Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) TeeJay válasza AssAssynn (#3100) üzenetére


TeeJay
félisten

TWRP vagy Orangefox nincs a telón?
xiaomi.eu ROM-ot használsz vagy sima global ROM-ot?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3102) AssAssynn válasza TeeJay (#3101) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nincs, root-olással, twrp-vel évek óta nem foglalkozom. A gyári eu (nem i) global rom van rajta. Nekem teljesen jó is ez, csak most hiányzik a régi sebesség.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3103) [lAyCsI] válasza AssAssynn (#3100) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ezt sajnos nem tudom biztosan, de sanda gyanúm van hogy az kevés lesz...

-= No way back from Here =-

(#3104) [lAyCsI] válasza AssAssynn (#3102) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Fura hogy azt írod gyári eu-s rom, mivel az egy kipucolt gyári rom, nem hallottam még eddig hogy azzal jött volna ki gyárilag teló...
Első körben próbálj megy egy gyári visszaállítast csinálni, ha marad a döcögős rendszer, akkor root, twrp és egy friss telepítés :K

-= No way back from Here =-

(#3105) ElDiabloo válasza [lAyCsI] (#3104) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Eu rom alatt az EEA verziót érti. Te meg a xiaomi.eu csapat romjára gondolsz. :)

(#3106) scream24 válasza [lAyCsI] (#3104) üzenetére


scream24
senior tag

Minek is kellene a root? Arra csak speciális esetekben van szükség. Ráadásul a bootloader nyitása már felér egy tiszta telepítéssel. ☝️ Amúgy a gyári beállítások visszaállítása is pont ugyan ez. A lényeg, hogy nem szabad mentésből építkezni. Elég sok Xiaomi telefonom volt, de szoftveresen messze a legszarabb. Hardveresen egy redmi note 7p gyengébb, sebességben nem , hogy lassabb, sőt. Asszonynak akarok egy redmi note 10 prot, de alaposan meg gondolom még.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3107) [lAyCsI] válasza scream24 (#3106) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

igaz, kapkodtam... :K
nálam sincs root, csak twrp...
az előző telóimon alap volt, de most már egyáltalán nem érzem szükségét én sem.
Tovább gyomláltam xiaomi.eu-s romot és 1-2 apróbb hibával, de tökéletes a mindennnapokra

-= No way back from Here =-

(#3108) AssAssynn válasza ElDiabloo (#3105) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, köszönöm a pontosítást. Ugye nekem a MIUI verzió az eu-s (RJWEUXM), szemben a nemzetközivel, ahol egy "I" betű van az "EU" helyett. Korábban beszéltünk róla, hogy van némi különbség közte, pl. max hangerő alacsonyabb, meg ilyenek.

#3106scream24 Tehát akkor a factory reset is jó lesz szerinted? Amikor lesz időm, a napokban teszek egy próbát, csak a francnak se hiányzik ez, hogy mentegethetek le mindent, meg jó lenne ha a híváselőzmény meg sms is megaradna.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3109) shootme2 válasza AssAssynn (#3108) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nekem sem a factory reset sem a clean install nem segített ugyanolyan lassú maradt. Vissza raktam egy régebbi android 10 alapú verziót azóta jó. Csak azért írok hogy ne lepődj meg nagyon ha ugyanolyan lassú lesz.

Híváselőzmény és sms-re megoldás az sms backup and restore app play áruházból.

(#3110) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Boootloader nyit, twrp fel és egy X-EUs rom,
probléma megoldva

-= No way back from Here =-

(#3111) shootme2 válasza [lAyCsI] (#3110) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nincs megoldva. A xiaomi.eu 12.0.2.0.RJWMIXM clean installal feltéve ugyanolyan laggoló lassú fos mint az eea. És a factory reset sem segít.

(#3112) TeeJay válasza shootme2 (#3111) üzenetére


TeeJay
félisten

Fura mert direkt csinátlam Geekbench tesztet droid 10 és 11 alatt is és ott viszont a mérések azonos teljesítményt hoznak.
Vajon mitől lehet laggoló a MIUI12 droid 11?
Mikor vissza tetted droid10-re gyors lett? Párom telóján még az van, enyémen meg droid 11 de eddig nem néztem még meg ezt az összehasonlítást

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3113) ElDiabloo válasza shootme2 (#3111) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Nálam hibátlanul működik, pedig még clean install sem volt. A 12.0.1.0 az nagyon szar volt, de ez már hozza a várt sebességet.

(#3114) shootme2 válasza TeeJay (#3112) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nekünk is két ilyen telefon van itthon és egymás mellé téve jól látható a különbség. A droid 11 es verzión már a launcher sem fut úgy ahogy kéne, amikor lapozok az oldalak között szaggat az animáció. Lassan nyílnak meg az appok. Ha mondjuk írni akarok egy jegyzetet 2-3 mp mire a billentyűzet előugrik... Vetekszik fater redmi 6A jával.
Amint felkerült a droid 10-es rom meggyógyult.
Remélhetőleg a következő verzió már jó lesz.

(#3115) TeeJay válasza shootme2 (#3114) üzenetére


TeeJay
félisten

Na ezt megnézem majd én is a két telefonnal :R
Ha az újabb droid 11 sem lesz jó írok a c.mi.com fórumba :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3116) Nightmare666


Nightmare666
tag

Nálam a 12.0.2.0-s verziójú Xiaomi.eu-s rom van fent. Tiszta telepítés kellett az android verzió váltás miatt, mert jöttek az ilyenkor jelentkező hibák. Egy nagy hibát vettem észre: újra belakás után, ha újraindítom a készüléket, kicsit lassan indul újra és újraindulás után kb. 2-3 perc után mindig újraindul még egyszer. Ezután gond nélkül működik.

(#3117) AssAssynn válasza shootme2 (#3109) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez biztató. :DDD
Köszönöm a tanácsot az SMS-re!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3118) [lAyCsI] válasza shootme2 (#3111) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nálad lehet :))

-= No way back from Here =-

(#3119) [lAyCsI] válasza Nightmare666 (#3116) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ez az újraindulós bug nálam is jelentkezik néha...
amit észrevettem és tényleg kicsit szembeötlő animációs belassulás,
amikor a gyorsbeállítási sávon állítasz a fényerőn és a roló 2 mp késéssel ugrik vissza néha a helyére...

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3120) scream24 válasza [lAyCsI] (#3118) üzenetére


scream24
senior tag

Nem csak nála! 😉 Ez a miui verzió nagyon félkész állapotban került kiadásra. És nem csak ennél a típusnál. Random újraindulás , alkalmazások újratöltése váltás után. Lassan megnyíló appok. A gyári kamera indulása a legtöbb esetben fájdalmasan lassú... stb Nem azt mondom, hogy élhetetlen, de nem így kéne működnie az tuti. S egyértelmű, hogy szoftveres oldalról nem kerek a sztori.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3121) [lAyCsI] válasza scream24 (#3120) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

adom...
messze nem tökéletes a rendszer, de tudsz egy olyat mondani ami igen?
Ezt megelőzőleg hosszú-hosszú éveken keresztül éltem főzött romokon, de ott is voltak bugok azért mindegyikben :U

-= No way back from Here =-

(#3122) rsf


rsf
senior tag

Az miért van, hogy nem dob fel frissítést a teló (12.0.3.0 QJ) pedig van fent a xiaomi eu oldalon 12.0.6.0 QJ-s rom 04.23.-ai dátummal??
Pedig mióta fent van a Xiaomi eu-s rom(több mint 1 éve) már többször frissült OTA-n a telóm.
Most nem a 11-es droid alapú romokról beszélek mert azok az RJ-sek és az még csak a 12.0.2.0 nél jár 05.08.-ai dátummal.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3123) F34R válasza rsf (#3122) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem pl az van global version. :DDD

(#3124) [lAyCsI] válasza rsf (#3122) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez már nekem is feltűnt...
úgy tűnik az OTA-juk még nem teljesen kiforrott :DDD

-= No way back from Here =-

(#3125) TeeJay válasza rsf (#3122) üzenetére


TeeJay
félisten

xiaomi.eu-ról letöltöd a ROM-ot majd restart recovery és simán tudod telepíteni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3126) scream24 válasza [lAyCsI] (#3121) üzenetére


scream24
senior tag

Dehogy tudok. Tökéletes rendszer nincs. Viszont a változás szembetűnő a miui 11 és 12 között. És nem a jó irányba. Kiadtak egy talàn félig kész valamit. Ami valljuk be a legtöbb embernek, több kellemetlenséget okozott, mint előrelépést. Ugyan nem ez az első eset, de ennyire félre sikerült valamit, még nem, pedig megértem már pár miui frissítést. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3127) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak,
Más is tapasztalt BT kapcsolat szakadozást?
EU-s 12.0.2-es rom...

-= No way back from Here =-

(#3128) scream24 válasza [lAyCsI] (#3127) üzenetére


scream24
senior tag

Azt nem. Az óra is stabil meg a füles is. Sőt a kocsival is folyamatos a kapcsolat.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3129) [lAyCsI] válasza scream24 (#3128) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sajnos nalam az autoban és egy JBL-el is szakadozik

-= No way back from Here =-

(#3130) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Mivel eladtam az akció kamerámat egy ideje, nem volt szükségem videó rögzítésre. Viszont mostanában lenne, s ha már kéznél a telefon ! Ám nagy szemekkel néztem, hogy a gyári app 720p/30 fps, 1080p/30 és 60 fps, 4k/30 fps . És ennyi. Ez konkrétan lófasz. Utána néztem mit is tudna a samu szenzor, s bizony ennél jóval többet. Nektek is csak ennyi lehetőség van? Alternatívát hasznàl valaki?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3131) TeeJay


TeeJay
félisten

Kijött az új droid11-es MIUI12 ROM global telókra
V12.0.4.0.RJWMIXM

természetesen xiaomi.eu is már kint van lehet frissíteni OTA :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3132) scream24 válasza TeeJay (#3131) üzenetére


scream24
senior tag

OTa nekem folyamatosan "hiba, próbálja újra" szöveg jön. Manuálisan viszont fel is ment. Pár nap és kiderül, javul e valami, vagy pont ellenkezőleg. :D

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3133) Nightmare666


Nightmare666
tag

OTA-ról simán lejött, majd települt. Kiváncsi leszek, hogy javították-e az újraindítás utáni random újraindulási hibát... Mondjuk akkor ezek szerint várhatunk még 1-2 hónapot biztos a 12.5-re.

(#3134) scream24 válasza Nightmare666 (#3133) üzenetére


scream24
senior tag

Amióta leszedtem a prohardver appot, egyszer sem indult újra. Pedig ez màr bő két hete volt. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3135) ElDiabloo válasza Nightmare666 (#3133) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Frissítés után rögtön kipróbáltam. Ugyan úgy két újraindulással kell számolni egy helyett..

(#3136) [lAyCsI] válasza ElDiabloo (#3135) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Azért szánalmas hogy egy ilyen szarvashibát képtelenek javítani egy fél éve :(((

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3137) TeeJay válasza ElDiabloo (#3135) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem kell, restart után ne nyúlj a telefonhoz 5 percig és nem fog restartolni. Nekem is csinálta párszor és ez lett a megoldás, hagyom hogy legyen ideje mindent betölteni utána már nem lesz gond

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3138) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg érkezett vagy érkezni fog a Miui 12.5.
( EEA )

New update available! (via OTA)
Device: Redmi Note 9S EEA
Codename: #curtana
Type: Stable Beta Recovery
Version: V12.5.1.0.RJWEUXM | 11.0
Size: 2.6 GB

@MIUIUpdatesTracker | @XiaomiFirmwareUpdater

Azt nem tudom hogy a Stable Beta Recovery pontosan milyen státuszt jelent.

(#3139) TeeJay válasza aprokaroka87 (#3138) üzenetére


TeeJay
félisten

Sajnos nekem Global kell úgyhogy még várok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3140) ElDiabloo válasza aprokaroka87 (#3138) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Még csak teszt verzió, de hamarosan akkor jöhet a végleges.

(#3141) Trooper82 válasza aprokaroka87 (#3138) üzenetére


Trooper82
senior tag

Na kíváncsi vagyok meg lesztek e vele elégedve. Nekem a pro van csak benéztem ide. Nálatok is tele van buggal az első android 11-es rom?

(#3142) aprokaroka87 válasza Trooper82 (#3141) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem nem ilyen telefonom van :D

(#3143) ElDiabloo válasza Trooper82 (#3141) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Nekünk már jó ideje 11-es verzió van. Az első szinte használhatatlan volt. Valakinek a későbbiek is, nekem az utolsó két verzió már használható szinte hibátlanul.

(#3144) TeeJay válasza Trooper82 (#3141) üzenetére


TeeJay
félisten

9S-re már 3. verziót adták ki droid11 MIUI12-vel
Pro supportban ritkább
9S-re jön MIUI12.5 hamarabb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3145) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Ma megjött.. [kép]

(#3146) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

https://youtu.be/jufhZNyo6Jo

(#3147) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Este érkezett egy ilyen frissítés
V12.5.1.0.RJWEUXM
Érdemes feltenni? Milyen változások vannak benne?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3148) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Használ valaki gcam-ot? Van bevált port? Köszi.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3149) [lAyCsI] válasza dewil666 (#3147) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezek szerint igen...

Remélem a xiaomi.eu-s verzió is hamarosan megerkezik...

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3150) pulutodurumo válasza scream24 (#3148) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem curtana van (9S) és ezt használom:

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.