Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) [lAyCsI] válasza Janou (#3500) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Igen az akksival tényleg nagyon takarékosan bánt az Elixir, simán kijött volna bő 10-11 óra SOT.
A 13-as Pixel animációi néha nekem eléggé beszaggattak.
Na mind1 marad a jó öreg MIUI úgyis megszoktam és sokkal csinosabb mint bármelyik AOSP :)
az EU-s romot sztem hanyagolom én is, rohadt bugos volt, bár ott elspóroltam a főverzió váltásnál erősen javasolt tiszta telepítést :U

-= No way back from Here =-

(#3502) rsf válasza [lAyCsI] (#3501) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem is sokszor újra indult hívás közben. Szinte 2 naponta. Aztán vettem egy poco f3-at a 9s meg ment az asszonyhoz.
De előtte csinaltam egy factory resetet neki. Mióta nála van a múlt heten indult ujra másodszor! Amúgy 7 hónapja kapta meg!
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3503) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Lassan 3 éves a készülék (megérett a cserére), de azért érdeklődnék, hogy sikerült-e valakinek működésre bírnia a telót DIGI voWifi tekintetében. Kapcsolók aktívak, csak voLTE van. Telekommal működik rendesen.
Külföldi platformokat is végigolvastam, a Digis topikokat is folyamatosan bújom, de jelen állás szerint root nélkül (elkerülném ha lehet) nincs rá megoldás. Modem configba sem tudok belépni annyira zárt a rendszer. Ha tudtok bármilyen megoldást, szívesen várom az ötleteket (vagy esetleg egy EU ROM megoldaná a szitut??)).
Mindenkinek kellemes Ünnepeket!🌲

(#3504) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
Feltelepítettem a 14-et!
Az lehetséges, hog yezek után éjszaka nem tölt a telefon? 2 éjszaka is töltöttem (volna), de nem töltött 1% sem. Nem én vagyok a béna mert 2x egymás után nem követném el azt a hibát hogy nem jól teszem fel.
Esetleg van valami beállítás vagy valakinek valami okossága?

Köszönöm szépen!

(#3505) kusza80 válasza kusza80 (#3504) üzenetére


kusza80
tag

Ezt nem ide akartam bocsi fiúk és lányok!

(#3506) G48


G48
senior tag

Ha a legújabb LOS van fent, felrakhatom hozzá a legfrissebb FW-t?
Vagy csak MIUI-hez lehet?
fw_curtana_miui_CURTANAEEAGlobal_V13.0.2.0.SJWEUXM_7f096d8a04_12.0.zip

(#3507) [lAyCsI] válasza G48 (#3506) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Elvileg integrálni szokták a rom-ba...

-= No way back from Here =-

(#3508) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Nekem a globális verzió és a MIUI 12.5.5.0 (RJWMIXM), Android 11 van. Frissítés nincs 100 éve, de imádom a készüléket, az igényeimnek megfelel. Gondolom új verziót csak új lehet feltenni ha rootolom. Banki appokat használok szóval valszeg nincs rá megoldás.
Nem szívesen nyúlnék hozzá, nem vagyok nagy guru. :)

[ Szerkesztve ]

(#3509) G48 válasza djsunstealer (#3508) üzenetére


G48
senior tag

Nekem LOS van Magiskkal (root), a banki app elől rejtett root-al.
A root Boot Loader nyitással kezdődik.

[lAyCsI] > Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3510) djsunstealer válasza G48 (#3509) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#3511) rsf válasza djsunstealer (#3508) üzenetére


rsf
senior tag

A romoláshoz nyitott Boot Loader kell. Root nem.
A Banki appok meg csak a Root-ot nem szeretik.
Nekem Eu-s rom van a telómon Root nincs és nincs semmi bajom a banki appokkal.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3512) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3508) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nem kell root, az utolsó A12 alapú [link] global romot gyári recovery-ből tudod telepíteni....

-= No way back from Here =-

(#3513) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen rsf és IAyCsl a választ mindkettőnknek.
A bootloader nyitásról láttam pár YouTube videót, de tudnátok ajánlani egy megbízható forrást, ahol rendesen el van magyarázva. Valami 6 napot kell várni, igaz ez? Nem szeretnék téglát a telóból...
Köszönöm szépen előre is nektek! :R

(#3514) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3513) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

[link]
pl

-= No way back from Here =-

(#3515) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3514) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R Tehát elvileg unlock után lehet majd az általad linkelt romot telepíteni?

(#3516) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3515) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

legjobb tudomásom szerint nem kell hozzá unlock,
gyári rom-ot gyári recovery alól is tudod telepíteni
azért írtam feltételes módban, mert gyakorlatilag egyik telefonom sem töltött túl sok időt lock-olt állapotban, tehát sosem próbáltam :P

-= No way back from Here =-

(#3517) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3516) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm, próbálom. :R

(#3518) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.
Asszonynak frissíteném a telóját, de elbizonytalanodtam, mert xiaomi eu-s rom van rajta(12.5.5.0) de ez még android 11 de az új rom már android 12.
Viszont az orangefox recoverynél váltás történt és nem tudom, hogy melyikkel kellene frissíteni. A legújabbnál írja, hogy ne használjuk csak android 12,13 nál.
Szóval mivel érdemes frissíteni 11 ről 12-re?
Köszi

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3519) pulutodurumo válasza rsf (#3518) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A régebbi OF jó, megcsinálja. De frissítés után nem fogja látni a belső tárat mert a ROM titkosítása változott. Aztán csak arra figyelj, hogy az FBE v1 verziót tedd fel, amikor frissíted a recoveryt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3520) rsf válasza pulutodurumo (#3519) üzenetére


rsf
senior tag

Ne tegyem föl először a FBEv1 recoveryt és azzal frissítsek?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3521) pulutodurumo válasza rsf (#3520) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is először a romot frissítettem, és csak utána a recoveryt. Így biztosan jó.
A hivatalos oldalon is írja, hogy ne használd, csak 12-es Android verzióval.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3522) rsf válasza pulutodurumo (#3521) üzenetére


rsf
senior tag

Sajnos nekem nem egyértelmű. Mert az lenne a logikus, hogy ne tegyél vele fel Android 11 rendszert. De én Android 12 öt akarok felrakni vele egy olyan telóra amin jelenleg Android 11 van.
Akkor te rom frissítés után fastboottal frissítetted a recoveryt?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3523) pulutodurumo válasza rsf (#3522) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sokáig nem volt működő OF 12 alapú romokhoz. Mármint a /data titkosítás nem ment.
Én frissítettem a régivel, aztán hetek után egyszer beléptem a recoverybe. Mondom ez nem oké, a belső tárhely nem látszik rendesen. Akkor olvastam utána, és amikor még később kijött a friss Orange Fox, akkor simán a régi alól felraktam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3524) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Azon gondolkodtam mostanában vajon terveznek e további frissítést kiadni Global/EEA fronton, mert bő fél év óta semmi... :U

-= No way back from Here =-

(#3525) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Mia manó 😆 jött frissítés miui 13.0.2 globál 😆

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3526) shootme2


shootme2
aktív tag

Aki elég bátornak érzi magát, kijött a miui 14 xiaomi.eu verzióban.

[link]

(#3527) Dadpool válasza Dadpool (#3525) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Hogy miiii felment a 13 és utána azonnal jött a miui 14.0.3.0. Kicsi kínaiak belehuztak 😆

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3528) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Még Januárban jött ki 13.0.3.0. Indiában, de azóta semmi Global/EEA fronton...
Nézegettem custom romokat is, de a Pixel-es cuccok nekem túl sok guglit tartalmaznak.
Az Elixir végül is tetszett, de nálam egyáltalán nem hallatszott hogy kicseng ha hívtam valakit...
Ahogy gyorsan ránéztem feltűntek új versenyzők is, de ki tudja ezeket meddig csinálja a maintainer :U
A MIUI felületét megszoktam és szeretem is, de továbbra is van jópár bug benne, meg frissíteni sem igen akarják, ha másnem max felrakok egy LOS-t, ami jó csupasz, de legalább frissül és többnyire működik is minden benne :)

-= No way back from Here =-

(#3529) [lAyCsI] válasza Dadpool (#3527) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Most hogy ránéztem látom hogy kint van egy 14.0.3-as stabil béta global - ra...
Megvarom au EEA-t, de ha valaki felrakta már írhatna róla milyen :)

-= No way back from Here =-

(#3530) djsunstealer válasza Dadpool (#3525) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nálam is megjelent. Aztán később frissíteni akartam, nem jön elő a lehetőség.😃 Mi ez?

(#3531) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Így néz ki nálam: [kép] [kép]

Ha a frissítőcsomag kiválasztása menüpontot választom, akkor az alábbi oldalról a mai legfrissebb recovery ROM-ot (2,89 GB) tudom telepíteni? Ilyenkor csak frissít remélem és nem újrahúz.
Reggel megjelent a rendszerben a frissítés elérhető, azóta eltűnt.
Várjak még picit hátha újra előjön a lehetőség vagy felrakhatom az előbb leírt módszerrel?

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#3532) djsunstealer válasza djsunstealer (#3531) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

[kép]
Sikerült :)

(#3533) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Nálatok app indulásnál előjön egy bazi nagy ikon? Utána kb 1-2 MP múlva indul el az app

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3534) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

14.0.3.0.SJWMIXM tapasztalat röviden:
Összességében teljesen jó, a Google egyes alkalmazásainál (Drive, GMail, Chrome) nem nagyon tudtam a sötét módot a témánál teljesen sötétre változtatni (barnásra hasonlít, lásd. képek), YouTube pl. teljesen jó.
Amúgy korrekt.
[kép] [kép] [kép]

(#3535) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3534) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Igen, ez már A13 szinvilag :)

-= No way back from Here =-

(#3536) Dadpool válasza djsunstealer (#3534) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Nálam full fekete minden.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3537) djsunstealer válasza [lAyCsI] (#3535) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Valami Material You... :)

(#3538) [lAyCsI] válasza djsunstealer (#3537) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az😂

-= No way back from Here =-

(#3539) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, nekem telefon ujrainditas utan talalt csak frissitesket. A11-> A12 ; MIUI12 -> MIUI13 majd 14. Az akkut jobban nyustoli, meg kicsit lassabb lett a telefon. Egyebkent nem gondoltam hogy meg megkapja ezt a frissitest a Note 9S.

(#3540) [lAyCsI] válasza F34R (#3539) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Remélem az EEA M14 frissítés is hamarosan megérkezik,
a 13.0.2-esben azért van még bőven bug...
Bár ahogy végigkísértem az update-eket ezek o lyan MIUI bug-ok,
amik nem igazán kerültek javításra az évek alatt sem :(

-= No way back from Here =-

(#3541) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!

Ma frissült asszony telefonja 14.0.3.0(SJWMIXM)-ra. Az eddigi régi Poco launcher viszont nem működik az új android verzió miatt, Play Store-ból is csak régi verzió lenne elérhető. Apkmirrorról legújabb verziót letöltöttem, régit eltávolítottam, de sajnos telepítéskor "app not installed as package conflicts with an existing package" hibával nem települ fel. Valaki más használja ezt a launchert és sikerült működésre bírnia?
Miért Poco launcher: az én Poco F2 Pro-mot gyárilag ez van, tökéletesen megfelel, a gyerek Mi 9T Pro-ján (de ezen már nem frissül az android) hiba nélkül használható a régi launcher verzió, így maradnék a megszokottnál, ha tudok.
Alternatívaként a Nova-t tettem fel, de ezt még szokni kéne és a gond az, hogy nem nekem, hanem asszonynak.

(#3542) F34R


F34R
nagyúr

Haaat, nemtudom hogy az A12 lett e combosabb, de jateknal mar nem ferek bele a 4gb memoriaba, es az UI nem valaszol uzenetek jonnek :DDD A11-t meg ajanlott felrakni vagy esetleg valami mas ROM ami nem hasznal ennyi RAM-ot?

(#3543) [lAyCsI] válasza F34R (#3542) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sztem a gyári A11 alapú 12.5 volt talán a legpróblémamentesebb...
Ellenben biztosági frissítés már nem igen lesz rá :)
XDA-n vannak custom romok, pár sort írtam róluk, ha gondolod olvass kicsit vissza.
LOS-t nem próbáltam, de ha a testreszabhatóság nem elsódleges szempont egy próbát talán megér.

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#3544) F34R válasza [lAyCsI] (#3543) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen, en is azt vettem eszre. Egyebkent szerintem az lehet a problema hogy az A12-nek 6GB ram ajanlott, es noha a rendszer meg elmegy rajta egyre tobb alkalmazast lo ki vagy swappel a tarhelyen amitol nagyon belassul az egesz. En legtobbet Genshin Impactel jatszok lowon hogy minel jobban fusson, de ezen kb jatszhatatlan az egesz.
Visszaolvastam a hsz,-eid. AOSP vagy Elixirt neztem, de utobbirol azert nem jokat irsz :C . A lineage is mar egy ideje atalt A12-re. :U

(#3545) janeszgol


janeszgol
félisten

Anno nem irtuk, de a cim hibas. Az RN9P es a 9s nem ugyan az a telo. Kaneraban pl tok mas a ketto (elobbi sokkal jobb).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3546) [lAyCsI] válasza F34R (#3544) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az XDA-s romok sztem 98%-ban AOSP alapúak :)
Volt még egy GSI nevű amit ahogy néztem frissítgetnek meg van mozgás a topicjában is, de nem próbáltam ki.
LOS azért elég puritán meg viszonylg jól optimalizált, azért írtam hogy egy próbát talán megér...

-= No way back from Here =-

(#3547) [lAyCsI] válasza janeszgol (#3545) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

meg a töltése is kraftosabb ha jól emlékszem :K

-= No way back from Here =-

(#3548) shootme2 válasza janeszgol (#3545) üzenetére


shootme2
aktív tag

Senki sem állította hogy ugyanaz a kettő és a cím sem hibás. Az indiai 9 Pro az európában 9S néven jelent meg (ez benne van a cikkben is) az india 9 Pro Max pedig európában 9 Pro. Ennyi. Egy kis játék a nevekkel.
Különbségek:

9 Pro - 9 S

Kamera 64 Mpx - 48 Mpx Egetrengető különbség nincs. Manapság egyik sem nagy szám.
NFC van - NFC nincs
Gyorstöltés 30W - 18W

(#3549) janeszgol válasza shootme2 (#3548) üzenetére


janeszgol
félisten

A szenzorméret sem ugyan az. Ráadásul a 9 Pro-ban egy IMX 582 van (1/2"), míg a 9S-ben egy meg nem nevezett CMOS (1/2.25").

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3550) shootme2 válasza janeszgol (#3549) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ez a cikk amihez most kommentelsz arról szól hogy az indiában megjelent 9 Pro az európában 9S néven fog megjelenni.
Tehát indiai 9 Pro = európai 9S.
Indiai 9 Pro ≠ európai 9 Pro

Kamera

9 Pro Samsung Bright S5KGW1 [link]
9S Samsung S5KGM2 [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.