Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Diokhan


Diokhan
addikt

Én reggel azt hittem, hogy az én internetkapcsolatommal van a baj, mert gondoltam "Az nem létezik, hogy nem megy a logout!" :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nem rossz érzés azért a sok-sok szerverszívás után ez a nyugalom, hogy "a géppel minden oké, a baj másnál van" :B (noha az persze nem jó, hogy nem mentek az oldalak)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Én is azt hittem, hogy a WiFi kapcsolattal van baj, mert mondom ha leállás van, legalább egy 503-at hozzánk szokott vágni az oldal. :D

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Én reggel olyan 6 óra fele néztem hogy mivan.

Többi oldal ment ugye, tehát internet volt...aztán láttam a Fészbúkon hogy mivan.

(#6) Drenadar válasza Parci (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerver hostingnál nem alapvető a redundáns internetkapcsolat?

(#7) Parci válasza Drenadar (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, kezdődik... :DDD

hogy redundáns? ha a fő optikát szerelik, akkor van ilyen, hogy nem megy az oldal. szerencsére nem katonaság vagy bank vagyunk, belefér. sőt, ha már itt tartunk: a nyomorult otp online fizetési rendszere heti egy-kétszer leáll órákra az utóbbi hónapokban. ilyenkor például a hardveraprón sem lehet normálisan fizetni. azt hinné az ember, hogy azért egy bank mégis csak redundáns mindenben ötször.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Drenadar válasza Parci (#7) üzenetére


Drenadar
veterán

Ooo.. Én csak érdeklődtem, nekem annak idején még ezt tanították :-)
Nyilván nem a ti hibátok hogy a host nem tudja biztosítani a feltételeket.

(#9) RexMaximus válasza Parci (#7) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nem tudom ti modeleteknel megoldhato e, de a barion, bankartyas fizetesnek jobban teljesit ennel :).

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Monnyonle aInvitel, a reggeli kávé mellett nem tudtam osztani az eszet. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) Šolaire


Šolaire
veterán

Én hajnali fél kettőkor vettem észre hogy nem megy a logout nem tudtam aludni :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#12) bitpork válasza Parci (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kész, az egész ph xar, nem tisztelitek a szólásszabaccságot, a jogokat, mindenki bűnöző mert nem akarnak drágán venni és olcsón eladni. Meg különben is , kérem kaCCSolja ki!

;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13) Diokhan válasza Parci (#3) üzenetére


Diokhan
addikt

Még az a jó, hogy nem mondjuk dél és délután négy óra között volt ez, hanem kvázi "üresjáratban", amikor sokkal kevesebben látogatják az oldalt, mint nappal. (Feltételezem, hogy az ország nagy része alszik éjjel) :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#14) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azt hittem az új felület kerül beüzemelésre..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) oriic válasza Winner_hun (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom az előtt azért lesz infó, hogy mi fog történni. Szerintem.

Live-Die-Respawn

(#16) Parci válasza RexMaximus (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az lesz, már integrálva van az új apróba, ami sohanapja után két héttel lesz kész :U (90%-os, elvileg)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) elithun


elithun
őstag

Akkor már értem miért riadtam fel hajnalban. Megéreztem a zavart az Erőben. :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) sutszi válasza Parci (#16) üzenetére


sutszi
veterán

Csak érdeklődésképpen. Mi az oka, hogy ilyen vontatottan halad a fejlesztés? Nincs elég humán-erőforrás?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) Parci válasza sutszi (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy darab humánerőforrás van rá :DDD, de sajnos egyáltalán nem úgy és annyira halad, mint azt terveztük. amikor tudja csinálni, akkor alakul szépen, de néha nem tudja...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Diokhan válasza Parci (#19) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem ezzel a formával sincs semmi bajom, úgy megszoktam már :D
Persze kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz az új arculat. Nincs esetleg valami látványterv, amiről már lehet tudni? :D :DDD

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#21) DeFranco válasza Diokhan (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz az új arculat.

Egy a biztos: a régi jobbvót !!!444!!4négy!!

(#22) Parci válasza Diokhan (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van, de titok, nem állunk még készen lélekben a szokásos 4-5 ezer anyázó kommentre. a terv az egyébként, hogy minden működni fog, bugmentesen, és 2017-es módon (ultra user friendly képfeltöltés, hirdetésfeladás stb.). mindezt reszponzíven, minden eszközön.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Diokhan válasza Parci (#22) üzenetére


Diokhan
addikt

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
:)

A GPRS korszakban még én is írtam php-ban egy telefonos chatet, de az már köszönőviszonyban sincs a mai modern technikával. WML kimenettel, text adatbázissal kezdtük, aztán amikor láttuk, hogy van kereslet, nekiültem az SQL-nek. Éjjel nappal forráskódok lebegtek a szemem előtt :D Ránéztem egy weboldalra, nem az oldalt láttam, hanem a forráskódot, mint a Mátrixban :D

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#24) sutszi válasza Parci (#19) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD Hát az nem sok. Mi van ha elüti a villamos?! :Y (De amúgy nem merült fel, hogy bevonni még forrást projekt alapon valami freelancer arcokat aztán a ti felügyeletetek alatt lenyomnák egy kicsit hamarabb?) De ne értsd félre nem jelentkezni akarok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) 0xmilan


0xmilan
addikt

Én is azt hittem, hogy az új felülettel kapcsolatos a leállás.
Pingelni lehetett a szervert meg ncézni a webes portokra, csak válasz nem jött. Ilyenkor képszakadásnál nem az van, hogy teljesen elérhetetlen a gép?

(#26) flymi válasza Diokhan (#13) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jah, szerintem azért vagy párszáz emberben megállt az ütő egy pillanatra így is. ;]
Mondja valaki, h a PH nem okoz függőséget. Ezzel, meg egy bögre feketével kelünk és ezzel fekszünk, jobb esetben dögös barnával. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#27) quailstorm válasza Parci (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan terv van, hogy lesz egy retro verzió nagyon megvágott funkciókkal? :DDD

Egy hazai hackaday retro-ra gondoltam.

A mostani fórumnak egy előnye van, Win98SE alatt Operával is hibátlan, de régi telefonokkal is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#28) Parci válasza quailstorm (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hardverapróról van szó, nem a fórumról :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) #33253120 válasza Parci (#22) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha még van lehetőség akkor jó lenne ha majd a reszponzivitás kikapcsolható lenne.
Nagyobb felbontású a telefonom mint a monitorom, és megvallom őszintén, hogy a mobil adatforgalom sem izgat annyira, mint egy WHQ kijelzőn centis betűket nézni valami funkcióvesztett felületen.
:R

Ja, hogy csak apró... Akkor az annyira nem érint...

[ Szerkesztve ]

(#30) elithun válasza #33253120 (#29) üzenetére


elithun
őstag

A reszponszivitáshoz nem feltétlenül csak a felbontás van alapul véve. ;)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#31) 0xmilan válasza #33253120 (#29) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem csak az apró lesz reszponzív, afaik.
Másrész, ha mobilon desktopos user-agent-et állítasz be, akkor valószínűleg úgy adja vissza az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#32) quailstorm válasza Parci (#28) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én azt hittem vagy úgy tudtam egységes design lesz újra és mindenhova jön a reszponzív, de lehet rosszul értelmeztem lezso kommentjeit.

Nem tudom mennyi igény van amúgy erre a régigépes dologra. Kis monitoron, adatkorlátos nettel meg gagyi hardveren tuti jó így ahogy van. Viszont telik az idő is veszettül.

(#33) Parci válasza quailstorm (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól értelmezted, új html-t minden oldal kap majd. új arculatot és teljes új kódot viszont csak az apró, a többinél ráncfelvarrás lesz. a mobil verzió valóban megszűnik, egy verzió lesz. de majd megnézzük, biztos megoldható, hogy lehessen rögzíteni manuálisan is a "felbontást", amihez az oldalt beállítja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) mbalint987 válasza Parci (#33) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Egyébként azt én is kérdezni akartam, hogy nem terveztek önkéntes alapon fejlesztőket bevonni a projektbe? Biztos, hogy vannak itt olyan emberek, akik értenek a webfejlesztéshez, és esetleg önkéntes alapon, akár csak egy kis kódbázissal vagy teszteléssel hozzájárulnának a projekt mielőbbi elkészültéhez? (Pl. én PHP-ban viszonylag otthonosan mozgok és tesztelésben és szívesen segítenék)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#35) RexMaximus válasza Parci (#19) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Nyilvan eroforrasok kerdese, de itthon van egy startup szeru ceg akiket ismerek es ok ezen keresztul oldottak meg a csapatot. Csak tavmunkaban dolgoznak, es tobb piacra lonek, szoval mukodik -[link]

(#36) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezek jó tippek, de itt adott egy nagyon komplex, érett, sajátos site engine, abban kell dolgozni. épp az most a gondunk, hogy kiszerveztük a fejlesztését. szóval jó ez a mostani megoldás, mert ami elkészül, a rios-ba készül, így később lezso is tudja fejleszteni. de az átállásig kell a másik srác mindenképpen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ordas baki, hogy nem küldtek 100% egyértelmű információt, mert ez sokba kerülhet a cégnek :D
Mondjuk ahol én dolgozom, ott is rendszeres, hogy a hálószolgáltató mókolja az eszközeit, mi nem tudunk róla, jön a ticket, hogy nem volt elérhető pár szerver...
...átadjuk neki, hogy akkor lehet lezárni, mert elment a háló, és tagadnak, tagadnak... (Volt már, hogy más forrásból megtudtuk, milyen műveletek voltak a hálón, és azt is tagadták :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Parci válasza hcl (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi nem fogunk pereskedni, de ja, néhány érzékeny szerver tulaja biztos kibírta röhögés nélkül...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) hcl válasza Parci (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rátok gondoltam, nem úgy tűnt a postból, hogy kiakadtatok volna... reggel 7 körül tuti nincs olyan nagy forgalom nálatok sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) bambano válasza Drenadar (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

általában alapvető.
egyes szolgáltatóknál a redundáns internet kapcsolat úgy működik, hogy amikor szükség lenne rá, akkor az összes admin nyomozza, hogy miért nem megy.

a poszthoz: a huphun lehetett olvasni, hogy több szolgáltató is leesett a netről, ebből lehetett sejteni, hogy ti is beleestetek a szórásba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) hcl válasza bambano (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kollegák most szívtak egy olyat hogy a szerver mind a két tápja (független betáppal) elhalt pár órán belül :D Pont úgy, hogy esély nem volt kicserélni, kicsit megállt.
Redundáns rendszerekhez redundáns hibákat!44!44!!! :DDD ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) bambano válasza hcl (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg olyat szívtam, hogy egyik éjjel kicseréltem egy vinyót a szerverben a raid1-ből. hajnalig néztem, ahogy szinkronizál. majd két órával a szinkronizálás vége után elszállt a másik is :)

de ez nem jelent semmit abból a szempontból, hogy próbáltam finom, burkolt kritikát megfogalmazni az emlegetett szolgáltatóval kapcsolatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) hcl válasza bambano (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor neked még mákod volt :D
Itt ez úgy néz ki, hogy a raid5-ben meghal egy winyó. Management megírja hogy még egy ideig nem lesz keret másikra, felük ketyegjen 4 winyóval, hot spare nincs...

...természetesen meghal még egy winyó, és mi röhögünk a marunkba, hogy megmondtuuuk :D
Mondjuk nagyon fontos nincs azokon a gépeken, amik alám tartoznak, újratelepítés miután megjött a 2db cserewinyó, megy tovább.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) bambano válasza hcl (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nagy nyugati cégnél dicsekedtek azzal, hogy milyen szuperbiztonságos adattárházuk van.
gyárlátogató csoportoknál sztenderd eljárás, hogy a csoportot vezető mérnök odamegy a storage-hez és kihúz belőle egy diszket és mindenki boldog.

ezt egészen addig csinálták, amíg a nagy érdeklődésre való tekintettel egyszer két csoportot engedtek be az épületbe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) hcl válasza bambano (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen :D Vagy amikor a mérnök nem tudta, hogy a storage-ban már van döglött diszk.
Bár a nagyobbaknak kb. mindegy, több is behalhat, ki tudja osztani a maradékot, de van egy határ.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) kraftxld válasza bambano (#44) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kamu, több dolog miatt is.
- Normál adatközpontba nem járkál ki-be látogató csoport
- Production cucc alatt nem ráncigálnak ki csak úgy lemezeket
- Max akkor száll el egy tömb két lemez kivétele esetén ha raid 5, és ugyanabból a tömbből rántanak ki két lemezt rövid időn belől.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47) bambano válasza kraftxld (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Innen letöltöd a felsorolásban utolsóként szereplő infostrázsa 2004-et, fellapozod a 14. oldalt, a 6. fejezetet. elolvasod.

utána két dolog történhet: 1. beismered, hogy marhaságot írtál. 2. elmész Kürtihez reklamálni, hogy ők ilyet nem csináltak, te biztosan jobban tudod. A reklamáció eredményéről kérek korrekt, bőséges leírást.

elismerem, mivel én ezt régen olvastam, így nem teljesen szó szerint adtam vissza.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) kraftxld válasza bambano (#47) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért úgy kicsit más a sztori, hogy rebuild közben még a 220-at is kirángatták ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#49) SunyaMacs válasza 0xmilan (#31) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Ha van akkor is viewport és ugyanaz a CSS, akkor nem hiszem, mert ugyanannyi a viewport szerinti szélesség.
Desktop méretű szélesség kell hozzá(Chrome-ban 'Request desktop site', igaz a UA-t is desktopra rakja).

(#50) Redneck


Redneck
veterán

Szomorú voltam, éjszakáztam... :( Ph! nélkül olyan unalmas az éjszaki műszak! :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#51) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Basszus akkor már tudom higy miért nem ment az openwrt-n a pingelés.

(#52) alevan válasza bambano (#44) üzenetére


alevan
őstag

Két hétbe telt, de kutatásaim szerint a Google adatközpontja volt. A 2008as Infostrázsában többször is megemlítik a Google zürichi adatközpontját.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.