktorhu válasza #77081088 (#2960) üzenetére


viktorhu
veterán

A kijelző fontos, hogy eredeti legyen. Elég sok telefonhoz létezik kínai utángyártott, amik általában nem is rosszak, de IPS kijelzők, a Samoleddel nem versenyezhetnek.

Ha jó az ár, akkor az akku kockázatát vállalhatod, max. kicserélteted.

(#2962) viktorhu válasza lesstardust (#2957) üzenetére


viktorhu
veterán

Az S Advance ha jól tudom egy régi Ericsson procival ment, amit még a SonyEricsson idők miatt fejlesztett az Eric - a 4.1 JB update oda már valószínűleg elég kényszeredett dolog volt. A 4.x széria egyébként is jóval nagyobb ugrás volt a 2.x szériához képest, mint a kitkatről a jb-re váltás, meg itt Qualcomm a processzor, őrájuk meg pont a jó szoftvertámogatás jellemző - szóval itt nyugodtabban lehet update-elni szerintem, mint akár egy saját Samsung SOC-s darabnál, amíg a Qualcomm adja hozzá az új kerneleket. Szerintem érdemes az újabb rendszerre váltani. Én nem láttam lassulást, és más sem panaszkodott ilyesmire a fórumon.

(#2963) #77081088 válasza viktorhu (#2961) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem!
Ezt hogy tudom ellenőrizni?
Számlán rajta van hogy mit is vett bele a pali?
Most is samoledes telóm van,vagyis azzal össze tudnám hasonlítani?
Van erre tuti ellenőrzési mód?

[ Szerkesztve ]

(#2964) mateus válasza parkr (#2956) üzenetére


mateus
senior tag

Nem volt az a keret olyan gagyi élőben, de inkább lett ez egy butított S6, mint az A sorozat utódja, nem is értem mire jó ez..Főleg, hogy alig javult valamiben. Bár így legalább nem fogják megrohamozni a jelenlegi tulajok az üzleteket, hogy lecseréljék az újra:D
Ha meg valaki az S6 formavilágát és az üveg hátlapot szeretné, az most olcsóbban megkapja azt a külsőt XD

(#2965) lesstardust válasza viktorhu (#2962) üzenetére


lesstardust
csendes tag

Köszi az infót. Az S advance a GB-vel sem volt egy villám de a 4.1.2 tényleg kivéreztette. :F Ettől függetlenül a legfőbb gond inkább azzal volt, hogy pl.: beállítások menüből eltűntek konkrét beállítási lehetőségek, hogy az állandó jellegű lefagyások mellet a saját böngészője sem működött, világóra kifagyott stb, stb. Itt-ott a dizájn is elég gagyira sikeredett. Mintha az egész BUG-os lett volna. És én nem Rootoltam, meg Custom ROM-oltam, szal minden gyári volt rajta. Egyszóval grat. az Advance-ra kreált JB-hez!! :C

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó, de legjobb sehol!

(#2966) viktorhu válasza #77081088 (#2963) üzenetére


viktorhu
veterán

Inkább hogy mennyire megbízható az üzlet pl. Az ips panel komplett háttérvilágítást kap, az amolednél meg maguk a "színek" világítanak. Most egy jó minőségű ips előtt vagyok, a fekete részén is átszűrődik kicsit a háttérfény, meg az egésznek van egy egységes fénye. Tedd ki pl. az órát éjszakai módban, ha csak az időkiírásnak van fénye, akkor amoled :) De most éjszaka van, világos környezetben nem ennyire egyszerű azért.

(#2967) viktorhu válasza lesstardust (#2965) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott már tudta az eric, hogy vége a házasságnak, szóval már nemigen adtak bele mindent a JB-be. Le is állították a tervben lévő új fejlesztéseket, szóval a hangulat sem lehetett a tetőfokán. Valószínűleg a drivereket nem csinálták meg rendesen, ezért fagyott, a Samsung meg abból főzött, amit kapott.

(#2968) gekkoXT válasza mateus (#2955) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Azért az vicces, hogy az új A sorozatnál az új kezelő felület már kevésbé flat design. Újra van árnyéka az ikonoknak, meg az ikon grafikáknak is.

Aki kitaláltam ezt a full minimal flat designt, azt én tökönrúgtam volna. Bár így, hogy csak ilyen rövid életű lesz látszólag, talán eljutnak egy finom és tényleg kiforrott dizájn formavilághoz.

(#2969) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Zárolt képernyő időjárás kijelzés sokaknál nem jelenik meg.

Talán megtaláltam a megoldást!!!!!

Jelezzetek vissza, hogy másnál is megoldja-e ez a problémát.

1. Indítsd el az egyszerű módot: Beállítások > Testreszabás csoport > Egyszerű üzemmód > Kész > Időjárás widgetre koppintás > Helymeghatározás engedélyezése (értesítési sávban bekapcsolod a gps-t) > Nem fontos szabadban lenni, hisz ilyenkor wi-fit is használ nem csak gps-t (I)(beállítás függő persze)(/I) >
2. Egyszerű mód kikapcsolása > Egyszerű beállítások (jobb oldali képernyőn) > Egyszerű mód ikon > Normál üzemmód > Kész

Láss csodát!
Zárolt képernyőn, ha engedélyezve van, mostantól megjelenik az időjárás!
(Beállítások > Képernyő lezárása > Időjár. adatok megjelen.)

:) :)) :DD :C :K :R

Update: Ha ezután az időjárás widget beállításait megnézed, itt a Zárolt kép. és S View Cover nem aktívként szerepel és ez így van jól, mert ha kipipálod, újra nem fog megjelenni a zárolt képernyőn az időjárás!

[ Szerkesztve ]

(#2970) kutga válasza gekkoXT (#2969) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha jól sejtem ez csak a gyári időjárás widgettel működik. Aki pl. Időképet használ, annál nem fog menni.

Let the Zone take me if I am.

(#2971) domerator válasza kutga (#2970) üzenetére


domerator
veterán

Nálam a gyárival se megy... :(

Sőt... a lockscreenen levő óra is csak akkor elég nagy, ha nincs semmi értesítés... mihelyt van valami email, vagy egyéb, akkor az a buzi óra összemegy a felére se... agyuk van a programozóknak vajon? :W

Van valami hót egyszerű lockscreen óra, ami nem fogyaszt sokat százon? :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2972) kutga válasza domerator (#2971) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmit nem használok a lockscreenen. :D

Let the Zone take me if I am.

(#2973) kutga válasza kutga (#2972) üzenetére


kutga
nagyúr

Időkép ilyet tud:

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2974) szemesi69 válasza gekkoXT (#2969) üzenetére


szemesi69
addikt

Működik, de kérdés az akku használatra milyen hatása van. Én sose használtam a helymeghatározást, mert a korábbi telefonjaim merítette rendesen. Ha marad a jó akku használat így is, akkor használom :) Nagy köszönet a megoldásért, már régóta bosszantott, hogy zárolt képernyőn nem mutatja az időjárást, tegnap volt egy factory reset, mert már ideje volt két frissítés után, de nem jelezte ki így se. A te megoldásoddal működik, mondjuk sejtettem, hogy a helymeghatározás miatt lehet, mert ugye nálam eddig ki volt kapcsolva. Még egyszer köszi a megoldást, így már működik :R

U.I. Nálam a pipák maradtak aktívan a Zárolt kép. és S View Cover-nél is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2975) gekkoXT válasza szemesi69 (#2974) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A helymeghatározást kikapcsolhatod! Működni fog utána is a zárolt képernyőn az időjárás a módszerem után, ahogy látom!

Másik kérdésre: igen, ez csak a gyári időjárás alkalmazásra érvényes!

[ Szerkesztve ]

(#2976) szemesi69 válasza gekkoXT (#2975) üzenetére


szemesi69
addikt

Helymeghatározást kikapcsolom akkor nem frissíti az időjárást.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2977) GEPESZ66 válasza szemesi69 (#2976) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Válasszatok ki konkrét várost, akkor nem kell a helymeghatározás.
Az LG L90-en ezt szoktam választani.

(#2978) szemesi69 válasza GEPESZ66 (#2977) üzenetére


szemesi69
addikt

Úgy nem jelzi ki a zárolt kijelzőn, csak akkor ha engedem a helymeghatározást.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2979) Stevan87


Stevan87
tag

Sziasztok,

Egy FONTOS kérdésem lenne a telefonnal kapcsán:

3 hónapja vettem meg a telefont, tehát teljesen újonnan.
Egy SIM-es készülék.
S néha olyat csinál magától hívás kezdeményezésnél:

" Nincs regisztrálva a használaton "

Ha szerencsém van,akkor észreveszem, hogy azt írja ki,hogy a "Telefon csak segélyhívásra használható" .
Mert akkor tudom,hogy gáz van,mert egyébként ezt egyszer írja ki,térerő minden van,tehát semmi mást nem lehet észrevenni.
Ha nem veszem észre,akkor van gáz,mert senki sem tud elérni,mert úgy érzékeli,hogy kivagyok kapcsolva, én meg ha hívást kezdeményezek,akkor írja ki ezt a szöveget.

Csak akkor áll helyre, ha újraindítom a telefont :W

Ez gyári hiba? Ezeknél a telefonoknál?

A samsung szervizes okosokat felhívtam 1,5 hónapja, közölték,hogy próbáljak meg sim kártyát cserélni,ill gyárilag visszaállítani. Megtörtént (saját költségre pl a sim) ugyan úgy rossz.

Ötletek?

(#2980) kutga válasza Stevan87 (#2979) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem akkor csinált ilyet, ha 4G-re állítottam, de nem volt igazán használható 4G hálózat. Egy-kétszer visszakapcsolt 3G-re, majd egy idő után elvesztette a fonalat.

Let the Zone take me if I am.

(#2981) viktorhu válasza Stevan87 (#2979) üzenetére


viktorhu
veterán

Próbálj meg ragaszkodni a garanciához. Nem szabadna így csinálnia. Az lenne jó, ha le tudnád fényképezni nekik, hogy másik telefon azonos szolgáltatón mellette jó térerővel (nem lesz nehéz, mert térerő szempontjából nem erős ez a típus), miközben az A3 meg "csak segélyhívás".

(#2982) andriska413 válasza Stevan87 (#2979) üzenetére


andriska413
tag

Regisztráld be a my samsung oldalon és küld vissza, ne szervizbe vidd.
itt: [link]
Ez nem normális dolog, ezt pontosan így írd le nekik. Nekem s4 minin cseréltek sd és sim foglalatot is, mindkettő hibás volt.

Andrea

(#2983) Stevan87


Stevan87
tag

Köszönöm mindenkinek :-)
MySamsung-on bevan regisztrálva a készülék, úgy látom,a futár díj is ingyenes ,így akkor megy vissza. :(

(#2984) domerator válasza kutga (#2980) üzenetére


domerator
veterán

Így volt nálam is... UPC mobilt használok és azon csak 3g van, viszont a teló meg 4g-re volt állítva automatikus váltásra és ugyanígy eldobálta magát és nem állt vissza. Amióta csak 3g-t (és persze 2g-t is) engedélyezek, azóta stabil.
Ez mondjuk nem megoldás olyannak, akinek 4g internetje van.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2985) ben11


ben11
őstag

Na, megvan végre nekem is a telefon. Szép fehér egy simes. Azt nézem, hogy van rajta gyárilag is egy fólia?

(#2986) mateus válasza ben11 (#2985) üzenetére


mateus
senior tag

Én a Samsung hivatalos üzletében vettem, ott csak a "demo" fólia volt rajta, normál védőfólia nem, azt már én raktam fel.

(#2987) cimbi186 válasza Stevan87 (#2979) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Biztos,hogy a 3G-4G miatt dobálja el.
Ne vidd sehová.
Kapcsold ki a 4G-t és jó lesz.
(asszonykámat is megőrjítette,de itt a fórumon is le van írva a megoldás)
Majd,ha lesz mindenhol 4G visszakapcsolod

[ Szerkesztve ]

(#2988) kutga válasza domerator (#2984) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam Voda. Mindenki azt javasolta, már mindenképpen 4G mobilt vegyek. Csak épp vannak helyek ahol a Voda használhatatlan. :D

Let the Zone take me if I am.

(#2989) ZolkoW válasza cimbi186 (#2987) üzenetére


ZolkoW
őstag

Azért ez kissé kompromisszumos megoldásnak tűnik, nem hiszem hogy elfogadnám...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2990) kutga válasza ZolkoW (#2989) üzenetére


kutga
nagyúr

Mást nagyon nem tudsz vele csinálni. Amúgy szvsz mindennapi használatra a 3G is bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#2991) ZolkoW válasza kutga (#2990) üzenetére


ZolkoW
őstag

Szerencsére még vásárlás előtt vagyok..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2992) cimbi186 válasza ZolkoW (#2989) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Hááát ja,de amíg a voda ilyen kaka, addig nem nagyon tudsz mit csinálni

(#2993) ZolkoW válasza cimbi186 (#2992) üzenetére


ZolkoW
őstag

most az más kérdés, hogy ez a hiba mennyire gyakori a típusnál, és mennyire javítják (elég régi a készülék, hogy-hogy még megvan a bug? pesszimista vagyok ilyen téren), de pont azért nézek B20-at is tudó készülékeket, mert ez szempont. ha lemondok a 4G-ről, azzal sok helyen 2G-t kapok csak, így jöhetne a Xiaomi is, nem is gondolkodnék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2994) mateus válasza ZolkoW (#2993) üzenetére


mateus
senior tag

Nem hiszem, hogy ez a telefon hibája lenne, hogy nincs 4G hálózat valahol.
Inkább gyanakodnék én is SIM hibára, vagy szolgáltatói lefedettségre. Mondjuk Vodának gyenge a 4G lefedettsége úgy hallottam. A két T betűs szolgáltatónál szerintem nincs ilyen gond.
Családban van A3 és A7 is, semmi hálózati problémájuk nem volt még.

(#2995) kutga válasza mateus (#2994) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze hogy nem a telefon hibája a lefedettség. :D

Azzal van baj, hogy ahelyett hogy visszakapcsolna, pár próbálkozás után eldobja a hálózatot, és ha fejre állok akkor sem talál semmit.

Let the Zone take me if I am.

(#2996) szemesi69 válasza cimbi186 (#2992) üzenetére


szemesi69
addikt

Miért is kaka a vodafon? Mire alapozod? Évek óta használom, semmi gond vele. 3G-n tökéletes, a 4G-t nemrég kezdték, ahhoz képest elég jól teljesít nálam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2997) domerator válasza szemesi69 (#2996) üzenetére


domerator
veterán

Pedig ha nem is kaka, de nehol sirba visz.... nem tudom te merrefele jarsz kelsz, de nalam ezer eset volt, hogy terero oke, ket harom palcika az otbol, de adat az egy bit se jott. I5c-vel, nem gagyi telefonnal.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#2998) szemesi69 válasza domerator (#2997) üzenetére


szemesi69
addikt

Somogy megye, sosem volt gondom még a hálozattal, adatkapcsolat mindig jó volt, munkából kifolyólag elég eldugott helyeken is jártam, kevés helyen hagyott cserben. Van T-s előfizum is, azzal vannak problémák. Telenor feltöltős van még pár hónapja, azzal még nincs nagy tapasztalatom, de itt nálunk a voda veri a T-t. Azért az A3 sem gagyi :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2999) domerator válasza szemesi69 (#2998) üzenetére


domerator
veterán

Nem is az A3-ra ertettem a gagyit.

Sajna az volt a benyomasom hogy csak a latszat van meg (terero kijelzes, 4g vagy 3g ikon) de net az nyista, es mivel van terero es net kijelzes is a telefonon, igy reklamacio is ugrott.

Mostanra egyebkent jobb a helyzet, de mar keso, atmentem upchez a korlatlan net miatt.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3000) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv.
Látom a szolgáltató a téma ezért leírom az én tapasztalataim :)

A telenor egy hiéna cég és illik messze elkerülni! Én is megjártam velük sajna.

A telekom pedig a legmegbízhatóbb és mindenhol van térerő!

Sokáig voltam vodás ugyan de csak mert a cég ahol dolgoztam vele volt szerződésbe és ugye a céges előfizetések verhetetlenek függetlenül attól, hogy milyen szolgáltatónál vannak. De nem voltam elragadtatva tőle mert sok helyen utazás közbe elment a térerő. A teljes lefedettségtől nagyon messze vannak!

Ja és most telekomnál vagyok mert hülyeségidő nélkül annak a legjobbak az árai :) (számomra)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.